Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Aicinās domāt un sauks mājās

Aicinās domāt un sauks mājās
Foto: liepajniekiem.lv
18.09.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Izdevniecība “Kurzemes Vārds” kopā ar vēl astoņiem reģionālajiem laikrakstiem Kuldīgā, Saldū, Talsos, Dobelē, Madonā, Limbažos, Cēsīs un Valmierā, kā arī reģionālo televīziju “TV Kurzeme” uzsācis divu Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) atbalstītu projektu īstenošanu.

Tie paredz līdz 2019. gada janvārim reģionālajos laikrakstos “Kurzemes Vārds”, “Saldus Zeme”, “Talsu Vēstis”, “Zemgale”, “Kurzemnieks”, “Liesma”, “Druva”, “Stars” un “Auseklis” publicēt divus rakstu ciklus par medijpratību un reemigrācijas problēmām.

Rakstu ciklus “Novadi Gaida” un “Novadi Saprot” ar 8390,43 eiro katru SIF atbalstījis Latvijas Valsts budžeta finansētā programmā “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”. Šajā konkursā projektus varēja iesniegt mediji, atbalstu saņēma 34 dažādas ieceres, tostarp arī divas izdevniecības “Kurzemes Vārds” sagatavotās.

Rakstu ciklā par medijpratību “Novadi Saprot” aicinās savus lasītājus gudri lasīt dažādus ierakstus sociālajos tīklos un atšķirt melu ziņas no patiesas informācijas, bet rakstu ciklā “Novadi Gaida” vēstīs par reemigrācijas procesiem, stāstot par to, kas būtu vajadzīgs no mūsu valsts aizbraukušajiem cilvēkiem, lai viņi atgrieztos uz dzīvi Latvijā. Rakstu ciklus ar deviņām publikācijām katrā sagatavos reģionālo laikrakstu žurnālisti, tas tiks publicēts deviņos reģionālajos medijos un to interneta vietnēs, papildus “TV Kurzeme” sagatavos arī divus raidījumus par publikācijās skartajām tēmām.

16 komentāri

2018-09-18 10:20

zakelis1: kaapeec vieglas dziives mekleetaaji buutu jaasauc maajaas?! es te ciinos, maksaaju nodokljus (no daudz mazaakas naudinjas kaa vinjiem tur), bet tagad no manas naudas izremontees shiem dziivokliiti, izsniegs pabalstinju, iedos biznesa uzsaakshanai. kaada velna peec? atbrauks, noteerees un aizlaidiisies atkal atpakalj. veci cilveeki runaa, ka gaajeejus nevar notureet. kas grib iet, tas aiziet.....

2018-09-18 10:45

Necepies zakeli 1: "Šiem" lielākoties ir pašiem savi dzīvokļi un naudiņa remontiem utt. Tie daži, kas meklē palīdzību, tiek izbazūnēti pa pasauli, par pārējiem jau nerunā, jo uz to rēķina nevar tavu nodokļu naudiņu norakstīt. Bet kaut kā jau cilvēkus vajag sarīdīt vienu pret otru, un šitādi raksti ir perfekti iedarbīgs variants. Nožēlojami.
Lai visiem laba diena, gan aizbraukušajiem, kas atgriezīsies, gan palikušajiem, kas neaizbrauks :)

2018-09-18 11:01

zakelis1 to necepies: lieliski! tad kaada velna peec kautkaadas kampanjas jaariiko? tur arii nauda ripo.
kaa var necepties, ja atciimredzi tiek nelietderiigi nauda izsviesta? bet tai pashaa laikaa pensikjiem, skolotaajiem, medikjiem (sanitaariem un maasu paliigiem) ut.t. nepieleik pie aldzinjas. kautkaa taa.

2018-09-18 11:54

nepasākums: Nu pilnīgas muļķības! Nu kam to grib iestāstīt! Katrs , kam piederīgie strādā un dzīvo ārzemēs,nekad nenoticēs, ka kāds gribēs atgriezties! Ja par varu un lielu pierunāšanu un reklāmām jāsauc atpakaļ, tad lai tikai strādā kur ir un nodrošina sevi un savējos Latvijā! Kāpēc netaisīja biedrības un neaģitēja nebraukt nekur un nenodrošināja apstākļus jau tad kad visis brauca prom? Tad kad Latvijā būs normāli ekonomiski apstākļi ,ka pašiem gribēsies atgriezties,tad arī lai atgriežas, nevis tagad pie ātriem redītierm !! Ja nevar strādāt par normālu atalgojumu, par ietaupīto naudu Latvijā ar patreizējo ekonomisko politiku, tas ir tikai spļāviens jūrā! Samaksās nodokļus un varēs braukt atpakaļ !!!

2018-09-18 12:05

ETRH 56: Reemigrācijas plāns - pilnīga muļķība.... Efekts būs - 0. Mūsu politiķi to uzsāka tikai tāpēc, ka ilgāk klusēt par aizbraukušajiem vairs nebija iespējams ( bet klusēja un izlikās ka neredz - 10 gadus ). Cilvēki dzīvo tur, kur var izdzīvot. Ne jau tur viņi turīgi palikuši. Mūsu politiķi šo tēmu izlikās neredzot tikai viena iemesla pēc - tad viņiem jāatzīst, ka neatbilst ieņemamajiem amatiem, ja reiz tauta no viņiem mūk prom...

2018-09-18 12:08

pilnīgs čau: pērkama prese vienmēr strādās politiķiem, nu kāda jēga cilvēkiem atgriezties izlaupītā zemē

2018-09-18 12:58

nepasākumam: Tieši tā. Tā tas vēsturiski bija ar Īriju. Bija laiki, kad īrijā bija kā mums - visi pamuka. Pēc neilga laika tauta atgriezās, jo Īrija mācēja pacelt ekonomiku. Diemžēl, skatoties uz nožēlojamo valsts pārvaldi Latvijā, neticās ka tuvākā laikā var;es atgriezt to, kas 28 gadu laikā ir izzagts, sagriezts, demontēts. Reāli - tas nenotiks tik ilgi, kamēr mūs dīdīs Brisele un Vašingtona.

2018-09-18 13:29

Juris Ledājs: Visa šī dāsni - no mūsu kabatām! - finansētā un skaļi izbazūnētā akcija-fix ir kārtējā naudas izzagšanas shēma, kuru Latvijā jau tā ir neskaitāms daudzums. Tikai pareizajās kabatās viegli sabāžamie miljoni ir vienīgais svarīgākais arguments un iemesls, lai, gadu desmitus tēlojušie aklumu, varasvīri cūkēdiena siles dalīšanas priekšvakarā pēkšņi, asarām acīs, lūgtu atgriezties tos, kurus paši no Dzimtenes izdzinuši svešumā.

2018-09-18 16:44

to zakelis 11.01 no necepies...(piedod, nedomāju k: Es tev pilnīgi piekrītu par šitām stulbajām kampaņām, neskaitāmajiem kantoriem ar labu atalgijumu, bet bezjēdzīgām funkcijām. Tāpēc jau katrs retais zvans no ārzemēm tiek izķidāts pa visu pasauli, lai cilvēki uzķertos un "ceptos" viens pret otru. Mērķis sasniegts - tiek aizmirsts oik un pašiem nenormālajos nodokļos nozagtā nauda, pensijas pazemojošas, algas arī, bet valdība bezjēdzīgi dala miljonus. Pretī tiek nolikts - re kā tie tur pelna un vēl iedomājās ar normālu (citur eiropā) pensiju atgriezties, vajag taču salīdzināt, kā tiem tur aizbraukušajiem nav kauna. Kauns nav valdībai, kas apzog savējos. Mums nevajadzētu vienam uz otru riet, tas ir valdības "nopelns".

2018-09-18 17:24

liepājnieki: Kad braucām prom, valdībai bija pie pakaļas. Izrādījās, ka varam izdzīvot svešumā. Mēs tikai vienu gribam - lieciet mūs mierā, ja gribam atgriezties. Neizmantojiet mūs, lai sevi nepelnīti slavinātu un cilvēkus sanaidotu.

2018-09-18 18:47

no Irijas: Mani nekaadas kampanjas nepierunaas braukt atpakalj straadaat Latvijaa, kameer tur nebuus pienaaciigs atalgojums. Te es padsmit gadus darbojos ar auto kraasoshanu, saakumaa straadaaju servisaa, tagad ir pasham sava firma ar 6 darbiniekiem. Man sheit ir viss, kas nebija Latvijaa, kaapeec man jaatgriezhas? Un man nevajag nekaadu paliidziibu, es pats paliidzu daudziem cilveekiem Latvijaa, suutot naudu vecaakiem, maasai un braaljiem. Kaa ar Latvijas algu var izdziivot, tiem 800 eiro, ar 250 eiro pensiju - nesaprotu. Neviens neprasa juusu paliidziibu, labaak maksaajiet normaalas algas palikushajiem, lai tie arii napamet valsti !!!

2018-09-18 19:03

no Irjas: Man nav naida pret Latviju, es tikai gribu dzivot normaali, audzinaat savus beernus paarticiiba, dot tiem labu izgliitiibu, gribu apceljot pasauli, gribu redzeet sev apkaart laimiigus, smaidoshus cilveekus. Es negribu dziivot uz paraada, ar krediitiem, no rokas mutee, skaitot katru santiimu un gaidot algas dienu, lai vareetu nopirkt paartiku. Latvijaa viss bija otraadi, straadaaju melnu muti, bet sanjeemu kapeikas, aiznjeemos naudu, lai sagaidiitu algu, pirkaam leetaakos produktus ar atlaideem, humpalu dreebes. Dziivokli iireeju, jo pats nopirkts nevareeju, daudzus gadus uz chemodaaniem. Zobus nebija par ko salabot... Es vairs taa dziivot negribu un saviem beerniem nenoveelu.

2018-09-18 20:08

diagnoze: īri no savas zemes neizmuka sliktas ekonomikas dēļ. Īri masveidā aizbrauca mēra laikā un tūkstošiem izmira turpat Īrijā, un tik viegla nemaz tā atgriešanās nebija,jo Īriju okupēja Anglija un pagāja laiks , kamēr viņi izcīnija savu neatkarību, bet Ziemeļīrija pieder angļiem vēl šobaltdien ar galvaspilsētu Belfastu!!!Visa Īrija nemaz nav atgūta !

2018-09-18 21:03

to no īrijas: Tad ir jāizglītojas, jāiestāda kādas darboties spējīgākas smadzenes. Tad arī viss būs un nevajadzēs kā tādam 3.klases emigrantam dzīvot ārzemēs un ārzemniekiem mazgāt pakaļas!
Es nesūdzos par dzīvi šeit. Izglītība laba, darbs labi apmaksāts, ir māja, auto, 1x gadā ceļoju. Prātu vajag darbināt, nevis strādāt zemu atalgotos darbos! Daudzi ārzemēs strādājošie kā tādas blaktis lien te saņemt medicīnas pakalpojumus, jo pat to nevar atļauties savā laimes zemē strādājot! Ārzemēs iebraucējus var pa gabalu pamanīt, tie ģērbjas prastos, nocenotos izpārdošanu apģērbos, jo mūsdienīgu vidusmēra apģērbu tie nopirkt nespēj. Un cik zemu jākrīt, lai dzīvotu svešā valstī kā melnstrādnieks., kur visi uzskata tevi par zemākas šķiras subjektu? Ne reizi mūžā neesmu pieļāvis iespēju par došanos projām kaut kur meklēt laimes zemi. Arī šeit ir daudz iespēju. Protams, ja ir smadzenes.

2018-09-18 22:00

Jeeriks: tas ka tu esi baigais vecis savā miestā, tas galīgi nemaina faktu ka tev visapkārt ir absolūti tumsoņi. un izcelties uz idiotu fona nav tas pats kas izcelties izglītotā un attīstītā sabiedrībā. vajag pavilkt galvu ārā no pakaļas un paskatīties apkārt. ne vienmēr viss ir tik vienkārši

2018-09-19 06:52

propper: to no īrijas Šeit nevajag lielīties kas tev vai nav!Man liekas ka tu pats esi ute kaut kur piezīdies!Un nevajag noniecināt cilvēkus kuri aizbrau kuši,jo ir dažādi likteņi un tava lielīšanās ir nevietā!jauku dienu!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli