Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Skolu neslēgs, tomēr audzēkņu par maz

Skolu neslēgs, tomēr audzēkņu par maz
Foto: Andris Gertsons
02.02.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

“Rīkojumu slēgt skolu viņi negrasās izdot,” pēc tikšanās Rīgā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonām atzīst Nīcas vidusskolas padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Dāle. Ministrijā ir nodoti 1365 paraksti par vidusskolas saglabāšanu Nīcā un vēstule ministram Kārlim Šadurskim.

Uz IZM bija devušies arī Nīcas vidusskolas skolēnu valdes priekšsēdētājs Artūrs Vecbaštiks un vecāku pārstāve Sandra Mokorenko. Viņi tikās ar ministrijas un Valsts izglītības satura centra amatpersonām, tostarp izglītības un zinātnes ministra padomnieku Mārtiņu Langrātu. “Ministrijas pārstāvji teica, ka par skolām atbildību uzņemas un lēmumus pieņem pašvaldības. Gribētu sagaidīt rakstisku atbildi no ministra, ko lūdzām savā vēstulē. Tad rīkosim vidusskolas padomes sēdi, lai spriestu, ko darīt tālāk. 12. februārī es uzrunāšu Nīcas novada domes deputātus par to, kā es saredzu skolas nākotni. Jo ne jau es viens pats visu sakārtošu,” “Kurzemes Vārdam” teica M. Dāle.

Vecāku pārstāvis kopš pagājušā gada decembra organizēja parakstu vākšanu par nepieciešamību saglabāt vidusskolu Nīcā. Akcija bija saistīta ar ieteikumu reorganizēt to par pamatskolu, kas iekļauts pētījumā par optimālo skolu tīklu Latvijā. Parakstījās ne tikai Nīcas, bet arī Rucavas novada iedzīvotāji. Jo no Nidas, Papes un citām attālākām vietām Rucavas novadā bērniem nāktos uz vidusskolu Liepājā mērot pat 50 un vairāk kilometrus. Ar parakstu vākšanu akcijas rīkotāji vēlējās pievērst IZM uzmanību tam, ka skolu reorganizācijas procesā nedrīkst ņemt vērā tikai attālumu no Nīcas centra līdz Liepājai, bet jāredz reālais skolēna dzīvesvietas attālums līdz tuvākajai vidusskolai.

Sarunā IZM amatpersonas norādījušas, ka pēc pieciem gadiem 11. un 12. klasēs plānota specializēto priekšmetu apmācība grupās. Lai to nodrošinātu, nepieciešams pietiekams audzēkņu skaits. “Pēc pieciem gadiem pāries uz jauno sistēmu. Pašvaldībai un skolai ir jāstrādā, lai skolēnu skaits pieaugtu,” saka M. Dāle.

“Ministrija nekad nav rosinājusi slēgt Nīcas vidusskolu,” informē IZM pārstāve Inta Bērziņa. No Nīcas novada pašvaldības nav saņemts tās lēmums ar lūgumu saskaņot skolas reorganizāciju. Šādu lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai likvidēšanu pieņem pašvaldības. “Tiekoties ar skolēnu un vecāku pārstāvjiem, mēģinājām kliedēt mītus par to, ka IZM kaut ko grasītos slēgt,” uzsver I. Bērziņa.

Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis un deputāti jau iepriekš apgalvojuši, ka darīšot visu iespējamo, lai saglabātu Nīcas vidusskolu. Lai arī dažos tuvākajos gados vidusskolas posmā audzēkņu skaits vēl kritīsies, pēc tam atkal esot gaidāms pieaugums, jo skolēnu skaits kopumā izglītības iestādē ar katru gadu pieaug. “Nākamgad prognozēju 230 audzēkņus, bet pēc pieciem gadiem skolēnu skaits varētu būt tuvu trim simtiem,” uzskata M. Dāle. Šogad skolēnu kopskaits ir 205, kas ir par desmit vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā. 10. – 12. klašu posmā šogad mācās 31 skolēns no Nīcas un Rucavas novadiem un no Liepājas.

30 komentāri

2018-02-02 08:04

fakts: Kapēc tāda neizlēmība? Jau tagad lielākā daļa Nīcas jauniešu mācās Liepājas vidusskolās.

2018-02-02 08:29

to fakts: Liepājas vidusskolās mācās tiem, kam vecāki katru dienu paši dodas uz turieni. Realitātē - Liepājā NAV labāka izglītība, ja nu vienīgi skola ar KRUTĀKU nocaukumu (licejs, ģimnāzija). Bez tam - materiļai tehniskais nodrošinājums skolēnam pilsētā ir tuvu nullei, pedagogu attieksme pret darbu - labāk paklusēšu. Skolēnu skaits pilsētas skolu klasē ir par lielu - ja neesi starp TOP 7 skolēnniem - vai nu nogrimsti, vai meklē prievātskolotāju. IR PAR KO PADOMĀT.

2018-02-02 08:44

helllo: Paši Nīcas vecāki norok savu skolu.

2018-02-02 09:08

Skumji: Nīcas skolā ir jānomaina direktore, kas ar savu attieksmi atbaida gan skolēnus gan vecākus. Pie tāda cilvēka es savu bērnu tuvumā nelaidīšu. Pašai skolai jau nav ne vainas. Viela pārdomām.

2018-02-02 09:08

nica1: Cien.Dāles kungs,ja augsti godatie deputāti un Veiss turpinās celt komunālos rēķinus un turpinās krāpt cilvēkus,jau pēc gadiem 2 nebūs kam mācīties,jo cenu ziņā tuvojamies Liepājas līmenim un izdevīgāk būs pārcelties uz dzīvi pilsētā.

2018-02-02 10:42

hh: Bezgala sāpīgi skatīties bija vakar ziņas par mazo skolu slēgšanu.Vai tādu mēs gribējām savu valsti?Domāju ka jāsāk no jauna tā celt.

2018-02-02 11:22

Прощупывают: и морально подготавливают к закрытию 100%

2018-02-02 11:26

Nica: Nīca1 tev liela taisnība. Kā deputāti un vadība sev pa kluso pacēla algas Nīca diža un varena tik vien sauklis.

2018-02-02 11:53

Nīcas galapunkts: Ko var ņemties te, būs vsk. bērnu skola būs, ja nē tad nē un punkts.

2018-02-02 12:38

karlis u: Kadreiz Karlis Ulmanis atklaja daudzas mazas pamatskolas bet tagadejais saduriks tikai grib visu likvidet K Ulmanis tagad kapa griezas otradi

2018-02-02 13:24

to karlis: Ulmaņlaik sen beidzies, dzīvojam citā laikmetā. Skolu slēgs. Tas ir tikai laika jautājums. Diemžēl lauki pamazām izmirst. Nevajadzēja Nīcā tik dārgu halli celt. Lauki beigs savu pastāvēšanu. Cilvēki mūk projām pat no Liepājas, tad ko vēl laukos var gaidīt? Tas ir tikai dabīgs process. Ja ļaužu saujiņa grib skolu, tad paši protaties to uzturēt par saviem naudas līdzekļiem! Ja to nevar, tad jāļauj visam beigties dabīgā ceļā.

2018-02-02 15:24

sexual healing: vajadzétu atbalstít folkloras kopas. Uzdziedát bēdu manu lailu bēdu, es par bēdu nebēdāju. Brauks tūristi. Varbūt ES aborigēniem dos subsīdijas u galviņām. Audīsim tautastērpus un par lielu naudu pārdosim tās tūristiem. Ir laiks taisīt latviešu rezervātu, visādi dabasparki jau ir, ir pienācis laiks arī mums pašiem latviešiem piešķirt apdraudētas sugas statusu. Savādāk dumpju aizsardzība ir daudz svarīgāka par iedzīvotāju likteni..

2018-02-02 17:15

rakaris :): nu atlicis tikai drīz viens jautājums ...kad tad slēgsim LATVIJU >>>????!!!

2018-02-02 17:27

to rakaris: Pēdējam būs jāizslēdz gaisma. Bet kur tad mūsu kungi, mūsu varneši, viņu bērni gan nemācās skolās, kuras optimizēs, pazeminās statusā . Varnešu bērni pa licejiem, ģimnāzijām, pēc tam ārzemju studijas...

2018-02-02 17:39

students 123: Lohiem, kam valsts beidzas pilsētas robežās! Neesat pamanījuši, bet Nīca un Liepāja nav galējie šīs valsts punkti!!! Apkārt tā pat ir ciemi, kuros vidusskolu NAV!!! Nīca, Grobiņa, Priekule, tā teikt, ja dzīvo pa vidu, pakaries, jo skola tak nav vajadzīga!
Nevajag tā cepties, neviens valdībā skolu slēgt neliks, piespiedīs cilvēkus pie zemes, lai tie paši nolemj, ka skola ir pārlieku liels slogs! Eiropas naudu esam sagāzuši celtnēs, kuras NEVIENAM pēc 5gadiem nevajadzēs, bet za to iekodāmies kumosā!? :D

2018-02-02 17:47

suslis: varu ieteikt kā ieekonomēt --visās mazpilsētās slēgt visas vietējās domītes darboņus atlaižot..tāpat jau viss iznīcināts un sagrauts,kas padomju laikā tika celts un būvēts..un liepājā arī izglītības nav--tiek pārdota vien surogātizglītība plebejiem.

2018-02-02 18:43

to students123: bet to Eiropas naudu dod, pilniigi met pakalj naudu, tikai ņem. Tikai Eiropas naudas izlietošana gan ir dīvaina - sargāt dabu, kaut kādas infrastruktūras, kohēzijas, izglītības. Taču tā Eiropas nauda nerada reālas darba vietas. Eiropai mēs esam vajadzīgi kā kolonija- izsmelt resursus, izzāģēt mežus, izrakt kūdru un sagŗūst savas preces. Bet tā jau to ir lēmuši mūsu varneši, tie Eiropas naudu malkiem rij nost pat nesakožot. Un Latvija tik tukšojās, slēgs skolas, un kaut kad slēgs arī Saeimu.

2018-02-02 21:27

Toto: Galīgi neinteresanti komentāri.

2018-02-02 22:05

ar vieglu prātu pametam: Nu kas tai skolā mācīsies! Kur tad ir tie bērni? Ko var cepties,it kā katrā pagastā paši nezinātu savus varoņus,kuri aizbraukuši un ne ausu nekustina,kas notiek dzimtajā pusē pēc viņu aizbraukšanas. Tagad mēģina audzināt patriotismu palikušajiem skolās,cik ilgi būs ka aizbrauks pie saviem bagātajiem ārzemju radiem Gan jau pēc tam lepni pa retam atbrauks ciemos un paskatīsies- šeit kādreiz bija skola kur mēs mācījāmies! Nav jauniešu,nav bērnu,nav skolas!

2018-02-02 22:19

Ja negrib tad nevajag to skolu: Pamatskola tak būs. Pagastam jānodrošina deklarēto bērnu nokļuvi uz izglītības iestādi vai tas ir Nīcā , Liepājā

2018-02-02 22:40

ja būtu: Ja vien bijušajai RUCAVAS VIDUSSKOLAI un NĪCAS VIDUSSKOLAI BŪTU KAUT 50% no tās labās slavas kas IR GROBIŅAS ĢIMNĀZIJAI tad tur nevajadzētu neko slēgt ,bet domāt kā izvietot visus mācīties gribētājus.Pedagogiem ir jābūt pedagogiem nevis staigājošiem tenku vācelēm,tad bērni NEBĒGS PROM NO SKOLĀM. SKUMJI ,BET DOMĀJIET PAR Ē T I K U.

2018-02-03 00:03

Ir varianti.: KALĒTI atbrauks un visus skolēnus savāks,jo sāk braukt 5-6no rīta varēsi sēdēt līdz vakaram ,kad tiksi mājās.

2018-02-03 04:36

ex Nica: Latvijas mazo vsk. topā Nīcas vsk. ir pēdējā desmitniekā. Ja gribat studēt Rīgā bēdziet no Nīcas! Tā vsk. vajadzīga tikai lai saglabātu Petermanei vietu ar milzīgo algu un n-tajiem vietniekiem par neko nedarīšanu. Parakstu vākšana-apkaunojums visai Nīcas vsk. Pēc 9 klases normālie iet Liepāja ,jo Nīcā izgl. līmenis ir tuvu nullei

2018-02-03 10:21

VIDA: Izglītības līmenim Nīcā nav ne vainas,pie vainas ir pedagogu attieksme,protams,ne visu.Ir tādas aizsēdējušās skolotājas,kuras diemžēl uzvedas kā vecmeitas!NeMūsdienīga saskarsme ar bērniem utt.,Tajā pašā laikā,Nīcas skolnieki ir ļoti aktīvi un visur piedalās um ieņem tiešām labas vietas.Kas liecina par motivāciju un gribasspēku pārstāvēt savu skolu un Nīcu.Tik mazam ciemam ir arī savi mazie un lielie talanti,kuri starp citu arī nāk no NVS.Ir daudzi plusi un mìnusi,bet tie mīnusi būtu labojami,ja vien skolas direktore būtu ieinteresēta tomēr iedziļināties pedagoga un skolēna nesaskaņās un skolotāja pieeju măcību procesam.Varbūt skolotājăm,kuras savu darbu uzsāka jau sen,vajadzētu pastudēt tomēr mūsdienu pedagoğiju un saskarsmi,jo vieni to lieliski pieprot,bet paskatoties uz citiem,liekas,ka pret paša gribu strādā par pedagogu.Tā tas diemžēl ir ne tikai Nīcas skolā,bet gan arī pirmsskolas iestādē(bērnudārzā).Un tomēr,zivs sāk pūt no galvas....un ar to arī jāsāk.Kamēr nebūs sakārtota pagasta pārvalde-pārmaiņu nebūs.

2018-02-03 11:26

eeeeeeeeeeeee: Kāds leitis vai biezais jau noskatījis sev īpašumu

2018-02-03 20:20

Fakts: Nīcā tač skolas vadība un novada vadība salaulāti.Tas par Kalētiem ir taisnība,tie tālu braukalē bērnus meklēdami.Tad nu lai abas vadības sargā savējos.

2018-02-03 20:23

komsamolka: Pilnīgi piekrītu VIDAi! Vajag pārmaiņas!It īpaši pirmsskolā!Vecais padomju domāšanas veids un darbošanās sākot ar vadītāju un dažiem viņas darbiniekiem!

2018-02-05 16:06

Jopterdaks: Un ne1 nepiemin galveno problēmu - bērnu nav jo nav nekāda ražošana un ģimenes atrodas trimdā. Un paliek tikai sliktāk. Ja Eiropas valstis nebūtu jau pārsātinātas ar mūsu migrantiem - vel 200 tūkstoši aizbrauktu.
Un tie bērni kas pabeigs ārzemju skolas - tur arī paliks strādāt.
Ja nav aces ar klapēm un smadzenes ar fekāllijām tad skaidri un gaiši to var saskatīt.

2018-02-05 16:56

onkulis: Nepiekrītu par direktori- man šķiet ļoti profesionāls pedagogs un sirsnīgs cilvēks. Negatīvu attieksmi ne es , ne bērni neesam izjutuši.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli