Trešdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vaiņodes dome atliek pašvaldības darbinieku algu paaugstināšanu, citviet vēl lems

Vaiņodes dome atliek pašvaldības darbinieku algu paaugstināšanu, citviet vēl lems
Foto: Egons Zīverts
19.12.2019 07:02

"Kurzemes Vārds"

Vaiņodes novada domes deputāti sēdē 17.decembrī pēc ilgām diskusijām atlika lēmumu par izmaiņām pašvaldības darbinieku algās no nākamā gada 1.janvāra. Lēmumprojekts paredzēja visiem bez izņēmuma paaugstināt darba algu par desmit procentiem.

“Nenolēmām, atcēlām uz pārskatīšanu Finanšu komitejā. Radās domstarpības, daži uzskatīja, ka nevajag visiem celt finansējumu par desmit procentiem,” pastāstīja Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons (“Vaiņodes novada attīstībai”). “Uzskatīja, ka visi nav pelnījuši un vajag atsevišķi izvērtēt.”

Lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo domes sēdi. Algu paaugstināšanu vispirms izvērtēs kopā ar darbinieku tiešajiem priekšniekiem – iestāžu vadītājiem un Komunālās daļas vadītāju, kuri ieteiks, vai konkrētiem darbiniekiem algas jāpalielina. Pēc priekšsēdētāja teiktā, šo jautājumu dome atkal skatīšot janvārī.

Kāpēc bija iecerēts tieši šāds algu pieaugums? “Tāpēc, ka inflācija un visur valstī ceļ algas.

Mediķiem ceļ un visas pašvaldības ceļ algas. Kāpēc tad Vaiņode ir izņēmums, kur varētu palikt uz minimālo?” atbildēja V. Jansons.

Deputāts Valdis Līkosts pastāstīja, ka visi četri deputāti no saraksta “Par pārmaiņām Vaiņodes novadā” un Aiga Jaunzeme no pozīcijas uzskatījuši, ka nav pamatojuma visiem mehāniski palielināt algu par desmit procentiem.

“Lēmums beigās bija uzdot izpilddirektoram un iestāžu vadītājiem pārvērtēt štatu sarakstu. Kam desmit, kam varbūt vairāk vai mazāk, varbūt vajag mainīt slodzi. Jau tagad pirmsskolas skolotājam, kuru finansē pašvaldība, slodzes likme ir stipri lielāka nekā valsts finansētam pedagogam,” teica V. Līkosts.

Viņš pastāstīja, ka iepriekš Finanšu komitejā apvienības deputāti piedāvājuši palielināt mazās algas, jo, piemēram, sociālās aprūpes namā cilvēki saņemot bruto algu 450 eiro mēnesī.

“Tur desmit procenti būtu mazākais, ko pielikt, un summa klāt būtu 45 eiro, kamēr visai domes vadībai, kas saņem pāri tūkstotim, nāktu klāt 150–170 eiro. Vai tiešām viņu algas ir tik sliktas vispārējā līmenī?”

V. Līkosts norādīja, ka Vaiņodes novada šī gada budžetā varētu būt pārpalikums ap 350 tūkstošiem eiro: “Nevajadzētu to vienkārši noēst, par šo naudu taču var kaut ko izdarīt. Ja visiem mehāniski celtu algas, tas nākamgad prasītu simt tūkstošus eiro.”

Priekules novada dome šodien lemj par priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka un deputātu mēnešalgas noteikšanai piemērojamā koeficienta lieluma noteikšanu un Priekules novada pašvaldības amatu un amatalgu saraksta 2020.gadam apstiprināšanu.

Domes priekšsēdētāja Vija Jablonska pastāstīja, ka nenotikšot vienāda algu celšana visiem. Pašvaldības pakļautības iestāžu vadītāji iesnieguši izpilddirektoram darbinieku izvērtējumus, un katrai darbinieku grupai jeb līmenim algas palielinājums būšot atšķirīgs.

“Algu pieaugums būs par aptuveni pieciem procentiem. Mums novadā ir problēmas pat ar vienkāršāko darbu darītāju atrašanu. Apkārtējās pašvaldībās algas ir lielākas nekā Priekulē. Mums ir jāveicina konkurētspēja un jādomā, kā noturēt darbiniekus,” viņa teica.

Jautājums par amatu likmju un mēnešalgu grupu apstiprināšanu Aizputes novada pašvaldības darbiniekiem iekļauts arī Aizputes novada domes decembra sēdes darba kārtībā. Domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis pavēstīja, ka plānots apstiprināt esošās likmes: “Notiek izvērtēšana. Kamēr nebūs audita rezultātu, nevienam algu nepalielināsim,” viņš teica.

Neoficiāli avoti informējuši “Kurzemes Vārdu” par to, ka 2020. gadā daudzās novadu pašvaldībās gatavojoties palielināt atalgojumu. Šāda rīcība esot saistīta ar 2021. gadā plānoto administratīvi teritoriālo reformu, pēc kuras tagadējo pašvaldību vadītāji var zaudēt amatus, tāpēc nenāktu par ļaunu lielāks bezdarbnieka pabalsts.

19 komentāri

2019-12-19 10:34

Jā!: Paldies, Līkostam un pārējiem saprāta vadītiem.

Moderni būtu vispār uzlikt sankcijas uzpūstajām algām, transportam, degvielai utt līdz visām nesaimnieciskajām nesamērībām kādas personas kults te šmurgulē, ja jau krimināllieta vēl nav uzsākta....(!?)

2019-12-19 11:50

ah: būtu interesanri, cik no algām tika ieturēts par neprofesionālu un absolūta brāķa darbu elektriķim un ceļa meistaram, kuri izgaismojot taisnā posmāTirgoņu ielu stabus uzstādīja līču ločiem. Nu tā sašaurinātā ceļa daļa apgrūtinājums sniega greiderim, bet gājēju drošība starp sniega vaļņiem pilnīgi apdraudēta

2019-12-19 14:06

Xx: Kādas algas viņiem pacelt par ko.Kurš tur strādā tā kā būtu jāstrādā.Tur ir jāsamazina slodzes tas pats sociālais dienests viņi zin problēmu ģimenes,kāpēc tad tās netiek regulāri apsekotas,brauc tikai tad,kad kāds ir padevis ziņu ,ka jābrauc,kaut gan pēc būtības ir jāapseko regulāri,nevis tikai tad kad kāds pašvilpj.
Direktors direktora galā,bet jēgas nekādas!!!

2019-12-19 18:48

xhfvck: Jau tagad pirmsskolas skolotājam, kuru finansē pašvaldība, slodzes likme ir stipri lielāka nekā valsts finansētam pedagogam," teica V.Līkosts.
Vai šajā faktā nav ieinteresēts kāds deputāts personīgi?

2019-12-19 21:48

Juzis: Pusi no tā žurka kantora isviest arā!
Un tad varētu ietaupīt naudu!
Sūdu pakām nekādu pielikumu....
Kad vienreiz mūsu pašvaldība sāks stradāt?

2019-12-20 00:03

Līkais Ritvars: Tām žurkām ne centu...to vien tik dara kā dzer kafiju un ēd būlciņas,kad aiziet uz to kantori sūta no viena pie otra.KĀDS PIELIKUMS...

2019-12-20 00:07

tam kas kļūdās: Vai tik V.L. nav stipri kļūdījies ar tiem pedagogiem ?!

2019-12-20 09:30

Intresanti: Kam ta pieliks,kam jau ir lielas algas,vai tiem kam mazas algas?Pirmskolas pedagogi stràdà 6 stundas skolà.

2019-12-20 11:49

par taisnīgumu: Visu cieņu Aigai un citiem līdzīgi domājošiem!

2019-12-20 11:52

nesaprotu...: Cik ilgi tas “Miedziņš” vēl gulēs atbildīgā amatā?

2019-12-20 13:46

Ostaps Benders: Juzi - es noprotu tu esi augsta līmeņa speciālists, dīvānā piršanā?

2019-12-20 17:28

Visvaldis: Visu cieņu Aigai.Pārējiem pozīcijas deputātiem vaig ņemt piemēru.Kažoku jāmet jo ātrāk,jo labāk.

2019-12-20 20:48

tuvojas stundiņa: lai iestātos atbildība ar likuma bardzību, par novada "likumīgo" notrallināšanu. Kūdras purvs, meži, muiža, avots, lidlauks, zemes, dārgie remonti, simtiem tonnu degvielas... un zaglis joprojām rosīgs brīvībā!!
Pat aizlūdzēju netrūkst it kā visi neskaidri un piedzēruši..

2019-12-22 14:15

toXx: vai tad problemātiskās ģimenes tikai sociem jāapseko, un ko bāriņtiesa dara

2019-12-23 08:09

xx: Gan jau atradis sev ka pielikt-ir tak melnie stradnieki apkopejas,setnieki,tiem jau var samazinat slodzi.

2019-12-25 16:22

Līkmuguris: muti ciet, bauru seski, ....turiet mutes un maksājiet !

2019-12-27 12:00

Sniedziņš: Apvienot, apvienot- ar steigu apvienot. Tad, lai pameklē darbu! Reāli pastrādā nevis tik pieliek pie algas un neko nedara. Smieklīgi- priekšnieks, priekšnieka galā. Un tas birokrātu- žurku kantoris vēl no maniem nodokļiem uzturams.

2019-12-30 09:42

Mjàa: Cik ilgi Jonuss,skolà dzìvos zagdams?

2020-01-03 00:41

vagars: ak dievs. sen jau viss pielikts un 1000 algam ir pat 7 procenti un vairak klāt un tad vēl viens izpilddirektors raud ka pa maz pielikts!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz