Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aicinās Saeimu saglabāt Liepājai republikas pilsētas statusu, neapvienojot to ar apkārtējiem novadiem

Aicinās Saeimu saglabāt Liepājai republikas pilsētas statusu, neapvienojot to ar apkārtējiem novadiem
Foto: Ģirts Gertsons
19.09.2019 10:54

LETA

Liepājas pilsētas domes deputāti nolēmuši aicināt Saeimu saglabāt Liepājai republikas pilsētas statusu, nevis to apvienot ar astoņiem apkārtējiem novadiem, kā to paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātais administratīvi teritoriālās reformas projekts, aģentūru LETA informēja pilsētas mēra padomniece Agija Tērauda.

Deputāti lūgs iespēju Liepājas pilsētas pašvaldības pārstāvjiem paust savu viedokli Saeimas komisijās, izskatot likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums.”

Tērauda norādīja, ka līdzšinējā komunikācijā ar VARAM par administratīvi teritoriālās reformas gaitu Liepājas pilsētas pašvaldība aicinājusi ministriju sniegt detalizētu informāciju par pašreizējās situācijas analīzi, reformas mērķiem un ieguvumiem, paredzētajiem alternatīviem scenārijiem, teritoriālās organizācijas kritēriju izstrādi, plānoto izmaiņu seku prognožu noteikšanu, risinājumiem reformas negatīvo blakusparādību mazināšanai, reformas posmiem un laika grafiku, kā arī par pārejas perioda noteikšanu un metodoloģijas izstrādi reformas rezultātu novērtēšanai.

Līdz 17.septembrim, kad valdībā tika atbalstīts VARAM konceptuālais ziņojums “Par administratīvi teritoriālo iedalījumu”, pašvaldībā no VARAM netika saņemtas atbildes pēc būtības vai pretargumenti uz uzdotajiem jautājumiem un ierosinājumiem, līdz ar to pašvaldība uzskata, ka tās amatpersonu un iedzīvotāju viedoklis nav ņemts vērā, sacīja Tērauda.

Viņa uzsvēra, ka pašvaldība ir gatava arī turpmāk aktīvi iesaistīties administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas procesos un konstruktīvās sarunās ar ministriju pārstāvjiem un Saeimu, vienlaicīgi saglabājot līdzšinējo nostāju par Liepāju kā atsevišķu teritoriālo vienību ar republikas pilsētas statusu.

Liepājas pašvaldība apsver iespēju vērsties Satversmes tiesā, ja administratīvi teritoriālā reforma tiks īstenota esošajā redakcijā, kas paredz Liepāju apvienot ar apkārtējiem novadiem, intervijā “Rietumu radio” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

“Liepāja vienmēr ir bijusi valsts nozīmes pilsēta, un mums ir ļoti svarīgi, ka mēs to saglabājam,” sacīja Vilnītis, norādot, ka šādai vēlmei ir dažādi iemesli. “Gan pilsētas attīstības stratēģijas dēļ, kas tomēr ir atšķirīga no lauku teritorijas, gan pieejamo [Eiropas Savienības] fondu finansējuma dēļ – tie fondi, kas ir paredzēti pilsētām atšķiras no tiem, kas paredzēti lauku novadiem,” viņš teica.

Vilnītis norādīja, ka esot ļoti daudz ekonomiskos apsvērumos balstītu argumentu, kāpēc nepiekrīt Liepājas apvienošanai ar apkārtējiem novadiem, taču arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotās konsultācijas ar pašvaldībām, viņaprāt, “notikušas nepareizi”.

“Liepājā netika protokolēti izteiktie ierosinājumi, piezīmes, redzējumi,” sacīja Vilnītis. “Mēs lūdzām parādīt protokolu ar cerību, ka tas ir viss piefiksēts, taču saņēmām atbildi, ka ministrija veikusi tikai piezīmes. Faktiski, tas nozīmē, ka šādu protokolu nav, līdz ar to konsultācijas ir noritējušas tikai kā prezentācija, ķeksīša pēc. Tā, protams, nav normāla sarunu procedūra,” sprieda Vilnītis.

Liepājas pašvaldība skaidrošot savu pozīciju arī Saeimas deputātiem, taču, ja Liepājas viedoklis netiks respektēts, pēdējais solis būšot vēršanās Satversmes tiesā.

“Ja mums tomēr būs jātiesājas ar atbildīgo ministriju un arī tai skaitā valdību, tādā gadījumā šie argumenti Liepājai būs par labu,” pārliecību pauda Vilnītis, piebilstot, ka Liepājas dome sagatavojusi oficiālu vēstuli VARAM, kurā tiek uzsvērti arī kultūrvēsturiskie aspekti, kas savukārt kalpotu kā papildu arguments Satversmes tiesā.

Vienlaikus, Vilnītis norādīja, ka neatbalsta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (A/Par!) demisijas pieprasījumu.

“Vienīgais ieguvums, ko es šeit redzu, ir laika novilcināšana,” skaidroja Vilnītis. “Kad ministrs būtu demisionējis, viņa vietā nāktu cita amatpersona, un mēs dialogu atkal sāktu no jauna. Es ļoti vēlētos šo diskusiju turpināt,” uzsvēra Liepājas mērs.

Kā ziņots, neraugoties uz vairāku pašvaldību izteiktajiem iebildumiem, valdība otrdien pēc dažu stundu ilgām diskusijām atbalstīja VARAM piedāvājumu līdzšinējo 119 vietvaru vietā izveidot 36 pašvaldības un ļāva ministrijai turpināt nepieciešamos darbus administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai.

Atbalstītais piedāvājums paredz Liepājas apvienošanu ar astoņiem apkārtējiem novadiem – Grobiņas, Rucavas, Nīcas, Pāvilostas, Aizputes, Durbes, Priekules un Vaiņodes.

43 komentāri

2019-09-19 11:22

čuhņa: NAV IEMESLA SATRAUKTIES!ZEMESLODI TUR 3 ZILOŅI!

2019-09-19 11:31

Draudiiikii: atradies draudētājs. Kakim zem astes vilnīša draudi

2019-09-19 11:33

Sniegs: Tas viss ir prieks, bet mums Paurupe pirmais sniegs tikko uzsniga un mes tiesasimies ja tas sniegs nokusis!!!

2019-09-19 11:45

drille: Nu, nu. Bailes zaudēt varu? Neviens jau netaisās Liepājai atņemt pilsētas statusu! Izlasīju Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu. Ilgtermiņā šī reforma būs ieguvums, no pārmaiņām vienmēr baidās. Bet šoreiz visvairāk baidās tie, kam bail zaudēt varu.

2019-09-19 11:45

Iieteikums Rates kungiem: Lau nepievienotu Nicu un Rucavu sakat rakt kanalu uz ezera pusi un tad neviens no sis puses netiks Liepaja ieksa!Par to otru pusi domajat pasi, ko var tur izdarit lai tie no Grobinas puses netiek ieksa!!!!

2019-09-19 11:48

drille: Bail zaudēt varu? Izlasīju likumprojektu Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums. Ilgtermiņā no reformas būs ieguvumi.Un Liepājai neviens netaisās atņemt pilsētas statusu, nevajag muldēt.

2019-09-19 11:48

Rajons: Bija normāls visiem pierasts un saprotams teritoriālais iedalījums kopā 26 rajoni vot vajadzēja 2009 gadā visu sadrumstalot pa novadiem lai tagad atkal mēģinātu apvienot pilnīgs sviests

2019-09-19 11:59

Leons: Protams, ka cīnīsies pret. Citādi vēlēšanās būs jākonkurē ar rajona deputātiem, kur tāds Vilnītis knapi zināms un viņa darbi vispār nemanāmi. Pēctam vēl vajadzēs sarūmēties pie barotavām, jo kāda vieta SEZ valdē jau ar būs jāatdod. Grūti laiki politbiznesam rādās...

2019-09-19 12:14

nja: Bail, ka Priedols maizi un varu neatņem? Slabo pret Grobiņas ķeizaru?

2019-09-19 12:22

Es...: Kas var valstiskās nozīmes pilsētu, ja no pašvaldību izlīdzināšanas fonda jāseņem virs 12 miljoni eiro?! Pilsēta, kas dzīvo uz citu pašvaldību rēķinu. Kaut kas tak jādara lietas labā.

2019-09-19 12:27

Qr: Bija normāls tas rajonu sadalījums, tas gan. Tikai toreiz bija Liepāja un rajons. Bet tagad grib Liepāju pielīdzināt Aizputei, Grobiņai, Durbei vai Priekulei. Lūk tas ir gan nenormāli.
Vispār nesaprotu, kāpēc mūsu valstī būs tikai divas valsts nozīmes pilsētas, un viena no tām būs.... JŪRMALA! Pēc kādiem vispār kritērijiem Jūrmala ir valsts pilsēta, bet Liepāja, kas ir bijusi pat galvaspilsēta, bus tagad lauki? Hallo, Pūce, ko tu tur Jūrmalā lobē?

2019-09-19 12:34

E.ce: Ne tiesāsies ne ko, tikai pozēšana ! Protams ir jāoptimizē un ir vajadzīgas reformas! Protams gribētos dzirdēt un lai tas notiek ar citās valsts struktūrās, ministriju uzpūsto štatu vienībās. Kā arī saeimas ievēlēto deputātu vietu procentuāla samazināšana utt.

2019-09-19 12:36

zūd sile: Pēdējās barotavas Seskolandei atņem- Liepājas slimnīca, Liepājas osta, Piejūras slimnīca, Olimpiskais centrs, Dzintars utt

2019-09-19 12:36

kas i ko: Piekrītu, vajag pievienot reģioniem. Tad nekamps tik daudz, bet arī lauku cilvēkiem kaut kas beidzot atleks.

2019-09-19 12:43

Modža: Visi tikai domā par par sevi un savu kabatu. Kad sāks domāt arī par cilvēkiem? Padomju laikos visu dalīja brālīgi. Par pielīdzināšanu reģioniem!! Žēl ka nav izsludināta balsošana.

2019-09-19 12:46

exliepājnieks: Tā reforma ir liels murgs, nu kā var laukus pielikt pilsētai, jo lauku teritorijai ir vieni mērķi un pilsētai citi. Var veidot Liepājas apriņķi bet tikai bes Liepājas ar apriņķa centru Grobiņā. Jāatstāj valsts nozīmes pilsētas kā bija.

2019-09-19 12:47

Kundziņš: Apbrīnoju atsevišķu pāķu pāķiskumu. Jūs domājat, ka Liepāja risinās jūsu problēmas? Aizmirstiet. Ja politiķi kaut ko kādreiz dara no solïtā tad primāri savam vēlētājam. Jaunajā domē pārstāvji no Vaiņodes, Nīcas un pārējiem miestiem būs zerro. Tāpat rullēs Liepājas sesks, krievu saskaņa un kāds alternatīvais..

2019-09-19 12:49

Jurîtis: Pat liepājnieku komentāros tupie Pūces troļļi ir klāt. Arī novada iedzīvotaji tā domā - kad novadiem jābūt atsevišķi. Kā bija rajona laikā.

2019-09-19 13:00

Pilsētas cilvēks: Man kā pilsētas cilvēkam, nevajag,ka mūsu pilsētai pievieno kaut kādus pāķus. Baigi mums viņus vajag-uz kakla sēdēs tuvākā un tālākā pāķu kolonija. Vajadzētu vispār kā Jūrmalai-iebraukšanas maksu. Galu galā,esam tak pie jūras,koncerti,tūrisms... pus pa jokam,pus taisnība.

2019-09-19 13:09

terminātors: Pēc Jāņa Vilnīša gudrā teikuma teiktā ka viņš draudot apvienošanos ar paša Liepājas rajona ciemiem ar tiesas darbiem,domāju ka viņam ir laiks un nekavējottie jāatkāpjas no Liepājas mēra amata pienākumiem jo uzskatu ka viņam pašam mēram ar sevi nav īsti vietā ar galvu,sen jau bij laiks apvienoties arī ar visu Liepājas rajona ciemiem...

2019-09-19 13:50

Pāķi vai stulbie pilsētnieki,: var jau lamāt kā vienus,tā otrus,bet,domāt ar galvu gan vajag. Pilsētai neinteresēs lauku problēmas un otrādi.Ja ziemā ceļš nebūs tīrīts 30 km no Liepājas,vai tas pilsētā kādu interesēs?Ak,būs atbildīgie un attiecīgi dienesti?Tad kāpēc vajadzīga reforma?Beigās tas administratīvais aparāts būs lielāks,nekā pašvaldībās ir tagad.

2019-09-19 13:51

tas: Ja vajag tad tiesasies,ta turet

2019-09-19 13:59

Es...: Kāpēc Jūrmāla?! Viņai ir otra lielākā iemaksā pašvaldību izlīdzināšanas fondā aiz Rīgas. Liepājā otrā lielāka naudas saņēmēja aiz Daugavpils!!!

2019-09-19 14:16

exliepājnieks: Jūrmalnieki Attīstībai/PAR atskaita naudiņu un ne to mazāko summiņu. Šī reforma izskatās pēc pilnīgas valsts sagraušanas un finanšu piesaistes tikai Rīgai un Jūrmalai. Te nu būs realizējies teiciens Rīga un pārējie lauki.

2019-09-19 14:26

Tas tam pilsētas cilvēkam: Uzliksim iebraukšanas maksu Nīcas novadā,Grobiņas novadā un tu varēsi tusēt savā superkrutājā Liepājā,pilsētas pāķi.

2019-09-19 14:31

Qr: >Es....

O, patiešām, tad jau valsts nozīmes pilsētām tad jābūt arī Mārupei, Ķekavai, Garkalnei.

2019-09-19 15:24

ha ha: Būs atkal Liepājas rajons vajadzēs šilti atjaunot Kalvenes pagastā pie šosejas.

2019-09-19 15:58

njjjā: Vilnīts būtu labāk saviem pašvaldības iestāžu darbiniekiem (piem., bērnudārza audzinātājām) būtiski algas palielinājis, jo tās jau tuvojas minimālajai algai, citādi neviens par viņa partiju vairs nebalsos. Un par Seska partiju tāpat. Bet nu ir gan nabagmāja, ko citas pašvaldības spiestas ar 12 miljoniem katru gadu dotēt. Un tik ceļ višdas halles uz parāda vēl klāt

2019-09-19 16:38

Vilnim: Šīs ir bailes zaudēt varu. LRA tik dzīvo uz regionu domēm. Reforma ir LRA partijas beigas. Otrkārt ja Vilnītis izlasītu reformas dokumentus, tur nekas nav minēts par Liepājas apvienošanu.

2019-09-19 17:26

Jāzeps Poškus: Priekšsēdētāj nevajag č...... pret VĒJU ,stādā mīļais ,strādā.

2019-09-19 17:37

harijjs: Bail zaudēt varu. neviens netaisās atņemt pilsētas statusu.

2019-09-19 18:51

INTERESANTS TAS MĒRS: Nedomā par cilvēkiem nemaz un par nākotni arī ne.Lauki ,tas būs feini,cilvēki varēs dārzus dabūt,skolās ēdināšanu varēs nodrošināt ,ja simtlatnieki audzēs dārzeņus.Viss būs plaāks un iespējas lielākas,cietumu varēs celt nevisa Liepājas nostūrī ,bet piemēram Rucavā,kur vispār māju nav,tā kā Nidas ciemā vai arī kādā Sakas pagasta stūrī.Ja galva strādās unmērķis nebūs tikai savas kabatas papildināšana ,tad viss būs ļoti labi.

2019-09-19 19:07

patiesībā: Vilnītim bail, jo tas var nopietni sašūpot viņa krēslu un ne ar pārāk vērā ņemamu izglītības līmeni apveltītais "mērs" var izvelties no sava troņa! Vilnītis pat Liepāju nespēj uzturēt kārtībā, kur nu vēl lielākus plašumus! Un , interesanti, vai Liepāja ar tik neprasmīgu "saimniekošanu" nav jau izsaimniekota un bankrotējusi? Visi trīc par saviem amatiem, jo būs konkurence. Tāpēc neviens nevēlas apvienošanu, kas ir pat ļoti nepieciešama!

2019-09-19 19:52

Viens komentētājs ir: pārliecināts,ka laukos zeme pieder visiem,nu tiek ies un audzēs dārzeņus! Un simtlatnieki rikšos,viens otru apdzīdami?Ak,jē,vai vēl kāds pilsētā tā domā?! Jeb,varbūt kaut kur kāpās kašāsies ar kaplīti,blakus tiem jaunajiem cietumiem?Muļķības muļķību galā.

2019-09-19 20:11

tam 19:52: Aizver muti. Cilvēki grib dzīvot labāk,nevis sprāgt nost ar mazajām pensijām,kuras pat pabalstu grūti nosaukt. Domās ar galvu ,nevis ar otru galu,nebūs katram kungam pie dibena dienesta auto,tad dzīves līmenis celsies un apvienosana būs izdevusies.LIKUMPROJEKTS IR SUPER ,VIETĒJIE KUNGI DOMĀ,KA TAUTA LASĪT NEPROT.

2019-09-19 20:17

MMM: Nesaprotu ,ko Vilnītis tā satraucas?Tāpat jau šobrīd apkārtējo Liepājas novadu iedzīvotāji pamazām pārceļas un strādā Liepājā.Visi apkārtēji novadi paliek tukši .Novadu apvienošana ar Liepāju faktiski legalizēs jau esošo situāciju.

2019-09-19 21:01

rajonu pārdale: rajonus sadalīja novados!!
Kāpēc?
Naivums ja kāds to nesaprata.
Nemodernais vārds - komunisti!
To veica viņi!! Lai sarkanie baroniņi un sarkanie ķeizariņi, tiešā nozīmē, mazās teritorijas izlaupītu, iztirgotu, šķiestos ar naudu un sadārdzinājumos būvētu nesaimnieciskas būves.Pārklātu nedabīgi valsti ar koncertzālēm, baseiniem, sporta hallēm, laikā, kad šī nauda bija jāiegulda reālai attīstībai un valsts nozīmes vajadzībām. Nekad komunisti nav bijuši miljonāri, valsts izzadzēji, tautas bendes...
Reforma, tikai pirmais solis sarkanās ēras iznīcināšanai...

2019-09-19 22:14

Otto: liepāja var elemenetāri rīgu ar visu saeimu pasūtīt dirst...
tāds ""aicinājums'" ir tikai formāls ,taču ,ja izdara kā Daugavpils ,kura atsakās no dažādu pilsētu sadraudzību reketierkantoriem ,tad nauda paliek pilsētā..
Bet izskatās ,ka Vilnītis ir no mīkstajiem..

2019-09-19 22:29

Sponger: Pilsētas cilvēk, kad izbrauksi no pilsētas, būs jāmaksā par iebraukšanu laukos.

2019-09-20 10:59

sidarss: Kas vainīgs, tas bailīgs! Sesks ar Vilnīti Liepāju pa šiem gadiem ir padarījuši par mazapdzīvotu pilsētiņu, tāpēc-vismaz Liepājas gadījumā-lai Pūcem izdodas!

2019-09-20 16:06

Man ir viens jautājums: reformas atbalstītājiem.Vai jūs tiešām ticat,ka nauda,kas tiks ietaupīta,likvidējot lauku novadu administrācijas,nonāks tur,kur tai jānonāk-jūsu dzīves uzlabošanai?!Vai jums realitāte neko nav iemācījusi?! Likvidēja daļu ierēdņu vietas un valsts uzņēmumu valdes,kur tiek izgāzti tiešām mežonīgi līdzekļi,tas viss ir atpakaļ un vēl ar uzviju!Jūsu personiskās atriebības jeb gandarījuma kāre,ka vietējiem piegriezīs skābekli,neļauj saredzēt to,ka tā naudiņa ir štrunts,kas valstī kopumā neko nemainīs,tikai aizšķūrēs laukus vēl lielākā aizmirstībā!Un te es ar laukiem domāju arī Liepāju.Naudiņa paliks valstij,tas ir,Rīgai,un Liepāja ar lauku novadiem varēs kost viens otram rīkli pušu.Ja būs,kas kož.

2019-09-22 13:32

Temīda: Kas var valstiskās nozīmes pilsētu, ja no pašvaldību izlīdzināšanas fonda jāseņem virs 12 miljoni eiro?! Pilsēta, kas dzīvo uz citu pašvaldību rēķinu. Lielais Dzintars vispār lielākā afēra, kuru jāuztur pilsētniekiem! Ejiet strādāt Vilnīša kungs, nerunājiet muļķības!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz