Otrdiena, 27. oktobris Lilita, Irita, Ita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sāksies uzņemšana vidusskolā

Sāksies uzņemšana vidusskolā
06.06.2007 17:26

0

Atslēgvārdi

Tikko nosvinējuši izlaidumu, pamatskolas beidzēji varēs atkal doties uz skolu, lai pieteiktos mācībām 10.klasē. Lielākā daļa rajona vidusskolu nākamnedēļ rīko masveida uzņemšanu. Faktori, kas tiek ņemti vērā, izvēloties potenciālos audzēkņus, gan atšķiras.

Ģimnāzija atņem skolēnus

Potenciālos 10.klases audzēkņus Grobiņas ģimnāzijā gaidīs nākamnedēļ trīs dienas: 11.jūnijā no pulksten 10.30 līdz 13, 12.jūnijā no pulksten 17 līdz 20, 13.jūnijā no pulksten 15 līdz 18.

“Iestājpārbaudījumu mums nav, bet skolēnam noteikti jābūt sekmīgam. Zināšanu pārbaudes nerīkojam, jo atzīmes apliecībā jau to parāda,” uzskata direktore Vizma Vītoliņa. Turklāt jauniešiem vajadzēšot prast motivēt, kādēļ vēlas mācīties ģimnāzijā.

Skola piedāvā apgūt matemātikas, dabaszinību un tehniskā virziena vai vispārizglītojošā virziena programmu. Abās iekļauti tādi mācību priekšmeti kā fizika, ķīmija un bioloģija.

Mazliet noraizējušies par to, vai izdosies savākt nepieciešamos 12 skolēnus klases izveidošanai, ir Grobiņas vidusskolā. “Blakus ir ģimnāzija. Arī dzimstība tajā laikā bija zemāka,” bažas pamato direktores vietniece izglītības jomā Viola Grīnbarte. Pērn 10.klasē bijuši 15 skolēni.

Skolēnus ar dokumentiem izglītības iestādē gaidīs 11. un 12.jūnijā no pulksten 10 līdz 14. V.Grīnbarte piebilst, ka skolas beigšanas dokumentā drīkst būt viena nesekmīga atzīme. Abas dienas tiek gaidīti arī skolēni, kuri nākamajā semestrī vēlas mācīties vidusskolas 7.klasē. “Mums sestajās klasēs bija septiņdesmit pieci skolēni. Daļa kandidē uz vietu proģimnāzijā, kur mācības sākas no septītās klases,” paskaidro V.Grīnbarte.

Ņem vērā vidējo atzīmi

Aizputes vidusskolā uzņems tikai tos jauniešus, kuriem vidējā atzīme gadā ir augstāka par piecām ballēm, turklāt nedrīkst būt nevienas nesekmīgas atzīmes. Eksāmena vērtējums netiek ņemts vērtā, uzsver direktores vietniece mācību darbā Vita Buzoverova.

Skola piedāvā trīs novirzienus: vispārizglītojošo, matemātikas un dabaszinību, kā arī profesionālo – komerczinības. Vispieprasītākā pērn bijusi matemātikas un dabaszinību programma. Komerczinības savukārt iecienījuši jaunieši no apkārtējiem pagastiem. “Šai programmā mācību bloks ir kā pārējās klasēs, tikai papildus tiek piedāvāta grāmatvedība, mārketings. Ja pēc tam negrib mācīties tālāk, var iet strādāt,” apgalvo V.Buzoverova. Uzņemšana Aizputes vidusskolā notiks visu nākamo nedēļu no pulksten 9 līdz 13.

Gaida handbolistus

Pāvilostā īpaša pieteikšanās diena netiekot rīkota. 9.klases beidzējus gaidīs no 11.jūnija. “Kad bērni nāk, tad viņus pieņemam. Visu vasaru skolā būs direktores vietnieks,” paskaidro vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Aina Jakovļeva un piebilst, ka atzīmes atestātā tiks ņemtas vērā. Visām jābūt sekmīgām, arī eksāmenos.

Savukārt Vaiņodes vidusskolā uz pārrunām jauniešus gaidīs 12.jūnijā no pulksten 12 līdz 17. Direktors Arvīds Desmitnieks stāsta: “Ja ir vairāk par divām nesekmīgām atzīmēm, vidusskolā neuzņemam. Var jau gadīties, ka valoda neiet vai matemātika, bet, ja ir jau trīs divnieki…”

Izglītības iestādes vadītājs piebilst, ka vidusskolas audzēkņiem ir panākumi dabaszinību olimpiādēs, sportā. “Deju kolektīvi, dziedātāji labi uzstājas.” Taču īpaši gaidīti vidusskolā tiek handbola spēlētāji. “Tie, kuri tagad mācījās devītajā klasē, visticamāk, piedalīsies pasaules skolu čempionātā. Taču, lai brauktu uz čempionātu, obligāts nosacījums ir – visiem komandas dalībniekiem jāmācās Vaiņodes vidusskolā,” norāda A.Desmitnieks un piebilst, ka spēcīgi spēlētāji, kas varētu papildināt komandas sastāvu, tiek gaidīti jebkurā laikā.    

Iespēju dos visiem

Pārrunām ar priekšmetu skolotājiem jāgatavojas tiem jauniešiem, kuri vidējo izglītību vēlas iegūt Nīcas vidusskolā. Uzņemšana notiks 11.jūnijā no pulksten 10 līdz 12. Tikšot noskaidrots, kādēļ jaunietis vēlas mācīties vidusskolā, kādi ir viņa mērķi. Jauniešus arī iztaujāšot par vēlmēm interešu izglītībā. “Varbūt mums ir jāpiedāvā vēl kaut kas,” jaunākās tendences vēlas uzzināt Nīcas vidusskolas direktors Gunārs Grīnbergs.

Kaut gan agrāk bijusi prasība, lai vidējā atzīme skolas beigšanas apliecībā būtu vismaz piecas balles, tagad vērtējums netiks ņemts vērā. “Mums ir jādod iespēja visiem, kaut arī bērns ir nesekmīgs daudzos priekšmetos. Esam pagasta skola un strādājam bērniem, nevis otrādi. Ir gadījumi, kad bērns atnāk uz vidusskolu, atrod motivāciju darbam un atveras,” saka G.Grīnbergs, piebilstot, ka šādu gadījumu gan nav daudz. Viņš arī uzskata: “Labāk lai mācās, nevis nekur nestrādā un klaiņo apkārt.”

Tajā pašā dienā no pulksten 10 potenciālos audzēkņus gaidīs Durbes vidusskolā. Šogad tai ir jauns piedāvājums – papildu vispārizglītojošai programmai varēs apgūt komercizglītību. “Tas nebūs obligāti,” piebilst direktors Zigmunds Kapelis. “Tā kā mācu biznesa ekonomikas pamatus, pašam ir tīri profesionāla interese papildināt zināšanas.” Lai varētu piedāvāt jauno apmācību novirzienu, Z.Kapelim nepieciešams iziet sagatavošanas kursu Latvijas Uzņēmējdarbības un Menedžmenta akadēmijā. Lai mācītos Durbes vidusskolā, 9.klases beidzējiem īpašu prasību neesot. “Ja ir devītās klases beigšanas apliecība, tad jebkuram bērnam ir tiesības mācīties vidusskolā,” uzskata Z.Kapelis. 

Savukārt Priekules vidusskolas direktors Ainars Cīrulis pastāsta, ka audzēkņu uzņemšana 10.klasē notiks ar 18.jūniju no pulksten 9 līdz 12. “Šobrīd mums īpašu prasību nav. Katram pašam ir jāizspriež, der vai neder mācībām vidusskolā,” paskaidro A.Cīrulis.

Lai arī noteikti uzņemšanas datumi, skolās nākamos audzēkņus gaidīs visas vasaras garumā. “Mums vajag plānot nākamo gadu, tādēļ arī vēlams pieteikties šajos datumos,” paskaidro V.Grīnbarte.

Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz