Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Agris Jēkabsons piedalījies dziesmu un deju svētkos šogad un arī pirms 50 gadiem

Uzzinot, ka Agris Jēkabsons piedalījies Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos šogad un arī pirms 50 gadiem, gribas noskaidrot, kā bija toreiz un kā tagad?

Agris Jēkabsons piedalījies dziesmu un deju svētkos šogad un arī pirms 50 gadiem
Foto: Ģirts Gertsons
Foto: Ģirts Gertsons
24.07.2023 00:05

liepajniekiem.lv

Agris ir atklāts un neslēpj ne dzīves laikā sastrādātās blēņas, ne to, ka dažkārt tiek saukts par balto avi. Vīrietim patīk eksperimentēt un turēties pie savas taisnības. Ne reizi vien savas dabas dēļ ir iekūlies nebūšanās, tomēr dzīvi tver smejot.

”Dzīve ir pārāk īsa, lai to ņemtu pārāk nopietni,” viņš ir pārliecināts. Redzējis, kā mainās laiki, nauda, cilvēki, bet ir pārliecināts, ka galvenais ir izmantot iespējas, ko dzīve dod.

Visu mūžu liepājnieks?

– Dzīvoju Liepājā ļoti ilgi, bet vispār esmu grobiņnieks, tur arī mācījos. Kad palika kādi 16, 17 gadi, vecākas meitenes man teica, lai eju uz Liepāju, kur trūkstot puišu deju kolektīvā. Aivars Frīdenbergs no Jelgavas bija beidzis akadēmiju, atnāca uz Liepāju un strādāja ar dejotājiem, avīzēs visur bija salikti ziņojumi, ka uzņem jauniešus.

Čaļu jau parasti dejotāju rindās ir maz, toreiz arī tā bija – meiteņu pilna zāle un daži puiši.

Var jau teikt, ka uz Liepāju atvilināja tieši dejas, bet Grobiņa – Liepāja, tas pats jau ir.

Kāda ir jūsu Dziesmu un deju svētku pieredze?

– Pati pirmā reize bija 1970. gadā, pēc trim gadiem, 1973. gadā, bija svētku simtgade, arī tad piedalījos ar Liepājas jauniešu deju kolektīvu ”Kvēle”.

Šogad dejoju Liepājas senioru deju kolektīvā ”Sidrabvilnis”. Agrāk svētkus rīkoja ik pēc trim gadiem. Tad gan bija citi laiki, mēs bijām jauni – draugi, studenti.

Bija ļoti interesanti, arī kādu blēņu sanāca sastrādāt. Atceros, atklāja Dziesmu svētku parku, tur viss tik tīrs – flīzes, ūdens dzidrs.

Šņabi jau ilgāk par septiņiem nedeva, skaidrs, ka bija jāiet uz krogu meklēt vai kādā restorānā jāmēģina tikt. Ja sanāca, tad nu ātri, ātri, jo ap desmitiem vienpadsmitiem jau viss vērās ciet.

Gājām mājās, un, protams, mums gribējās tajā jaunizveidotajā baseinā nopeldēties. Tā nu plunčājāmies arī!

Šogad jau Rīgas dome esot teikusi, ka neko tur nevarot atjaunot, tāds zaļš un duļķains. Bet prieks, ka izdevās to piedzīvot.

Svētki nes arī jaunas pazīšanās?

– Pirmais, ar ko sapazinos personīgi, bija diriģents Jēkabs Ozoliņš. Svētku laikā dzīvojām vienā mājā. Gāju klāt un teicu: “Tā nevar, dzīvojam blakus, bet pat neesam aprunājušies.”

Pirms gājiena izrunājāmies, nofotografējāmies. Kas zina, būšu tik vecs, ka nevarēšu pakustēties un padejot, būs jāiet pie viņa dziedāt, ja reiz esam sapazinušies (smejas). Tā ir, gadu man pietiek, 70 ir daudz.

Tomēr ”Sidrabvilnī” neesat viens no vecākajiem?

– Nē, nē, mums tur ir arī meitenītes, kas nesen nosvinēja 85. dzimšanas dienu. Tomēr sešdesmitgadīgie ir vairākums.

Bet vispār mēs piedalījāmies braši. Trīs dejas mums bija Daugavas stadionā un divas Mežaparkā. Interesanti, protams, bet viegli nav. Tomēr tā sajūta un pēcgarša – es tur biju… Tas ir to vērts.

Deja dod enerģiju?

– Ir tā. Arī reizēs, kad visi sanākam mēģinājumā, skaidrs, ka katram kaut kas sāp, bet to jau citam negribas izrādīt. Tad nu visi cenšas, mēģina, cik var.

Šajos gados tā deja un kustība ir vienkārši pašam priekš sevis.

Jaunības gados, protams, bija citādi. Dejas gēns mūsos ir iekšā, tāpēc ļaujamies, cik nu jaudas. Patīk. Var teikt, ka tie, kas dejo, mīl to deju. Citādāk nevar.

Dejošanā gan bijāt paņēmis pauzi?

– Tā sanāca. Kad biju jauns, dejoju, vēlāk dibināju ģimeni, tolaik arī pārtraucu, bija citas prioritātes. Tagad jau arī saprotu, ka to daru sev.

Skatīties uz vecu cilvēku, kurš knapi kust, – tur jau nav nekāds prieks. Uz jauniešiem, kas enerģijas pilni ļaujas dejai, skatīties ir daudz tīkamāk.

Esat vienīgais dancotājs ģimenē?

– Laikam tā sanāk. Sieva nedejo, man šķiet, viņai pat īpaši nepatīk skatīties uz mani dejojam (smejas). Izbraukumos uz Poliju, Čehiju jau gan bija līdzi.

Viņa ir pedagoģisks cilvēks, tādi joki viņai īsti nav pa prātam. Varētu būt, ka tas man no tēva, viņš ar bija tāds sabiedriskais cilvēks, patika dziedāt.

Maniem bērniem gan tas nav pārgājis, ne dēls, ne meita ar dejošanu neaizraujas. Mazbērniem arī citas intereses. Katra paaudze jau kaut ko dara citādāk.

Vai pēc svētkiem turpināsiet dejot?

– Šobrīd ir dalītas sajūtas. Kā jau cilvēki gados, svētku izskaņā bijām diezgan noguruši cits no cita. Tik ilgs laiks, turklāt piecpadsmit cilvēki, saspiesti vienā telpā, guļ uz grīdas.

Agris Jēkabsons piedalījās Dziesmu un deju svētkos gan 1973. gadā, gan pēc 50 gadiem papildināja šī gada svētku dalībnieku rindas. Gājis visādi, bet piedzīvotais noteikti bijis tā vērts. Foto no privātā arhīva

No sākuma jau ir labi, tas prieks, un viss, uz beigām sāc nogurt. Jaunībā tas būtu plezīrs, kad visi kopā ņemas un ir forši, bet ar gadiem gribas ērtības, privātu telpu. Redzēsim. Nekad neko nevar zināt.

Profesionālā dzīve ar deju gan nav saistīta?

– Jā, jaunībā beidzu tehnisko skolu un strādāju Kino direkcijā. Senāk koncertzāles ”Lielais dzintars” vietā bija kinoteātris ”Liepāja”. Tolaik man rokās bija portfelis, un es biju tāds svarīgs – tehniskais direktors Kino direkcijā (smejas).

Biju jauns, izaugsmes iespējas bija labas. Pat uz Rīgu bija jābrauc un jāvaktē celtnieki, cik kurā brīdi darbojas, tad jāziņo. Tie bija padomju laiki, tolaik tā viss notika.

Kino bija ļoti pieprasīts?

– Agrāk Liepāja dižojās ar veseliem četriem kinoteātriem: ”Daile”, ”Sarkanā bāka”, ”Dzintars”, ”Uzvara”, tomēr kino kā tāds beidzās, tādas profesijas vairs nav, šodien viss notiek digitāli.

Vecāki tolaik pārcēlās dzīvot uz Siguldu un bija nolēmuši man sameklēt nopietnāku darbu. ”Metalurgā” mums bija viens radinieks, kurš ieņēma priekšnieka posteni, tad nu tur cehā nostrādāju kādus septiņus astoņus gadus.

Bija interesanti, arī brigāde bija laba, maksāja pietiekami. Atkal jutos svarīgs, jo strādāju taču cehā, ar ķiveri galvā, elektriķis skaitījos.

Elektriķu dienā mums noorganizēju balli jūrā, par to mani paaugstināja vienu pakāpienu augstāk. Krievu laikā bija tā interesanti.

Kas notika, kad sākās jaunie laiki?

– Bija atkal laiks jaunam darbam (smejas). Man bija radinieks – pulksteņmeistars Matvējevs Jānis. Viņam bija fiziskas grūtības ar pārvietošanos, un viņš mani apmācīja savā amatā.

Sāku strādāt Aizputē, pulksteņmeistars tur bija pirmais cilvēks. Tad švāģeriene man ziņoja, ka Ziemeļu kapos atbrīvojusies darba vieta,

tur puisis skatījies pornofilmas un atlaists no darba,

un, ja es uzvedīšoties godīgi, varot iet tur strādāt. Gāju. Tomēr mans darba mūžs tur nebija ilgs, mierā nosēdēt es nevaru, un tur gar vienu sānu bija tāds dubultā betona žogs, vesels koridors.

Pierunāju Liepājas vadību, ka tas mums nav vajadzīgs, labāk būtu paplašināt kapu teritoriju uz jūras pusi, ko arī izdarījām. Rīgas vadībai mana pašdarbība nebija pa prātam.

Bija atkal jāmeklē kas cits?

– Jā, sākām uzņēmējdarbību kopā ar švāģeri. Tad nāca visādas krīzes, naudas nebija, tas bija 80. gadu beigās, 90. gadu sākumā.

Tas naudas trūkums arī radīja kašķus, kā jau tas parasti ir. Braucām ar mašīnu uz Franciju, lasījām kivi, vedām uz Rīgu tirgot.

Kas tik nav darīts, lai visu samaksātu.

Vēlāk gan mūsu ceļi aizgāja pretējos virzienos. Es sāku darboties ar skolu un bērnudārzu apgādi ar pārtiku. Mums bija pārtikas bāze ”Filtrs 3”, kur aizritēja 15 darba gadi, bet tad, ap 2006. gadu, atkal uznāca krīze.

Un kā kļuvāt par māsu palīgu?

– Par māsu palīgu Liepājas Piejūras psihoneiroloģiskajā slimnīcā strādāju beidzamos padsmit gadus.

Māsīca man ir daktere, viņa teica: ”Nu pietiek taču ākstīties, kāda tad tev tā pensija sanāks?” Taisnība viņai bija, uz to brīdi mana pensija bija 240 eiro, tagad esmu uzkalpojies līdz 560 eiro.

Paldies viņai par to ieteikumu, tas daudz ko mainīja. Tomēr ņemot darbā cilvēku, kuram ir ap 60 gadiem, jārēķinās, ka viņš jau ir izveidojies un izmācīt viņu vairs nav iespējams.

Māsīca to pamanīja, mēģināja ar mani cīnīties, bet tad atmeta ar roku un teica: ”Tevi jau vairs tikai kaps izmācīs.”

Tātad esat grūti audzināms?

– Kur nu vairs audzināms (smejas)! Psihiatrija jau mums ir ļoti interesanta nozare. Tur ir konkrēti pieņēmumi, ko drīkst un ko nedrīkst, lai gan būtībā neko nedrīkst.

Tad šķiet, nabaga cilvēki, viņi kādā brīdī ir saspieduši to galvu, bet vai tad viņiem nevajag kaut kā palīdzēt? Nu vajag viņiem to cilvēku, kas saprot!

Tagad man ir atvaļinājums, un viņi jau raud, prasa, kad būšu atpakaļ?

Vajag, lai kaut ko no veikala atnes, nu kaut vai desu. No daudziem piederīgie ir novērsušies, un viņiem ir ļoti grūti, vajag kādu, kas palīdz.

Kāda ir jūsu ikdiena šajā darbā?

– Darbs nav no vieglajiem, ir jākoncentrējas, jāvelta nakts stundas. Protams, var arī nosnausties, tomēr vienmēr jābūt gatavam.

Agrāk koridorā bija mīkstais krēsls, kurā uz brīdi piesēst un aizvērt acis, durvis tolaik speciāli neeļļojām, jo zinājām, kā kuras čīkst. Ja ieskanas, zinām, kas nāk vai vienkārši iet uz tualeti.

Protams, ir vieglāki un ir smagāki pacienti. Vecie ļaudis ir viena lieta, bet ir arī kriminālie, kuriem nereti piespiedu ārstēšanu ir pielēmusi tiesa. Viņi tad saņem zāles un paliek tur praktiski pirmās dienas, tad jau viņus pieliek pie vietas. Lai nu kā būtu, jāatceras, ka viņi arī ir cilvēki.

Tā galvas blīve var izkustēties vai aiziet ciet jebkuram, neviens no mums nezina, kas var notikt. Ja saglabā cilvēcīgumu pret viņiem, viņi to ļoti novērtē. Viņi visi ir dzīvi cilvēki, bijuši normāli. Vismaz kādreiz.

Katram ir bijusi kāda nelaime, vienam alkohols, citam kāda trauma. Bet viņi ātri atkož, vai tu esi kaitīgs vai nekaitīgs darbinieks, un tā ir tā slidenā puse.

Tiklīdz tu sāc par daudz ar labestību nodarboties, viņi nāk tev virsū.

Tāpēc labāk ievērot zināmu distanci, jo katru vēlmi un iegribu nevar izpildīt. Mēs esam tikai divi sanitāri un viena medmāsa uz 25 cilvēkiem.

Viens ir komunikācija, otrs – praktiskās lietas.

– Protams, viņiem vajag aktivitātes, ārā jāved. Tāpat arī jākopj, jāmazgā, nagi jāgriež. Cits vēl uz tualeti savlaicīgi nevar aiziet.

Nekas pārāk patīkams tur nav, tas jāsaprot. Brīžiem šķiet, ka darbinieki uz šī skumjā fona grib tā kā izcelties un būt labāki, uzspodrināt savas spalvas. To es sākumā jutu, bet tāds sindroms ar laiku izveidojas.

Ļoti gribas domāt, ka ar mani tā nav noticis un es vēl joprojām tur esmu baltā avs. Vismaz man viņi tā saka, ka ar mani nekad neko nevarot zināt. Tomēr tik traki jau vēl nav, ja reiz mani vēl tur.

Neko sliktu es nevaru teikt, vienīgi to, ka dažkārt der vairāk ieklausīties klientos.

Psihiatrijā jau īsti nevienu līdz galam neizārstē.

Lai to varētu izdarīt, nepieciešama pozitīva vide, labi cilvēki. Kur tu tādus dabūsi, ja katrs skrien uz savu pusi ar pieri sienā?

Darbs vienmēr jūs ir atradis?

– Kaut kā tā ir sanācis. Darba nekad nav trūcis. Arī dažādas haltūras ir bijušas, piemēram, Liepājas muzejā nostrādāju trīs mēnešus, bet, redz, man daba tāda, ka arī tur nevarēju rimties.

Gids stāsta, bet man gribas palabot. Visam pa starpu arī pats par gidu vēl izmācījos. Lai ko es būtu darījis, man viss patika.

Galvenais, lai vienmēr ir, ko darīt. Kaut kā šķiet, ka mūsdienās jaunie ļaudis vairs tā neplēšas pēc darba.

Vai negribas beidzot atpūsties?

– Man jau visu laiku apkārt saka – piebremzē, piebremzē! Es centīšos, bet iekšēji man tas neprasās. Saprotu, ka kaut kad jau vajadzēs rimties, tas ir dabiski.

Pēdējā avantūra, kurā iesaistījāties?

– Man bija pāri 60, kad izdomāju piedzīvojuma, ne naudas dēļ vienu mēnesi braukt uz ārzemēm ogas lasīt. Zināju, ka tur būs jādzīvo teltīs, bet gribēju pamēģināt, kā tas ir. Pārsvarā tur bija latvieši, vēl daži poļi.

Visi jaunieši un es.

Viņi tur zāli visu laiku pīpāja, deva arī man. Protams, es paprovēju, man visu vajag dzīvē pamēģināt, bet es labāk palieku pie šņabja, ko viņi nevarēja atļauties.

Tad mēs tur mainījāmies. Protams, jaunie var vairāk pakustēties, un, tā kā peļņa atkarīga no salasītā, viņiem tas padevās labāk.

To mēnesi gan es pamatīgi norāvu, gāja man grūtāk, bet tusēju visiem līdzi. Tad viņi teica, lai es ņemu sievu un braucu atkal.

VIZĪTKARTE

Agris Jēkabsons

  • Dzimis 1953. gada 14. februārī, pēc horoskopa Ūdensvīrs.
  • Dejo tautas dejas kopš pamatskolas (ieturējis teju 40 gadu ilgu pauzi un atgriezies).
  • Dziesmu un deju svētku dalībnieks 1970. un 1973. gadā, un arī 50 gadus vēlāk – 2023. gadā.
  • 1971. gadā absolvējis Grobiņas vidusskolu.
  • Studējis Rīgas 3. tehniskajā skolā, apguvis kinomehāniķa profesiju.
  • Strādā Liepājas Piejūras psihiatriskajā slimnīcā par māsas palīgu.
  • Sieva Tamāra, bērni – Ieva un Arturs, trīs mazbērni.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz