Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Savā dzimtā atrod līderi

Savā dzimtā atrod līderi
Foto: Andris Gertsons
28.02.2018 07:00

"Kurzemes Vārds"

Nīcas vidusskolas un Grobiņas ģimnāzijas skolēni guvuši labus sasniegumus vidusskolu konkursā “Līderis manā dzimtas kokā”. Tā galvenā iecere bija iegūt iedvesmojošu informāciju par savas dzimtas cilvēkiem, kas aizrautīgi veidojuši labāku Latviju. “Vairāk uzzināju par savu ģimeni un radiniekiem. Uzdevu tādus jautājumus, ko ikdienā vienkārši tāpat noteikti nepajautātu. Un tas ir forši,” ieguvumu no iesaistīšanās konkursā vērtē Grobiņas ģimnāzijas audzēknis Kristers Krūms.

Pirmo vietu izcīnīja Nīcas vidusskolas 12. klases skolniece Anete Latakaite, kas par savas dzimtas līderi bija izvēlējusies mammas māsīcu Ivetu Ķelli. “Viņa ir Latvijā labi zināma personība – biedrības “Papardes zieds” valdes priekšsēdētāja. Strādā gan Latvijā, gan pārstāv mūsu valsti ārzemēs,” pastāsta jauniete. Anete uzreiz esot zinājusi, par ko veidos preses relīzi. Būtiska loma bijusi arī tam, ka skolniece pati mēdzot iesaistīties biedrības “Papardes zieds” darbībā. “Vasarās esmu braukusi uz dažādiem festivāliem, kur jauniešus informēju par reproduktīvās veselības nozīmi. Gluži tāpat kā Iveta, arī es vēlos jauniešiem palīdzēt tikt pāri tam kautrības slieksnim, kas neļauj viņiem brīvi izteikties par šo tēmu. Piemēram, HIV un AIDS ir globāli ļoti svarīga problēma,” savu pārliecību pauž Anete.

Par audzēknes veiksmīgo startu konkursā priecājas Nīcas vidusskolas skolotāja, projekta “Esi līderis!” konsultante Agita Mače. Konkursa galvenā vērtība, viņasprāt, ir iespēja skolēniem iegūt jaunas zināšanas. “Preses relīzes izveidošana audzēkņiem bija liels izaicinājums. Skolā to nemāca, bet viņi ar to labi tika galā. Tāpat priecājos, ka vairāki jaunieši bija diezgan tālu “aizrakušies” pētījumos par savu dzimtu. Interesants šķita arī viņu domu lidojums, no ģimenes vai radu pulka izvēloties līderi. Šī izvēle, manuprāt, ļoti labi parādīja jauniešu vērtības un viedokli par to, kas viņiem ir svarīgs, ar ko viņi lepojas, ko viņi pamana cilvēkos,” savās izjūtās dalās A. Mače.

Grobiņas ģimnāzija projektā “Esi līderis!” aktīvi darbojas jau trešo gadu. “Šis konkurss bija patiešām vērtīgs. Skolēni daudz tuvāk iepazinās ar savas dzimtas cilvēkiem,” stāsta Grobiņas ģimnāzijas skolotāja un projekta konsultante Ilze Kāle. Trešo vietu konkursā ieguva 10. klases skolnieks Kristers Krūms. Savu preses relīzi viņš rakstīja par māsu Ivetu Krūmu, kas dzīvo ASV, ir direktora vietniece uzņēmumā “Atlantic Council” Vašingtonā. “Mana māsa tur nodarbojas ar starptautisku pasākumu organizēšanu. Viņas pienākumos ietilpst visu loģistisko aspektu koordinēšana konferencēm Stambulā, Abū Dabī, Berlīnē un citur. Iveta, manuprāt, ir manas dzimtas līderis, tāpēc par viņu arī rakstīju,” atzīst Kristers.

Līderu stāstus preses relīžu formātā konkursa vērtētājiem iesūtīja kopumā 32 vidusskolēni no visas Latvijas. Starp viņiem bija 11 jaunieši no Nīcas vidusskolas un astoņi Grobiņas ģimnāzijas audzēkņi.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli