Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vai Jauno pasauli izglābs?

Vai Jauno pasauli izglābs?
22.11.2006 19:41

0

Atslēgvārdi

Pirmdienas rītausmā, neraugoties uz stipro lietu, pie ceļa pagrieziena uz Cimdeniekiem Liepājas Reģionālās vides pārvaldes direktors Leonīds Zeļenskis bija sapulcinājis amatpersonas, kas varētu būt gan ieinteresētas, gan pietiekami kompetentas, lai izstrādātu plānu, kā izglābt no pilnīgas applūšanas mūsu pilsētas rajonu, ko dēvē par Jauno pasauli. Šajā tikšanās reizē piedalījās Rajona padomes izpilddirektors Indulis Ozoliņš, Liepājas SIA “Komunālā pārvalde” Komunālās nodaļas vadītājs Juris Muskats, Grobiņas pagasta deputāte Anna Viņķele, biedrības “Liepājas ezeri” izpilddirektors Ēvalds Urtāns, kā arī vairāki Reģionālās vides pārvaldes darbinieki.

Nelaimes cēloņi zināmi

Lai lasītājiem būtu skaidrs, par ko īsti ir runa, konspektīvi atgādināšu publikācijas saturu. Liepājas pilsētas teritorijā ietilpstošā teritorija, ko dēvē par Jauno pasauli, un tās apkārtne rudeņos un pavasaros aizvien vairāk applūst. Dzīves apstākļi tur kļūst neciešami. Mitrums sakrājas pagrabos, pūdē dzīvojamo ēku grīdas, iet bojā dārzi. Traucējot veikt saimnieciskās darbības, ūdens daudzas nedēļas pārklāj arī teritorijas ap Ālandes ieteku ezerā, kur atrodas lauku saimniecība “Beģi”, kas pieder ārstam Jānim Petrēvicam. Palu ūdeņiem krītoties, allaž bojā iet arī tūkstošiem zivju, kas nespēj sasniegt ezeru. Leonīds Zeļenskis, raksturojot notiekošo, uzsvēra, ka tā nav tikai vides, bet arī sociāla problēma.

Vietējie ļaudis izpētījuši šo nelaimju cēloņus. Pēc rūpnīcas “Liepājas metalurgs” rekonstrukcijas Ālandes upe vairs nespēj sasniegt ezeru, bet atduras metalurģiskā uzņēmuma dambju sistēmā. Ieplūst ezerā pēdējos gados vairs nespēj arī nelielā Kalējupīte, kas no Cietokšņa kanāla uz ezeru tek gar Liepājas pilsētas un rajona robežu, jo tās plūdumu, kas gadu desmitiem ilgi vispār nav ticis tīrīts, zem Ālandes gultnes ieraktajā caurulē ir aizsprostojuši  bebri.

Iztīrīta Tosmares ezera izteka jūrā

Jānis Petrēvics, kā arī Jaunās pasaules iedzīvotāji ir pārliecināti, ka, atjaunojot abu upīšu tecējumu, plūdus izdotos mazināt. Protams, caurteku zem Ālandes iztīrīt esot iespējams tikai vasarā, kad aizsērējuma vietai var pietuvoties ar tehniku. “Ja to nolemtu izdarīt tagad, talkā būtu jāaicina ūdenslīdēji,” sprieda Ēvalds Urtāns. Jaunās pasaules iemītnieks Ģirts Einbergs, kas dzīvo 14.novembra bulvārī 14–22a, viendien iegriezies redakcijā, pastāstīja, ka augsto ūdens līmeni Jaunajā pasaulē varot pazemināt, padarbojoties arī kādā citā vietā, proti, atbrīvojot Tosmares ezera aizsērējušo noteci uz jūru.

 Izrādījās, ka šī iespēja labi zināma arī Liepājas SIA “Komunālā pārvalde” darbiniekiem. Nodaļas vadītājs Juris Muskats pastāstīja, ka dažas dienas pēc publikācijas aizsērējusī Tosmares ezera izteka jūrā pēc novembra vētrām atbrīvota no smilšu sanesumiem. Ūdens pa to tagad tekot projām, taču esot vajadzīgs daudz laika, lai plūdu mazināšanās kļūtu pamanāma arī Jaunajā pasaulē. Turklāt arī bebri nesnaužot, bet ūdens līmeni cenšoties saglabāt, aizdambējot caurtekas.

Par to, ka tas tiešām tā ir, pārliecinājos kopīgi ar biedrības “Liepājas ezeri” izpilddirektoru, apmeklējot caurteku netālu no Šķēdes. Tur kādreiz ezera iztekas ceļā, lai regulētu ūdens līmeni,  bija ierīkotas arī smagas slūžas, kuras pirms kāda laika pazudušas bez pēdām. Daži spriež, ka tās nodotas metāllūžņos.

 
Lietu virzību pienāktos koordinēt vides sargiem

Tomēr, kā atzina aizvakar notikušās tikšanās dalībnieki, viss, kas paveikts līdz šim, bijusi tikai tāda lāpīšanās. Lai Jauno pasauli un tās apkārtni paglābtu no applūšanas, ir nepieciešams atjaunot abu upīšu tecējumu. Skaidrs, ka to iespējams izdarīt, sadarbojoties ne tikai pilsētas un rajona dienestiem, bet iesaistot šajā lietā arī akciju sabiedrību “Liepājas metalurgs”.

“Noskaidrojās, ka ar metalurgiem par šo tematu nemaz nav runāts,” secināja grobiņniece Anna Viņķele. Uzskatot, ka Reģionālajai vides pārvaldei būtu jābūt tai instancei, kas uzņemas organizēt lietas virzību, viņa ierosināja lūgt, lai Leonīds Zeļenskis, ilgi nevilcinoties, vēlreiz sapulcina visas problēmas risināšanā iesaistāmās amatpersonas, jo saruna lietū un vējā zem klajas debess pie Cimdenieku ceļa pagrieziena nekādu kopsaucēju rast nepalīdzēja. Anna Viņķele, kurai ir pieredze meliorācijā, ir pārliecināta, ka šīs nebūt ne vienkāršās problēmas risināšanai Liepājas domē darbā jāpieņem inženieris hidrogrāfs, kā arī jāpasūta kārtīgs projekts, kas palīdzētu novērst pilsētas un rajona teritoriju nemitīgu applūšanu.


Ēvalds Urtāns pārliecinājās, ka Tosmares ezera ieteka jūrā no smilšu sanesumiem tagad iztīrīta.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz