Piektdiena, 30. oktobris Ulla, Nadīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Valsts grasās atpirkt Pāvilostas pelēko kāpu

Valsts grasās atpirkt Pāvilostas pelēko kāpu
24.06.2007 16:42

0

Atslēgvārdi

Šodien valdības komiteja lems par Pāvilostas pelēkās kāpas noteikšanu par dabas liegumu, liecina Ministru kabineta komitejas darba kārtība. Tāpat valdības komitejai būs jālemj, vai akceptēt potenciālajā dabas liegumā ietilpstošo privātpersonu zemes īpašumu atpirkšanu par tirgus cenu valsts vajadzībām. Savukārt Vides ministrijai tiks uzdots organizēt sarunas ar jaunveidojamā dabas liegumā ietilpstošo zemju īpašniekiem un izteikt piedāvājumu par zemes atpirkšanu, vēsta aģentūra LETA.

Kāpu īpašnieki – arī miljonāri

Dabas liegumā ietilpst 30 zemes īpašumi, no kuriem 26, kopumā 23,2 hektāru platībā, pieder privātpersonām. Plānotā dabas lieguma kopējā platība ir 42,5 hektāri.

Pēc tam, kad lēmums par dabas lieguma izveidi Pāvilostas pelēkās kāpas teritorijā 2006.gada 26.oktobrī tika izsludināts valsts sekretāru sanāksmē, divi zemes gabali šajā teritorijā mainījuši īpašnieku. 2006.gada 29.decembrī nekustamā īpašuma kompānija SIA “Deglavparks” no SIA “MIG Holdings” iegādājusies pusi no 3,5 hektārus lielā īpašuma, kur atrodas arī jaunbūve. Šā gada 5.janvārī “Deglavparka” īpašumā nonākusi arī otra īpašuma daļa, liecina Zemesgrāmatas dati.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas “Lursoft” informācija, šī gada martā “Deglavparku” pilnībā savā īpašumā ieguvusi Kipras kompānija “Laymix Holding Limited”, bet līdz tam uzņēmums īsu brīdi piederēja juristam Jānim Butkevičam, bet no 2006.gada februāra līdz tā paša gada 29.decembrim – bijušā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora Viļņa Štrama sievai Brigitai Štramai.

Vēl šā gada februārī zemi Pāvilostas pelēkās kāpas teritorijā iegādājies Leonīds Karuzins.

Četrus zemes gabalus ar kopējo platību 4,11 hektāru  2004.gadā šajā teritorijā iegādājies nekustamā īpašuma uzņēmums SIA “Kayser Property”, kura īpašnieki ir Rolands Anspuks, Jānis Lazdāns, Artūrs Šveds, Ilmārs Šveds un Marģers Počs, kurš ir partijas “Latvijas ceļš” biedres bijušās Saeimas un Rīgas domes deputātes Aijas Počas dēls.

Savukārt lielākā pelēkās kāpas teritorijas zemes īpašniece ir Antra Lūsiņa, kurai piederošo trīs īpašumu kopplatība ir 28,31 hektārs. Viens no šiem zemesgabaliem pieder arī Argodam Lūsiņam, kurš ir “Kurzemes degvielas” īpašnieks, bet 2003.gadā žurnāls “Klubs” viņu minējis Latvijas 300 miljonāru sarakstā. Šie īpašumi Lūsiņiem pieder kopš 2005.gada. Valdības komitejai iesniegtajos dokumentos norādīts, ka Lūsiņiem piederošos zemesgabalus plānots atpirkt daļēji.

Plānotā dabas lieguma teritorijā 1,9 hektārus liels zemes gabals kopš 2003.gada pieder koksnes un rūpniecības mašīnu vairumtirdzniecības uzņēmumam SIA “Marko B”, kuras vienīgais īpašnieks ir Māris Balodis.

Pārējie Pāvilostas pelēkās kāpas teritorijas zemes īpašnieki ir Visvaldis Freidenfelds, Jānis Rocēns, Marika Kreidere, Aivars Timofejevs. V.Freidenfelds 1995.gadā no Latviešu Zemnieku savienības, 1997.gadā no “Tēvzemei un brīvībai” un 2005.gadā no “Tēvzemei un brīvībai/LNNK” saraksta kandidējis Rīgas domes vēlēšanās.

Eiropa liek rīkoties

Kopš 2001.–2004.gada, kad Pāvilostas pilsētas zemes komisija plānojamā lieguma teritorijas zemi kā kompensējamo zemi iedalījusi iedzīvotājiem, īpašnieks nav mainījies tikai dažiem zemes gabaliem. Šie zemes īpašnieki ir Agate Regina Bindere, Olga Stūrmane, Mirjama Ošeniece, Alfreds Grīniņš un Ligita Gorodecka.

Ministru kabineta komitejai iesniegtajos dokumentos Vides ministrija norāda, ka piedāvātā dabas lieguma robeža pēc zinātniskajiem kritērijiem ir vispiemērotākā divu Eiropas nozīmes prioritāro biotopu veidu – pelēkās kāpas ar zemu lakstaugu veģetāciju, kā arī pelēkās kāpas ar kokiem un krūmiem – aizsardzībai.

Pāvilostas pelēkā kāpa ir viena no plašākajām pelēkajām kāpām Latvijā. Teritorijā ir sastopamas arī īpaši aizsargājamo augu sugas – smiltāja neļķe un sīpoliņu gundega.

Eiropas Komisija 2005.gada decembrī, izvērtējot Latvijas Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijas “Natura 2000” sarakstu un datubāzi, ir norādījusi, ka Latvijā nav nodrošināta biotopa – pelēkās kāpas ar zemu lakstaugu veģetāciju – pietiekama aizsardzība. Lai to nodrošinātu, Eiropas Komisija ir norādījusi, ka nepieciešams izveidot īpaši aizsargājamu dabas teritoriju Pāvilostā.

Vides ministrija informē, ka 2006.gadā par dabas liegumu nenoteikšanu pēc Eiropas Komisijas domām vispiemērotākajā teritorijā tiesā zaudējusi Vācija, bet 2004. un 2006.gadā – Austrija.

Sakas Novada dome iebilst pret 4,6 hektāru lielas teritorijas iekļaušanu lieguma teritorijā, kas zemes reformas laikā pašreizējiem zemes īpašniekiem atdota kā kompensējamā zeme. Sakas novada pašvaldība piekrīt piedāvātajai dabas lieguma robežai tikai ar nosacījumu, ja vienlaikus ar dabas lieguma apstiprināšanu tiek paredzēti līdzekļi privāto īpašumu atpirkšanai par tirgus cenu.

Pēc Vides ministrijas aprēķiniem, ņemot vērā zemes vidējo tirgus cenu Pāvilostā, īpašumu atpirkšanai būtu nepieciešams aptuveni viens miljons latu.

Pāvilostas pelēkās kāpas zemes atpirkšanai Vides ministrija atvērusi arī ziedojumu kontu, kurā naudu ieskaitīt ļaudis gan īpaši nesteidzas – gandrīz mēneša laikā ieskaitīti vien 20 latu. Ja kāds tomēr vēlas dot savu artavu šajā lietā, viņš var pārskaitīt naudu uz kontu LV91TREL721001G053204, Valsts kase, kods TRELLV22, saņēmējs Vides ministrija, reģistrācijas numurs 90000028508.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz