Piektdiena, 30. oktobris Ulla, Nadīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aicinās uz Karostas festivālu, ievērojot drošību

Aicinās uz Karostas festivālu, ievērojot drošību
Foto: liepajniekiem.lv
03.06.2020 06:00

 Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Karostas festivāls, kuru jau otro gadu jūnijā rīko Karostas glābšanas biedrība (KGB), Karostas cietuma un redāna apsaimniekotāja, notiks, skaitot tā apmeklētājus, aicinot visus būt atbildīgiem, lai pulcēšanās noteikumi un epidemioloģiskās drošības nosacījumi netiktu pārkāpti, “Kurzemes Vārdam” pastāsta biedrības priekšsēdētāja Monta Krafte.

Vēlme pēc brīvības laužas ārā

Festivāla dienas būs no 8. līdz 14. jūnijam, un tas būs veltīts 30 gadiem kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, akcentējot, kā šis laiks ir ietekmējis Karostu. “Vienlaikus festivāls ir daļa no Latvijas valsts simtgades programmas. 2020. gadā simtgades programmas vadmotīvs ir brīvība – svinam notikumus, kas pirms simt un pirms trīsdesmit gadiem bija izšķiroši Latvijas valsts neatkarībai,” uzsver rīkotāja.

Pavasaris ar Covid-19 pandēmiju ieviesa programmā korekcijas. Daudzi ārvalstu mākslinieki, kuri būtu vēlējušies, uz Liepāju neatbrauks, un organizatoriem bija jāpalauza galva, kā Kultūrkapitāla fonda un pašvaldības atbalstītos svētkus sarīkot tā, lai ļaudis nedrūzmētos. Pagājušajā gadā publikai bija viens vienā dienā koncentrēts pasākums, šoreiz būs citādi – svētki būs izstiepti, katrs notikums citā vietā un laikā. Vienas norises paredzētas telpās, citas – ārā. “Daļa aizbrauks velo ekskursijā, citi paliks. Zināsim, kad pirmie gaidāmi atpakaļ,” M. Krafte min piemēru. Svētku notikumi plānoti tā, lai tie varētu norisināties arī tad, ja pulcēšanās ierobežojumi līdz 25 cilvēkiem vienkop netiktu mainīti. Ja tie mainīsies, festivāls nemainīsies, bet organizatoriem būs vieglāk. Festivālam mobilizēti ne tikai visi cietuma darbinieki, bet arī brīvprātīgie palīgi. “Ierobežojumu dēļ vienu brīdi šķita, ka neviens nekur negribēs iet un arī pie mums nenāks, bet tagad jūtam – cilvēku vēlme pēc brīvības sāk lauzties ārā. Interese par festivālu ir liela. Izaicinājumi ir tāpēc, lai tos pieņemtu. Es ceru, ka latviešu mentalitāte mums palīdzēs, distancēties citam no cita mums nav grūti,” viņa atzīst.

Viens no svētku stūrakmeņiem būs plenērs ar dalībniekiem no Latvijas, Igaunijas un Spānijas (spāņu māksliniece Klāra Kabrera pašlaik dzīvo Igaunijā, festivālā piedalījās arī pērn). Mākslinieki ieradīsies pirmdien, 8. jūnijā, un visu nedēļu Karostā veidos savus darbus. Iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti nākt un skatīties, kā tas notiek, stāsta M. Krafte. Liepājas pārstāves Agnese Rudzīte un Kristīne Dekovice un māksliniece no Ventspils Justīne Seile-Urtāne veidos 3600 gleznas Karostas cietuma kamerās. Karostas ūdenstornī strādās Ritums Ivanovs, viens no pazīstamākajiem latviešu mūsdienu gleznotājiem, Agate Apkalne un tēlnieks Egons Peršēvics, kurš veidos Baltijas jūras nāru, viņam pozēs modelis. No pirmdienas līdz piektdienai laikā no pulksten 15 līdz 18 būs vienreizēja iespēja apmeklēt šo trīs mākslinieku izbraukuma darbnīcu un sekot līdzi mākslas darbu tapšanai. Darbi taps arī redānā un Ziemeļu fortos, un uz kāda apķēpāta šķūņa sienas Turaidas un Invalīdu ielas stūrī. Mākslas darbi būs paliekoši.

Cietumā, ūdenstornī, redānā

Piektdien, 12. jūnijā, apmeklētāji aicināti uz Karostas cietumu. Visas dienas garumā notiks cietuma apskate, tur tapušo mākslas darbu prezentācijas, tikšanās ar māksliniekiem. Cietuma pagalmā būs vintāžas tirdziņš, izstādes “Karostnieks mākslinieks iznāk no skapja” un “Karostnieka kolekcija”. “Karostā dzīvo dažādi cilvēki, viņiem ir interesantas lietas, krājumi no padomju laika sekcijām. Pašam tā bijusi sirdslieta, bet mājiniekus varbūt tracinājusi. Te būs iespēja to visu parādīt, un neatraidīsim, ja kāds pieteiksies arī no citiem pilsētas rajoniem. Ja grib, lai savas lietas andelē,” stāsta M. Krafte.

Pulksten 14 cietuma pagalmā diskusijā “Nākamie 30 gadi Karostā” piedalīsies pašvaldības un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārstāvji, vietējie uzņēmēji, vides aktīvisti, arhitekti. Diskusiju vadīs Dzintars Hmieļevskis. Savukārt pulksten 17 uz diskusiju par vārda brīvību literatūrā “Kad negribam klusēt” aicinās publicists Ilmārs Šlāpins un dzejniece Inga Gaile. Pulksten 19 spēlēs džeza ansamblis “Magone”, bet 20.30 kino vakarā demonstrēs filmas “Jelgava ’94” un “Kriminālās ekselences fonds”.

Sestdien, 13. jūnijā, Karostas ūdenstornī no pulksten 16 līdz 19 būs šeit tapušo mākslas darbu prezentācija un poētiskās reinkarnācijas “Es esmu ūdenstornis, es esmu cisterna”, ko veidos Latvijas Rakstnieku savienības Literārās akadēmijas absolventu dzejas nometnes dalībnieki. Visu nedēļu Karotas cietumā būs norisinājusies dzejas nometne ar vadmotīvu “Kas tas par dzejnieku, kas nav sēdējis cietumā…”

Vēl sestdien plānotas divas apmēram stundu garas gida vadītas velo ekskursijas. Viena sāksies pulksten 16 pie O. Kalpaka tilta (pilsētas centra pusē), otra pulksten 17 pie ūdenstorņa.

Svētdien, 14. jūnijā, svētki pārcelsies uz redānu 14. novembra bulvārī. Tur no pulksten 13 līdz 17 varēs tikties ar māksliniekiem un apskatīt viņu veikumu, vērot video performanci “30 neatkarības gadi Karostā”, ko veidos Liepājas Universitātes jauno mediju mākslinieki, piedalīties dzejas telpā ar Annu Auziņu.

Tā kā Karosta ir bijusi militārā bāze un te norisinājušās svarīgas Latvijas vēstures epizodes Atbrīvošanas kara un Otrā pasaules kara laikā, KGB vēlas redānā izveidot kara muzeju. Pašlaik galvenais šķērslis tam ir elektrības trūkums. Lai apliecinātu KGB nodomu, redānā būs ierīkots vienas dienas muzejs.

Pulksten 13 no O. Kalpaka tilta startēs antīko auto un moto spēkratu parāde, kas virzīsies cauri Karostai un noslēgsies redānā.

Vēl, svinot Latvijas mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” 35. jubileju, notiks akcija “ApGLEZNO un noBILDĒ arī tu savu pastkastīti!”. Karostas festivāla dalībnieki – mākslinieki, mūziķi, dzejnieki un aicinātie viesi – apgleznos īstas pastkastītes. Savukārt Liepājas skolēni aicināti iesaistīties festivāla akcijā “Ja man būtu pastkastīte…” un izveidot pastkastītes maketu. Izgatavotās kastītes jāatgādā uz Karostas cietumu, tās būs apskatāmas redānā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz