Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zemnieks Aigars Putra: “Šis būs izdzīvošanas gads, tur neko nevar mainīt”

Pulkstenis rāda tuvu 23. Esmu ceļā uz Liepājas Ezerkrastu, kur dzīvo zemnieks Aigars Putra, kad viņš piezvana un saka, ka aizķēries Durbē, kur saimniecības tehnikai radušās ķibeles, kas jānovērš. Lai es viņu pagaidot pilsētas centrā. Tik rosīga ir daudzu zemnieku ikdiena šobrīd, kad notiek labības kulšana. Tāpēc arī izraudzījāmies Aigaru par mūsu rubrikas “Cilvēks nedēļas centrā” varoni.

Zemnieks Aigars Putra: “Šis būs izdzīvošanas gads, tur neko nevar mainīt”
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
18.08.2023 00:05

liepajniekiem.lv

Dēlēns par modinātāju

Satiekamies, kad ir jau gandrīz pusnakts. Aigars saka, ka katru dienu ap šo laiku atgriežas mājās ražas novākšanas sezonā, pat vēlāk – pāri pusnaktij. Sarunā ar darbiniekiem, ka pabeigs novākt lauku, un pienāk viens divi naktī.

Ierasts ir arī šīs dienas nobraukums darba auto spidometrā – 400 km. Bijis ne tik daudz jāskrien pa lielās ”Pīlādžu” zemnieku saimniecības laukiem dažādos pagastos, cik attālumu un laiku apēdot sagāde.

Kādam kombainam vai traktoram saplīst detaļa, un darbinieks zvana Aigaram; viņam jābrauc šurpu turpu, iekams no ierindas izgājušais saremontēts un var turpināt darbu.

Vai pēc vēlās atgriešanās rītos darbarūķis mostas ar modinātāju, varbūt tomēr guļ, līdz pamostas pats? Nu nē, ir uzlikts zvans, turklāt tagad mājās ir vēl viens modinātājs – mazais dēliņš Kurts Ēriks, kam savs dienas ritms un nerūp vecāku miegs.

”Citreiz sezonā ir tā, ka aizej mājās, iekrīti gultā un modinātājs arī drīz jau zvana,”

Aigars atzīst.

Viņam reiz pat bijis, ka, braucot no Durbes uz Liepāju, vienlaidus nav ticis līdz mājām, pusceļā apstājies, automašīnā pusstundu pagulējis, tad varējis braukt tālāk. Toreiz darbā rāvis divas diennaktis no vietas. Tāds ārprāts ir zemkopju ikdiena.

Ziemā atpūtīsies

Kad satiekamies, Aigars aicina vispirms aizbraukt nopirkt kafiju. ”Viršu” benzīntankā, viņaprāt, ir visgaršīgākā, bet uz tuvāko nebraucam, jo liela iespēja tur satikt pazīstamus cilvēkus, kas varētu aizkavēt. Taču arī tālākajā uzrunā zemnieka paziņas, Aigars viņiem atbild ar joku.

Humors ir viņa sabiedrotais, un pēc anekdotes kabatā nav jāmeklē, arī man vienu izstāsta, vispirms gan pajautājot – pieklājīgu, vai drīkst arī rupju? Pēc tam smejos par Anniņu un… ja pareizi atceros, Pēterīti.

Mums braucot, sarunas biedrs pamana cilvēkus ielās: ”Paskat, kādas skaistas meitenes nāk pretī, bet mēs…” Es paturpinu: ”…līdz tumsai darbā.” Viņš savukārt:

”Toties, kad viņas sēdēs skolas solos, es atpūtīšos siltā zemē pie baseina.”

Pēc smaga darba cēliena kopā ar ģimeni aizbraukt uz kādu citu zemi atgūt spēkus ir pats par sevi saprotams, lai gan Aigaram pietiktu ar medībām ”Pīlādžu” mednieku kolektīvā; tās gan atslogo, gan gandarī.

Galvenās ceļošanas entuziastes ir viņa meitenes, un apmierināt sievas un meitu vēlmes viņam svarīgi. Turklāt aizceļojis arī pats atpūšas pilnībā.

Kad pusnaktī nonākam iecerētajā kafijošanas vietā, veikals uz brīdi slēgts – jābrauc tālāk. Citā degvielas uzpildes stacijā tiekam pie kārotā un iekārtojamies auto sēdekļos sarunai. ”Esat kafijas mīļotājs?” mani interesē. ”Esmu šķidruma mīļotājs – ūdens, sulas, dzērieni, kafija…” Aigars atbild.

Lauku darbi labi iepazīti

Pēc vairākām pozitīvām telefonsarunām un jokiem automašīnā īsti nesaprotu, vai tiešām zemnieks nejūt trauksmi par šīs vasaras situāciju graudkopībā, laikapstākļiem un grūtībām novākt ražu? Viņš atbild: ”Jā, situācija ir smaga.”

Pagājušajā gadā šajos augusta datumos ”Pīlādžos” jau beidza kult, bet tagad ražas novākšana vien pusē. Lauksaimniecību ietekmēja gan šī gada sausums, gan vēlāk pārlieku lielais nokrišņu daudzums, arī Ukrainas karš izmainīja situāciju uz slikto pusi.

”Mans tēvs, kas izveidoja ”Pīlādžus” 90. gados, joprojām par visu pārdzīvo, bet es uztveru mierīgāk. Šis būs izdzīvošanas gads, tur neko nevar mainīt,”

zemnieks secinājumus balsta pieredzē.

Tā arī dod cerību, ka nāks labāki gadi, kuros varēs runāt par saimniecības peļņu. ”Tēvs gan tagad pievērsies puķkopībai. Kaut atgājis no savas izveidotās saimniecības, bez darba nevar. Viņa paaudzes cilvēki tādi ir: dzīvo, lai strādātu, nevis strādā, lai dzīvotu.”

Vēl dēls puspajokam pusnopietni saka, ka tad, ja grib kādu darbinieku nosodīt, var aizsūtīt darbā pie tēva, tur būs jāstrādā no sirds, nevis ķepļep.

Arī Aigars pats pieredzējis, cik ļoti sūrst vienkārša lauku darba sviedri. Augdams strādājis vecāku piemājas saimniecībā, kādas agrāk laukos bija gandrīz visiem, – ar lopiem, to kopšanu, siena vākšanu, zaļbarības gādāšanu ik vakaru, mazdārziņa ravēšanu, tā ražas novākšanu.

Viņa bērnībā ģimene dzīvoja Durbes centrā, dzīvoklī, vien vēlāk – mājā.

”Es zinu, ko nozīmē ganīt govis un kas ir sūdu dakša,” mans sarunas biedrs iesmejas.

Man šķiet, ir arī nedaudz lepns par to, ka viņa vecākās meitas brīvlaikā strādā ”Pīlādžos” un nopelna pirmos rubuļus tāpat kā kādreiz viņš. Tētis zina, ka meitas par tiem pērk mācībām vajadzīgas lietas. Savus pirmos tēriņus arī atceras.

Atpakaļ pie saknēm

Aigars Putra ir cilvēks, kurš prot novērtēt gan mazumu, gan lielumu. Saimniecībā ir traktortehnika, kuras viena vienība maksā vismaz 200 tūkstošus eiro; kombaini, kas, viņa vārdiem, nekustas bez pusmiljona.

Kad z/s ”Pīlādži” rīkoja Lauku dienu, tīrumā izbrauca tehnika kopumā par septiņiem miljoniem eiro. Taču saimniecībai ir arī kredītsaistības, jo attīsties nevar bez aizņēmumiem, ir atbildība par pastāvīgiem un sezonas darbiniekiem.

Klausos Aigarā un nojaušu: viņam rūp tie cilvēki, kuri saistīti ar ”Pīlādžu” saimniecību.

Vaicāju, vai Aigars saimniecībā ir agronoms, kā lasāms internetā. Saņemu atbildi: ”Zemnieks ir tāda profesija, kurā neesi tikai kaut kas viens.

Esi mehāniķis, sagādnieks, agronoms, grāmatvedis, vadītājs, psihologs…

Pēc izglītības esmu nepabeigts agronoms. Latvijas Lauksaimniecības universitātē sāku mācīties, bet nepabeidzu un diplomu neieguvu. Ir labs viss, ko universitātē iemācās, bet esmu praktiķis, un ar teoriju man reālais darbs īsti negāja kopā.

Augstskolā mācīja daudz tāda, ko varu uzzināt pats citā veidā. Vairāk man dod praktizējošs agronoms, kurš atbrauc uz saimniecību un pasaka, ka šo lietu esmu izdarījis nepareizi, bet to vajadzēja citādi.”

Aigars saka: ”Zemnieks ir kā nezāle – atgriežas vietā, no kuras nācis.” Viņš aizlaidās no vecākiem, padzīvoja Rīgā, bet saprata, ka lielpilsēta nav viņam, un atgriezās.

Tā arī abi brāļi, vairāk vai mazāk ar lauksaimniecību saistīts gan Jānis, gan Edgars.

Foto: no personīgā arhīva

VIZĪTKARTE

Aigars Putra

 • 39 gadus vecs.
 • Precējies – Zanes vīrs, piecu bērnu tētis: ir četras meitas un 1,4 gadus vecs dēls.
 • Pabeidzis Durbes vidusskolu, mācījies biznesa augstskolā ”Turība”, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, bet nav pabeidzis.
 • Hobijs – medības, citiem vaļaspriekiem neatliek laika.
 • Strādā tēva Ērika Putras izveidotā zemnieku saimniecībā ”Pīlādži”.
 • Audzis kopā ar brāļiem Edgaru un Jāni. Trijotne bērnībā savstarpēji strīdējusies, kāvusies, bet vienoti stājusies pretim kopīgam ienaidniekam.
 • Braucis līdzi tēvam padomju kombainā ”Jeņiseja”, tas patika. Varbūt tāpēclabāk par jauno kompjuterizēto pazīst agrāko laiku lauksaimniecības tehniku.
 • Ģimenes svētkus svin tikai ar pašiem tuvākajiem cilvēkiem, skaitā ap 30.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz