Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Veterinārārstam būs jāstājas tiesas priekšā

Veterinārārstam būs jāstājas tiesas priekšā
Foto: Egons Zīverts
25.08.2016 07:15

"Kurzemes Vārds"

Suņu barības “Dogo” ražotājs AS “Tukuma straume” Rīgas pilsētas priekšpilsētas tiesā iesniedzis prasības pieteikumu pret konkrētiem veterinārārstiem un veterinārajām klīnikām. Tas ar tiesas starpniecību vēlas no visiem atbildētājiem solidāri piedzīt nodarītos zaudējumus 458 411,15 eiro apmērā.

Uzņēmuma prasībā par atbildētāju minēts arī Grobiņā praktizējošais veterinārārsts Gatis Kalniņš un veterinārā klīnika “J&G veterinārais serviss”, kurā viņš strādā kopā ar kolēģi Jāni Švāģeri. Prasības pieteikumā tiesai saistībā ar G. Kalniņu un citām personām, pret kurām vēršas suņu barības ražotājs, bez materiālās prasības lūgts arī piemērot aizliegumu rīkoties ar nekustamo īpašumu, kā arī atsavināt viņam piederošos 50 procentus daļu no SIA “J&G veterinārais serviss” pamatkapitāla.

G. Kalniņš vakar “Kurzemes Vārdam” sacīja, ka vēl nekādu informāciju no tiesas par ierosināto prasību nav saņēmis, tāpēc neko tuvāk par to nevar pateikt. “Es pats pagaidām tikai ziņu portālos esmu lasījis, ka tāda prasība ir iesniegta, bet neko vairāk par to nezinu,” viņš sacīja.

Suņu barības “Dogo” ražotājs ar tiesas starpniecību vērsies pret 17 atbildētājiem ar lūgumu pārtraukt un aizliegt viņu prettiesisko rīcību. Tā izpaužoties kā negodīga konkurence, izplatot nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par uzņēmumu un tā ražoto preču kvalitāti.

G. Kalniņš, ņemot vērā ierosināto tiesvedību, nevēlējās paust viedokli par tā saukto “Dogo” sāgu un veterinārārsta pieredzi saistībā ar saslimušajiem suņiem. “Kad būs saņemta informācija no tiesas, tad arī, visticamāk, sekos kāds kopīgs paziņojums,” viņš pieļāva iespēju.

Šī tiesvedība ir sekas jau vairāk nekā gadu ilgstošajai “Dogo” sāgai. Uzņēmumam “Tukuma straume” pārmet nekvalitatīvas suņu barības ražošanu, kas varētu būt iemesls Latvijā strauji uzliesmojušai suņu saslimšanai ar barības vada paplašināšanos, kas dzīvniekiem bijusi arī letāla. Lai pētītu slimības cēloņus, tika vākti ziedojumi un mirušo suņu audu paraugi pat sūtīti izpētei un laboratorijām ASV.

Barības “Dogo” ražotājs gan šādus apgalvojumus uzskata par apmelojumu, tāpēc vērsies tiesā. Masu informācijas līdzekļos izplatītajā preses relīzē uzņēmuma “Tukuma straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks norādījis: “Šaura cilvēku grupa vairāk nekā gada garumā bez jebkādiem zinātniski pierādītiem faktiem un pretrunā valsts institūciju slēdzieniem ir atļāvusies nepamatoti nomelnot veiksmīga Latvijas ražotāja produkciju, kas iemantojusi pircēju uzticību un lojalitāti. Tas izskatās pēc apzinātas ļaunprātības ar mērķi atbrīvot vietējo tirgu importa precei.” 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)