Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Tūrisma sezona beidzas laivojot

Tūrisma sezona beidzas laivojot
Foto: Egons Zīverts
29.08.2017 07:02

"Kurzemes Vārds"

Romantiskajā Tebras un Durbes upes satekas vietā, līdzās vanšu tiltiņam, sestdien tika dots starts Sakas upes regatei “Pāvilostas asaka”. Baidoties no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, tam bija pieteikušies mazāk dalībnieku nekā iepriekš. Tomēr drosmīgos lutināja saulīte.

Daži “Pāvilostas asakas” dalībnieki regates starta vietā ierodas pa upi, citi – atbrauc ar rīkotāju organizētu autobusu no Pāvilostas. “Pēc braukšanas attāluma likās, ka mēs jau esam Aizputē,” izkāpjot no laivas, smejoties saka komandas “Marina Indiana” dalībnieki. Anete Blažēviča, Artis Raibarts, Marija un Ģirts Avotiņi pārstāv jahtu piestātni un atpūtas kompleksu “Pāvilosta Marina”. Anete un Artis esot vietējie, abi pārējie – bieži piejūras pilsētas viesi. Komanda pasākumā piedaloties jau otro reizi; “Pāvilostas asaka”, noslēdzot tūrisma sezonu, notiek jau trīs gadus. Idejas autors ir Pāvilostas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Zaļkalns, stāsta Tūrisma informācijas centra vadītāja Mairita Tumpele.

“Marina Indiana” sastāvā ir trīs kapteiņi, tomēr laivā tas grūtības neradot. Skaidrs, ka tas ir visas komandas darbs. “Parasti jau [galvenajiem būt] gribas tiem, kas nav kapteiņi. Tiem, kas ir, ar gadiem pāriet vēlēšanās kaut ko uzņemties. Vairs neliekas tik nozīmīgi dzīties pēc titula,” smaida Ģirts. Komandas tērpi veidoti indiāņu stilā, laiva noformēta, izmantojot džutas audumu. “Dekorēšana aizņēma visu nakti,” viņš atzīst.

Ģimeniskā atmosfērā “Pāvilostas asakā” gatavojas piedalīties Gatis Štokmanis. Komandā “Viļņu ielas mafija” ir arī viņa sieva Inese un bērni Agate un Andris. Minimāla pieredze laivošanā esot, taču tas neesot galvenais. “Tas ir labi pavadīts laiks,” Gatis secinājis, piedaloties arī iepriekš. Vaicāts, vai airējot nākas strīdēties, smejoties attrauc: “Skatoties, kas ir laivā.” Viņš ir pārliecināts, ka aptuveni astoņus kilometrus garajā distancē spēka pietiks visiem, bet, ja nu kas, un lai grūtos brīžos varētu atgūt spēkus, līdzi esot arī dažāda veida dopings. Papildu drošību dod glābēju laivas, kas vajadzības gadījumā gatavas komandu dalībniekus aizvilkt līdz finišam.

Pasākumam šogad starptautisku skanējumu dod lietuviešu komandas piedalīšanās. Astrausku ģimene atbraukusi nedēļu atpūsties Pāvilostā un Tūrisma informācijas centrā uzaicināta piedalīties pasākumā. “Bijām gatavi maksāt [par dalību], bet mums pateica, ka viss ir par velti,” tētis Gintars priecājas, ka nokļuvuši tik jaukā vietā. Šā gada “Pāvilostas asaku” finansē no veselības uzlabošanai un slimību profilaksei veltīta projekta līdzekļiem, stāsta domes projektu koordinatore Vizma Ģēģere. Līdz ar to laivu noma komandu dalībniekiem, kam tas nepieciešams, ir bez maksas, par šiem līdzekļiem sarūpētas arī labas balvas. Projekts ilgs trīs gadus un vēl paredz vingrošanas nodarbības, dažādas apmācības un citas veselības veicināšanas aktivitātes. Laivošanas pasākums paredzēts arī atsevišķi jauniešiem, skolēniem no projekta līdzekļiem finansēs peldētapmācību Liepājā.

Astrausku ģimene novērtē pāvilostnieku atvērtību un pretimnākšanu. Uz iebildi, ka kurzemnieki parasti tiek uzskatīti par noslēgtiem ļaudīm, viņi saka – arī par lietuviešiem ir tāds viedoklis. Svetlana sajūsminās par iespēju dzīvot pie pašas jūras. Ģimenei ir māja Palangā, taču tur ūdens neskalojas teju pie pašām durvīm. “Un pludmale te ir skaista, plaša, tīra,” komplimentus turpina izteikt Gintars. Svetlana papildina, ka pat smiltis šeit ir citādas – nevis dzeltenas, bet baltas un daudz smalkākas nekā Lietuvā. Atbraukt uz šejieni atpūsties ieteikuši draugi.

Un tad jau skaļrunī skan paziņojums regates dalībniekiem – tā tiek atklāta krastā ar jautro stafeti. Pēc tam dalībnieki kāpj laivās, lai pa ceļam izpildītu vēl virkni uzdevumu. Pie viena tilta ar kārti liek šķaidīt balonus, citā kontrolpunktā veselību pārbauda medmāsiņa, vēl nepieciešams izpildīt atjautības uzdevumus, pierādīt veiklību, un tad jau finišs ar apbalvošanu, zivju zupu un ziepju bubuļu šovu.

Pērn pasākumā piedalījās aptuveni simt cilvēku. Šogad uz pusi mazāk. M. Tumpele skaidro, ka iepriekš dalībnieku vidū bijuši arī kāda starptautiska korporatīvā pasākuma dalībnieki. Taču viņa uzsver, ka dalībniekiem regatē galvenais nav uzvarēt un pierādīt savas fiziskās spējas: “Laiks, ko ģimenes pavada kopā, vienmēr ir vērtīgs.”

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli