Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

”Vērgalīte” papildina savu tautastērpu klāstu

”Vērgalīte” papildina savu tautastērpu klāstu
Foto: Publicitātes
10.08.2018 11:39

liepajniekiem.lv

Vērgales pagasta svētku laikā 18. augustā pulksten 14 Vērgales centrā vidējās paaudzes deju kolektīvs ”Vērgalīte” aicina uz jaunā – Rucavas tērpa prezentāciju un tautastērpu parādi.

Deju kolektīvs ”Vērgalīte” 2017. gadā piedalījās projektu konkursā ”LMT Latvijai” Pāvilostas novadā un ieguva finansējumu savam projektam.

”Kolektīvs jau vairāk nekā 30 gadus prezentē Kurzemes tautastērpu krāšņumu gan Latvijā, gan pasaulē. Lai nostiprinātu piederību Kurzemes novadam, kā arī godam sapostos Latvijas valsts simtgadei, deju kolektīvs projektā papildinājis savu tautastērpu kolekciju ar Rucavas sieviešu un vīriešu tautastērpu komplektu, kā arī iegādājies jaunus tērpu aksesuārus,” norāda ”Vērgalītes” dejotāja un projektu vadītāja Ineta Brensone.

Iepriekš jau ziņots, ka šī gada XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā Rīgā notika arī latviešu tautastērpu skate, kurā deju kolektīvu kategorijā 3. vietu ieguva tautas deju kolektīvs ”Vērgalīte”, kas demonstrēja Ziemeļkurzemes lībiešu un Kuldīgas tērpus. Šajā gadā skatē rādītie tērpi izgatavoti projektā ”Tautastērps – mana rota”. Arī šie tērpi būs apskatāmi Vērgales svētku laikā.

Iepriekšējos svētkos skatē ”Vērgalīte” startēja ar Priekules tautastērpu, kas ieguva 2. vietu. Laureātu godā ticis arī Asītes tautastērps, ko dejotāji demonstrējuši vēl iepriekšējos svētkos.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli