Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Tūrisma sezona beidzas laivojot

Tūrisma sezona beidzas laivojot
Foto: Egons Zīverts
29.08.2017 07:02

"Kurzemes Vārds"

Romantiskajā Tebras un Durbes upes satekas vietā, līdzās vanšu tiltiņam, sestdien tika dots starts Sakas upes regatei “Pāvilostas asaka”. Baidoties no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, tam bija pieteikušies mazāk dalībnieku nekā iepriekš. Tomēr drosmīgos lutināja saulīte.

Daži “Pāvilostas asakas” dalībnieki regates starta vietā ierodas pa upi, citi – atbrauc ar rīkotāju organizētu autobusu no Pāvilostas. “Pēc braukšanas attāluma likās, ka mēs jau esam Aizputē,” izkāpjot no laivas, smejoties saka komandas “Marina Indiana” dalībnieki. Anete Blažēviča, Artis Raibarts, Marija un Ģirts Avotiņi pārstāv jahtu piestātni un atpūtas kompleksu “Pāvilosta Marina”. Anete un Artis esot vietējie, abi pārējie – bieži piejūras pilsētas viesi. Komanda pasākumā piedaloties jau otro reizi; “Pāvilostas asaka”, noslēdzot tūrisma sezonu, notiek jau trīs gadus. Idejas autors ir Pāvilostas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Zaļkalns, stāsta Tūrisma informācijas centra vadītāja Mairita Tumpele.

“Marina Indiana” sastāvā ir trīs kapteiņi, tomēr laivā tas grūtības neradot. Skaidrs, ka tas ir visas komandas darbs. “Parasti jau [galvenajiem būt] gribas tiem, kas nav kapteiņi. Tiem, kas ir, ar gadiem pāriet vēlēšanās kaut ko uzņemties. Vairs neliekas tik nozīmīgi dzīties pēc titula,” smaida Ģirts. Komandas tērpi veidoti indiāņu stilā, laiva noformēta, izmantojot džutas audumu. “Dekorēšana aizņēma visu nakti,” viņš atzīst.

Ģimeniskā atmosfērā “Pāvilostas asakā” gatavojas piedalīties Gatis Štokmanis. Komandā “Viļņu ielas mafija” ir arī viņa sieva Inese un bērni Agate un Andris. Minimāla pieredze laivošanā esot, taču tas neesot galvenais. “Tas ir labi pavadīts laiks,” Gatis secinājis, piedaloties arī iepriekš. Vaicāts, vai airējot nākas strīdēties, smejoties attrauc: “Skatoties, kas ir laivā.” Viņš ir pārliecināts, ka aptuveni astoņus kilometrus garajā distancē spēka pietiks visiem, bet, ja nu kas, un lai grūtos brīžos varētu atgūt spēkus, līdzi esot arī dažāda veida dopings. Papildu drošību dod glābēju laivas, kas vajadzības gadījumā gatavas komandu dalībniekus aizvilkt līdz finišam.

Pasākumam šogad starptautisku skanējumu dod lietuviešu komandas piedalīšanās. Astrausku ģimene atbraukusi nedēļu atpūsties Pāvilostā un Tūrisma informācijas centrā uzaicināta piedalīties pasākumā. “Bijām gatavi maksāt [par dalību], bet mums pateica, ka viss ir par velti,” tētis Gintars priecājas, ka nokļuvuši tik jaukā vietā. Šā gada “Pāvilostas asaku” finansē no veselības uzlabošanai un slimību profilaksei veltīta projekta līdzekļiem, stāsta domes projektu koordinatore Vizma Ģēģere. Līdz ar to laivu noma komandu dalībniekiem, kam tas nepieciešams, ir bez maksas, par šiem līdzekļiem sarūpētas arī labas balvas. Projekts ilgs trīs gadus un vēl paredz vingrošanas nodarbības, dažādas apmācības un citas veselības veicināšanas aktivitātes. Laivošanas pasākums paredzēts arī atsevišķi jauniešiem, skolēniem no projekta līdzekļiem finansēs peldētapmācību Liepājā.

Astrausku ģimene novērtē pāvilostnieku atvērtību un pretimnākšanu. Uz iebildi, ka kurzemnieki parasti tiek uzskatīti par noslēgtiem ļaudīm, viņi saka – arī par lietuviešiem ir tāds viedoklis. Svetlana sajūsminās par iespēju dzīvot pie pašas jūras. Ģimenei ir māja Palangā, taču tur ūdens neskalojas teju pie pašām durvīm. “Un pludmale te ir skaista, plaša, tīra,” komplimentus turpina izteikt Gintars. Svetlana papildina, ka pat smiltis šeit ir citādas – nevis dzeltenas, bet baltas un daudz smalkākas nekā Lietuvā. Atbraukt uz šejieni atpūsties ieteikuši draugi.

Un tad jau skaļrunī skan paziņojums regates dalībniekiem – tā tiek atklāta krastā ar jautro stafeti. Pēc tam dalībnieki kāpj laivās, lai pa ceļam izpildītu vēl virkni uzdevumu. Pie viena tilta ar kārti liek šķaidīt balonus, citā kontrolpunktā veselību pārbauda medmāsiņa, vēl nepieciešams izpildīt atjautības uzdevumus, pierādīt veiklību, un tad jau finišs ar apbalvošanu, zivju zupu un ziepju bubuļu šovu.

Pērn pasākumā piedalījās aptuveni simt cilvēku. Šogad uz pusi mazāk. M. Tumpele skaidro, ka iepriekš dalībnieku vidū bijuši arī kāda starptautiska korporatīvā pasākuma dalībnieki. Taču viņa uzsver, ka dalībniekiem regatē galvenais nav uzvarēt un pierādīt savas fiziskās spējas: “Laiks, ko ģimenes pavada kopā, vienmēr ir vērtīgs.”

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz