Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Aicina izteikt viedokli par koku ciršanu Zvejnieku alejā

Aicina izteikt viedokli par koku ciršanu Zvejnieku alejā
Foto: Būvvaldes arhīvs
30.08.2018 13:05

liepajniekiem.lv

No 30. augusta līdz 5. septembrim ikviens iedzīvotājs un interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis noskaidrot sabiedrības viedokli par paredzēto koku ciršanu Zvejnieku alejā, portālam ziņoja būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Publiskā apspriešana notiek saistībā ar pašvaldības plāniem Zvejnieku alejā 2/4 uzbūvēt futbola halli, gājēju tiltiņu pār fortifikāciju apbūvē ietilpstošu ūdenstilpi, ierīkot autostāvvietu, veikt teritorijas sakopšanu.

Lai kvalitatīvi īstenotu šos plānus, futbola halles un tai piesaistītās autostāvvietas izbūves teritorijā nepieciešams nocirst septiņus dzīvotspējīgus kokus – bērzu, ozolu un piecas papeles.

Savukārt, lai īstenotu gājēju tiltiņa būvniecību, jānocērt 11 vītoli, kas aug pie ūdenstilpes. Šie vītoli ir ainaviski vērtīgi, taču bebru bojājumu, trupes un kaitēkļu iedarbības rezultātā nozīmīgi bojāti un dzīvotspēju daļēji zaudējuši. 

Pilsētas Apstādījumu uzraudzības komisija (AUK) pēc koku ciršanas ierosinātāja, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas, iesnieguma saņemšanas ir dabā apskatījusi visus šeit augošos kokus, vērtējusi koku iespējamās ciršanas atbilstību normatīvajiem aktiem par sugu un biotopu aizsardzību un īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, atbilstību pašvaldības teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem, kā arī koku ainavisko, dendroloģisko un ekoloģisko nozīmīgumu, koku nozīmi dabas daudzveidības saglabāšanā un antropogēnās ietekmes samazināšanā, kā arī koku atbilstību ēku ekspluatācijas un cilvēku dzīves vietas un drošības apstākļiem.

AUK konstatējusi, ka ciršana ir paredzēta publiski pieejamā pašvaldības īpašumā un sabiedrībai nozīmīgā objektā, tāpēc šajā gadījumā nepieciešams rīkot publisko apspriešanu, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli.

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas AUK pieņems galīgo lēmumu, kas būs saistošs, izvēloties futbola halles, gājēju tiltiņa, autostāvvietas būvprojekta risinājumus un veicot teritorijas sakopšanu.

Izvērtējot situāciju dabā, AUK konstatēja, ka minētajā zemesgabalā aug arī bebru bojāta un dzīvotspēju zaudējusi goba un vēl četri pilnībā nokaltuši un dzīvotspēju zaudējuši nenosakāmas sugas, pilnībā nokaltuši koki par kuru nociršanu nav rīkojama publiskā apspriešana, bet kuri būtu iekļaujami nocērtamo koku sarakstā.

Atsauksmes un ieteikumus par koku nociršanu rakstiskā veidā ikviens publiskās apspriešanas dalībnieks var iesniegt līdz 5. septembrim.

Publiskās apspriešanas anketu iespējams saņemt Apmeklētāju pieņemšanas centrā Rožu ielā 6 vai aizpildīt elektroniski:

Publiskās apspriešanas anketa “Par zemes gabalu futbola hallei”.
Publiskās apspriešanas anketa “Par zemes gabalu gājēju tiltiņam”.

Ar publiskās apspriešanas materiāliem var iepazīties Liepājas pilsētas domes pirmā stāva foajē, arī Zvejnieku alejā 2/4, kur publiskās apspriešanas laikā būs izvietots informācijas stends, kā arī elektroniski:
Būvniecības iecere – futbola halle un autostāvvieta Zvejnieku alejā 2/4 (.pdf)
Būvniecības iecere – gājēju tiltiņš uz futbola halli Zvejnieku alejā 2/4 (.pdf)

Foto galerija

16 komentāri

2018-08-30 13:18

kur jūs: redzat kokus? Tie visi ir bojāti - prauli....protams, ka tādus nevar atstāt! Ko tur vēl diskutēt?

2018-08-30 14:37

BW: Ozolu ATSTĀT,lēni aug!Pārējie,ātri aizvietojami.Vispār,ja kādam ienāk prātā ozolu zāģēt,ar galvu kaut kas nav kārtībā....

2018-08-30 15:40

tur jūs: Tad nocērtiet visus kokus Liepājā un tad beidzot būs miers !!!

2018-08-30 16:07

Beee: Tak tur jau vecais velotreks visu vasaru kvern bez kokiem.

2018-08-30 16:45

pagale: pilnīgi pajāt

2018-08-30 16:48

Vairāk koku: Kokiem jau nebūtu ne vainas, ja tas bebrs nebūtu visu sagrauzis. Kad tas radījums beidzot tiks aizvākts?

2018-08-30 18:00

Bebruks: Papeles iznīdēt un sazāģēt driskās, lai neatdzīvojas!

2018-08-30 20:44

voloģa: Vienkārši tur, kur nevar izgrozīties ar buldozeru, vajadzētu paņemt rokās lāpstu.

2018-08-30 22:37

Jaunliepāja: Nav problēmu ,tikai vītolus iestādiet jaunus. Vēlams ar metāla apžogojumu. Pēc 20 gadiem atkal būs normāls skats. Nevajag dzīvot vienai dienai!

2018-08-31 08:15

to jaunliepāja: Pareizi, vajag arī par otro un trešo dienu padomāt...jo ceturtajā jau nu noteikti tos metāla apžogojumus bomži būs aizstiepuši

2018-08-31 09:35

Jaunliepāja: Dzīvojot ar tādu domu ,tad mums neko nevajag vispār. Dzīvosim bomžu virsvadībā!

2018-08-31 16:06

Koks: Gaudotāji atkal var sākt šūmēties, Vecais tiks sagrauts un jaunu un skaistu Mums-jums nevajag. Vai atceraties kā gaudojāt par veloceliņa izbūvi pie Jūras kāpās. Šobrīd noteikti būsiet starp tiem , kas pastaigājas pa šo celiņu un priecājas. Vis jaunais un sakoptais Jums Gaudotāji ir slikts.

2018-08-31 16:27

njaa: gan jau bebri nograuzīs! mežā ar tiem vairs nav kur likties- vienkārši mežu vairs nav!

2018-08-31 17:46

uz priekšu,cirtēji: !!! ziniet ko... lai nebūtu kreņķi dēļ tiem kokiem,davai, rubījam nost visus kokus Liepājā unnn vienreiz būs miers mājās! It sevišķi vajag zāģēt uz nebēdu Jūrmalas parkā, jo tur takš tie kuplie simtgadīgie koki teju teju rīt uz brokastlaiku nogāzīsies un ko tad? Tad šeit ,manā liepu Liepājā,pilsētā zem liepām,vienreiz iestāsies miers, kur būs pelnu pelēks betona bruģis uz ielām, ielu malās un vējš dzīs visapkārt pelnu pelēkus putekļus kombinācijā ar automašīnu uzvarošo smirdoņu!

2018-09-01 00:01

Zane: Pārāk neaizraujaties kokus nomainit ar betonu.Visu sakopt vajag,bet jārod risinājums,lai dabu neizpostītu..Pasaulē betona netrūkst.

2018-09-01 08:12

z: Ozolus nedrīkst izcirst. Un vecie vītoli ir ļoti izturīgi.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli