Pirmdiena, 26. oktobris Kaiva, Amanda, Amanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Traucē kaķi un rallijs

Traucē kaķi un rallijs
Foto: Ģirts Gertsons
23.10.2017 07:06

"Kurzemes Vārds"

Sapulcē Otaņķu tautas namā pagājušās nedēļas beigās iedzīvotāji visvairāk sašutuma pauž par klaiņojošiem dzīvniekiem, rallija trasi gar dzīvojamām mājām un riepu svilinātājiem. Arī nākamgad gaidāmā ūdens un kanalizācijas tarifu paaugstināšana radījusi daudzdzīvokļu namu iemītnieku neizpratni. Rudenieki visvairāk jautājumu un iebildumu izsaka Nīcas novada Pašvaldības policijas priekšniekam Raivo Repšam un Komunālās pārvaldes vadītājam Aigaram Veisam. Uz sapulci sanākuši aptuveni divdesmit cilvēku, taču visi ir ļoti aktīvi.

“Mums te centrā kaķu pie gružkastēm ir veseliem bariem!” sašutuši ir rudenieki. R. Repšs atzīst, ka sāpīgais jautājums par klaiņojošajiem dzīvniekiem izskanēja jau iepriekšējā sapulcē. Solītais līgums ar dzīvnieku aizsardzības biedrību “Liberta” ir noslēgts. “Ja jums ir sūdzības, zvaniet Pašvaldības policijai. Tikai tā gan nebūs, ka jūs gadiem barosiet kaķus, bet kādā brīdī zvanīsiet un lūgsiet tos aizvest. Pieradināto kaķu problēmu “Liberta” nerisinās.” 

Vēl R. Repšs lūdz iedzīvotājiem sakārtot zīmes ar māju nosaukumiem: “Kad jābrauc uz izsaukumu, nav nekādas norādes. Brauc, neko neredz, pabrauc garām. No otras puses pamana, ka zīme iekritusi krūmos. Jebkuram operatīvajam transportam ir vajadzīgs zināt, kurp braukt. Lūgums padomāt, lai māju nosaukumi būtu izlikti skaidri un smuki.”

Rudeniekus pamatīgi nokaitinājis arī pirms divām nedēļām notikušais autorallijs: “Kāpēc viņi brauca pa centra ielām? Cilvēkiem tas nebija paziņots. Labi, ka bija lietaina diena un bērni nerotaļājās ārā. Mums pašiem bija viena maza taciņa atstāta, lai izbrauktu laukā. Sabojā ceļus, piemētā visu ar akmeņiem. Lai vairāk te tādu ralliju nebūtu un lai nebrauc pa sētām! Kāds no tā mums vispār labums?” R. Repšs atbild, ka par rallija norisi bija paziņots pašvaldības mājaslapā, informācija bijusi izlikta arī pie veikaliem. “Pasākumu rīko, lai popularizētu [ralliju]. Liepājā arī brauc pa pilsētas ielām, un neviens ar iedzīvotājiem to nesaskaņo. Par katru pasākumu mēs nevaram sasaukt sapulci,” viņš norāda.

Rallijs nav vienīgā rudenieku liksta ar automašīnām. Nedēļas nogalē kartinga trasē pulcējas drifta cienītāji. “Vai tiešām pašvaldība nevar aizliegt dedzināt riepas? Lietuvā to aizliedz, tad viņi brauc te. Zili dūmi guļ virs Rudes, visu dienu līdz tumsai rūc un smird. Trokšņu līmenis ir nenormāls,” cits caur citu paceltā balsī sauc iedzīvotāji. Pašvaldības amatpersonas skaidro, ka trase ir privātīpašums, notiekošais nav aizliegts. Pamatojumam kaut ko neļaut ir jābūt ietvertam saistošajos noteikumos. “Lai to risinātu, mums ir vajadzīgs jūsu iesniegums. Kamēr ir tikai saruna, mums nav juridiska pamata rīkoties. Būs iesniegums, sauksim speciālistus veikt trokšņu mērījumus,” saka A. Šakals.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 23. oktobra numurā.

#kvards-20171023-06#

Foto galerija

13 komentāri

2017-10-23 08:21

Nu super.: "Liepājā arī brauc pa pilsētas ielām, un neviens ar iedzīvotājiem to nesaskaņo."
Tapēc ka, ar Liepājniekiem Seskulis nereiķinās,viņam savas izklaides.

2017-10-23 08:29

to Nu super.: Pipuk, kas Tu tāds esi? Man personiski nekas nav pret, ka vienreiz gadā Liepājā notiek augsta līmeņa rallijs.

2017-10-23 09:29

Elfs: "Jebkuram operatīvajam transportam ir vajadzīgs zināt, kurp braukt. Lūgums padomāt, lai māju nosaukumi būtu izlikti skaidri un smuki." Normāli būtu, ja operatīvajam transportam būtu navigācijas sistēmas, kurās, ievadot māju nosaukumu, tās var viegli atrast pat tad, ja nosaukums krūmos. Tas, kas šobrīd ir Latvijā, tas nav operatīvais transports un operatīvie dienesti. Tie ir traka suņa murgi.

2017-10-23 09:30

To Nu super: Tā kā Sesks dzīvo Otaņķos, viņš arī tur dara, ko grib.

2017-10-23 09:32

pilnīgi pajāt: pāķos ceļi ir priekš vietējiem žūpām, lai netraucēti ar traktoru var aizbraukt līdz točkai, babuļi streso, ja nu kāds sašnorē vienīgo it kā pelnītāju

2017-10-23 10:11

Sti: Neaiztiekat kaķus un ralliju! Sunči tādi

2017-10-24 15:19

Xr: Jāiet būs ielās ar beizbolenēm un japajautā vietējiem kuriem tad nepatīk tie kaķi un rallists, man piemēram nepatīk tādi izdzimteņi

2017-10-24 16:33

Yr: Kaķus slīcināt un rallistu mašīnām pārdurt riepas. Tā man patiktu. Bet tādus, kas grib sist ar ar nūjām, pakārt aiz olām.

2017-10-24 22:50

Rude.: Rudei ir jālepojas , ka šeit kaut kas notiek un pastâv tāda trase kur ir kāda dzīvìba. Bùtu jâlepojas nevis jauztaisa Rudi par Dieva pamestu nostuuri.:)

2017-10-25 10:32

Bembis: Tā jau Liepājā nav neviens placis ,kur varētu patrakot, un nu jau arī Rudē ir slikti pa trasi braukt... Un vispār ,vai Seskam nevajadzētu piemeklēt kādā pamestā Liepājas nostūrī kādu placi,kur liepājnieki varētu aizbraukt iztrakoties,pārbaudīt auto vai vienkārši pamācīties braukt !?

2017-10-25 12:01

To Bembis: Tu jau noteikt no tā slimā ambersiti, kuriem tikai saules zīmēt. Slimie krāni, nepietiek ka Fonteina laukumu bojājat, pluss sākuši jau okimpiska centra stāvlaukumu plēst. Slimo bars!

2017-10-25 17:26

Zzz: Valodai G un Intai K kuras pukst par katru sīkumu kas nav viņām pa prātam laiks pārvākties uz mežu kur būs miers! Vienīgi tur atkal traucēs Intas vīrs ar savām medībām un atkal nebūs LABI!

2017-10-26 11:48

Dāvis Jānis: Par kaķiem - lai vecmāmuļas nebaro gadiem, nebūs kaķu. Arī miskastes vākus aizverot, tiem mazākas iespējas baroties, reproducēties.
Par skaļiem auto un ralliju - rallijs ir super, taču nav skaisti, ka netiek atrunātas detaļas. Ja visiem riebjas, tad tas nav pieņemami, izmantot viņu pašvaldības teritoriju. Ja riebjas daļai, bet daļai patīk, tad (es) nostājos starp tiem, kam patīk!
Rudes trase - super, ka tāda ir! Ja to "aizvērs" jeb tiks aizliegts tur sportot:
1. tiks darīts publiskās vietās tik un tā;
2. būs jāmeklē alternatīva citviet (par ko vajadzētu apdomāties piem. LVR Satiksmes Ministram vai mūsu pašu Uldim).

Nav iespējams jaunus (un vecus) džekus atturēt no kā tāda, kas tiek mīlēts. Nevienu neinteresē, ka omai, mammai, kādam tētim.. nevienam neinteresē, ka kādam traucē!!

Nekā personīga, mans viedoklis

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz