Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Ūdens uzskaite vēl procesā

Ūdens uzskaite vēl procesā
Foto: liepajniekiem.lv
15.01.2018 07:07

"Kurzemes Vārds"

Priekules novadā no šā gada 1. janvāra visiem patērētājiem, kas izmanto ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus, jābūt uzstādītiem ūdens skaitītājiem. Sākot ar janvāri, norēķini par patērēto ūdeni jāveic saskaņā ar skaitītāju rādījumiem. To nosaka Priekules novada domes lēmums.

“Neņemos pašlaik teikt, cik cilvēkiem Priekules pilsētā nav ūdens skaitītāju,” saka SIA “Priekules nami” valdes locekle Arta Brauna. Daudzdzīvokļu mājās pagrabā ir lielais komercuzskaites ieejošais skaitītājs, līdz ar to likuma prasības ir izpildītas. Pārsvarā daudzdzīvokļu māju dzīvokļos skaitītāju nav. “Ja kādam nav individuālā skaitītāja, tā jau ir sadale – tur maksā par astoņiem kubikmetriem no cilvēka. Tiem, kas kavējas ar skaitītāju uzlikšanu, ir nosūtīta informācija. Bet situācijas dzīvē ir sarežģītākas, cilvēkam, piemēram, ir saimniecības ēka vai vēl kāds atzars. Termoakas izbūve uz piederības robežas ir ļoti dārga, vairāki simti eiro. Problēma nav tā, ka cilvēki negribētu, bet gan finanses. Ja nereaģē uz vēstuli, mums pašiem jāiet un jāpiedāvā tāme, varbūt jāvienojas par nomaksu,” skaidro uzņēmuma vadītāja.

Lielākajā daļā novada pagastu ūdens skaitītāju uzstādīšana noritējusi veiksmīgi, tie ir visiem patērētājiem. “Pēdējais skaitītājs uzlikts 29. decembrī, nu tie ir 100% iedzīvotāju,” stāsta Gramzdas pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Kudums. “Mēs pie tā strādājām pāris gadu garumā. Cilvēki saprata, ka ir jāmaksā par ūdeni, kas tiek notecināts.” Stimuls bija arī lielā maksa par ūdeni, jo bez skaitītāja bija jāapmaksā astoņi kubikmetri vienam cilvēkam. Arī Virgā neesot nevienas vietas, kur nebūtu ūdens skaitītāja, tie uzstādīti jau pirms pāris gadiem. “Cilvēki īpaši nepretojās, jo mēs skaidrojām, ka būs mazāk jāmaksā,” saka pārvaldniece Daiga Egle. Purmsātos ir viena četru dzīvokļu māja, kurā nav ūdensvada, taču to ievilks šogad. Tāpat Kalētu pagastā ūdens skaitītāji ir pilnīgi visiem lietotājiem. “Tie jau uzlikti agrāk, saistībā ar ūdensvada trases atjaunošanas projektu,” pastāsta pārvaldniece Agrita Driviņa.

Bunkas pagastā pagaidām pilnīgi visos mājokļos vēl nav ūdens skaitītāju. “Palikuši salīdzinoši maz, kādi desmit,” stāsta pārvaldes vadītāja Patricija Andersone. Iedzīvotājiem nosūtīts atgādinājums un lūgums vērsties pagasta pārvaldē. “Dodam pagarinājumu līdz 1. februārim. Lai cilvēki pastāsta mums, kāda ir viņu problēma, līdzēsim risināt. Ja problēma ir naudā, mēs varētu uzlikt skaitītājus un noslēgt vienošanos par nomaksu,” saka P. Andersone. Pārvaldei ir tiesības ūdeni vienkārši atslēgt, taču pārvaldniece pieļauj, ka tik tālu nenonāks. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)