Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Sakārtos Vaiņodes stacijas ēku

Sakārtos Vaiņodes stacijas ēku
Vaiņodes dzelzceļa staciju pašvaldība izremontēs un ierīkos nepieciešamās komunikācijas. Ēku varēs izmantot vietējie uzņēmēji pakalpojumu sniegšanai. (Foto: Andris Gertsons)
03.01.2020 07:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Vaiņodes novada dome nolēmusi ar ERAF līdzekļiem un pašvaldības un valsts finansējumu atjaunot pašvaldībai piederošo dzelzceļa stacijas ēku. “Tā būtībā ir pēdējā Eiropas nauda, kuru varam dabūt,” prognozē novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. “Ēka ir vēsturiska, tai vajag citu mūžu, nevis uz graušanu atstāt.”

Projektā “Uzņēmējdarbības attīstība Vaiņodes novadā atbilstoši pašvaldību attīstības programmā noteiktajai teritorijas ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju un iedzīvotāju vajadzībām” plānots veikt stacijas ēkas fasādes vienkāršotu atjaunošanu un iekštelpu remontu, ieskaitot iekšējā ūdensvada, kanalizācijas un elektroinstalācijas izbūvi. Pašvaldības vadītājs stāsta, ka darbi varētu sākties vasaras vidū, kad būs beigušies iepirkumi. Līgums ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru jau ir parakstīts.

Vaiņodē nav sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma, tāpēc domes lēmumā teikts, ka projektā paredzēts ēkas pirmo stāvu pielāgot pārtikas pārstrādes uzņēmuma vajadzībām – nelielam kulinārijas ceham, kafejnīcai, ēdnīcas virtuvei ar zāli. Ēkas otrajā stāvā plānots iekārtot telpas divu uzņēmēju skaistumkopšanas jomā vajadzībām.

V. Jansons stāsta, ka pēc ēkas remonta notiks iepirkumi un ar uzņēmējiem, kuri tur varētu strādāt, viss vēl varot mainīties: “Viss ir miglā tīts. Kas tagad ir domāts, nav teikts, ka tā arī būs. Būs jauni konkursi, un varēs pieteikties arī citi. Ēka būs uztaisīta, siltināta, būs elektrība, ūdens, kanalizācija un stāvlaukums, bet iekšējais izvietojums būs jāveic pašiem uzņēmējiem. Tādu pieredzi esam smēlušies arī Igaunijā, kur pašvaldības sagatavo ēku, bet par to, kas tur būs iekšā, jādomā pašiem uzņēmējiem. Nevienam, kurš izteicis domu, ka varētu tur nākt, nav obligāti tas jāvirza tālāk, un arī priekšroka tur atrasties viņiem nebūs.” Konkrētas aprises ieceres varētu iegūt ne agrāk kā pēc diviem gadiem, kad ēku nodos ekspluatācijā. Pašvaldības vadītājs arī atzīmē, ka tad jau varētu būt Lejaskurzemes novads un lēmēji būs citi.

Pašlaik stacijas ēkā atrodas Vaiņodes senlietu krātuves ekspozīcija. “To vēl padomāsim,” par senlietu krātuves pārcelšanu saka V. Jansons. Laika to izlemt līdz vasarai vēl esot pietiekami, kā arī esot iespējamās vietas – skola, kultūras nams, bibliotēka un citas.

Ēkas fasādes atjaunošanai un iekšdarbiem ir izstrādāts tehniskais projekts par 242 967,48 eiro (bez PVN). Paredzēta ēkas pieslēgšana ārējam kanalizācijas tīklam atbilstoši prasībām, kādas piemērojamas pārtikas pārstrādes uzņēmumam, izmaksas ir 64 250,10 eiro. Projekta kopējās izmaksas ir 431 260,37 eiro, no kurām pašvaldības līdzfinansējums ir 93 022,17 eiro, ERAF finansējums – 267 099 eiro un valsts budžeta līdzfinansējums – 39 866,65 eiro. Plānots, ka desmit gadu periodā pašvaldības peļņa no nomas varētu būt 25 tūkstoši eiro.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli