Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Acis var redzēt, acis var pievērt. Par satikšanos dievnamā Lieldienās un Valsts policijas izbeigto lietvedību

Acis var redzēt, acis var pievērt. Par satikšanos dievnamā Lieldienās un Valsts policijas izbeigto lietvedību
Foto: Ģirts Gertsons
21.05.2020 06:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Valsts policija nav guvusi pierādījumus tam, ka Lieldienās Svētās Annas baznīcā draudze būtu organizēti pulcējusies, tādēļ ir izbeigta lietvedība, kas bija sākta pēc “Kurzemes Vārdā”, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā paustā, ka pulcēšanās aizlieguma laikā Annas baznīcā bijušas kopīgas lūgšanas aiz slēgtām durvīm, piedaloties Liepājas domes priekšsēdētājam Jānim Vilnītim, kurš ir arī pilsētas krīzes vadības grupas līderis.

“Mācītāja organizētas lūgšanas”

“Kurzemes Vārds” lūdza kārtībsargiem paskaidrot lēmumu izbeigt tiesvedību, jo notikušais sabiedrībā izsaucis plašu rezonansi un pretēju viedokļu sadursmes. Atbildes atsūtīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova. Viņa raksta:

“Vērtējot gan videomateriālu, gan lietvedības ietvaros iegūtās fotogrāfijas un iesaistīto cilvēku paskaidrojumus, netika gūti pierādījumi tam, ka tas būtu bijis organizēts pasākums.”

Turpretī J. Vilnītis “Kurzemes Vārdam” bija teicis: “Šajā gadījumā, kā es jums saku, tās ir mācītāja organizētas lūgšanas.” Un skaidrojis: “Es savās lūgšanās esmu bijis kopā ar mācītāju. Katru dienu, protams, nē, bet reizi nedēļā vismaz. Arī Lieldienās, ja runājam par ceturtdienu, piektdienu un nakts vigīliju, tad esmu bijis kopā ar mācītāju. Tas nav bijis tāds [parasts] dievkalpojums, tā ir bijusi lūgšana.”

Izziņots vai īpaši izziņots?

M. Šeršņova raksta: “Reliģiskās organizācijas tika aicinātas visus svētku dievkalpojumus plānot bez apmeklētāju klātbūtnes. Arī konkrētajā dievnamā uz dievkalpojumiem netika aicināti cilvēki, dievkalpojums netika atsevišķi izziņots.”

Atsevišķi vai ne, taču dievkalpojumi Annas baznīcā izziņoti bija. Svētās Annas baznīcas draudzes mājaslapā pēc Lieldienām otrdien, 14. aprīlī, vēl bija lasāms dievkalpojumu kalendārais grafiks, bet pēc “Kurzemes Vārda” sarunas ar mācītāju Jāni Bitānu tas tika izņemts. Tagad tīmekļvietnē annasdraudze.lv rakstīts: “Tā kā pulcēt draudzi uz dievkalpojumiem ārkārtas situācijas laikā saskaņā ar piesardzības un distancēšanās nosacījumiem ir liegts, lai nebūtu maldinoša informācija, iepriekšējie dievkalpojumi no draudzes mājas lapas ir dzēsti līdz situācijas labvēlīgai izmaiņai.”

Mācītājs skaidroja, ka ikdienā dievkalpojumi noturēti vienmēr, kā tas ir jādara, bet tie nav uzsaukti publiski un faktiski notiek tukšā baznīcā. Savukārt grafiks mājaslapā esot palicis vēl no iepriekšējā, normālā dzīves ritma – tā mācītājs skaidroja pēc Lieldienām.

“Pēc minūtes sāka nākt ārā”

M. Šeršņova raksta: “Taču, ņemot vērā, ka reliģisko organizāciju telpas (dievnami) ir publiskās vietas un tās nav slēgtas apmeklētājiem, uz dievkalpojumiem vai lūgšanām nebija aizliegts doties individuālajiem apmeklētājiem. Mācītājs, sākoties dievkalpojumam, redzot, ka baznīcā ir sanākuši cilvēki, un saprotot, ka, ja ienāks vēl vairāk interesentu, to skaits pārsniegs atļauto cilvēku skaitu vienā telpā, baznīcas vārtiņus aizslēdza. Videomateriālā un paskaidrojumos parādās, ka cilvēku skaits baznīcā ir bijis virs 40 cilvēkiem, nepārsniedzot 50 cilvēkus, ieskaitot baznīcas personālu, līdz ar to netika pārkāpts noteiktais ierobežojums.”

“Kurzemes Vārda” jautāts, cik cilvēku sanākuši dievnamā, J. Vilnītis toreiz atbildēja: “Pieļauju, ka varbūt 50, varbūt mazliet atšķirīgs skaitlis, kaut kur plus mīnus šādi.” Dienu vēlāk intervijā no paša minētā skaitļa viņš atkāpās.

Aculiecinieks, kurš lūdza viņa vārdu avīzē nenosaukt, “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka sestdienas, 11. aprīļa, vakarā divas reizes, “redzot, ka baznīcā notiek pasākums”, ziņojis Liepājas Pašvaldības policijai. Zvanījis ap pulksten 21.40. Pirmajā reizē policists atbildējis, ka šajā laikā baznīcā drīkst pulcēties līdz 50 cilvēkiem. “Izklausījās, ka neesmu pirmais, kas viņiem zvana un krīt uz nerviem par šo jautājumu.”

Tūlīt pēc tam aculiecinieks internetā izlasījis tieslietu ministra Jāņa Bordāna skaidrojumu reliģiskajām organizācijām speciāli Lieldienām, kur teikts, ka maksimālais ieteicamais apmeklētāju skaits, kas vienlaikus var atrasties dievnamā, ir 25 personas, neskaitot garīgo un kalpojošo personālu.

Tad aculiecinieks uz policiju zvanījis vēlreiz, aicinot tomēr pārbaudīt.

“Mūsu saruna beidzās, un burtiski pēc minūtes cilvēki sāka nākt ļoti strauji ārā no baznīcas pa sētas durvīm, pa kurieni parasti nāk tikai apkalpojošais personāls.

Iespējams, tas bija plānots, lai pasākumu strauji nobeigtu, varbūt tas bija saistīts ar kaut ko citu, varbūt kāds bija paziņojis kādam no dalībniekiem, ka ir šāda sūdzība,” aculiecinieks minēja, stāstot “Kurzemes Vārdam”, “un tieši tajā brīdī sāku filmēt.

Uzfilmēju brīdi, kad visi nāca ārā. Kad video beidzās, pēc tam vēl iznāca kādi cilvēki desmit vai padsmit no baznīcas.” Viņa filmētais video arī tika nodots policijas rīcībā, un viņš arī pats ir sniedzis liecību šajā lietā.

Ministrs: “Plānot bez apmeklētāju klātbūtnes”

Runājot par pieļaujamo cilvēku skaitu, M. Šeršņova atsaucas uz Tieslietu ministrijas 27. marta komentāru “Par ārkārtējās situācijas ierobežojumu attiecināmību uz reliģisko organizāciju darbību”, tajā ir teikts: “…reliģisko norišu vietās ir atļauts atrasties tikai tādam cilvēku skaitam, kas ļauj stingri ievērot sociālo distancēšanos, turklāt nepārkāpjot maksimāli noteikto cilvēku skaitu, kas ir 50 cilvēki vienlaikus.”

Taču speciāli Lieldienām Tieslietu ministrs Jānis Bordāns bija izdevis citas norādes, tās 8. aprīlī publicētas arī Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mājaslapā, un tajās teikts, ka no 10. līdz 12. aprīlim un no 17. līdz 19. aprīlim, atkarībā no svinēšanas laika, “Lieldienu svētku dievkalpojumu laikā aicināt iedzīvotājus palikt savās mājās un piedalīties svētku dievkalpojumos attālināti, tostarp, izmantojot internetu, TV un radio starpniecību”, “visus svētku dievkalpojumus plānot bez apmeklētāju klātbūtnes”, “reliģiskajām organizācijām ir pienākums nodrošināt iespēju apmeklētājiem ievērot 2 metru distanci jebkurā dievnama vietā, t.sk., ieejot dievnamā.

Maksimālais ieteicamais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties dievnamā, ir 25 personas, neskaitot garīgo un kalpojošo personālu”,

“ikviens ir stingri aicināms palikt mājās un neapmeklēt dievnamus Lieldienu dievkalpojumu laikā, lai rūpētos par sabiedrības veselības drošību un mazinātu inficēšanās risku sev un citiem cilvēkiem”.

M. Šeršņova, papildinot atbildes “Kurzemes Vārdam”, uzsver lieliem burtiem, ka ministrs šeit minējis “IETEICAMO” skaitu (tātad nevis obligāti ievērojamo).

Gan mācītājs J. Bitāns, gan J. Vilnītis sacīja “Kurzemes Vārdam”, un arī policija secinājusi, ka Svētās Annas baznīcas telpas platība ir pietiekami liela, lai nodrošinātu distances ievērošanu visiem sanākušajiem. “Apskatot lietvedības laikā iegūtās fotogrāfijas, redzams, ka mācītāji ir parūpējušies par to, lai distance tiktu ievērota,” raksta M. Šeršņova.

Naktī nejauši gadījās?

“Pulcēties” latviešu valodā nozīmē – “nākt kopā, vienuviet”; “pulcināt” – “panākt, būt par cēloni, ka nāk kopā, vienuviet” – skaidro “Latviešu literārās valodas vārdnīca”. Iespējams, citas vārdnīcas vai pat normatīvie akti sniedz citādu šo vārdu nozīmi.

Valsts policija atbildē atsaucas uz Tieslietu ministrijas 27. marta komentāru “Par ārkārtējās situācijas ierobežojumu attiecināmību uz reliģisko organizāciju darbību”. Tajā teikts “…dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros, bet nepulcina uz to draudzi, nav uzskatāma par reliģisku darbību, kas veicama pulcējoties, minētā MK rīkojuma izpratnē. Tādējādi reliģiskās organizācijas garīgā personāla vadītais ikdienas dievkalpojums nav uzskatāms par reliģisku darbību, kas veicama pulcējoties…”

Un policija secina: “Lietvedības laikā iegūtā informācija neliecina, ka būtu pārkāpts Ministru kabineta rīkojums “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Tieslietu ministrijas skaidrojums.”

Tikmēr Valsts policijas Zemgales reģionā par cilvēku pulcēšanos ārkārtējā situācijā Iecavas evaņģēliskās ticības kristiešu draudzē “Dzīvības straume” piemērojusi 140 eiro sodu – vakar vēstīja aģentūra LETA.

Vēl vienpadsmit cilvēkiem, kas telpās bija pulcējušies, uzlikts naudas sods desmit eiro apmērā katram. Sodi uzlikti, jo policijas darbinieki konstatēja, ka pasākums bijis organizēts. Ja Liepājā Svētās Annas draudzē uz vigīliju (pirmssvētku nakts ar īpašiem dievkalpojumiem – N. D.) sanāca ap 50 cilvēku, tad draudzē “Dzīvības straume” uz reliģiskām darbībām – 13, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Likums un līkums

Liepājas Krusta draudzes mācītājs Mārtiņš Urdze sarunā ar “Kurzemes Vārdu” pievērš uzmanību tam, ka, viņaprāt, Tieslietu ministrijas skaidrojums ir tāds, lai “likumu var apiet ar līkumu”. M. Urdze: “Tad sanāk tā, ka tā nejauši tieši tajā laikā, kad ir paredzēts dievkalpojums, luterāņu mācītājs notur savu individuālo dievkalpojumu. Un uzreiz tur nejauši gadās līdz 50 dievkalpojuma apmeklētāju. Tas ir ļoti eleganti uztaisīts, it kā lai viss būtu likumīgi. Bet īstenībā likuma gars vairs netiek ievērots.

Manuprāt, draudze, kas tā rīkojas, izturas bezatbildīgi pret saviem draudzes locekļiem un pret visiem pārējiem, ar kuriem šie cilvēki saskaras. Vēl viena lieta – tas rāda priekšzīmi visai sabiedrībai.

Mēs dzīvojam situācijā, kad vajag katram būt atbildīgam. Ja baznīca tādā veidā izlec ārā, tad citi arī domās – kāpēc es tā nevaru rīkoties? Kāda vispār jēga šiem ierobežojumiem? Tas jau nav domāts tam, lai ierobežotu ticīgos, bet lai pasargātu pēc iespējas vairāk cilvēku no vīrusa infekcijas. Man radās jautājums – vai tiešām šie cilvēki domā, ka ļaudis Itālijā vai Spānijā nav lūguši Dievu? Itālijā vairāk par 60 priesteriem ir gājuši bojā ar Covid-19. Nesen Vācijā kādā katedrāles korī ar Covid-19 saslima 59 no 78 dziedātājiem. Manuprāt, Dievs mums ir devis veselo saprātu, lai mēs to lietojam.”

86 komentāri

2020-05-21 06:18

Cilvēks: Super ka nav klusums, bet var turpināt parunāt par likumu ko vienam piemēro, otram atrod attaisnojumu! Sanāk viss ir nopērkams! Bet.. kur paliek pienākums, sirdsapziņa??! Paldies žurnālistei, ka nenobijās.

2020-05-21 06:21

...: Tas ir liels TRAIPS uz baznīcas sirsapziņas un Vilnītim ar. Nja, nosauc to par nejaušu kopā sanākšanu. Nosauc to par lūgšanu ne dievkalpojumu. Un viss super. Vai tad MELOT arī neskaitās grēks? Apiet likumu nav grēks? Fui. Un vēl te izliekas par dikti ticīgiem. Fui Fui. Labāk tāds, kurš grēko, bet ir godīgs, nekā tādi melīgi divkoši

2020-05-21 06:31

? .?: kā lai tagad klausa Vilnītim par skolu un bērnudārzu izlaidumiem? Skolās līdz 25 sanāk un vecāki nejauši atnāk garām ejot? un viss būs kārtībā!? Nu sviests! Krīzes vadītājs ir Vilnītis? Tak vienreiz , krīzes centrs, izstrād\ājiet liepājā vienotus noteikumus, lai tos var saprast un ievērot gan baznīcās, gan būdiņās, gan augstās skolās, gan zemās skolās ... Bardaks ir pilsētā!

2020-05-21 07:00

niks: Ko var pērties par pagājušām lietām? Katrs var kļūdīties. Negāciju vairošana nekad nenesīs labus augļus...žēl, ka žurnālisti to nesaprot.

2020-05-21 07:08

Maijs: Ja ir paradums melot, apiet likumu, tad kur ir garantija, ka shis ir vieniigais taads gadijums?

2020-05-21 07:34

Koka krusts: Kliedzoša nekaunība, pretīgi gan no Bitāna, gan Vilnīša puses. Policija nulles, kā pievēra acis 9.maijā, tā pievēra ar baznīcā gājējiem. Zemiski, ciniski un pretīgi. Cilvēki nesatikās ar saviem vecākiem, te sauja sektantu dara kā grib. Vilnītis nav pilsētas mēra cienīgs.

2020-05-21 07:45

Jeeee: nauda valda pasauli un tur mes neko nevaram padarit kadam jau jauztur tie biznesa centri

2020-05-21 07:52

taisnā acs: Kam vara, tas dara kā grib.

2020-05-21 08:00

Liepājnieks parastais: Analītiskā žurnāliste turpina atgremot veco zupu, jo citu problēmu mums Liepājā nav .

2020-05-21 08:05

lai veicas: viss ir kārtībā, paši skatieties uz sevi, labi ka Vilnītis gaja uz baznīcu, viņs par viesiem aizlūdza, bet jus to pat nespējat saprast

2020-05-21 08:22

543: Te tiek mākslīgi tēma uzturēta, lai notušētu citas Liepājas problēmas. Padomājiet, kam ir izdevīgi šo tēmu visu laiku uzturēt par nodokļu maksātāju naudu!?.

2020-05-21 08:23

par Bitānu un Vilnīti: Nekaunība, bezatbildība, nahalisms, visatļautība, uzspļaušana liepājniekiem un likumu ievērošanai -tas raksturo šos abus subjektus (ne cilvēkus). Ceru, ka šie abi nekrietnie subjekti degs elles liesmās, kā to ir pelnījuši!
Kretīni!

2020-05-21 08:25

Patiesības stunda: Kauns par tādu pilsētas mēru, kurš šādi uzvedas nespēj atbildēt pats par saviem darbiem un neuzņemas atbildību. Pirms slepenā baznīcas apmeklējuma nebiju īpašā sajūsmā par viņa spējām, pēc šī manās acīs kļuva vēl lielāks nulle. Šim pareizā vieta Wikktorijā starp visiem tiem lūzeriem dzīves pabērniem ar novirzēm, kuriem viņš var aizmālēt acis un sludināt savus pesteļus nevis pilsētas mēra krēslā. Žēl ka Liepājai šāds vadītājs.

2020-05-21 08:34

Nav kārtības: Ko bagātam padarīs dara kā grib ,Te nu bija viens likums ,likumi ir priekš parastiem cilvēkiem kuriem pogainie gatavi pēdējo kapeiku noplēst par masku nelietošanu sabiedriskā transportā kauns ir dzīvot šādā karaļvalstī .Kauns!

2020-05-21 08:52

garāmgājējs: Te nu bija: viens likums, viena taisnība visiem!

2020-05-21 09:02

???: Nu re , lēts attaisnojums no Jāņa un korumpētās domes liekēžiem , idioti !!

2020-05-21 09:02

Es: cik Kurzemes vārds var kurināt naidu starp Baznīcu un tautu? vai vienreiz nepietiek, vai pašam labi no tā, vai paēdis vairāk jūtas?
tiešām-ja nav par ko rakstīt, tad rakstiet par laikapstākļiem ,vai kā pavadīt brīvdienas ģimenes lokā!
Vilnītis arī tiek zākāts.Vai tik tas nav ar nodomu viss darīts un ..kāds.. to raksteli pasūta? :D
Kurzemes vārdu vairs neabonēšu..to dzelteno lapeli!!!

2020-05-21 09:07

Neapnīk???: Neapnīk malt vienu un to pašu? Jums taču teica - ievēroja 2 metri, visu dezinficēja utt. Lūdzās, tad ta noziegums, tad jau lielveikali arī būtu jātaisa ciet, kur visi drūzmējas. Vilnītis nožēloja, publiski atvainojās, kas mūsu domē ir nebijis gadījums. Ko jūs vēl gribat, lai lec akā, vai?!?

2020-05-21 09:28

Līga: Bezkaunība no žurnālistes puses! Ja vispār tādu var nosaukt par žurnālisti! Kur palicis godīgums, taisnīgums un OBJEKTĪVA lietas atspoguļošana???? Pretīgi lasīt..laikam aizvainojums, ka neizdevās iegāzt, ir krietni pāraudzis un aiztumšojis prātu.

2020-05-21 09:32

Zane: Kāds te saka "KV"kurina naidu,bet ko darat jūs komentētāji ar maļat vienu un to pašu.Sen jau visiem skaidrs kas un kā it kā no klaigāšanas šeit kaut kas var mainīties.

2020-05-21 09:36

ziņotājiem: Nu tiešām nožēlojama šī ārdīšanās. Varbūt labāk beidzot loģiski padomāt ar savu galvu, nevis histēriski ārdīties, ka kāds kaut ko pārkāpis, liekulīgi piesaucot sabiedrības drošību- vai no pārdesmit ticīgo lūgšanām plašā dievnamā, ievērojot distancēšanos, dezinfekciju utt., esam bijuši tik ļoti apdraudēti??? Kas īsti tas ir- akls naids pret baznīcu vai ļauns prieks kādam parakt bedri?

2020-05-21 09:36

Priekulis: ---------------------------------------------------------
Rodas iespaids ka visi lutrāņi ir blēži un meļi.

2020-05-21 09:38

Nu tak: Oi visa LV jau zina to ka šai vietā ir vietējo biznesmeņu un Vietējās pašvaldības saietu klubiņš.

2020-05-21 09:44

Priekulis: -----------------------------------------------------------------------------------

Iecavas draudzei "Dzīvības straume" 140 eiro sods par pulcēšanos ārkārtējā situācijā.

2020-05-21 09:54

Ļoļiks: Izskatās,kā kādam i ŽĒL ka neviens nesaslima.....jo tagad būtu jāraksta Paldies Dievam,kā nesaslima,nē ,žurnālistei tā neklājas rakstīt.....vai var piesaukt To ,ko personīgi nepazīsti?.....ejam tālāk,visi neapmierinātie,iestājaties par LV himnas maiņu....

2020-05-21 09:57

Asaka: Es domāju ka Vilnītim pietiks ar vienu termiņu!

2020-05-21 09:58

ziņotājiem: Krietni vairāk esam bijuši apdraudēti no nekontrolētiem cilvēku pūļiem tirgū, depo un citos veikalos. Kaut kā neviens paniku necēla, kaut gan tur droši vien bija tie paši, kas te liekulīgi runā par drošību. Dievkalpojumus neviens īpaši neorganizē- tie katrā baznīcā gadu no gada notiek vienos un tajos pašos laikos, neatkarīgi no apmeklētāju daudzuma, pat ja pāris cilvēku ieradušies. Skaidrs, ka lielākajos kristiešu svētkos bija cilvēki, kam viņu pārliecība lika būt dievnamā.

2020-05-21 10:19

Ļoļiks: .....Vai Jūs varat dziedāt lūgšanu Tam ,kam neticat? ...ar alus kausu ar roku pie sirds,ar asariņu acī.....

2020-05-21 10:23

Nu: Tiešām nav jēgas cepties ,bet vēlot nākošo domi jāatceras šī "krīzes"vadība .Kādreiz opozīcijā likās jēdzīgāks ,bet ,ja padomā ,cik ilgi šams ir deputāts (ilgi ) ..Gaidu vēlēšanas.

2020-05-21 10:34

Zariņš: Tik tiešām, labi, ka neviens no baznīcas apmeklētājiem nebija inficēts, citādi būtu lielas problēmas un Latvijas mēroga skandāls

2020-05-21 10:38

Oskars: Atpazīstu savu dzimto Liepāju no personīgās pieredzes saistībā ar uzņēmējdarbību. Tur juristi, it īpaši jau nu domes, galīgi nedraudzējas ar savām galvām, un reāli apdraud līdzcilvēku veselību un dzīvību. Man nav šaubu, ka Liepājā tiesībsargājošās struktūras ir pakļautas pilsētas domei, bet ne Likumam. Juridiskais rekets ar taustekļiem arī ārpus Liepājas. Vara un nauda.

2020-05-21 10:43

XXX: Labs raksts, īpaši nobeigums.

2020-05-21 11:26

Liepājnieks: cik var malt vienu un to pašu. Nu neatrada sensāciju, lai kā dažiem gribējās. Pārkāpumu nav un punkts!

2020-05-21 11:33

Ansis: Vēmiens nāk no šīs netīrās veļas mazgāšanas! Ko tad Jūs par Depo nerakstat, kā tur NEIEVĒRO ne 2m??!! Kāpēc uz veikaliem nav attiecināmas tādas pašas prasības? Pirkt un pārdot mēslus drīkst, bet lūgt nedrīkst? Kāda starpība pēc būtības starp šīm iestādēm, ka vienai iestādei tādi noteikumi, bet otrai - citi?

2020-05-21 11:33

Lielais: Uzticība policijai zudusi pavisam ,bērnus pie rotaļu laukumiem nelaiž tuvumā, māmiņām draud ar sodiem , bet pilsētas galva dara ko grib .

2020-05-21 11:38

Rand: izskatās, ka dažiem ticīgiem vajadzētu dekt elles ugunīs par melošanu, nepatiesām liecībām u.t.t.

un policija, kā tādi mīkstie nometās ceļos Vilnīša priekšā - Vilnīt Jūs neesat cienīgs būt par Kristieti tāpat kā Annas baznīcas mācītājs nedrīkst vadīt draudzi - jo mācītājs pats pārkāpis likumu. Vilnīt un mācītāj un pārējie pakaļskrējēji (līdēji), kas ir teikts 10 baušļos? Ir pienācis laiks atbildēt par saviem darbiem.....

2020-05-21 11:54

Doma: Jocīgi, kā nejauši sanāca cilvēki baznīcā? Ja pats pilsētas galva un mācītājs intervijās pauda, ka iepriekš tika apzināti cilvēki, kuri ieradīsies uz dievkalpojumu... tad taču sanāk, ka organizēja iepriekš un apzināja

2020-05-21 11:59

!: 2000 !

2020-05-21 12:26

Es: Ik katram cilvēkam, īpaši Nora Driķe, Ints Grasis un vīrietim, kurš filmēja, ikvienam , kurš šeit un tagad sēj ienaidu starp Baznīcu un tautu pienāks dzīvē viena diena(un tāda pienāks bez jokiem) , kad nāksies saukt uz Debesīm, Dievs piedod un palīdzi man manā nelaimē! Dievs neļauj apsmieties! Jūs, kuri spaiņiem lejat virsū mēslus Baznīcai un tās kalpiem, neviens no jums neesat sapratuši savu nīcīgo cilvēka dabu iepretī Dieva varenībai un spēkam ko nāksies jums katram pēc šīs samazgu gūzmas katram, pa vienam savā dzīvē izstrēbt un stāvēt pie tās pašas nozākātās Liepājas Sv. Annas Baznīcas vārtiem jo iekšā nevarēsiet ieiet dēļ tā, ko esat tagad sarakstījuši ļaunu. Kauns par Liepājas cilvēkiem, kuri atrodas dažu metru attālumā no pašas Baznīcas un ir palikuši bezsirži, domājot, ka paši ir dievi savā dzīvē un var rakstīt visu ko vien iedomā un apliet otru ar zaņķi. Jums katram ir ģimene, bērni utt un vienmēr kāds no jums ir ticis kristīts, iesvētīts, laulāts Baznīcā vai kādam kāds ir ticis izvadīts pēdējā gaitā ar Mācītāju. Bīstaties Svētā Trīsvienīgā Dieva ikviens, kurš no jums šeit rakstiet zaimus un sējat naidu , Viņš to redz un noteikti neļaus apsmieties un katrs no jums to sapratīsiet - vienā dienā... Lai Dievs ir žēlīgs katram, jo dzīvojam tak visi tepat blakus un labāk ir dzīvot mierā.

2020-05-21 12:36

ēteris: beidz cepties nāks citi sūdi šitie aizmirsīsies

2020-05-21 13:24

3 klase: Annas baznicai ir ~500 kvm kas atveleti apmekletajiem. Lai nodrosinatu distanci 2m uz vienu cilveku nepieciesami 16 kvm. 500/16 = 31 cilveks. Protams daudzi tak staveja kajas ne sedeja, ka ari papildus dievludzeji bija izretojusies balkonos ka ari tika atveletas specialas stavvietas uz altara ipasajiem apmekletajiem un vinu gimenem.

2020-05-21 13:28

stjū: Man besī sektas!

2020-05-21 13:53

Lip77: "Žēl ka Liepājai šāds vadītājs." Komentatoram, kas sevi sauc par Patiesību, laikam žēl, ka par pilsētas vadītāju nav ievēlēts Valērijs Agešins, Helēna Geriloviča vai Ludmila Rjazanova. Citādi tāds naids pret Jāni Vilnīti nav izskaidrojams.

2020-05-21 14:45

Dievmīļu pulciņam: Sums ko, sprediķi saprātu aptumsojuši?? Ikkatrā otrajā komentārā tiek uzsvērts, ka, lūk, noteiktie 2 metri starp cilvēkiem tika ievēroti. Rakstā un arī pašā faktā pamatdoma - NEKAUNĪGI TIKA PĀRKĀPTS VALDĪBAS NOSACĪJUMS Lieldienas atzīmēt attālināti, nevis pulcēties dievnamos un klātienē piedalīties reliģiskos saietos. Esiet lasītnepratēji? Nav runa par metriem vai sanākušo skaitu, BET gan par aizlieguma PĀRKĀPUMU, uz ko apzināti aicināja pātarotājs un akceptēja AMATPERSONA - esošais (pagaidām) pilsētas vadītājs.
Apjēdzāt starpību? Vēl kas - nevajag katrā teikuma galā stulbi draudēt oponentiem ar debesu spēku sodiem, pandēmijām, grēku plūdiem un pasaules galu. Dzīvojiet vien tālāk savā māņu pasaulītē.

2020-05-21 15:03

to es: vārdu Dievs kristieši ir privatizējuši- tā izskatās. Būsi debesīs, Dievs prasīs par Tavu dzīvi, tas varētu būt tiesa. Un- nevarēsi aizbildināties- ka , redz kāds tur baznīckungs teica, ka vajag šitā un tā un Tu kaut ko darīja šitā un tā, tāpēc ka tas "dvēseļu ganītājs " tā lika. Un- kā Tu zini, ka tas ir tas īstais Dieva vārdu teicējs- tei paši kristieši n-tās sektās sadalījušies un pat veinas baznīcas ietvaros melnsvārči pretējās idejās mētājas.Vienoti īstenībā šie ir par vienu- ziedojumiem jābūt. Tādēļ- dzīvo savu
dzīvi un atbildi Dievam par to pats un nenovel savu atbildību uz kaut kādu kolektīvu veidojumu, kurš atļaujas Dieva vārdā Tavus
grēkus atlaist (Dievs par to maz zin?). Nu- un protams , raksturīga slēptā agresija- tātad -ļaunums, (ko Dievs nosoda) Tavās domās- palasi savu tekstu vēlreiz- tie ir draudi. Tā nav mīlestība un piedošana, kuru Dievs īstenībā iemieso. Par vārdiem un darbiem taču būs jāatbild, vai ne? Bet-var jau īsāk, - ir taču rakstīts- dod ķeizaram kas tam pienākas. Ķeizars (valsts) pateica- kā drīkst uzvesties šajā laikā- tad klausi un nerunā pretī, jo Dievs tā noteicis. Interesanti- vai visi, kas bija tajā reizē baznīcā, var krusta priekšā apzvērēt, ka nebija tas kritiskais cilvēku skaits, ka- dievkalpojums notika neizsludināts u.t.t.- krusta priekšā melot nedrīkst

2020-05-21 15:09

cieņas jautājums: Kurzemes vārdu turpmāk redzu dzelteno lapeļu kaudzē!!!

2020-05-21 15:26

Apnikuši tīrīšanas līdzekļi !!!: Tiešām šī tendenciozā žurnāliste nevar samierināties , ka neizdevās īstenot kādas ieceres un tāpēc tracina jau kuro reizi visus liepājniekus,kaut gan patiesību sakot ir aizdomas,ka daudzi no kometāriem ir vienas un tās pašas personas rakstīti !!! Ortkārt tiešām kauns,un liels kauns,ka pašmāju laikraksta redakcijas administrācija nemeklē kompromisu ar pašvaldību un žurnālisti šo traci ar pilsētas pašvaldību un pilsētas baznīcu vērš plašumā un šķiet ir ieinteresēti,lai tas aptvertu un iesaistītu pēc iespējas vairāk liepājnieku.!!! Nu jau tas acīmredzami ir saprotams,ka redakcijai ar pašvaldību ir kāds strīdus ābols,kuru abas puses nevar pārkost, un gadījums ar baznīcu un dievkalpojumu ir tikai speciāli kāda kunga -grēkāža speciāli veikts novērojums un filmējums,jo kāpēc tad taisnīgais un varonīgais kungs baidās tādas patriotiskas taisnības un draudošas ārkārtas situācijas vārdā nosaukt savu vārdu!!! Tas taču it kā ir varoņdarbs- pieķert pārkāpējus bez maz vai valsts noziegumā !!! Tāds rodas iespaids lasot un saliekot kopā visas publikācijas šajā sakarā !!!Beigsim ar to,ka liekas ,katieši šā noslēpumainā un slepenā un iepriekš sagatavotā filmēšana ir tieši tas fakts,kas visu izgāza !! Cilvēki uz Dievkalpojumi nesagāja baznīcā visi uz reiz ,bet salasījās pa vienam un speciāli to nevaktējot,tas nebija tāds acīskrītošs fakts, lai to nejauši pamanītu un ķertu pēc filmējamā !!!

2020-05-21 15:32

va vells!: nebija pat nojautas, ka Liepājā mīt tāds kvantums kareivīgu sektantu, kuri, reliģijas opiju piesātinājušies, ar Visuvarenā neizbēgamajiem sodiem, kā Zevi, šausta likumpaklausīgos pilsētniekus par viņu atšķirīgajiem vērtējumiem un spriedumiem.

2020-05-21 15:50

opa: Visādi batisti ( sekta ) var pārkāpt noteikumus ( ja galvenais IR keks *****) A normāliem jāstaigā i maskās i vēl nezin kas

2020-05-21 15:54

opa: Vilnis kopš mēģina pietrīties ( 5-6 gadi kā mēģina pa 5 partijām izdauzijā ) RESNAJAM GALAM - palicis neadekvāts NESVEICINA vairs . Žēl cilvēka

2020-05-21 16:07

UZSPĻAUJU!: Annas baznīcas svētulīgo divkošu kvankšķu parāde rej ar putām uz ņuņņām! Kāpēc normāliem cilvēkiem ir jāievēro noteikumi, ja Vilnītis ar to baznīcas divkosi nesodīti var pārkāpt noteikumus? KĀPĒC?

Ļoti labi, ka šis nekaunīgais pārkāpums no Vilnīša un Bitāma puses nācis gaismā! Nu mēs esam 100% pārliecināti , ka šie tipi ir absolūti nekauņas, kas ar līdzcilvēkiem nerēķinās!


Man pie kaimiņa tusēt iet neļauj, bet te tiek norganizēta nekauņu sanāksme , un vēl pie tam slēgtā telpā, par ko nekauņas sodu nesaņem! Pretekļi!

2020-05-21 16:30

RR: Rīkojuma 4.5.3. apakšpunkts noteic, ka aizliegtas reliģiskās darbības, kas veicamas pulcējoties. Ņemot vērā Latvijas Republikas Satversmē nostiprināto cilvēka pamattiesību apjomu, kas sevī ietver arī reliģijas brīvības tiesības, kā arī respektējot reliģisko organizāciju darbības specifiku, informējam, ka dievkalpojuma noturēšana, ko veic garīgais personāls savu pienākumu ietvaros, bet nepulcina uz to draudzi, nav uzskatāma par reliģisko darbību, kas veicama pulcējoties, minētā rīkojuma 4.5.3. punkta izpratnē.

2020-05-21 17:11

RR: Tā vietā lai Nora D atvainotos, ir sašutuma pilns raksts. Fui!

2020-05-21 17:20

Ttf: Labs raksts.Domājot par baznīcu-uzreiz nāk prātā ntie pedofilijas skandāli šajās iestādēs pasaulē utt.Pierādījumi,spriedumi,nav viss izdomājums.Katrs var Dievam ticēt un lūgties tāpat,nav jāiet uz baznīcu.

2020-05-21 18:56

ATEISTS: ES TIKAI PĒC ŠĪ GADĪJUMA SAPROTU KĀPĒC KRIEVU LAIKOS BAZNĪCĀS IERĪKOJA ZIRGU STAĻĻUS CŪKU FERMAS U.TT.

2020-05-21 19:24

Dženefera: Skaidrs, ka nekādā gadījumā vairs nevajag balsot, ne par Seska, ne Vilnīša partijām, jo tās sevi "pierādījušas" pilnā mērā. Par ko balsosim?

2020-05-21 20:04

:: jā,par ko gan balsosim,sabīdīs atkal savus kadrus ,tagad izfiltrē sabiedrības viedokli..... šaubos,ka var ,,no malas,, kādi cilvēki,kas vēlas sabiedrības cieņpilnu izaugsmi Latvijā kā Valstī, iekļūt domē....

2020-05-21 20:23

Ieva: Cilvēki - cik daudzi no jums visiem apmeklē lielveikalus? Tikai nesakiet, ka neviens.. Depo, maxima, rimi... Kā tad TUR AR NOTEIKUMU IEVĒROŠANU, a??!! Vai visi, kas šeit gudri runā, IECEROJĀT NOTEIKUMUS? NEVIENS NO JUMS NEPĀRKĀPA NEKO, A, KO???!! Kā būtu, ja vispirms uz sevi paskatīties pārgudrie komentētāji??

2020-05-21 20:52

:: IEVAI----..IECEROJĀM,IECEROJĀM.....,tomēr cilvēki ar veselo saprātu vēlas,lai mūsu Valsti,arī pilsētu pārvalda godīgi politiķi! No kā gan ņemt piemēru,ar ko lepoties?....ar,, Dievkošiem,,?

2020-05-21 20:57

Gadsimta problēma: Ja baznīcā toreiz mīļoto baznīcēnu vietā būtu ieradies bomžu bars,mācītājs pats būtu izsaucis policiju un iztriecis ārā,nav,ko nākt un traucēt lūgties ar tukšām kabatām.

2020-05-21 21:26

Ļoļiks: Valdības rīkojums bij' krāsot un rādīt SAVAS olas jūs,neapmierinātie ar visu,to darījāt? Nemanīju pilsētas ielās.Sab. transportā jābrauc ar sejas maskām,pusē to nedara....ko nerakstām par to?

2020-05-21 21:36

ausainis: >Debilā IEVA! Veikalu apmeklējums ir neatliekams, bet ņerņaku vākšanās un kopošanās baznīcas telpā nav neatliekama! Es pandēmijas noteikumus nepārkāpju bet Belcebuls Bitāns un divkosis Vilnītis, pārkāpj gan!
Pie Belcebula Bitāna devās tie, kas, gan jau , maksā labas nodevas šai Belcebula peklei. Sen jau zināms, ka baznīcās viss nopērkams!
Un, kāpēc ĻOĻIK, sab.transportā jābrauc ar maskām, ja Vilnītis un belcebuls Bitāns visiem mums var uzspļaut un neievērot pandēmijas noteikumus?

2020-05-21 21:52

Ļoļiks: Ausainīt,tāpēc ,ka valdība liek....nelūri,ko dara citi...katrs ,pats,atbildēs par savām darbībām...ne Tu esi soģis....izmēz no savas galvas covidu....

2020-05-21 22:44

Baznīca ir sirdsmieram ne naidam !!: Lieciet vienreiz mierā to Annas baznīcu,kas daudziem mūsu sentēviem no sesnseniem laikiem ir bijusi svēta vieta, gan tiem,kas tur gāja Dievu lūgt, gan mazāk ticīgiem,ikdienā garām ejot, gan sensenos laikos kā pilsētas centra orientieris!!! Kur tie laiki,atceros no vecāsmātes nostāstiem,kad ar zirgiem vēl brauca uz Liepāju, veda tirgot malku,speķi,sviestu vai pienu, vīri laimīgi atbraukuši,ka neviens uz ceļa neapturējq un neapzaga, vienmēr aizgāja pie baznīcas un noņēma cepures un pateicās Dieviņam par izdevušos braucienu un palūdza par ceļu mājup!! Ko jūs gribējāt teikt ,ka mani un jūsu senči visi bija muļķi ,ka turēja baznīcu par svētu vietu !!??? Manā skatījumā gudram žurnālistam tieši būtu jāraksta un jāstāsta par šiem senajiem cilvēkiem,kas prata izrādīt godbijību svētām vietām un turēja savos prātos kādu, kam par visu savās mājās pateikt paldies !!! Bet šodien tieši otrādi šie rakstu sacerētāji ar lielu centību nenoguruši atkal un atkal cenšas sabiedrību noskaņot pret mūsu senus laikus atstāvējušo Annas baznīcu un tur kalpojošos!! Šī baznīca ir mūsu pilsētas lepnums,neesiet ticīgie,ejiet garām, neaiztieciet cilvēkus,kas domā citādi!!!

2020-05-21 22:50

pensionare: zurnalists ir bistama profesija.kapec?tapec ,ka runa un raksta patiesibu. visu cienu grasim un drikei. vini saprot kadu celu iet un ar ko tas var beigties.vini uzdrikstejas to visu velreiz dot tautai iespeju,,izrunaties,, faktiski neviens nav berns un visi saprot,ka cina ir vienkarsi par taisnibu un taisnibas principiem. to seit nav. korona ieviesa musu dzive tadas parmainas,kuras nespejam ,,sagremot,, .bet varbut tas ari ir beigu sakums.jo ta jau nevar dzivot.iesaku noskatitie sisdienas ,,preses konferenci,, pa TV 24.tur ir jaunas vesmas par kuram mums butu japadoma,kamer vel laiks.

2020-05-21 22:58

pensionare: 22.50jums vina ir spoza un sveta ,ari man ta ir spoza un sveta.un ta, ko mes turam par Dieva maju ir baznica. bet ne mirstigie cilveki kuri rikojas pa Dieva maju ,ka pa savejo.

2020-05-21 23:03

Murka: Atkal par to pašu? Nav par ko vairs rakstīt? Raksts ne jau par Baznīcu, Lieldienām, ticību vai neticību, bet par kādu avīžnieku aizvainoto ego. Fui. Kādreiz sakarīgs laikraksts, bet nu jau paliek kā raidījums Vēlais ar Streipu - lai tak viņš vārās, tāpat neviens neklausās.

2020-05-22 02:47

Jozis: Jāsamierinās ar faktu, ka mūsu pilsētas galva ir varaskārs svētulis bez morāles un principiem.

2020-05-22 09:26

Tu tū: Kādā sakarā tiek aizskarts Urdze un seksuālās minoritātes ?Kā tādi kvankšķi rej uz visiem ,kas tā par kristietību ? Baznīcā iet ,bet garīgi un kristīgi neaug ,bet tup viduslaikos un draud ar Dieva sodiem .

2020-05-22 09:37

£: Paverosim ,kas notiks taalaak,ar sho virusa fufeli ,uz shiis greeciigaas zemes , paturot prataa vielas nezuudamiibas likumu 😂 🙉🙊🙈 Un Pasaules vareno mahinacijas 👊👊👊

2020-05-22 09:46

RR: Kurā vietā kāds tiek aizskarts? Raksta autore varēja paprasīt arī kāda musulmaņa mullas komentāru šai sakarā, ko viņi domā par ebrejiem. Vienkārši smieklīgi. Raksta autore neorientējās materiāla izklāstā, ir sapinusies savos melos.

2020-05-22 10:00

Adatiņa: Es saprastu ,ka tur būtu aizgājusi kāda tantiņa,es neko neteiktu, bet ja tā var izdarīt pilsētas mērs, nu piedodiet, viņš ir pirmais cilvēks pilsētā ,kuram jārāda piemērs citiem, viņš ir viens no Valsts vadības vadītājiem, viņš gaida cieņu un uzticību no pilsētas iedzīvotājiem? Kāpēc citus mērus citāš pilsētās soda,bet Viļņu Jāni nē ? Ā nu jā, viņš taču izredzētais!!!!!!

2020-05-22 10:53

£: Un beidzot,galu beigaas par Vilniti ! Varbuut Vilnitis aizluudza par liepajniekiem,Dievs ieklausiijaas vinaa un neizniicinaamo virusu aizsuutiija uz Britu salaam 🙏🤔

2020-05-22 10:53

RR: Adatiņai, mērs nav izredzētais, likums atļāva tā darīt jebkuram. Un tā ir personīga darīšana iet vai neiet. Te priecāties vajag, ka par Tevi arī mērs lūdz!

2020-05-22 11:07

lāpsta: Šis raksts liek domāt par KV norietu. Nespēja atrast nozīmīgas tēmas jau labu laiku ir KV vizītkarte. Žēl.

2020-05-22 11:19

tā lūk: Malēnijā jābūt sensācijai.

2020-05-22 12:35

Ansis: Veikala apmeklējums ir neatliekams? :D :D O, jā - DEPO apmeklējums tiešām ir neatliekams. Pirkt krānus DEPO ir dzīvības un nāves jautājums... Absurds
Pirms bakstīt citus - skataties uz sevi!

2020-05-22 13:11

Liepajnieks: Tā vien izskatās ka Vilnītis tāds "Urla" vien ir, ceļu satiksmes noteikumus neievēro, ārkārtas situācijas noteikumus neievēro, visticamāk tad arī citi likumi viņam nav saistoši. Vienīgo normālo ģimenes pasākumu "Pēdas" likvidēja. Žēl ka tāds ir mūsu pisētas vadītājs. ;(

2020-05-22 13:57

Ingeborga: Stāsts te nav ne par baznīcu, ne Vilnīti, ne par distancēšanos, bet gan par policiju, kura vienmēr ir ļoti naska uz sodīšanu, bet šajā gadījumā nezkāpēc pēkšņi kļuvusi par Vilnīšu advokātu. Cik saprotu, tas ir tieši tas, par ko ir raksts un par ko autore uztraucas

2020-05-22 14:51

RR: Kā tad policija var kaut ko sodīt, ja nav pārkāpts nekas? Ja raksta autore ir nekompetenta, un to nesaprot, tad policija vainīga?

2020-05-22 19:15

Atbilde Auto: Pie mums par naudu var nopirkt visu. Diemžēl. Un kā tad policija ies pret Vilnīša kungu!

2020-05-23 00:13

Kirza.: Divi "mīkstie".

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz