Ceturtdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

Zemniekiem būs jāmaina plāni

Zemniekiem būs jāmaina plāni
Foto: Egons Zīverts
19.10.2017 07:09

"Kurzemes Vārds"

Pēc stiprajām lietavām septembrī un ilgstošiem nokrišņiem oktobra sākumā Liepājas apkaimes laukos joprojām turas ūdens. Tīrumi daudzviet atgādina ezerus. Dažās platībās tā arī nebija iespējams novākt ražu. Un arī apstrādāt zemi nevar, jo tehnika netiek uz lauka.

Lauku attīstības konsultants Nīcas novadā Ainars Sīklis informē, ka lauksaimnieki šobrīd nav lūguši palīdzību: “Vairums ir novācis ražu. Kur nav novākts, tur vairs neko nevar izdarīt. Sēj arī tur, kur var iesēt, lai gan sējai jau ir mazliet par vēlu. Žēl, ka tā, bet zemniekiem savi plāni būs jāmaina, jāsēj vasarāji. Kur uz lauka stāv ūdens, neko darīt nevar. Īsā termiņā nolija ļoti daudz, septembra sākumā lija ļoti stipri.” Kurzemē ārkārtas situācija nav izsludināta, un šeit nevar nekādas kompensācijas valstij pieprasīt, kā to dara Latgales zemnieki.

Lauku konsultants gan atzīst, ka šāda situācija ar applūdušiem laukiem nav bijusi jau daudzus gadus, arī tik vēla kulšana ne. Arī valsts SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” apsaimniekotajos polderos ūdens līmenis esot augsts, to sūknē prom, bet no zemākajām vietām slapjums tik un tā nenosūcas.

“Cilvēkiem būs jārēķinās, ka citu gadu šāda situācija var atkārtoties, un jābūt tai gataviem. No 7. novembra vērsies vaļā ES fondu programmas meliorācijai. Taču līdz tam brīdim jau ir jābūt gatavam tehniskajam projektam. Zemniekiem jāplāno lietas, jāņem vērā šādi dabas faktori un jāatlicina naudiņa meliorācijai,” iesaka A. Sīklis.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 19. oktobra numurā.

#kvards-20171019-06#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli