Ceturtdiena, 9. februāra Simona, Apolonija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Biedrība “Roku rokā RR”: Esam resurss, nevis lūdzēji

”Brīnišķīgi, ļoti skaisti. Te visi ir tik mīļi!” – satikšanos ar draugiem biedrības ”Roku rokā RR” pasākumā Durbes kultūras namā aizkustināta izbauda Brigita Skukovska.

Biedrība “Roku rokā RR”: Esam resurss, nevis lūdzēji
Gribētu, lai mēs caur savu kopā būšanu varētu palīdzēt vēl kādam citam, pauž Ruta Kļava (no kreisās), Andris Leimants un Inta Mangale. Visi, kas savos ciemos, pagastos vēlas nākt kopā un darboties, aicināti zvanīt Andrim pa tālruni 22344715. (Foto: Ģirts Gertsons)
Gribētu, lai mēs caur savu kopā būšanu varētu palīdzēt vēl kādam citam, pauž Ruta Kļava (no kreisās), Andris Leimants un Inta Mangale. Visi, kas savos ciemos, pagastos vēlas nākt kopā un darboties, aicināti zvanīt Andrim pa tālruni 22344715. (Foto: Ģirts Gertsons)
30.03.2022 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

”Es jau visu laiku pa sētu vien.” Sirmgalve mājās esot bērnu aprūpēta, taču pārvietojas tikai ar staigulīti. Iziešana no mājas, turklāt pēc pandēmijas diktētā ilgā pārtraukuma ir milzīgs notikums ne tikai viņai, bet arī citiem cilvēkiem no biedrības grupiņām Grobiņā, Durbē, Rucavā, Sikšņos un Ķāķišķē.

Nedomāt sliktas domas

”Šie divi gadi bijuši kā jau visiem, man ļoti pietrūka šīs tikšanās, jūsu smaidu,” saka biedrības dibinātāja un vadītāja Ruta Kļava.

Atkalsatikšanās sākumā viņa demonstrē video no aizvadītajiem pasākumiem, klātesošajiem atsaucot atmiņā talkas ”Purvičos” pie Andra Leimanta, lielo zupas katlu Durbes pilskalnā un citas satikšanās un izbraukumus.

Arī pandēmijas laikā izdevies sagādāt Ziemassvētku pārsteigumu, pasniegt dāvanas vientuļiem cilvēkiem. ”Man zvanīja meitenes no Liepājas baptistu draudzes, kuras vēlējās kaut ko dot. Meitenēm izdevās viss, ko viņas bija cerējušas. Sagādāja paciņas un vēl ziedojumu, par kuru varējām tagad sarīkot tikšanos un uzklāt galdus. Viņas iedeva sajūtu, ka nevar apstāties un padoties, ir jācīnās,” saka R. Kļava.

Sociālo grupiņu aktivizēšanās sākās pirms pieciem gadiem – ar mācītāja Mārtiņa Urdzes un Liepājas diakonijas centra īstenoto starptautisko projektu ”Sociālā spēcināšana reģionos” jeb SEMPRE. Nevis iet un lūgt, bet darīt pašam – šie M. Urdzes vārdi iedvesmoja R. Kļavu veidot biedrību un joprojām pauž cilvēku ar īpašām vajadzībām, senioru un viņu draugu pozīciju dzīvē, kaut arī drīz apritēs gads, kopš visu cienītais un iemīļotais garīdznieks aizsaukts Mūžībā. ”Mums jāturpina tas, ko sāka Mārtiņš Urdze, jo viņš mums ļoti daudz devis,” uzsver Ligita Freimane no sociālā dienesta Rucavas pagastā.

Kā tad divus izolācijas un atšķirtības gadus izturējuši sociālo grupiņu biedri? Velga Lībeķe, Indra Sileniece un Raimonds Žabinskis no Rucavas un Sikšņiem ir ļoti priecīgi atkal būt kopā. Pa šo laiku bijis grūti, viņi atzīst, jo ļoti gribējies satikties ar citiem cilvēkiem un parunāties.

”Galvenais nedomāt visu laiku sliktas domas. Ko tu nevari mainīt, par to nevajag kreņķēties,” viņi iesaka.

Ļoti palīdzējusi dzīve laukos, kur vienmēr var iziet pastaigā svaigā un tīrā gaisā, izkustēties. Turklāt laukos vienmēr esot ko darīt, ir jāstrādā dārzā, ziemā sniegs jāizstumj. ”Galvenais – kusties, kaut ko dari! Ja sēdēsi visu laiku un ”ai-ai-ai”, protams, būs slikti,” pauž R. Žabinskis. Ko kopā visiem darīt turpmāk, tā uzreiz nevarot pateikt. Tāpēc jau svarīgi visiem kopā aprunāties, padomāt.

Laiks klientam, ne tikai papīram

R. Kļava atzīmē, ka turpināšot darboties, kamēr pati un tuvākie līdzgaitnieki L. Freimane, Grobiņas ”Sarkanā Krusta” nodaļas vadītāja Inta Mangale, A. Leimants ”varēs šo vezumu vilkt”. ”No jums sagaidām, ka atbalstāt mūs, jo lielākais gandarījums ir zināt, ka esam vajadzīgi,” viņa saka biedriem.

”Roku rokā RR” tuvākā laika darbības plāns skaidrs. Pēc Lieldienām tikšanās Rucavā, Muižas kalnā, un pēc tam talka ”Purvičos”. Kurš var, nes žagarus, kurš nevar, tas vāra zupu. ”Ja jums zināms kāds kaimiņš, kurš arī grib izbraukt, doties cilvēkos, aiciniet piebiedroties,” mudina R. Kļava. ”Izstāstiet, cik forši esam, cik labi pavadām laiku.”

Cilvēkiem acis mirdz, ne tikai Ingus Novicāna dziedātās dziesmas klausoties un uzdejojot. Viņi vēlas roku rokā iet laukā un kaut ko darīt. Foto: Ģirts Gertsons

”Tā es viņus vadu un saturu,” par savām trim grupiņām Rucavā, Dunikā un Ķāķišķē saka L. Freimane. Uz iespējām būt kopā vasarā viņa skatās optimistiski. No pašvaldības viņa gaidītu atbalstu ar transportu.

”Un vairāk ieinteresētības par to, ka mēs kaut ko darām. Ne tikai ierasto, bet arī savādāku sociālo darbu. Papīrs paliek papīrs, bet jāatrod klientam laiks,” atzīmē sociālā darbiniece.

Uz pirmo tikšanos pēc ilga laika, kas notiek jau pēc apvienošanās Dienvidkurzemes novadā, tikuši aicināti domes pārstāvji, ielūgti domes priekšsēdētājs Aivars Priedols un Sociālā dienesta vadītāja Elīna Pirtniece-Niķele. ”Kā redzat, neviens nav ieradies, un par to es negribu klusēt,” norāda R. Kļava. ”Mēs gribējām parādīt, ka vēlamies sadarboties, ka varam sniegt atbalstu Sociālajam dienestam. Gribējām parādīt, ka neesam nevienam ienaidnieki un cilvēkiem ir vajadzīgs tas, ko darām.”

Pagriezties ar seju

”Roku rokā RR” aktīvistiem sirds ir pilna. Viņi būtu priecājušies redzēt kādu Dienvidkurzemes novada domes deputātu, ja vadība netiek. ”Uzklausītu mūs, uzzinātu, kādas mums ir problēmas un ko varētu parisināt kopā,” saka I. Mangale.

”Tagad ir lielais novads, varbūt ir cilvēki, kuri gribētu pievienoties mums. Grupiņas varētu izveidot daudzās vietās. Tagad turamies kopā Grobiņa, Durbe un Rucava, tas ir viss. Ja nāktu kāds no malas, varbūt būtu tādas idejas, ko mēs pat iedomāties nevaram. Pašvaldība varētu līdzēt gan koordinēt, gan arī apzināt cilvēkus, kuri sēž mājās un nekur netiek. Viņi arī grib iziet ārā un kaut ko darīt.”

”Es vienmēr stāvu klusu, bet šoreiz esmu dusmīgs,” saka A. Leimants. ”Attieksme, lūdzot transportu, bija šausmīga,” saka R. Kļava, bet nevēlas atklāt, kurš pašvaldībā tik slikti izturējies.

Nekas domei neesot lūgts divus gadus, paši tikuši galā, arī šoreiz lūgums bijis tikai pēc transporta.

”Pirms apvienošanās vienmēr varēja sarunāt ar sociālajiem dienestiem, mēs pielāgojāmies, kad viņiem transports ir pieejams. Nu mēs viņiem esam vajadzīgi tikai, lai maksātu nodokļus un uz vēlēšanām ietu,” secinājis A. Leimants. ”Ja viņi pagrieztos ar seju pret mums, nevis ar to galu, ar kuru tagad, viņiem būtu vieglāk, jo mēs daudz ko izdarītu viņu vietā.”

Tam piekrīt arī R. Kļava: ”Mēs esam resurss, sadarbojoties varam daudzas lietas. Varam iet pie cilvēkiem uz mājām, jo viņiem citreiz nevajag ne naudu, ne aprūpi, viņiem vajag parunāties.”

Priekšsēdētājs atvainojas

”Kad piezvanu Brigitai, pa telefonu jūtu, ka viņa aiz priekiem lec gaisā. Cilvēks trīs nedēļas riktējies, gatavojies pasākumam. Sēž ar ratiņiem un gaida. Vai domē stādās priekšā, kā klājas invalīdam?” vaicā A. Leimants. ”Nav pirmā reize, kad es par saviem līdzekļiem ņemu mašīnu, maksāju cilvēkam, kuru atrauju no darba, lai viņš atvestu invalīdu uz pasākumu. Priekš kam viņi tur sēž? Vieglāk vienmēr pateikt, ka nav laika. Pa Otaņķu ceļu trešā māja, pie Brigitas pat nav nekur tālu jābrauc.”

”Veciem cilvēkiem jau ļoti patīk parunāt,” pieķērusies korespondentei pie rokas, smaida B. Skukovska. ”Man ir brīnišķīgi bērni, sirsnīgi un mīļi. Tā kā man jāpārvietojas ar to žigulīti, cenšos pa kājām nemaisīties. Omīte arī slikti dzird.

Man ir pašai sava istabiņa, ko es saucu par alu, un tad es tur pazūdu, jo cilvēki strādā, visi aizņemti, es nevienam neuzbāžos.”

”Es ļoti atvainojos. Nākamreiz noteikti pats aizbraukšu,” apsola A. Priedols. Viņš pastāsta ”Kurzemes Vārdam”, ka pašam jau mēnesi iepriekš biedrības ”Roku rokā RR” sanākšanas dienā bijis ieplānots ar uzņēmēju kopu braukt uz Talsiem.

Uz Durbi doties ”bija vēlēts Andrim Jankovskim. Viņam bijusi cita tikšanās, nebija atpakaļ atnākusi saziņa. Ja nav viens vietnieks, protams, varēja būt cits. Ļoti atvainojos,” saka domes priekšsēdētājs.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz