Otrdiena, 22. septembris Maigurs, Mārica, Māris
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ziemassvētku zvaigznes ceļā pie cilvēkiem

Ziemassvētku zvaigznes ceļā pie cilvēkiem
30.11.2006 18:38

0

Atslēgvārdi

Kaut gan greznās eiforbijas, puansetijas jeb Ziemassvētku zvaigznes uzņēmumā “Grobiņas ziedi” neaudzē pirmo gadu, šoruden, iepērkot stādus, lietpratējiem atgadījusies neliela ķibele. Taču izpilddirektors Jevgenijs Rudenko cer, ka visu vēl iespējams vērst par labu, jo augi, kas aizkavējušies attīstībā, kaut arī nebūšot tik kupli, līdz gada garākajai naktij vēl pagūs saņemties, lai dotos iepriecināt cilvēkus. “Tā iznācis, ka vispirms pārdosim kuplos un dārgākos augus, bet pēc tam tirgosim mazākos, bet lētākos,” pajokoja izpilddirektors un parādīja siltumnīcas, kur patlaban iesaiņo tirgus kondīciju sasniegušās Ziemassvētku zvaigznes.

Šķita, ka četras darbinieces iekāpušas platā un sarkanā upē, kas lēnām, bet neatturami plūst pretī gada garākajai naktij un pretī gadumijai.


Ar sadārdzināšanos rēķinās laikus

Ziedu audzēšanas apjomi uzņēmumā “Grobiņas ziedi” gadu pēc gada palielinās. Lai tas varētu notikt, notiek būvniecības un pārbūves darbi. Tādu kursu ieturēt nepieciešams, lai aizsargātos pret enerģijas resursu sadārdzināšanos. Ražošanas pieauguma temps, kas jāuztur, ir viens no iemesliem, kādēļ “Grobiņas ziedi” vēl nav izmantojuši Eiropas Savienības struktūrfondu piedāvāto finansējumu, bet centušies iztikt paši saviem spēkiem. Uzņēmējus neapmierina sarežģītā procedūra, kas jāiztur, pirms līdzekļus izdodas piesaistīt. Tā prasa daudz laika un enerģijas. “Kamēr naudu izdodas beidzot saņemt, daudz kas jau izrādās nokavēts,” paskaidroja izpilddirektors.

Lai plānotu, kā strādāt turpmāk, grobiņnieks iepazinies ar Holandes ziedu audzētāju cenām. Ja elektroenerģijas maksas ziņā no Rietumeiropas vēl šobrīd atpaliekam, tad to nebūt vairs nevar sacīt par gāzi. Izpilddirektors lēš, ka pavasarī, kad sadārdzinājums sagaidāms pie mums, nonāksim vienā līmenī un 1000 kubikmetri gāzes maksās ap 250 eiro. “Ar to ir jāaprod,” viņš sprieda. “Visdziļākā patiesība ir tā, ka uzņēmējam jāprot strādāt esošajos ekonomiskajos apstākļos.” J.Rudenko uzskata, ka izdzīvot ir iespējams, vienīgi ceļot darba ražīgumu. To var nodrošināt, izaudzējot vairāk puķu uz katra siltumnīcas kvadrātmetra.

Apstaigājot “Grobiņas ziedu” valstību, var pārliecināties, kā teiktais tiek īstenots dzīvē. Plaukts pie plaukta, podiņš pie podiņa – brīžiem pat vairākos stāvos. Lai tos aprūpētu, nepietiek ar prasmīgiem darba darītājiem, vajadzīgi gudri mehānismi. Nav, piemēram, dārzniekiem jāstaigā ar lejkannu, lai augus apgādātu ar mitrumu, jo siltumnīcās ieviesta pilienveida laistīšana. Turklāt reizē ar valgmi puķes saņem arī minerālvielu nepieciešamos daudzumus. “Vienreiz pacenšamies, sakārtojot sistēmu, un četrus vai piecus mēnešus tad ir miers,” sacīja izpilddirektors.

Klients izvēlas kvalitāti

Uzņēmums vienmēr lepojies ar saviem speciālistiem, kas strādā gadiem ilgi, specializējušies un uzkrājuši bagātīgu pieredzi un darba iemaņas. Tomēr “Grobiņas ziedos” ir redzamas arī jaunas sejas. Jevgenijs Rudenko nenoliedza, ka kadru mainība pastāv, taču, ja vien grib, tad darbaspēku atrast var. “Neraugoties uz to, ka esam lauksaimniecības uzņēmums,” piebilda izpilddirektors.

Viens no viņa pamatuzdevumiem ir atrast audzējumam pircēju. Kādreiz uzsvars likts uz Liepājas apgādi ar ziediem. Mūsdienās situācija mainījusies, jo lielāko daļu savas produkcijas “Grobiņas ziedi” realizē Rīgā. Tur pirktspēja ir lielāka, klients naudīgāks. Taču arī ar konkurenci jārēķinās. Lai šajā sacensībā nepaliktu zaudētājos, jāgādā par ziedu kvalitāti. Tas nozīmē, ka krāšņām un spirgtām ir jābūt ne tikai puķēm, bet Eiropas Savienības prasībām jāatbilst arī iesaiņojumam. “Tagad vairs nav tie laiki, kad varēja pasniegt pircējam puķi, pretī saņemot naudu: sak, še ņem, mēs to esam izaudzējuši! Šodien klienti grib, lai zieds ir skaists un arī lai lapas tam ir tīras un zaļas. Tāpat viņš viņš vēlas, lai iesaiņojums būtu moderns,” stāstīja Jevgenijs Rudenko.

Grobiņnieki varot sevi mierināt arī ar to, ka Holandes ziedu audzētāji nespēj pilnībā apmierināt valstī esošo pieprasījumu. Turklāt dažas no puķēm tāliem pārvadājumiem nav piemērotas. Arī Ziemassvētku zvaigznes, kas transportēšanai ir par kuplām. Lai savu vietu tirgū nezaudētu, dārzniecībā sastādīts grafiks, kad katrai no puķu šķirnēm jāuzzied. Un to nodrošināt ir vissarežģītāk.

Bet uzņēmuma floristikas speciālisti Vinetu Blūmu sastapām, īpaši rūpējoties par to, lai pirmssvētku laikā pievilcīgs izskatītos Liepājas tirdzniecības centrs “Ostmala”, ar kuru “Grobiņas ziediem” jau sena sadarbība. Jevgenijs Rudenko pastāstīja, ka “Grobiņas ziedi” ne tikai apgādā veikalu ar ziediem un zaļumiem, bet nodrošina arī ar floristikas pakalpojumiem. Decembrī “Ostmalā” paredzēta kampaņa “Cūkas laime”, kurai jauku fonu radīs grobiņnieku darinātie apsnigušie kadiķīši un citas dekorācijas, pastāstīja tirdzniecības centra vadītāja Daira Vaičikauska.


Šķita, “Grobiņas ziedu” strādātājas iebridušas sarkanā laika upē, kas lēnām plūst pretī gada garākajai naktij, pretī gadumijai.


Izpilddirektors Jevgenijs Rudenko nav apmierināts ar celtniecības tempiem, kas, viņaprāt, varētu būt straujāki.


Pirms nogādāšanas tirdzniecības centrā Vineta Blūma uzpoš zaļos kadiķīšus, uzbirdinot tiem mirdzošu sniedziņu, par kuru šoreiz nav parūpējusies Dabas māte.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz