Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte, Mudrīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vecie cīņubiedri kavējas atmiņās un plāno nākotni

Vecie cīņubiedri kavējas atmiņās un plāno nākotni
22.07.2007 18:20

0

Atslēgvārdi

Ar padomju laika simboliem, atmiņu pārstāstiem, jubilāra sveikšanu un omulīgām sarunām piektdienas vakarā Grobiņas pagasta Priedolos tika aizvadīts tā saucamo sarkano baronu salidojums. Tika nolemts, ka nākamgad viņi tiksies Gaviezes pagastā pie Genadija Jefimova. Namatēvs, Grobiņas Pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Priedols bija parūpējies, lai salidojuma norises vieta būtu noformēta atbilstoši padomju laikam. Tā kā telts bija no sarkana materiāla, tad, ieejot tajā, par īstu sarkano baronu varēja kļūt jebkurš citas krāsas piekritējs, kaut vai zaļais vides aktīvists.

Karsta siļķe padomju avīzē

Virs telts plīvoja Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas karogs, bet zem karoga – pudele degvīna ar padomju laikā populāro glāzi graņonku. A.Priedols gan klusām atzina, ka gadījies misēklis. Proti, pa šiem laikiem aizmirsts, kā tas karogs īsti jāizkar, tāpēc iznācis to piestiprināt otrādi. Bet tāds sīkums nevienu nesatrauca.

Lielas ovācijas izpelnījās uz karstām oglēm ceptas siļķes, kas bija ievīstītas avīzēs “Padomju Jaunatne”, “Cīņa” un “Komunists”. Lai pie tām tiktu, A.Priedolam vajadzējis izložņāt mājas bēniņus. Šī karstā siļķe un ceptie kartupeļi visiem gāja pie sirds, īpaši ar piena pārstrādes uzņēmuma “Elpa” direktora Gundara Siseņa sarūpēto kefīru. Pēc tam jau tika paņemts arī stiprāks malks, raisījās sarunas un dziesmas, par kurām rūpējās Grobiņas pagasta sieviešu vokālais ansamblis. Tam vienubrīd piepalīdzēja arī politiķis Jānis Leja, kurš uz salidojumu bija paķēris līdzi savu akordeonu.

Visus uz izgāztuvi!

Ļoti sirsnīga izvērtās pazīstamā lauksaimniecības veterāna Jura Janeka sveikšana. Viņam pirms dažām dienām apritēja 70 gadu. Pēc daudzajiem ziediem un sirsnīgiem vārdiem varēja spriest, ka bijušie cīņubiedri aizvien vēl ciena J.Janeku. Protams, netrūka arī asprātību. Piemēram, ka beidzot arī septiņdesmitgadnieku pulks papildinājies ar vienu prātīgu vīru, vai arī pamācība, ka īstā dzīve sākas tikai pēc 70. Pats J.Janeks pēc tam sarunā ar “Kurzemes Vārdu” atzina, ka, izdzirdot skaitli, kas apzīmē viņa nodzīvoto gadu daudzumu, mazliet baisi paliekot. Viņš nemaz tik vecs nejūtoties.

Taču vislielāko jautrību pēc J.Janeka sveikšanas izraisīja A.Priedola acinājums sēsties mikroautobusā, kas visus aizvedīs uz svalku. “Ak, šitā gan!” sašutumu tēloja vīri. “Arī tos, kam vēl nav septiņdesmit, vedīs uz izgāztuvi?” Tad nu viņiem tika paskaidrots, ka patiesībā Priedols viņus vedīs pie Niedola – atkritumu poligona “Ķīvītes” priekšnieka Normunda Niedola, kurš iepazīstinās ar jauninājumiem atkritumu apsaimniekošanas jomā. Tas arī tika izdarīts.

Strādā ar jaunajām tehnoloģijām

Viens no tiem, kas uz sarkano baronu salidojumu bija mērojis vislielāko attālumu, bija bijušās Priekules saimniecības direktors Leonīds Kaķītis, kurš jau 10 gadu dzīvo Ludzas pusē. Viņš bija paguvis pastrādāt arī Durbes kolhozā pie jaunām tehnoloģijām. “Faktiski atgriezos savā tiešajā lauksaimniecības inženiera profesijā. Tad es arī sajutu, cik ļoti zūd profesionālās iemaņas, ja kļūst tikai par uzņēmuma vadītāju, bet nestrādā tieši savā specialitātē. Taču spēju atgūties, jo mana profesija man pašam patīk, vienmēr esmu nodarbojies ar jaunām tehnikām un turpinu no darīt arī šodien,” stāstīja L.Kaķītis. Viņš tagad strādā SIA “Ludzas bioenerģija” par inženieri, piedalījies veiksmīga izmēģinājuma projekta īstenošanā, jo tā rezultātā Ludzā pērn bijis zemākais apkures tarifs starp Latvijas pilsētām.

L.Kaķītim bija divi iemesli, kāpēc viņš šogad atbraucis uz salidojumu. “Viens no tiem bija Janeka kunga jubileja, jo uzskatu, ka viņš Latvijas lauksaimniecībā no sava mūža un veselības ir gana ielicis. Otrs iemesls ir jaunais vilciens – ekspresis, ar kuru no Rēzeknes līdz Liepājai var atbraukt sešās stundās. Tādu ātrumu jebkurš automobilists var apskaust,” smaidot teica L.Kaķītis.

Strādā visgrūtākajā laikā

Verners Kalnītis bija tas, kuram liktenis lēma būt par Liepājas Cukurfabrikas direktoru uzņēmuma visgrūtākajā laikā, tas ir, no 1990. līdz 1995. gadam. “Darba nebija, jēlcukuru iepirkt nevarēja, tāpēc grūti gāja. Iedomājieties, kā lai uztur uzņēmumu, ja bija gadi, kad strādājām tikai vienu mēnesi,” to laiku viņš atceras nelabprāt.

Pēc cukurfabrikas direktora posteņa pamešanas V.Kalnītis strādājis “Latvijas gāzē”, pēc tam kopā ar znotu izveidojis privātuzņēmumu, kas ražoja plastmasas logus. Nu jau gan šis bizness esot cauri, jo, kopš tos sāka ražot rūpnieciski lielos daudzumos, mazajiem uzņēmumiem šis rūpals vairs neatmaksājās. Tāpēc V.Kalnītis pašlaik bauda pensijas vecuma atpūtas priekšrocības.

Pēc ilgāka laika šai pusē parādījās arī bijušais Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Juris Briķis, kurš jau ilgāku laiku vada Saldus Policijas pārvaldi. Viņš atzina, ka tagad Liepājas pusē ierodoties samērā reti, uz salidojumu atbraucis, jo savulaik bijis Liepājas rajona Milicijas nodaļas priekšnieka vietnieks un roku rokā ar kolhozu un citu padomju saimniecību vadītājiem vien strādājis.

Ar darbu Saldū J.Briķis esot apmierināts. Mazāk stresa, jo rajons mazāks, noziegumu mazāk, turklāt Saldū vispār neesot noziedzīgu grupējumu. Un tomēr, atminoties padomju laikus, J.Briķis norādīja, ka tad noziegumi nav bijuši tik nežēlīgi kā tagad. “Ja gadā notika divas slepkavības, tad tas bija kaut kas ārkārtējs. Diemžēl tagad slepkavība uzskatāma par bezmaz ikdienišķu noziegumu,” viņš secina.

Viktors Ulberts,
“Kurzemes Vārds”

Padomju laika vadošie darbinieki, no kuriem daudzi aizvien vēl ieņem vadošus posteņus, vienojas kopīgā dziesmā.

Juris Janeks (no labās) savā lielajā jubilejā saņēma daudz sirsnīgu sveicienu, dāvanu un ziedu.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz