Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zemnieku aizstāvis novērotāja statusā

Zemnieku aizstāvis novērotāja statusā
29.10.2006 17:19

0

Atslēgvārdi

Kā tagad dzīvo un ar ko nodarbojas bijušais Liepājas rajona Lauksaimnieku apvienības vadītājs Jānis Zgirskis?  Kaut gan pirms dažiem mēnešiem esot pārkāpis jau mūža septiņdesmitā gada slieksni, līdzīgi daudziem cilvēkiem mūsu valstī Jānis Zgirskis joprojām strādā. Tāpat kā toreiz, kad atradies rajona lauksaimnieku organizācijas spicē, viņa postenis ir Grobiņā.

Tikai ar to atšķirību, ka organizācija saucas “Skābeklis 1” un atrodas bijušās Lauktehnikas teritorijā. Oficiāli Jānis Zgirskis skaitoties darbu vadītājs un viņa pienākumos ietilpst gādāt, lai pasūtītājiem laikā tiktu piegādāta pasūtītā gāze. Jokojot viņš teica, ka tīri teorētiski tagad spējot skābekli tiem, kas to nav pelnījuši, arī piegriezt. Taču praksē gan tādi gadījumi vēl nekad neesot bijuši jāīsteno, jo produkcijas deficīta nav un arī tās cenas ir stabilākas par degvielas un elektroenerģijas maksu.

 Firmas rīcībā esot trīs automašīnas, un ar to pietiekot, lai klientus apkalpotu. Skābekli dažādām vajadzībām no Grobiņas galvenokārt pasūtot lauksaimnieki, taču tas tiekot vests arī uz pilsētām. Tā, piemēram, Liepājā “Skābeklis 1” apkalpo Jūras spēkus, bet Priekulē – medicīnas darbiniekus. No lauku ļaudīm lielākie skābekļa patērētāji esot kooperatīvā sabiedrība “Vērgale 1”, kā arī tadaiķnieks Ēriks Žīgurs, kurš dārzeņus Rīgas tirgum vairs neaudzē, taču kaut ko nemitīgi griež un metina. Jānis Zgirskis par to pavīpsnāja, sakot, kas to var zināt, varbūt, ka “Tīrumos” tiek būvēts kuģis, jo, raugoties no šosejas, nav grūti pamanīt, ka par vērienīgu ūdenssaimniecību tur tiek domāts.

Joprojām jūtas kā lauksaimnieks

 Tā nu iznāk, ka būtībā Jānis Zgirskis nekur tālu no savām bijušajām pozīcijām nav aizgājis. Kaut arī pats savā piemājas saimniecībā audzējot tikai gurķus, tomātus, kartupeļus un ābolus, arī šodien viņš jūtoties kā lauksaimnieks un cenšoties būt lietas kursā par visu, kas nozarē notiek. Ar cilvēkiem diendienā satikties iznākot darbā un arī ceļā, braucot no mājām uz Grobiņu un atpakaļ. Tāpēc galvenās problēmas esot zināmas. Tāpat kā agrāk viņš no sirds priecājoties par tiem, kam veicas, un esot gaužām sarūgtināts, ja kādam neklājas tik labi.

 “Kas jau dūšīgi iešvunkājušies, tie – strādā. Nav dzirdēts, ka pēdējos gados kāds būtu padevies liktenim,” teica Jānis Zgirskis. Un piebilda, ka īpaši vērīgi sekojot novadnieku darba rezultātiem. Viņš jūtoties lepns, ka priekšgalā joprojām prot turēties Ēriks Putra, Jānis Daškevics un citi Durbes dižsaimnieki. Tas rādot, ka tā dēvētajiem Breša zemniekiem radītie ekonomiskie pamati nav izrādījušies lieki un ir devuši savus augļus. Visai būtisks rosmes rādītājs ir arī tas, ka ārvalstniekiem Durbes novadā zeme nav pārdota, kaut gan kaimiņu pagastos tas ir noticis. Durbeniekus, kā domā Jānis Zgirskis, paglābis tas, ka viņi strādā tuvāk lielpilsētas tirgum. Pārdodot izaudzēto tur, ja ne daudz, kaut ko tomēr izdodas nopelnīt.

Noturas ar Eiropas maksājumiem

Protams, viņš labi redzot, ka arī šobrīd darboties laukos nav vienkārši. Kaut arī zemnieki kontrabandas kravām šosejas vairs nebloķējot, kā tas notika pirms gadiem sešiem septiņiem, un arī Rīgā pie Jēkaba ielas nama protesta akcijas nerīkojot, ieņēmumi par pārdoto produkciju neesot salīdzināmi ar tām naudas summām, kas jāatdod par lauksaimniecībai sniegtajiem pakalpojumiem, jāsamaksā par degvielu un elektroenerģiju. “Ja nebūtu Eiropas Savienības vienotās platības maksājumu, lauku ražotāji nespētu pastāvēt,” atzina Jānis Zgirskis. Tagad, viņaprāt, kaut arī palēnām, bet lauksaimniecība tomēr attīstās.

Savulaik kā viens no aktīvākajiem Jānis Zgirskis iestājies Zemnieku savienībā, kur viņa reģistrācijas numurs esot 51. Arī tagad viņš piedaloties partijas sapulcēs un sekojot tās darbībai. Iebraucot pilsētā, iegriežoties arī biedrībā “Liepājas Lauksaimnieku apvienība”. Lai nezaudētu bijušos kontaktus, lai vienkārši aprunātos ar kādreizējiem kolēģiem, lai būtu lietas kursā. Tomēr ar saviem padomiem viņš nevienam neuzbāžoties, jo uzskata, ka tie, kas atrodas pie stūres, tāpat ir gudri un zinoši. “Pašreizējie vadītāji ir daudz gudrāki par mani. Tādēļ atrodos novērotāja statusā,” kārtējo reizi pasmaidīja cilvēks, kurš pirmajos gados pēc Atmodas bija iedēvēts par mūspuses zemnieku aizstāvi, kurš, lietas kārtojot, aizvien centies godā turēt labestību. “Uz dumpi nekad neesmu bijis un citus tāpat neesmu dumpoties aicinājis,” viņš atzina.

Mednieks, kas nekāro medījuma

Bet mājas joprojām esot tā vieta, kur Jāni Zgirski var atrast tikai nakts tumsas stundās un dažkārt svētdienās. “No rītiem pabaroju suni un kaķus. Pēc tam dodu norādījumus sunim, lai sargā sētu un uzpasē kaķus, lai tie nesakaujas, bet pats dodos ceļā,” viņš teica. Joprojām viņa lielākā aizraušanās esot medības. Taču ne jau, lai tiktu pie medījuma, bet gan tāpēc, ka tādējādi izdodas vismaz vienreiz nedēļā pēc sirds patikas izstaigāties pa mežu un vienlaikus parūpēties par dzīvniekiem, kam ziemas mēnešos neklājas viegli. Medību kolektīvā “Riests” viņš esot vecākais no biedriem. Tomēr tas netraucējot būt starp aktīvākajiem mežā gājējiem. Kamēr citi sūdzoties, ka tiem sāp mugura vai kājas, viņš šīs sāpes izdzenājot, staigādams pa audzēm. Taču bisi Jānis Zgirskis uz mežu ņemot līdz tikai tādēļ, lai meža kuilis tam neuzskrietu virsū. Nospiest gaili, lai nogalinātu stirniņu, viņš nekad neesot spējis.

 Pirms vairāk nekā divdesmit gadiem Jānis Zgirskis pie savas mājas iestādījis ābeles. Tagad koki ir izauguši lieli un galotnes sakļāvuši kopā. Taču ražu tie joprojām dodot. Vienugad lielāku – otrugad – mazāk dāsnu. Šis gads esot no tiem, kad ābelēm zari nav lūzuši augļu smaguma dēļ. Un labi vien bijis, jo saimniekam sabojājusies sulas spiežamā ierīce. Tādēļ tagad augļi savākti tikai, lai vēlāk tos nogādātu meža iemītniekiem. “Cik nu es pats tos spēju apēst,” viņš taisnojās. Bet stirniņām ziemā šī manta ļoti garšojot, un tās no meža nākot ar āboliem mieloties pat uz viņa pagalmu. Ķēdē piesieto suni izsalkuma mocītie dzīvnieki tad neņemot vērā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz