Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

15 gadus NATO Liepājā neatzīmē

15 gadus NATO Liepājā neatzīmē
Foto: Ruslans Šuļga
02.04.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Pagājušās nedēļas nogalē, 29. martā, apritēja 15 gadi, kopš Latvija pievienojās Ziemeļatlantijas aliansei (NATO). Par godu šim notikumam svinīgi pasākumi notika Rīgā un Ādažos, taču Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji no Liepājas tajos nepiedalījās.

Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vadītāja Anete Gnēze “Kurzemes Vārdam” norādīja, ka vēsturiskā diena, kad Latvija pievienojās NATO, esot atzīmēta, kā plānots, Rīgā un Ādažos. “Pasākumos Rīgā vairāk piedalījās valdības pārstāvji, bet militārajā bāzē Ādažos tie bija arī Sauszemes spēku karavīri un NATO paplašinātās kaujas grupas kareivji,” teica A. Gnēze.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Vilmārs Vecvagaris laikrakstam izteicās: “To, kas piedalās pasākumos un kur tie tiek rīkoti, nosaka Aizsardzības ministrija. Šeit ir jāsaprot, ka pastāv trīs līmeņi – taktiskais, operacionālais un stratēģiskais. Tā kā mēs, Zemessardzes 44. kājnieku bataljons, ietilpstam taktiskajā, bet NATO ir stratēģiskais, tad centralizētais pasākums norisinājās Ādažu militārajā bāzē, kas ir NATO stratēģiskais punkts. Nedēļas nogalē, kad tika atzīmēta NATO 15 gadu jubileja, mums bija mācības – kolektīvās apmācības, kā arī divu veidu speciālistu mācības. Mums štābā ir saspringts ikdienas ritms, nevaram aizrauties ar svinēšanu,” sacīja V. Vecvagaris, “taču tas, ka esam NATO, mums visiem ir ļoti svarīgi.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)