Pirmdiena, 26. oktobris Kaiva, Amanda, Amanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uz neparastu talku Grobiņas pagastā aicināja Andris Leimants ar meitu Arnitu

Uz neparastu talku Grobiņas pagastā aicināja Andris Leimants ar meitu Arnitu
Pļaut esot pēdējais brīdis, taču nācies pielāgoties talcinieku iespējām. Tieši 8. augustā visi varējuši sanākt kopā, stāsta Andris Leimants ar meitu Arnitu. (Foto: Andris Gertsons)
13.08.2020 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Siesim rudzu kūlīšus, ņemiet līdzi labu garastāvokli! Uz neparastu talku Grobiņas pagasta “Purvičos” šādi aicināja Andris Leimants ar meitu Arnitu. “Man jau rudzus nevajag graudu dēļ, svarīgs ir pasākums pats par sevi. Mums vajag to darīšanu. Vai lauku ar kūlīšiem jūs šodien vēl kaut kur redzēsiet?” vaicā “Purviču” saimnieks.

Rudzi atjauno zemi

Uz pļaujas talku sanākuši gan “Purviču” kaimiņi, kuri, pēc A. Leimanta teiktā, esot labākie no labākajiem, gan Latvijas Sarkanā krusta Grobiņas nodaļas vadītāja Inta Mangale sarunājusi zinošus un čaklus ļaudis no sociālās grupiņas “Kopā būt”.

Kāpēc Andris ķēries pie rudzu audzēšanas? “Pats sev problēmas sagādāju,” viņš nosmaida. Šajā zemes gabalā četrus gadus no vietas bijis krāšņais dāliju lauks. “Kaut kas bija jādara, nevar visu laiku vienu un to pašu. Rudzi atjauno zemi. Pagājušajā gadā meklēju rudzus. Beigās atveda no Ventspils,” pastāsta saimnieks. Sēklu dabūt ir sarežģīti, jo rudzus Latvijā audzējot ļoti maz. “Problēma radās tāpēc, ka biju domājis rudzus vienkārši ieart zemē mēslojumam. Bet, re, kādi smuki izauguši, man žēl,” smagās, nolīkušās vārpas rāda A. Leimants.

Lai arī plānots lietot sentēvu metodes, ar rokām labību tomēr nepļauj. Andra krājumos ir zirga vilkmes izkapts, kuru šoreiz kustinās traktors. Pļaujamrīks ir no pirmās Latvijas laikiem, līdzīgi Liepājā ražoti Tosmares rūpnīcā, bet Andris domā, ka šī ir amerikāņu. Aizņēmies no laba cilvēka, nopļāvis zāli sienam, un tā arī darbarīks palicis šajā sētā, kur tiek izmantots.

Traks un vecmodīgs

“Atceros, kā pirms gadiem desmit teica kāds vecs vīrs – paskatieties, kādreiz uz laukiem stāvēja zārdi, tagad tikai ruloni,” izmaiņas raksturo A. Leimants. Par mūsdienu saimniekošanu viņam sirds sāpot un smagi noskatīties, kā lielsaimnieki laukus apstrādā. “Mans caurais zābaks ir gudrāks. Tā nav lauku strādāšana, tā ir muļļāšana. Sagrūž ķīmiju virsū, lauku noplicina un brīnās, ka viņiem ražas nav. No tiem modernajiem kombainiem puse uz lauka paliek. Kad kombains ir noskrējis, ja uzlīst lietus, graudi dīgst. Viss ir zaļš – tas parāda, cik daudz uz lauka paliek. Manā uzskatā tas ir nepareizi. Esmu traks un vecmodīgs,” nopūšas saimnieks.

Katru labību agrāk pļāvuši citādi. Mieži un kvieši ir zemāki, rudzi ir gari. Auzām atkarīgs no zemes, ir garas un ir zemas. “Krāmēja krabiķos, zārdos, veda mājās un katru vārpiņu centās uzlasīt. Atceros, mamma stāstīja, ka pat kolhoza pirmajos gados bērni sūtīti lasīt vārpas, kas palikušas,” stāsta Andris. Viņš pats kūlīšus siet nemākot. Kā darbs darāms, ierāda vecāki cilvēki, kas to māk. Katrā novadā darot citādi, neesot viena standarta.

Kad izkapts pirmo vālu nogāzusi, vienprātības patiešām nav. Kāds sauc, ka neiztikt bez grābekļa, cits pikts par tik nesaprātīgu ideju. Vienojošā doma – nav tik vienkārši un būtu ļoti smagi šādi visu dienu karstumā strādāt uz lauka. Prātīgi saģērbušies tie, kam krekls ar garam piedurknēm, citādi āri saskrāpē ādu.

Sievu darbs

“Tikai bagātās saimniecībās bija labības pļaujmašīnas. Vēlāk nāca kombaini, un tāpēc jaunatne šitādu darbu nezina, brīnās,” saka Vilma Jūrmale. (Foto: Andris Gertsons)

Ja nedara, viss izskatās vienkārši. Saņem kopā nopļautos rudzus, vienu sauju savirpina kūlīša sasiešanai. “Ja jau esmu nodzīvojusi gandrīz līdz 90 gadiem, tad būtu jāprot šodien arī vēl,” rudzu vākšana itin veikli vedas Vilmai Jūrmalei. “Sava zemīte ģimenei bija, 12 hektāri Kalnišķu ciemā. Audzēja visu, kas vajadzīgs saimniecībā, un ar rokām visu novāca. Tehnikas nekādas nebija, zirgs bija viens. Ar kaimiņu likās kopā, kad vajadzēja. Kad sākās kolhozs, man bija piecpadsmit gadu. Mūspusē labības pļaujmašīnu vēl nebija, uztaisīja šitādu pašu traktoru, tikai tas bija uzlabots. Sataisīja kūlīšus, mēs gājām pakaļ un sējām,” pastāsta sirmgalve.

Svarīgākais esot kūlīti pareizi sasiet. “Apsien, divreiz sagriež un aizbāž to vienu galiņu. Saliek statiņos, lai zināmu laiku nožūst. Lai saliktu statiņu, vajag deviņus kūļus. Ja bija lietains laiks, no tiem pašiem kūlīšiem lika statiņiem cepurītes. Pēc tam veda rijā, sakrāva. Rudenī kuļmašīna gāja no mājas uz māju,” atceras V. Jūrmale.

Arī I. Mangale labi tiek galā ar kūlīšiem un vēl jauniešus pamāca. “Laukos, Gramzdā, mums bija daudz radu. Braucām līdzi vecmammai. Darīts kopš tiem laikiem nav, tas ir tik forši! Jāiejūtas to laiku ādā. Ar Vilmu pasēdējām, papļāpājām, kā viņa atceras to darīšanu. Šo darbu sievas vairāk darīja. Jāpadomā, vai kāds vīrs to var izturēt visu dienu,” viņa spriež. Jauns puisis vārdā Mikus piekrīt: “Ja tā būtu visu dienu jāstrādā, būtu grūti.”

Pirmais stats tāds ļodzīgs izskatās, un talkā ar padomu nāk “Kurzemes Vārda” fotogrāfs Andris Gertsons, kurš arī labi atceras labības novākšanu, pats vārpas lasījis pa laukiem. Kūlīšus sienot, apakšējiem galiem jābūt vienā garumā, lai kūlītis stabili stāvētu uz zemes, nevar pavirši sagrābt klēpi, no kura stiebri karājas laukā katrs savā garumā.

Basām kājām labirintā

Tā kā A. Leimants ne mirkli nedzīvo dīkā, “Purvičos” būs pabeigts vairāk nekā divu gadu darbs – tapis labirints. 22. augustā uz šejieni aicinās “Atvērto dienu laukos” pasākumā – pulksten 11 atklās labirintu un baskāju taku, kas ik gadu tapusi garāka. “Neviens nav precīzi mērījis, bet rēķinām, ka varētu būt trīssimt metru,” domā saimnieks.

Arnita Leimante lepojas ar ģimenes paveikto: “Labirints tapis tikai no otrreizējās pārstrādes materiāliem – pudelēm, korķīšiem, un riepām. Izmantotas autoriepas, kuras pašiem bija, kā arī visiem prasījām, lai nemet laukā. Labāk izmantot šeit, nevis tās kaut kur sadedzina vai izmet mežā.”


Labirints “Purvičos” kopā ar baskāju taku būs jauns atpūtas un izaicinājuma objekts.
(Foto: Andris Gertsons)

14 komentāri

2020-08-13 07:07

KKK: labs pasākums--tajā ir kaut kas sass..sssodīti latvisks )

2020-08-13 07:53

Ttf: Labi,ka tur notiek pasākumi!Riepas gan savā īpašumā neizmantotu.Nāk prātā PSRS laiki,puķes pie mājām stādīja vecās riepās,iepriekš noķellēja ar krāsu.

2020-08-13 09:01

bijām aizbraukuši: un vairs nebrauksim.tas Tas vīrelis neciena citus-smēķē bērnu klātbūtnē(bērnam ir astma)FUI,pretīgi no viņa puses.

2020-08-13 09:28

M: Skaists vīrietis.

2020-08-13 09:42

Skudra: Tāds tas cilvēks ir, nav ļauns, bet ar citiem nerēķinās. Ja reiz aicina savā sētā ciemiņus tad varētu nesmēķēt tik atklāti. Tomēr lai viņam veicas 🤞.

2020-08-13 10:23

Interesanti!: Ne man spriest par tā vīra pīpēm...
Roka ir pareizā vietā un prieks skatīties uz tāda cilvēka neatlaidību.
Agrāk smēķēšana bija ļoti populāra un ikdienišķa lieta, kad muzejā ekspozīcija LĪVIEM, tur pat bija foto, kā Grodums smēķēdams izdala autogrāfus bērniem-tur pārmetumu nav nevienam🤔
Varbūt pirs šo Vīru nozangāt internetā, pasakiet un aizrādiet to tieši viņam.
Varbūt Andrim tā smēķēšana ir aiz neliela stresa, jo ir nepazīstami cilvēki... Minējumi var būt daudz🤔, bet Jūs pajautājiet... Vai pasakiet.

2020-08-13 10:55

Andrim: Kreklu varēja izmazgāt vai tīru uzvilkt

2020-08-13 11:30

cits: >>> 2020-08-13 09:01 bijām aizbraukuši:
Cieni cilvēku, kura ciemiņš esi! Traucē dūmi? - paej malā! Ne jau ciemiņš augstprātīgi diktēs noteikumus!

2020-08-13 15:56

omuks: Andris ir lauku darbavīrs,un viņam nospļauties uz pilsētas tirliņu baltajiem krekliem!Lai veicas Andrim un viņa smukajai meitai! Kad bija šovā,tad bija i balts krekls i pats kā bumbaks.

2020-08-13 16:04

Jei bogu: Urāls kaut kāds

2020-08-13 20:03

....: malacis,saimnieks!...bet,par vēsturi runājot,kādreiz taču arī tabaku audzēja,vai ne? Vai tādi kultūraugi arī vēl ir pieejami?Apiņi aug,tad arī tabaka,vai arī neatmaksājas....

2020-08-13 22:58

Maruta: Vai kāds no loģiski domājošajiem,zina,ka Andris darbojās ar vienu roku?Cits izdarīt neko nejēdz un negrib strādāt,kuram ir abas rokas.Andris ir 3.grupas invalīds,kurš neiet uz soc .dienestu ,lai dabūtu paēst,viņš nelūdz palīdzību,bet palīdz citiem.Un savā sētā varu pīpēt kur grib,ja traucē,varēja paiet maliņā,lai pīpes dūmi neiet virsū.Šo invalīdu soc.dienests nenovērtē.Cilvēkiem patīk kulstīt mēles,taisnību nezinot,vai negrib zināt.Lai veselība un radošais gars turpmāk,Andri!!!

2020-08-19 10:33

Skudra: Jautājums Marutai! Kāpēc cilvēks ar vienu roku ir 3.grupas invalīds!?? Tur jābūt vismaz 2.grupai. Tad arī vairāk atvieglojumi būtu. Ko tad dakteris domā? Kas notiek šajā valstī!?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz