Pirmdiena, 3. augusts Augusts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzsākti autoceļa Priekule-Vaiņode atjaunošana

Uzsākti autoceļa Priekule-Vaiņode atjaunošana
Uz Priekules-Vaiņodes ceļa sākusies seguma atjaunošana. Jācer, ka nākamajā pavasarī uz tā vairs nebūs vai ik pārdienas jāstrādā ar lāpstu un asfalta spainīti. (Foto: Ģirts Gertsons)
31.07.2020 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

”Man teica, ka es braucot kā rallijā,” gaidot zaļo signālu pie ceļa remontdarbu luksofora, saka vaiņodnieks Ojārs Vilemsons un parāda, kā bija jāgroza stūre, lai apbrauktu daudzās bedres. Uz autoceļa Priekule-Vaiņode (P135) visā tā garumā sākusies seguma atjaunošana. Iedzīvotājiem, uzņēmējiem, pašvaldībai, visiem pirmie vārdi par šo ir – esam ļoti priecīgi!

Ilgus gadus vaiņodnieki tika lūgti gaidīt kādu tālu un nezināmu nākotni, kad valstij būs pietiekami naudas ceļiem, lai savestu kārtībā arī šo briesmīgā stāvoklī esošo valsts reģionālo autoceļu. Ikgadējā bedrīšu lāpīšana bija pavisam īslaicīgs risinājums. Kratīties pa bedrēm un daudzslāņainiem ielāpiem, cenšoties nesalauzt auto, bija ikdiena. Vēl šī gada februārī uzņēmums ”Latvijas Valsts ceļi” Priekules novada pašvaldībai uz iesniegto vēstuli atbildēja, ka ne šī, ne arī Skodas ceļa pārbūve nav iekļauta valsts autoceļu tīklā veicamo darbu programmās 2020 – 2022. gadam.

Sākoties Covid-19 pandēmijai, valdība rada iespēju izveidot papildu programmu ceļiem, valsts budžetā paredzot 75 miljonus eiro. Topošā Dienvidkurzemes novada pašvaldību vadītāji vienojās kā prioritāti šai programmai pieteikt tieši Priekules-Vaiņodes ceļu. Jūlijā ceļa remonts ir sācies, būvdarbus veic SIA ”Saldus ceļinieks” par līgumcenu 992 tūkstoši eiro (ar PVN). Daļā remontējamā posma notiks izlīdzinošās asfalta kārtas ieklāšana un visā garumā – virsmas apstrāde. Sakārtos arī ūdens novades sistēmu. Ceļa remontu plānots pabeigt septembrī.

”Tas ir jaunums numur viens,” atzīst Vaiņodes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Jurjevs. ”Visi ir priecīgi un laimīgi, ka beidzot tas ir noticis. Ceram, ka brauksim uz Liepāju pa labu ceļu.” Autoceļš esot viena no aktuālākajām problēmām novadā, jo cilvēku kustība ir diezgan liela gan Liepājas virzienā, gan citos. ”Uzņēmējiem arī ceļš ir svarīgs, pa to notiek preču un izejmateriālu piegāde,” norāda O. Jurjevs.

Viens no lielākajiem uzņēmumiem novadā ir cūku audzēšanas komplekss SIA ”Vaiņodes bekons”. Ceļa stāvokļa dēļ tam, protams, esot neērtības, jo nepieciešams daudz izejvielu, kuras ved no Liepājas ostas, stāsta grāmatvedis-finansists Gatis Vārpa: ”Vairāki mūsu darbinieki ik rītu brauc uz darbu no Grobiņas un Priekules novada pa to salāpīto lupatdeķi.

Domāju, ka viņu dzīves kvalitāti jaunais ceļa segums noteikti uzlabos.” Cūkkopības kompleksa vadītāja Inese Muižarāja par beidzot sagaidīto ceļa remontu visvairāk priecājoties kā Vaiņodes iedzīvotāja. ”Ceļš ir visa pamatā, un visi būs ieguvēji. Mums ir nācies uzklausīt, ka klienti labprāt brauktu pēc cūkām, bet sliktā ceļa dēļ paliek pie lēmuma šeit tās neiegādāties,” viņa atzīmē.

Ojāram Vilemsonam ar kundzi Mārīti braukt pa šo ceļu iznākot bieži. ”Vajag tikt pie dakteriem. Uz šī ceļa riepu sasitu, tas bija ziemā. Braucu, bija bedre, mašīna iekšā. Vajadzēja riepu mainīt. Ar to jau jārēķinās – Latvijā tie ceļi ir tādi, kādi ir. Ja uzmanās, šeit jau braukt varēja, nebija tik traki,” saka cienījamā vecuma kungs. Dzīvesbiedre gan iebilst: ”Kā – nebija traki? Ļoti traki, salīdzinot ar labākā stāvoklī esošo posmu. Par remontu esam ļoti priecīgi.”

Ceļu sakārtošana Vaiņodes novadā un arī citviet turpināsies. Vides aizsardzības un reģionālās atīstības ministrija sadarbībā ar Satiksmes ministriju sagatavojusi priekšlikumus 300 miljonu eiro programmai, kuras īstenošanas rezultātā tiks uzlabota novadu centru sasniedzamība, sakārtojot 105 ceļu posmus teju 900 kilometru kopgarumā.

Uzziņai

Reformas programmas ceļu remonti Kurzemē:

Adze – Gudenieki – Ēdole, Vecais suitu ceļš, Butnāri – Saldus – Ezere, Talsi-Dundaga-Mazirbe, Valdgale-Roja, Talsi-Upesgrīva, Ventspils – Dundaga, Ventspils – Piltene, Ventspils – Kolka, Ezere – Embūte – Grobiņa, Talsi – Stende – Kuldīga, Skrunda – Aizpute, Kuldīga – Skrunda – Embūte.

9 komentāri

2020-07-31 09:17

Vēronis: Lielais paldies protams, vèl lūgtum varētu uz bijušā dzelzceļa tiltu pār Vārtājas upi atjaunot, tilta pamati jau tur vēl labi - kādu trošu tiltiņu, vismaz būtu forš velomaršruts, no Priekules puses braucot šogad ceļš pat bija izpļauts, patīkami braukt, apkārt koki aizvèjš, mašīnas netraucē, tīri līdzens visā garumā un taisnākais līdz pašai Liepājai!

2020-07-31 09:40

Cēzars: Lai slavēta šoseja!

2020-07-31 09:54

19.divizija: Deretu mazs Nato kontingents 100-250 amerikanu ,atjaunot Vainodes lidostu

2020-07-31 12:31

Džums: Ilgi gaidīts - beidzot sagaidīts!

2020-07-31 13:27

Jeblonskis: Un nākamajā pavasarī asfalts nokusīs kopā ar sniegu.
Savādāk jau šeit nebūvē.

2020-07-31 16:28

Aivars Prusis: Osta no lidlauka,vai lidlauks no ostas nav nodalami ! Visam savs laiks ! 😂👊👊👊

2020-07-31 18:57

44!: un kad atjaunos ceļa segumu uz autoceļa P 113? , tad iznāk ka Grobiņas ķeizars līdz lapsām atjaunoja lai nebūtu aizdomas , ka rūpējies par savu muižu , bet tas briesmīgākais gabals pamests , kādi nieka 4 km.

2020-08-02 09:19

Jebilonski...: tu bišk pa daudz dirs :))) Tu ur tuvumā neesi bijis lai šitā izrunātos :))

2020-08-02 16:42

ezitis miglā: Mēs smejamies ,ka šoseja no Priekules līdz Vaiņodes novadam ir 3minūtes Eiropā pēc tam protēžu stabilitātes pārbaude.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz