Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aicina piedalīties aptaujā par pilsētas apstādījumu veidošanu un labiekārtošanu

Aicina piedalīties aptaujā par pilsētas apstādījumu veidošanu un labiekārtošanu
Foto: Komunālā pārvalde
12.07.2019 19:29

liepajniekiem.lv

No 15.jūlija līdz 5.augustam ikviens ir aicināts piedalīties aptaujā par Liepājas pilsētas apstādījumu attīstīšanu. Aptauju, vēloties uzklausīt sabiedrības viedokli, organizē jaunās apstādījumu attīstības koncepcijas izstrādes darba grupa.

Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls informē, ka šajā rudenī deputātiem izskatīšanai un apstiprināšanai paredzēts iesniegt pilsētas apstādījumu attīstības koncepcijas projektu 2020.-2024.gadam. Aptaujas dalībnieku atbildes, viedokļi un ieteikumi tiks izmantoti un iekļauti projektā, kas pēc deputātu pozitīva lēmuma tuvākajos gados kļūs par pamatdokuments pilsētas apstādījumu struktūras pilnveidošanai, uzturēšanai un tam nepieciešamo budžeta līdzekļu plānošanai.

Aptaujas dalībnieki ir aicināti izteikt savu vērtējumu par iepriekšējās apstādījumu koncepcijas 2016.-2019. gadam ietvaros paveikto, turklāt anketā ir iespēja raksturot esošās apstādījumu teritorijas – parkus, skvērus, košumaugu un puķu stādījumus. Anketā ietverts arī jautājums par zaļajām teritorijām mikrorajonos un ”atvērtie” jautājumi par to, kā Liepāju darīt vēl zaļāku un pievilcīgāku turpmāk.

Koncepcijas izstrādes darba grupa, kuras sastāvā ir Būvvaldes, Komunālās pārvaldes un citu iestāžu speciālisti, jau ir sagatavojuši piedāvājumu konkrētu pilsētas objektu apkārtnes labiekārtošanai, pārveidei vai jaunu apstādījumu izveidošanai. Aptaujas dalībniekiem ir dota iespēja sniegt savu vērtējumu par katra šāda priekšlikuma aktualitāti skalā no ”ļoti aktuāli” līdz ”nav nepieciešams” vai arī uzrakstīt, ieteikt un paust savas idejas.

Pēc aptaujas termiņa beigām darba grupa izvērtēs kopējos rezultātus un iespējas respondentu priekšlikumus un ierosinājumus īstenot no pilsētas plānošanas, finanšu pieejamības, apstādījumu uzturēšanas un citiem aspektiem.

Jaunā apstādījumu attīstības koncepcija nepieciešama, jo šogad beidzas koncepcijas 2016. – 2019.gadam termiņš. 

Četros iepriekšējos gados saskaņā ar iepriekšējo dokumentu ir paveikts plašs un lietderīgs darbs, kura iznākumā ir paplašināti, ar dažādiem augiem bagātināti esošie un izveidoti jauni apstādījumi.

”Pilsēta ir darīta košāka un zaļāka,” uzskata Komunālās pārvaldes dārzniece Alda Damberga.

Pateicoties koncepcijai un tam atbilstoši plānotajiem līdzekļiem, izveidotas jaunas puķu dobes Lāčplēša dārzā – pie bērnu rotaļu laukuma, Klaipēdas un Ventas ielas krustojumā, peoniju dobe Raiņas parkā, skujeņu dobe pie Centrālkapiem – Ganību ielas pusē, “Puķu upe” Karostā – pie Kalpaka tilta Atmodas bulvāra pusē. Izveidots arī jauns skvērs – Zirņu un Ganību ielas stūrī. Uz ceļu barjerām Brīvības ielā, Raiņa un Rīgas ielas krustojumā, Jaunā ostmalā un citur vasarās izvietotas vasaras puķu kastes, papildināti rožu stādījumi Rožu laukumā un pie Gulbju dīķa, savukārt Jūrmalas parkā atjaunota vēsturiskā  Akmens dobe un rekonstruēta piegulošā teritorija.

Aptaujas anketa pieejama elektroniski vai klātienē domes apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6.

Uzziņai

Liepājas pilsētas Apstādījumu koncepcijā 2016. – 2019. gadam bija iekļauti priekšlikumi pilsētas apstādījumu papildināšanai un tam paredzamās aptuvenās izmaksas, kā arī jauno koku stādījumu un esošo koku vainagu kopšanas plāns. Esošie apstādījumi un puķu dobes pilsētā tika saglabāti un koptas, taču daudzviet apstādījumus pašvaldība paredzēja pilnveidot, bet vēl daudzviet – veidot no jauna. Līdzīgu pieeju jeb principus darba grupa ievēros, izstrādājot arī jauno apstādījumu paplašināšanas un attīstības rīcības dokumentu.

Visu apstādījumu un zaļo teritoriju veidošanas un uzturēšanas pakalpojumu kopējās izmaksas Liepājā:

  2015.g. EUR ar PVN   2016.g. EUR ar PVN   2017.g. EUR ar PVN   2018.g. EUR ar  PVN
  406 437   454 119   476 790   499 710

8 komentāri

2019-07-12 21:39

esosie: esosie apstadijumi ir loti negaumigi, haotiski un negliti.

2019-07-12 23:05

jau: izteicu savas domas.mani iekrāsoja pelēkajā tonī jūsu portālā....

2019-07-13 10:06

Marakuja: Liepājas apstādījumi izskatās, kā dzērēju sabakstīti lētākie ziedi. Ļoti neglīti. Tāda sajūta, ka tiešām dzērāji vai aklie stādījuši esošos.

2019-07-13 12:41

este: Komentē profiņi vai profāni?

2019-07-13 13:06

Karosta: Ļoti garlaicīgi, padomju laikiem raksturīgi. Visi apstādījumi "rāpo pa zemi" - nekas nav dinamisks un acij saistošs. Karostā vispār uztaisītās dobes pirms dažiem gadiem ir drīzāk komēdija nevis apstādījumi - kaut kādās neloģiskās, neredzamās vietās, kur tiek iebakstīti stādi, kas palikuši pāri no centra dobēm.

2019-07-14 07:15

EP: Kā var būt tik negatīvi cilvēki?! Kā tēma - tā negatīvs komentārs. Kas notiek ar cilvēci?

2019-07-14 11:04

Dainis Dreimanis: komentētājam EP: ar cilvēci viss ok. bet apstādījumi un zaļās zonas pilsētā ir zem katras kritikas. Precīzāk nav nekā. Nav mums ne dārznieku, ne ainavu arhitektu, nav nekā.

2019-07-16 09:30

EP: Daini un pārējie, vai esam gatavi maksāt no savām kabatām 2x lielāku naudu par apstādījumiem?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz