Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Spriedīs par armijas daļas teritoriju

Spriedīs par armijas daļas teritoriju
Foto: Egons Zīverts
14.06.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Pāvilostas novada dome ir ķērusies klāt jautājumam, kas tika skatīts domes deputātu komisijas sēdē 2019. gada sākumā, kad pašvaldība izrādīja interesi pārņemt Aizsardzības ministrijas īpašumu Meža ielā 7 Pāvilostā, kas vietējiem vairāk zināms kā robežsardzes bāze vai armijas daļa Sakas upes otrā pusē. Kā jau deputāti solīja, 20. jūnijā pulksten 13 pašvaldības semināru un izstāžu zālē tiek rīkota publiskā apspriede.

“Īpašuma platība nav maza, tie ir apmēram 680 kvadrātmetri. Protams, kaut kāds redzējums par šīm telpām mums sākotnēji bija – gribējām tur veidot kaut ko saistībā ar jaunsardzi, tomēr tā ideja noplaka. Šobrīd vēlamies dzirdēt iedzīvotāju viedokļus un ieteikumus, jo mums nav vēlmes uzspiest kaut ko nevēlamu vai nevajadzīgu,” laikrakstam stāsta Pāvilostas novada domes izpilddirektors Alfrēds Magone. Vēl bija radusies doma, ka robežsardzes telpās varētu ierīkot dzīvokļu fondu, jo vienā ēkas stūrī jau bija veidoti virsnieku dzīvokļi, tomēr viss ir cieši saistīts ar kapitālieguldījumu. “Turklāt mēs jau nezinām, ko vēl gaidīt no 2021. gada reformas,” piebilst A. Magone.

Lai arī deputāti jauniegūto īpašumu jau ir apskatījuši un savu redzējumu izteikuši, arī iedzīvotājiem tiks dots vārds, tāpēc visi pāvilostnieki aicināti dalīties ar domām un idejām par ēkas un teritorijas pielietojumu sabiedrības labā. Sapulcē piedalīsies domes priekšsēdētājs un deputāti, pašvaldības izpilddirektors, pašvaldības darbinieki un citi interesenti. Iedzīvotāji aicināti apmeklēt sapulci un izteikt savas domas, idejas un redzējumu par bijušās armijas daļas turpmāko attīstību un pielietojumu. Gadījumā, ja kādam ir idejas, bet ierasties uz apspriedi neizdodas, līdz 19. jūnijam ieteikumus var sūtīt elektroniski.

A. Magone gan nesola, ka pēc publiskās apspriedes uzreiz tiks uzsākti kādi darbi. “2019. gadā noteikti nē, tomēr tas, ka ideja būs kļuvusi skaidra, ir ļoti labi. Varēs sākt plānošanu, projektēšanu, vērtēšanu, zīmēšanu.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli