Sestdiena, 15. augusts Dzelde, Zenta, Zelda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

10. vidusskolas skolēni atgriežas modernizētās telpās

10. vidusskolas skolēni atgriežas modernizētās telpās
Foto: Izglītības pārvalde
04.02.2019 12:08

liepajniekiem.lv

Pirmdien, 4. februārī, modernizētajās skolas telpās atgriezušies J.Čakstes 10. vidusskolas skolēni. Skola ar atjaunotajām klašu telpām, infrastruktūras uzlabojumiem, jaunām mēbelēm un mācību aprīkojumu kļuvusi daudz gaišāka un mājīgāka, sniedzot jaunu iedvesmu gan skolēniem, gan skolotājiem, informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Skolā veikta vienkāršotā atjaunošana, modernizējot 16 mācību kabinetus un laboratorijas, tajā skaitā – dabas zinību kabinetus. Atjaunoti arī sanitārie mezgli, elektromezgli, ūdens un kanalizācijas sistēma, izbūvēts LED apgaismojums. Vienīgi sporta ģērbtuvju un dušu izbūve vēl turpināsies līdz martam, jo šim mērķim projektā vajadzēja rast papildus risinājumus.

Kā zināms, pēc ugunsgrēka postījumiem 2016. gadā 10. vidusskolā daļēji jau tika izremontēti 2. un 3. stāva gaiteņi. Kosmētiskais remonts toreiz tika veikts arī trīs klašu telpās, pilnībā tika atjaunots matemātikas kabinets. 2017. gadā skolā atjaunota arī sporta zāles grīda.

Savukārt A.Puškina 2. vidusskolā būvniecības process noslēdzās 31. janvārī, lai februārī varētu noritēt visas pārbaudes un pieņemšanas darbi skolas nodošanai ekspluatācijā. Paralēli notiek skolas telpu uzkopšanas darbi, kā arī projektā iegādāto mēbeļu un IKT uzstādīšana. Plānots, ka skolēni mācības atjaunotajās telpās uzsāks marta sākumā.

A. Puškina 2. vidusskolā veikta sienu, griestu un grīdu pārbūve. Līdz ar to skolas ēka pamazām ieguvusi to vizuālo koptēlu, ko bija iecerējuši projektētāji – lai atgādinātu par jūras un liedaga tuvumu šai izglītības iestādei, sienu krāsojums ir jūras zilos, zaļos un smilšu toņos. Skolas aktu zāle pārbūvēta par multifunkcionālu mācību auditoriju, četru jaunu dabaszinību kabinetu izveide 7.-9.klasēm, zinātnes centra izveide un ēku pielāgošana vides pieejamības prasībām. Papildus blakus skolai esošajam jaunajam stadionam skolēni ieguvuši arī jaunu sporta zāli, kurā atjaunota dēļu grīda, griesti un ierīkots jauns apgaismojums.

Atjaunošana turpinās arī Liepājas pilsētas 12. vidusskolā. Šajā skolā būvdarbi, atbilstoši līgumam ar būvnieku, ir jāpabeidz līdz marta vidum, ja neradīsies neparedzētas darbu aizķeršanās.

Paralēli skolās notiek jaunu mēbeļu piegāde un to uzstādīšana – Raiņa 6. vidusskolā, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā un Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā. Mēbeles saskaņā ar iepirkuma procedūru iegādātas UAB “ISKU Baldai” un SIA “FL”. Pamatā tie ir ērti transformējami, pārvietojami un katra skolēnu augumam piemērojami galdi, soli un krēsli. Mēbeles tiks izvietotas gan klasiskā izkārtojumā, gan arī pēc laikmetīga un funkcionāli atšķirīga koncepta, kur, atšķirībā no ierastā klases iekārtojuma, mācības varēs norisināties arī nelielās grupās un tam pakārtotu mēbeļu izvietojumu klašu telpās un arī skolas gaiteņos.

Skolām pasūtītas un pakāpeniski tiek piegādātas mūsdienīgas IKT tehnoloģijas par kopējo summu 340 000 eiro no Elektronisko iepirkumu sistēmas (EIS), kas ir Latvijā pirmā e-iepirkumu sistēma Baltijas valstīs.

Šogad modernizācijas darbi notiek piecās skolās: Liepājas A. Puškina 2.vidusskolā, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolā, Liepājas Raiņa 6.vidusskolā, J. Čakstes 10. vidusskolā un Liepājas 12. vidusskolā.

Kopumā vairāk nekā 10 miljoni eiro tiks ieguldīti 10 Liepājas izglītības iestāžu modernizācijā un mācību vides uzlabošanā šajā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā līdz 2020. gadam. Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā, kur izglītības iestāžu modernizācijas process skar vienlaicīgi tik daudz izglītības iestādes.

Pavisam ir trīs projekti, no kuriem pirmais jau pabeigts Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, otrais tuvojas noslēgumam piecās lielākajās pilsētas skolās. Noslēgušies projektēšanas darbi Liepājas 3. pamatskolā, tie vēl turpinās, 7.vidusskolā, 8. vidusskolā un O. Kalpaka 15. vidusskolā.

Modernizācija jau noslēgusies Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, Raiņa 6. vidusskolā, tai skaitā skolas stadionā. Lielie būvdarbi pabeigti arī Draudzīgā Aicinājuma 5. vidusskolā.

Foto galerija

11 komentāri

2019-02-04 13:41

oija: Kas tad tur ir modernizēts? Fiziski un garīgi novecojoši datori, nav pat digitālās tāfeles! Nemaz nerunāsim par sporta laukuma neesamību!

2019-02-04 19:15

ups ?: digitālā tāfele nav .ko nu ? Varbūt zeimuli var rokās paturēt? Ja nav GALĪGI tizls ?

2019-02-04 19:44

Aleksandra V.: Ja dzīvojam akmens laikmetā varam arī mamuta ilkni rokās paturēt! Bet raksts ir par telpu MODERNIZĒŠANU! Tiešām, kas tad tur ir modernizēts ? Pastāsti man konkrēti, kas tur ir modernizēts?:D

2019-02-04 19:47

savējie: Nu smuki atjaunotas koka grīdas, durvis foršas nu feini.

2019-02-04 20:25

Ha ha: Tik vien ka strādniekiem 5 vsk aizmirsuši algas izmaksāt!

2019-02-04 20:40

bursis: to savējie.
atjaunot grīdas un durvis varēja max nedēļas laikā! Un tās NAV modernizētas telpas. Telpas ir gaužām nemodernas.

2019-02-05 05:48

nav nav nav ....: Katrā ziņā viss ir svags, jauns un tīrs ! Datori nav pēdējās paaudzes,bet iespējams nodrošināt mācību procesu !

2019-02-05 08:25

z: Bet tagad jau visur prasa interaktīvās tāfeles, bet vai tad domei ir nauda? Budžets sastādīts tikai uz izdzīvošanu , ne modernizēšanu. Visur nav par datoru, bet modernizēties vajag -nu tā mums stāsta.

2019-02-05 10:49

Loading: to Ha ha, firma ar 5vsk remontu izgāzusies...

2019-02-06 09:56

LadyMe: Pašvaldība uz Izglītības pārvalde Liepājā prasa, lai strādājam 21.gs atbilstoši. Bet kā? Naudas šajā nozarē pašvaldība līmenī ir izdzīvošanas līmenī.

2019-02-13 12:36

mamuts: gan 5sk. gan 10 sk remontā redzams viens un tas pats rokrakst! Nekā moderna vecmodīgi.neinteresanti un es kā skolēns negribētu tādās telpās pavadīt savu dienu.Vecās mamas telpas tā var remontēt nevis jaunu cilvēku uzturēšanās vietas

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz