Piektdiena, 18. septembris Liesma, Elita, Alita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Skolas vēl nav gatavas, bet rudens klāt

Skolas vēl nav gatavas, bet rudens klāt
21.08.2007 17:41

0

Atslēgvārdi

Vasaras pēdējais mēnesis jau rit pilnā sparā. Visas rajona mācību iestādes ir pacentušās, lai bērniem būtu patīkamāk atgriezties skolas solos. Ir veikti lielāki un mazāki remontdarbi, kas jau pirmajā skolas dienā – 3.septembrī – varēs priecēt bērnus. Vērienīgākie remontdarbi aizritējuši Vērgales pamatskolā, abās Grobiņas skolās, Pāvilostas vidusskolā, pārmaiņas būs arī Durbes un Aizputes vidusskolā. Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Zigmunds Cinkus atzīst: “Visās rajona un pilsētas skolās notiek kosmētiskie remontdarbi, taču kopumā šogad nav tik vērienīgu darbu, kā tas ir bijis iepriekšējā gadā.”

Vērgales pamatskolā notiek virtuves bloka renovācija. “Šogad plānā bija paredzēts izdarīt trīs būtiskas lietas. Virtuvē ir nomainītas plītis – līdz šim bija ar malku kurināmās, kuras mēs nomainījām pret elektriskajām, ir iegādāta trauku mazgājamā mašīna un jauns ledusskapis. Tiek remontēts ķīmijas un bioloģijas kabinets. Tajā būs gan skeleti, gan mācību kartes. Šī klase tiks ne tikai pie jauniem mācību līdzekļiem, bet arī pie jauna grīdas seguma, sienām nomainīts apmetums. Un trešā lieta, kas tiek īstenota, ir meiteņu tualetes remonts,” stāsta direktors Gints Juriks. Remontam līdzekļi netiek taupīti. Virtuves bloka renovācija vien izmaksās aptuveni 20 tūkstošus latu. Bet ķīmijas un bioloģijas mācību materiāliem iztērēts vairāk par tūkstoti.

Pāvilostas vidusskolas skolēnus, atgriežoties skolā, priecēs aktu zāles jaunā skatuve. Direktores vietnieks saimnieciskajā darbā Aivars Arājs atzīst: “Šogad tas arī būs vienīgais vērienīgais remonts, jo skolā vēl uzturas nometņu dalībnieki un nav atvēlēts vairāk naudas. Skatuves pārbūve izmaksās ap tūkstoš latiem, ko piešķīrusi Sakas Novada dome.” Kā jau katru gadu, pārkrāsos arī grīdas.

Ikviens, kam ir nācies iet vai braukt garām Durbes vidusskolai, būs pamanījis, ka pie logiem ir lielas būvgružu kaudzes. Skolas telpās atrodas pirmsskolas izglītības iestāde, kurā remontdarbi rit pilnā sparā. Vidusskolas direktors Zigmunds Kapelis norāda: “Bērnudārzs kļūst par mazu. Lai neveidotos rindas un visi bērni varētu apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, skola tam atvēlējusi pirmā stāva spārnu, kur līdz šim atradās zēnu mājturības kabinets. Pie kultūras nama ēkas bija tāda kā garāža, kas pārtaps par zēnu jauno mājturības kabinetu. Tur būs arī jauni instrumenti un galdi.”

Strādnieki “Kurzemes Vārdam” gan neslēpj, ka darbi uzsākti pārāk vēlu un tādēļ rodas jautājums, vai līdz septembrim maz paspēs izremontēt. “Laika ir maz, bet darba daudz,” atzīst Z.Kapelis.

Konkrētu remonta izmaksu summu direktors nevarēja nosaukt, taču zināja – lai bērnudārzu un skolu izremontētu, pašvaldība ir ņēmusi kredītu.

Aizputes vidusskolai savukārt šovasar uzspodrināta apkārtne. Pie galvenās ieejas izbūvētas jaunas kāpnes, kas bija izdrupušas un nebija labotas gadus divdesmit. “Plus vēl tā laika kvalitatīvā celtniecība,” piebilst skolas direktore Liveta Sprūde. Tāpat nomainītas betona plāksnes. “Nolēmām, ka tas ir jādara, lai nebojātu kopējo skatu,” norāda L.Sprūde. Darbus veic SIA “Aizputes ceļinieks”, un tie uzsākti jūnijā.

Rosība arī skolas iekštelpās. Vecajā skolas daļā ierīko jaunu ugunsdzēsības signalizāciju. Tā kā skolas platība ir liela, jaunajā skolas daļā to paredzēts uzstādīt nākamgad. Uzlaboti darba apstākļi virtuvē strādājošajiem – renovēta ventilācijas sistēma. Sporta zālē nomainīti logi, gaiteņos – grīdas segums. Skolas vecajā daļā klasēs ir arī jauns apgaismojums. Tas nebija mainīts četrdesmit gadu, kopš skola uzbūvēta. Lielākā daļa darbu paveikta par pašvaldības līdzekļiem. Apgaismojuma un sporta zāles logu nomaiņa gan veikta par piesaistīto finansējumu. “Mums palīdz gādīgi bijušie aizputnieki,” atklāj L.Sprūde.

Grobiņas ģimnāzijas direktore Vizma Vītoliņa stāsta, ka pašlaik atjauno trešā stāva gaiteni, tualetes, kāpnes, tiks izremontētas arī klases. Darbi notiek par pašvaldības līdzekļiem, summa sasniegšot apmēram 20 tūkstošus latu.

Pašvaldība atvēlējusi līdzekļus ne tikai ģimnāzijai, bet arī vidusskolai, kas atrodas divās vietās. Grobiņas vidusskolas direktore Laila Urbāne uzskaita, ka nomainīts jumts, izremontēta priekštelpa, pārkrāsotas klašu durvis un grīda, uz mājturības stundu tagad vedīs flīzēts gaitenis līdz pat mācību klasei. Skolēnus sagaidīs jauns dabaszinību kabinets, kur atrodas arī laboratorija. Remontu veic SIA “Kurzemes amatnieks”. Skolēniem būs arī jauni mācību līdzekļi, grāmatas. Vēl ir nomainīts mākslīgais apgaismojums. Visā skolā tiks ierīkotas novērošanas kameras. Uzlabota gan apsardzes, gan ugunsdrošības signalizācija. “Ir arī nepatīkama vēsts smēķētājiem – viņu iecienītā vieta ir sakārtota,” uzsver L.Urbāne. Un piebilst: “Bērnus septembrī sagaidīs arī kāds patīkams pārsteigums, kuru es pašlaik nevēlos atklāt.” Šīs izmaiņas ir veiktas par skolas budžeta līdzekļiem. Mācību iestādes labiekārtošana izmaksās apmēram 20 tūkstošus latu.

Beate Jance,
Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

Bērnudārzam “Ābolītis” atvēlētajās telpās Durbes vidusskolas kreisajā spārnā vēl aizvien pilnā sparā rit remonts.

Pie Aizputes vidusskolas galvenās ieejas vasaras sākumā izbūvētas jaunas kāpnes.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz