Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Ziemā varēs atgriezties mājās

Ziemā varēs atgriezties mājās
Foto: Egons Zīverts
17.10.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Gāzes sprādzienā cietušajā dzīvojamā mājā Skolas ielā 1, Nīcā, pašlaik rit atjaunošanas būvdarbi. Tos veic SIA “Normand Enterprises”. Nīcas novada domes Komunālās pārvaldes vadītājs Aigars Veiss stāsta, ka būvnieki ievēro termiņus, lai gan pēc sagrautās sienas noārdīšanas atklājies, ko bojājumi ir lielāki, nekā domāts: “Mājas atjaunošana būs pabeigta janvārī, taču ceram, ka jau uz Ziemassvētkiem cilvēki varētu tikt atpakaļ savos dzīvokļos.”

Sprādziens 18. februārī notika gāzes noplūdes dēļ no balona. Bez pajumtes palikušajiem pašvaldība sagādāja pagaidu mājokļus. A. Veiss stāsta, ka pieci dzīvokļi Skolas ielā 1 būs pilnībā izremontēti, nomainītas ūdens un kanalizācijas sistēmas. Iemītnieki varēs atgriezties telpās, kas būs gatavas dzīvošanai. “Apdrošinātāji ir samaksājuši Nīcas novada pašvaldībai, jo šī ēka bija apdrošināta. Par savām personīgajām mantām dzīvokļos katrs īrnieks atbild pats un arī izvēlas, vai tās apdrošināt vai ne.”

Sprādzienā sagrautā trīsstāvu mājas siena tika nojaukta, un pašlaik otrā stāva līmenī tā jau ir uzbūvēta no jauna, pastāsta būvdarbu vadītājs Edmunds Dāvidsons. “Trīs dzīvokļi jau ir sagatavoti apdares darbu veikšanai. Trīs dzīvokļos pirmajā stāvā grīdas ir sagatavotas nobeiguma remontam.” “Normand Enterprises” ir pieredze liela objekta demontāžā – firma atjaunoja dzīvojamo māju pēc negadījuma, kad 2004. gadā Brocēnos notika gāzes balona sprādziens ēkas pirmajā stāvā. “Tas bija smagāk, nācās pusi ēkas nojaukt līdz pamatiem un būvēt no jauna,” atklāj būvdarbu vadītājs. Nīcas mājā vissarežģītākais bijis nostiprināt esošos pārsegumus un jumta konstrukciju. “Bija arī jānomazgā piedūmojuma radītie kvēpi. Turklāt ēkā viss bija pieliets ar ūdeni, tāpēc ir liels mitrums. Darbojamies ar mitruma savācējiem. Tagad laika apstākļi ir ļoti piemēroti, un daļu mitruma var dabūt laukā ar caurvēja palīdzību,” stāsta E. Dāvidsons. Uzņēmējs sola pabeigt visus darbus termiņā, taču ir piesardzīgs, runājot par iespēju tos paveikt agrāk: “Labāk izdarām ātrāk, nekā pasolām ātrāk.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 17. oktobra numurā.

#kvards-20181017-04#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli