Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Aisteres ielas 7.nama iedzīvotāji atgriezušies mājās

Aisteres ielas 7.nama iedzīvotāji atgriezušies mājās
Foto: Publicitātes
04.11.2016 11:51

liepajniekiem.lv

Pēc publikācijas portālā vakar, 3.novembrī, vērsās Aisteres ielas 7.mājas vecākais, kurš pauda sašutumu, norādot, ka viņš nepatiesi tiek vainots nolaidībā un bezdarbībā.

Zigmunds Peters portālam skaidroja, ka mājas iedzīvotāji jau gadus trīs centušies panākt, lai mājas tehniskais stāvoklis tiktu uzlabots. Iedzīvotāji kopsapulcē pieņēmuši lēmumu, ka vēlas veikt mājas renovāciju. Sagatavots projekts, kurā bijusi iekļauta arī jumta pārsedzes un jumta renovācija. Par to samaksāts ap 8000 eiro. Saņemts arī apstiprinājums, ka būs Eiropas fondu līdzfinansējums. Taču banka pēkšņi atteikusi kredītu summai, kas bijis nepieciešams no mājas puses.

Mājas vecākais neslēpj, ka, visticamāk, kredīts atteikts tāpēc, ka mājai bijis un joprojām ir ievērojams parāds par komunālajiem maksājumiem.

Z.Peters apgalvo, ka, nebūdams speciālists, jau šā gada pavasarī vērsies pie apsaimniekotāja, norādot, ka mājas tehniskais stāvoklis ir slikts. Veikta ekspertīze. Vasarā sekojusi projekta izstrāde jumta remontam, kas no mājas naudas izmaksājusi ap 1700 eiro: ”Projekta izstrāde arī prasīja laiku.”

Taču, kad projekts bijis gatavs, kļuvis skaidrs, ka tas vairs neder, jo mājas stāvoklis ļoti strauji pasliktinājies, situācija kļuvusi bīstama: ”Tad reaģēja arī apsaimniekotājs un Būvvalde.”

Mājas vecākais teic paldies pilsētas pašvaldībai par palīdzību krīzes situācijā un stāsta, ka mājas iedzīvotāji jau ceturtdienas, 3.novembra, vakarā atgriezušies mājās.

Taujāts, kā iedzīvotāji rīkosies turpmāk, lai ēka tiktu pie pastāvīga jumta, mājas vecākais skaidroja, ka pagaidām komentēt neko vēl nevar: ”Mums būs tikšanās ar apsaimniekotāju un pašvaldības pārstāvjiem. Tad redzēsim, kā notikumi risināsies tālāk.”

Ja jumta pārseguma un patstāvīgā jumta uzlikšanai būs nepieciešami vairāk nekā 40 000 eiro, kā ceturtdien, 3.novembrī, izskanēja Liepājas pilsētas domes Finanšu komitejas sēdē, kur deputāti no budžeta rezerves fonda nolēma mājas glābšanai un pagaidu jumta uzlikšanai piešķirt 22 500 eiro, iedzīvotājiem būs jādomā, kur ņemt līdzekļus, jo uzkrājums ir ap 16 000 eiro.

Mājai pēc tās vecākā teiktā joprojām ir parāds. Taču viens no variantiem varētu būt apsaimniekošanas maksas palielināšana, jo pagaidām tā par 1 kvadrātmetru nepārsniedz 50 eiro centus.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli