Trešdiena, 3. marts Tālavs, Tālis, Marts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Aicinājums apspriest koku ciršanu Brīvības ielā pie īpašuma Nr. 9

Aicinājums apspriest koku ciršanu Brīvības ielā pie īpašuma Nr. 9
Foto: Liepājas pilsētas būvvalde
12.08.2020 09:53

liepajniekiem.lv

No 12. līdz 21. augustam ikviens interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par trīs Holandes liepu nociršanu Brīvības ielas sarkanajās līnijās, pie īpašuma Brīvības ielā 9, Liepājā, sakarā ar autostāvvietas ierīkošanu.

Publiskās apspriešanas anketu līdz 21.augustam var aizpildīt elektroniski: https://pieteikumi.liepaja.lv/lv/project/ZWVxZ2JIeDRmSFFsN1lPTUltZ3lvZz09/

Anketa papīra formātā būs pieejama arī Liepājas pilsētas domes ēkā, Rožu ielā 6, taču, sakarā ar apmeklētāju ierobežojumiem COVID-19 dēļ, lūgums šeit anketu aizpildīt tikai gadījumos, ja nav pieejams elektroniskais variants.

Publiskā apspriešana notiek saistībā ar SIA ”Ielu un ceļu projekti” izstrādāto būvniecības ieceri ”Autostāvvietas ierīkošana pie zemesgabala Brīvības ielā 9, Liepājā” – to pasūtījusi Komunālā pārvalde pēc tam, kad pašvaldības Transporta komisija akceptējusi (2020. gada 12. maijā) iespēju šeit izveidot autostāvvietu.

Būvniecības ieceres ietvaros ir paredzēts izbūvēt asfaltbetona seguma stāvvietu paplašinājumu 1,90m platumā, aprīkojot to ar attiecīgām ceļa zīmēm un pārceļot ielas apgaismojuma balstu. Šādas ieceres īstenošana nodrošinās izejvielu un kravu piegādi blakus esošajā teritorijā, kurā notiek uzņēmējdarbība.

Lai īstenotu minēto būvniecības ieceri, nepieciešams nozāģēt trīs liepas, kuru stumbru apkārtmēri 1,3m augstumā no sakņu kakla ir 1,65m, 1,54m un 1,5m.

Apstādījumu uzraudzības komisija kokus apsekojusi dabā š. g. jūlijā un konstatējusi, ka kokos ir attīstījusies trupe un koki sasvērušies ielas virzienā. Koku stumbru daļas ir aizbetonētas. Viens no kokiem, iespējams, ir cietis sadursmē ar auto, jo liepas augšdaļā ir liela brūce, kurā izveidojusies trupe. Uz viena no kokiem redzami sēņu augļķermeņi.

Trīs Holandes liepas pie īpašuma Brīvības ielā 9 jau apsekotas 2016. gadā. Šovasar veiktās apsekošanas rezultātā tika konstatēts, ka koku stāvoklis atbilst arborista Raita Ozola pirms četriem gadiem jau aprakstītajai situācijai.

Tā kā paredzēts nozāģēt kokus, par kuriem atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 309 ”Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” nepieciešama pašvaldības atļauja, Apstādījumu uzraudzības komisija, pirms ciršanas atļaujas izdošanas, nolēma rīkot publisko apspriešanu, informēt iedzīvotājus un uzklausīt sabiedrības viedokli.

Turklāt jāņem vērā, ka konkrētās trīs liepas ir pirmie trīs koki, kas aug Brīvības ielas nepāra numuru puses koku rindā. Koki atrodas aizsargājamās apbūves zonā. Liepājas pilsētas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu 421.punkts nosaka, ka aizsargājamās apbūves teritorijās saglabā vēsturisko ielas profilu, segumu un vēsturisko apstādījumu struktūru.

Skatīt: publiskās apspriešanas materiāli par koku ciršanu Brīvības ielā 9 (.pdf)

Trīs Holandes liepas, par kurām notiek publiskā apspriešana, līdz 21. augustam būs marķētas ar košas krāsas auklu vai lentu. Publiskās apspriešanas laikā pie Brīvības 9 atradīsies arī planšete, kurā apskatāmas cērtamo koku fotofiksācijas un detalizētāka informācija par autostāvvietas teritorijas robežām, izveides risinājumiem un labiekārtojumu.

Publiskās apspriešanas planšete klātienē ir skatāma Liepājas pilsētas domes pirmā stāvā foajē.

34 komentāri

2020-08-12 10:21

pašvaldības āži: Pāri ielai taču ir liela autostāvvieta! Nav vajadzības izšķērdēt naudu vēl vienai! Labāk grantētās ielas Liepājā noasfaltējiet!

2020-08-12 10:40

m7: lai nokļūtu uz Miko var izmantot arī Rietumu centru stāvvietu. nav pie katrām durvīm jāpiebrauc. ja koki ir bojāti - vietā jāstāda jauni, nevis jāpārvērš visu par asfaltu un bruģi. miko pāšiem būtu jāsaprot, ka daudz lielāks ieguvums būs, ja priekšā izveidos apstādījumu ar zaļumiiem, puķu kastēm un galdiņiem nevis izcirtīs kokus! lūdzu šo ņemt vērā domei!

2020-08-12 10:55

Lasītāja: Vai iepriekšējie komentētāji rakstu izlasīja? Skaidri un gaiši pateikts:"Šādas ieceres īstenošana nodrošinās izejvielu un kravu piegādi blakus esošajā teritorijā, kurā notiek uzņēmējdarbība." Stāvvietas nepieciešamas piegādes transportam, nevis tiem, kas savas pēcpuses nevar pārvilkt pār ielu pēc bulkām.

2020-08-12 11:11

Asaka: Lai kravu piegādātu var uzbrakt arī uz ietves! Stāvietu tur nevajag, to grib tikai pats īpašnieks, savai labsajūtai!

2020-08-12 11:29

Nav kur piesieties: Ja uzbrauks uz ietves tad tu maurosi ka savu pēcpusi garām nevari aizvilkt.

2020-08-12 11:33

alā: Stulbāku attaisnojumu par preču piegādi laikam grūti atrast, lai cirstu kokus. Tad jau visā pilsētā vajag kokus izcirst, ja nu gadījumā k.kur prece jāpieved!! Domāju ka patiesībā uzņēmuma vadītājs grib savu auto tieši pie durvīm novietot. Atbalstu slimu un bīstamu koku citršanu, bet vietā noteikti vajag stādīt jaunus !!!

2020-08-12 11:42

Liepājnieks dusmīgais: Spilgts piemērs, kad nepareizi plānota uzņēmējdarbība - uztaisa kafejnīcu maģistrālās ielas malā, bet kad kad trūkst apmeklētāji, grib nozāģēt kokus un uztaisīt parkošanās vietu. Brīvības iela šajā posmā jau tā baisa un haotiska kā Krievijā, atgādina lidlauku - pie ledus halles tieši vajadzētu iestādīt kokus un beidzot vajadzētu sakārtot ietvi ar velojoslu pretējā pusē, kas pilnīgi nederīga. Arī tur koku vairs nav. Pirms zāģēt skaistās liepiņas, komunālā pārvalde varētu to jauno autobusu pieturu pie halles derētu pārlikt, jo nevar vairs normāli paiet garām!

2020-08-12 11:43

...: Jums laikam nevienam sētā nav nevēlamu koku, kuri reāli traicē...
Ja man būtu teikšana atstātu kokus tikai parkos un mežos...

2020-08-12 11:47

...: Ceļmalās koki vispār nebūtu vajadzīgi....tikai traucē pārredzamību...
Mūžīgi , kāds kamikadze izlec uz ceļa un kur ir koki ceļmalās šitos trakos ieraugi , kad tie ir jau izlekuši uz braucamās daļas....

2020-08-12 11:50

...: Un par katru nozāģēto koku saimnieks dabūs samaksāt , lai šo koku vietā pašvaldība varētu iestādīt koku citā vietā....

2020-08-12 11:51

...: Tā, kā bez stresa ..
Bez kokiem nepaliksiet..

2020-08-12 11:59

...: Ja godīgi dusmas uz šiem koku aistāvjiem...
Gribēju savā sētā nozāģet ozolu, kurš lauž žogu un apēno visu sētu...
Atbrauca no domes izmērīja, pateica, ka tas esot izaudzis tik liels, ka to vairs nedrīkstot zāģēt...
Vajagot speciālas atļaijas, kas maksāšot vairākus tūkstošus eiro un tad varbūt....
Es vispāri šito nesaprotu, kāds sakars man viņiem maksāt ...ne jau viņi to koku tur iestādīja bet iepriekšējie mājas saimnieki....
Un vēl vairākus tūkstošus... vai tik maksā jauna ozola iestādīšana ?
Īsts valsts rekets....

2020-08-12 12:04

Gāzējs: Es šodien nogāzu koku.

2020-08-12 13:09

Nords: 1941 gadā 28.jūnijā pie šiem kokiem stāvēja vāciešu puskāpurķēdnieka autiņš "Sd.Kfz" ar zenīt lielgabalu Flak uz tā, un apšaudīja pāri kanālam esošās ēkas. Tie notikumi ir iemūžināti vācu kinohronikā. Tā kā vēsturiski koki, nes sevī vēsturiskas atmiņas. Kam ceļas rokas tās nocirst? Biznesmeņi tirgotāji, nāk un aiziet,šodien tie ir , rītā jau nav. Nevajag tos kociņus cirst, lai dzīvo.

2020-08-12 14:34

Kirza.: PAR MAZ LIEPĀJĀ izzāģēts??? DEBĪLI BEZSMADZEŅU AUNI. PLAUŠAS JUMS izgriezt, nevis kokus nozāģēt. VIENNOZĪMĪGI- LAI DZĪVO!!!

2020-08-12 15:07

Samms: Ja jau ir izstrādāts projets, tad jau mazliet par vēlu apspriedei. Lēmums pieņemt nozāģēs.
Žēl jaunās ko stāda īsti neaug varbūt katra 3 izaugs.
Nākama apsriede gan jau būs Raiņa ielas Liepas, kutas bremzē satiksmi tir kur sabiedriskajam autobusam pieturas

2020-08-12 15:08

Samms: cik tad tur ir tās piegādes, nekas ttaks nenotiks ja uz avareikām pastāvēs, apbrauks

2020-08-12 15:11

no malas: Varu derēt, ka tās liepas tur nozāģēs, bet to vietā stāvēs melns džips BMW X6 vai AUDI Q7 !!! Ar ko arī apsveicu liepājniekus :)

2020-08-12 15:56

NEAPMIERINĀTA: VAI VIENREIZ JAU NENOTIKA APSPRIEŠANA ŠINĪ GADĀ.

2020-08-12 16:46

mo: Būtu labāk kaut ko izdarījuši, lai, braucot pa Ganību ielu, pirms Kungu ielas varētu luksoforus redzēt, citādi - brauc, bet posmā no Mālu, Dārzu ielas neredz, kāds signāls deg. Iestādīti tādi koki, kas vēl pēc gada, diviem vispār aizsegs tos luksaforus tā, ka varēs tikai piebraucot pie krustojuma, signāla krāsu ieraudzīt. Man šķiet, ka pirms luksoforiem tos divus kokus katrā pusē ir jālikvidē, jo reāli apdraud satiksmi.

2020-08-12 18:04

kāda tur vēl uzņēmējdarbība: sīka ieskrietuve.Tā miko īpašniece pavisam tizla ka nevar pāris ķeseles atnest no rimi stāvvietas?Jau vienu gadu šī gribēja nocirst tos kokus.Neļausim.

2020-08-12 18:49

Jaunliepāja: Pāri ielai ,pie autobusu pieturas , ir brīva vesela josla kur sastādīt kokus. Kāpēc par to neviens necepjas?

2020-08-12 18:58

Anna: Pirms pašvaldība izdomāja, ka vajag pārcelt pieturu pie ledushalles, bija vairāk vai mazāk normāla stāvvieta gan kravas transportam, gan kafejnīcas klientiem. Klienti pāries pāri no Rietumu centra stāvvietas, bet izejvielu piegādes transports nepārkāpjot satiksmes noteikumus atstāt mašīnu ielas malā vairs nevar. Turklāt kā var lasīt publiskās apspriešanas vietnē - koki ir bojāti.

2020-08-12 20:21

biznesmeņi atradušies: Kur tad tur notiek tik milzīga uzņēmējdarbība, ka jālikvidē koki? Firmeles vienu dienu ir, citā dienā nav.

Liepājnieki, aizpildiet anketu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Es uzskatu, ka nevajag ļaut firmelei izcirst kokus. Glīts skats nebūs nu noteikti!

2020-08-12 20:52

komentārs: Nost ar Vilnīti, Seska laikos tik ļoti daudz kokus necirta, un ja cirta, tad pamatoti, lielos projektos, ka teiksim, jauna tramvaja līnija Ezerkrastā. ATPAKAĻ SESKU!

2020-08-12 22:34

Mīļie Liepājnieki: NEPIEĻAUSIM vienas kaprīzas cacas iegribas dēļ nozāģēt kokus.Esmu redzējis kā tur pie tās lielās biznesmenes piegādātāji piestāj tikai uz 10 min. un ienes tikai 3 nelielas kastes.

2020-08-12 23:21

...: Ārprāts cik skaiti kociņi...
Lai izlauž mājai pamatus un uzgāžas , kādai garāmbraucošai mašīnai....

2020-08-12 23:43

123: tos sapuvušus kokus, kuri ir uz pusi aplikti ar akmeņiem ir sen jāzaģe nost un jaliek tajā vietā kaut ko skaistu, kaut vai berzu.
Nevajag gaidīt līdz tas mironis nokritīs kādam uz galvas vai uz mašīnu

2020-08-13 08:42

ausainis: Es jau parakstījos ar PRET koku iznīcināšanu.

Liepājā jau tā daudzi koki nozāģēti, ēkas nojauktas. Pilns parks ar satrunējušiem , veciem kokiem. Ko tos neizzāģē? Kāpēc jāķeras tieši pie šiem kokiem? Nekādu bērzu tur nestādīs, muļķadesa! Ja kokus likvidēs, tur būs plika autostāvvieta, pa godu kaut kādam neaptēstam uzņēmējam. Mēs jau nojaušam, kurš tas varētu būt!

2020-08-13 09:11

K.: Es arī parakstījos pret.

2020-08-13 10:28

liepa: Tipiski latviski - ka tik kādam labu neizdarītu... Likvidējam visus biznesus, tie nodara vairāk ļaunuma nekā šķībi koki!

2020-08-13 13:35

Nu bet: Par šiem kokiem dažus gadus atpakaļ jau bija sabiedriskā aptauja. Liepājnieki nobalsoja, lai koki paliek. Kāpēc atkal tiek tērēti līdzekļi un veikta aptauja, ja vienreiz savs viedoklis ir pateikts un lēmums pieņemts. Kokiem ir jāpaliek. Ja tie tiešām nav augts spējīgi, lūdzu stādiet jaunus tajās vietās.

Balsoju PRET koku iznīcināšanu.

2020-08-13 21:12

liepa: un pilsētas arhitekts piekrīt koku nociršanai! ja reiz šo ideju ir izlicis publiskai apspriešanai

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz