Trešdiena, 8. jūlijs Adele, Antra, Ada
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vīri tērpjas bruņās, mazuļi stāda pupas

Vīri tērpjas bruņās, mazuļi stāda pupas
Foto: Ģirts Gertsons
28.05.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Ar krāšņiem koncertiem, svinīgu gājienu, sportiskām aktivitātēm, vietējās vēstures iepazīšanu un lustīgu ballēšanos nupat aizvadīti Grobiņas pilsētas svētki, kuru devīze šogad bija “Pilsēta starp ezeru, jūru un upi”. Trīs dienu garumā gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi baudīja dažādas radošās meistardarbnīcas, sporta sacensības, atrakcijas bērniem, suņu paraugdemonstrējumus, mājražotāju tirgus rosību, braukšanu ar kuršu liellaivām, zivju kūpināšanu, kopīgas zupas vārīšanu, teatrālus un muzikālus priekšnesumus un ne tikai.

“Sajūtas ir ļoti feinas – mēs taču savā galvaspilsētā uzstājāmies. Jā, Grobiņa ir mūsu galvaspilsēta. Dziedājām Latvijas simtgadei veltītas dziesmas, jo mūsu zemīte ir visskaistākā,” priecīgi stāstīja apsveikuma koncerta “Mēs Grobiņai!” dalībniece, Medzes kultūras nama senioru vokālā ansambļa “Harmonija” pārstāve Velta Šķēdniece. “Man ļoti patīk Grobiņa. No šīs pilsētas ir arī mana draudzene Kristīne. Visu te izstaigājām, viņa pastāstīja par iepriekšējo gadu svētkiem, par pilsdrupām un slepenajām ejām, kas ir zem tām. Ļoti interesanti. Un svētkus te svin patiešām skaisti,” atzina spēka un izturības sacensību “Vikingu kauss 2018” dalībnieks Artis Vecumnieks no Pierīgas. Krietni tālāku ceļu – no Madonas novada – veicis podnieks Einārs Dumpis. Viņš teica: “Man ļoti patīk būt Grobiņā. Jūtu īstu svētku atmosfēru. Arī ļaužu ir daudz, visi skaisti, priecīgi. Piedāvāju viņiem palūkot, kā no diezgan specifiska māla top trauki. Māls taisīts no zvirgzdiem – maltiem un kaltiem akmeņiem.” 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 28. maija numurā.

#kvards-20180528-01#

Foto galerija

22 komentāri

2018-05-28 11:53

ono: Vīri tērpjas bruņās, mazuļi sūc pupus... :)

2018-05-28 12:19

Asaka: Man vienīgam liekas ka svētki ar katru gadu švakāki? Gājienā mazāk dalībnieku, sestdien pa dienu bija labi, bet vakarā galīgi nekā! Īpaši vikingu stāsts bija garlaicīgs un bez darbības! Skyforger ar tā nevisai, bet tas nu gaumes jautājums!

2018-05-28 12:27

Juris1: Skyforger vajadzēja īstu viņu koncertu ar Grobiņas ierībināšānu!

2018-05-28 14:17

piekrītu Asakai: labāk būtu sarīkojuši svētkus vienu dienu, bet tā dinamiski... senie sevi acīmredzot ir izsmēluši un nespēj iekļauties izziņotajā programmā un Skyforger arī pievīla... skaidrs, ka bezmaksas koncerts, bet tad labāk vienu "Migla, migla, rasa, rasa", bet tā kā pienākas... Arvienvārsakot, vairāk nevienam neieteikšu, jo viss ko es izreklamēju netika realizēts un palika kaut kāda stulba vilšanās sajūta par Seeburg 2018.

2018-05-28 14:30

dzērājs: Bet norīta pēc pussešiem gan veči bļāva pārgrieztas balsīs. Es pat pamodos. Vai kaušanos nogulēju? Dzerts tika uz nebēdu. 6 alus mucas tukšas bija sētā...

2018-05-28 14:35

Sososo: Bija iespēja izzināt un aprunāties ar seno arodu meistariem, cīņu turnīrs aizraujoš un Skyforger koncerts patīkams ar tautiskām dziesmām, paldies!

2018-05-28 15:05

Minna: Man arī palika sajūta,ka vikingi ir sevi izsmēluši.Riktīgu vilšanos sagādāja tirdziņš ar niecīgo skaitu,kas tirgojās.

2018-05-28 15:34

nu ja: Grupas gan šogad visas bija labas, pārmaiņu pēc biju uz visiem koncertiem un ļoti patika izņemot tos pārdzērušos indivīdus, kas uzstājās.

2018-05-28 15:38

Pārdomas: Visu cieņu organizatoriem, bet nākamgad uzvedumam nolīgstiet profesionālus aktierus. Uzvedums nebija baudāms.

2018-05-28 16:24

liepājniece P.P.: Tie tak nav nekādi vikingi! Tie ir klauni ar teātri! Pārģērbties var arī par Melilinām Monro! Tik smieklīgi vikingklauni! Un ar dzērājiem pilns. Policiai laikam atvaļinājums? Nepatika.

2018-05-28 20:12

alkohols: Jumpravas koncertā man palika kauns par Grobiņu. Tā streipuļojošā/virpuļojošā/antisex būtne ar pērngad mazgātajiem matiem un kājām ar savu perfomanci bija nesaudzīgi jāaizvāc no publiskās skatuves.

2018-05-28 20:23

Vietējais apmeklētājs: Balagāns bija, ne svētki. Bet ja paskatās kas šogad svētkus rīkoja, tad labi ka vēl tā. Skumji.

2018-05-28 20:27

Latvaanis: Bija arii par iistiem Salme Igaunijas vikingiem kugja apbedijumaa! Skaifordzers no salas vismaz pretii Jurpilij gan pa klusu. Svetdien garshiga Havjera zupa, paldies par sveetkiem man patika.

2018-05-28 21:34

man nepatika: Sievietes, kas cilāja svaru bumbas tik resnas. Bet laikam jau masai jābūt. Un vakara muzikantu ansamblis tāds nesakopts , ar neķemmētiem, nemazgātiem matiem & drēbēm izskatījās. Balagāns ar dārgiem produktiem un nodrāztu programmu.

2018-05-28 23:38

Plānotājs: Paldies skaisti svētki! Bija padomāts šoreiz par visiem. Ugunsdzēsēji, sports, vēstures amatu pratēji, Skyforger, Balle Dziļi violets-iegrieza baļuku. Lieliski!

2018-05-28 23:41

Viktors: Skaists koncerts, Skyforger Tautasdziesmas vienmēr dzīvas.

2018-05-29 06:34

motobraucējs: Man kā Grobiņas viesim arī šķiet,ka svētki bija pārāk tukši.Vienīgais kam tur bija ko darīt-ir bērni.Pieaugušajiem dienas garumā tur nebija ko darīt.Vajadzēja koncertu visas dienas garumā.Lai ir ko skatīties un klausīties.

2018-05-29 07:18

Slikti - to plānotājam: Nekā skaista! Viens un tas pats!No visiem pasākumiem tikai Lauku muzikanti kaut cik bija baudāmi. Cik Izdevumi pret ieguvumiem?Ar lielu mīnuszīmi Grobiņas svētki.

2018-05-29 20:42

Trakums: Ko tik negatīviem cilvêkiem vispār var uzrīkot? Jums pat savas brokastis negarŝo.
Svêtki bija ļoti baudâmi un skaisti. Katrs kãdu niansi varbût vêlêjâs citâdu, bet ŝie bija pédéjo piecu gadu labâkie svêtki. Paldies organizatoriem, diemžêl nezinu nevienu vârdu, ko nosaukt.
Bet dzéráji ir vienmēr un visur. Par to nevar atbildêt svêtku rīkotâji.

2018-05-30 09:10

To trakums: Nu smieklīga izskatās tā sevis lielīšana feisbukā un komentāros. Ja vēl paši jūs domnieki tā domājat, tad ir pilnīgs bezcers ko normālu no jums sagaidīt arī turpmāk.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz