Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Uz Dēseli sapost dvēseli

Uz Dēseli sapost dvēseli
Foto: Egons Zīverts
18.05.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Kad Sanda Ļaudāma kopā ar dzīvesbiedru Raivi pagājušajā gadā iegādājās un sāka apsaimniekot Dēseles dzirnavas, kāds jaunais pāris atbrauca apskatīt šo vietu. Kaut arī ēka bija tukša un apkārt viss bija aizaudzis, viņi pateica, ka pēc gada gribot te svinēt kāzas. “Tai brīdī teicu vīram, ka nav variantu,” atceras Sanda. Tagad, ienākot dzirnavu ēkā, šķiet, ka atrodies greznā pilī ar senām mēbelēm un ekskluzīvu skatu pa logu pat vannasistabā. Tai pašā laikā viesnīcas numuriņi ir tik mājīgi, ka gribas palikt jau pirmajā, kura durvis saimniece paver.

Pirmajā stāvā pie sienas ir trīs fotogrāfijas. Dēseles dzirnavas 1944. gadā veica savu pamatfunkciju. 2005. gadā ilgus gadus izmantoto dzīvojamo māju nopirka un sāka atjaunot iepriekšējie īpašnieki. 2017. gada fotogrāfija piekārta, lai viesi varētu redzēt, kādas izmaiņas notikušas, kopš ēkai atkal jauni saimnieki. “Es vēsturi līdz galam neesmu izpētījusi, ziņas ir ļoti skopas,” stāsta Sanda.

Dēseles dzirnavām jau pāri simt gadu slieksnim, to būvniecība sākta 1905. gadā. Uz augšstāviem joprojām ved lieliski saglabājušās oriģinālās akmens kāpnes. No iepriekšējā laika palikušas divas sekcijas svinību zālē. Pārējais visā ēkā ir iegādāts no jauna. “Iepriekšējais īpašnieks pateica – kādu lampu centrālajā ieejā ieliksi, pie tāda stila ir jāpieturas. Mēbeles ir meklētas pa antikvariātiem un vestas no ārzemēm,” atklāj S. Ļaudāma. Pirms Ļaudāmi sāka saimniekot Dēseles dzirnavās, viņiem patika doties uz ārzemju kūrortiem atpūsties no lauku darbu sezonas zemnieku saimniecībā. “Mums ir jādara viss tepat uz vietas tā, lai cilvēkiem Latvijā nav jābrauc projām, lai atpūstos un atslēgtu prātu no ikdienas,” viesnīcas mērķi formulē Sanda.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 18. maija numurā.

#kvards-20180518-06#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli