Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Saņem Zaļo Sertifikātu

Saņem Zaļo Sertifikātu
Foto: Egons Zīverts
02.02.2015 17:42

BNS

Š.g. 8. janvārī 24 lauku tūrisma naktsmītnes saņēma “Zaļo sertifikātu” – 20 sertifikāti tika pagarināti, bet 4 tika piešķirti no jauna. Zaļais sertifikāts ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma mītnēm. Lai gan ir pieņemts uzskatīt, ka laukos tāpat viss ir zaļš, veselīgs un dabisks, Zaļā sertifikāta saimnieki apzināti domā par to, lai piedāvātu viesiem kvalitatīvus, saprātīgi “zaļus” lauku tūrisma pakalpojumus un, kas ne mazāk svarīgi, lai tūrisma bizness nekaitē dabai un videi.

Starp 24 sertifikāta saņēmējiem ir arī arī mūspuses saimniecības: Viesu māja “Ezera māja” (Liepājas nov.), Kempings “Laikas” (Pāvilostas nov.), Viesu māja “Klētnieki” (Rojas nov.), Viesu māja “Piena muiža – Berghof” (Skrundas nov.), Brīvdienu māja “Zariņi” (Pāvilostas nov.), Viesu māja “Vērbeļnieki” (Nīcas nov.).

Sertifikātu piešķir Ekspertu Komisija, kurā ir vides un tūrisma speciālisti. Tā darbību administrē Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs”, un piešķiršana notiek, apsekojot pieteikušās saimniecības, dodot padomus un ieteikumus uzlabojumiem vides jomā. Sertifikātu piešķir uz 3 gadiem, pēc tam notiek atkārtota apsekošana, ja saimnieks vēlas sertifikātu pagarināt. “Zaļā sertifikāta” komisija tiekas reizi gadā, lai izvērtētu pieteikumus un apsekojumu rezultātus, pieņemtu lēmumu par sertifikāta piešķiršanu. Šobrīd Latvijā ir 70 zaļās tūrisma saimniecības.

Zaļā sertifikāta galvenās vērtības:

– Apkārtējā vide: tīra lauku ainava un kopta lauku sēta;

– no dabīgiem, pašu vai kaimiņu saimniecībā audzētiem vai dabā iegūtiem produktiem gatavots ēdiens;

– īpaši piedāvājumi, kas tuvina dabai: nakšņošana uz svaigi pļauta siena matrača, bērniem iespēja saskarsmei ar mājdzīvniekiem, kopā ar saimnieci barojot kazlēnus, piedaloties govs slaukšanā, savvaļas dzīvnieku tuvums – stirnas, gulbji un citi meža viesi māju pagalmā, piedalīšanās lauku darbos, pirts gatavošana un pēršanās, utt.;

– aktīva atpūta dabā: velo, laivu maršruti, pārgājienu takas, slēpošanas trases, sporta laukumi, peldvietas;

– vietējā kolorīta iepazīšana: vēsture, stāsti, leģendas, amatu un sadzīves tradīcijas, ēdieni;

– atbildīga saimniekošana, nekaitējot dabai. Ar mūsdienīgām metodēm tiek taupīti ūdens un elektrības resursi, šķiroti atkritumi, izmantoti videi draudzīgi mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi, vienlaikus rūpējoties arī par viesu veselību un labsajūtu;

– viesiem tiek piedāvāti “Zaļie padomi”, kā izturēties videi draudzīgi, atpūšoties viesu mājās un dabā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)