Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Sezonu atklās dārza svētkos

Sezonu atklās dārza svētkos
Foto: Ģirts Gertsons
25.05.2018 07:01

"Kurzemes Vārds"

Sestdien, 26. maijā, Rucavā notiks tūrisma sezonas atklāšana, kam par godu tiek rīkoti Muižas kalna dārza svētki. Rucavas arborētumā Muižas kalnā un apstādījumos pagasta centrā un pie skolas bioloģijas zinātņu doktores Ināra Bondare un Dagnija Šmite vadīs apskates ekskursijas, izstāstot sīkāk par katru koku.

Kā jau katru gadu, apstādījumi Rucavā ir papildināti ar jauniem kociņiem. Novada tūrisma organizatore Dace Mieme stāsta: “Skābaržus iestādīja domes pārstāvji un Komunālā daļa I. Bondares vadībā. Viņa rūpējas par visiem retajiem augiem. Ideja ir iestādīt pavisam simts kociņus Latvijas simtgades zīmē. Tā ar laiku Rucavas centrā izveidosies parciņš – atpūtas vieta ar soliņiem. Bija brīvs pašvaldībai piederošs zemesgabals, kurā tikai zālīte auga. Tagad tur top atpūtas stūrītis. Apkārt sastādīti skābarži, galā – ķirši. Skābardis ir šim Kurzemes nostūrim raksturīgs koks, tāpēc tie izvēlēti.”

Kopš 2004. gada biedrība “Latvijas olimpiešu klubs” brauc uz Rucavu stādīt kokus. Līdz šim visu laiku spēkā bijusi interesanta sakarība – cik kociņu pirms olimpiskajām spēlēm iestāda, tik medaļas atved. Trīs jaunas magnolijas šogad iestādīja trīs dāmas – Raimonda Bergmaņa kundze Viktorija, kas šurp brauc katru gadu, Olimpiešu kluba vadītāja, kamaniņu braucēja Ingrīda Amantova un jaunā slēpotāja Lelde Gasūna.

Svētki Muižas kalnā sāksies pulksten 11, transports no Rucavas centra – pulksten 10.40. Dārza svētku noslēgumā pulksten 21 radošās darbnīcas “Ligate” jaunatklātajā terasē notiks mielasts, sarunas un kinovakars.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli