Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aivars Kleins – Antiņš, kurš nepagurst ceļā uz saulaino tāli

Aivars Kleins – Antiņš, kurš nepagurst ceļā uz saulaino tāli
Foto: Egons Zīverts
09.03.2017 08:31

liepajniekiem.lv

Bija tālā 1996.gada Ziemassvētki, kad mākslinieks Aivars Kleins kopā ar kundzi Ingu atvēra mākslas galeriju ”Klints” vēsturiskajā ēkā A.Klints ielā.

Minēto ēku par 2000 rubļiem Kleini 1989.gadā nopirka no pilsētas domes. 1992.gadā, sākoties denacionalizācijai, ēkai uzradās īpašnieki. Ar ēkas saimniekiem – Amerikas latviešiem – Kleiniem izdevās vienoties par ēkas izmantošanu. Galerijas izveidē un darbībā tika ieguldīts ne mazums laika, pūļu un sirds siltuma.

Taču saimnieku mantinieki bija citās domās – meitas prasīja pārāk augstu cenu no mākslas lauciņa kopējiem. ”Beidzās ilūzijas par ārzemju latviešiem, kuri nāks mums palīgā,” atskatoties pagātnē, teic Aivars. Viss beidzās ar to, ka vairāk nekā desmit gadu pēc izveidošanas galerija ”Klints” savu pastāvēšanu beidza.  

”Laikam jau Dievam bija citi plāni,” tagad teic Aivars. Tam pierādījums ir tas, ka vēl pēc desmit gadiem viņš, ģimenes atbalstīts, izveidoja un 2016.gada 13 oktobrī atvēra galeriju ”Ludviķis”.

Liepājas dzimšanas dienā, 18.martā, koncertzālē ”Lielais dzintars” tiks sumināti titulam ”Gada liepājnieks” izvirzītie – cilvēki, kuru veikums vai notikums ar viņa līdzdalību 2016.gadā Liepājā bijis īpaši spilgts un pamanāms. Viens no viņiem ir mākslinieks, gleznotājs, koktēlnieks Aivars Kleins, kurš titulam izvirzīts par mākslas salona ”Ludviķis” atvēršanu un Liepājas vārda popularizēšanu, rīkojot plenēru “Liepājas Marīna”.

”Katram jau savs trakums,” smej Aivars, jautāts, kur viņš ņēma spēku nenolaist rokas un pēc galerijas ”Klints” bēdīgās pieredzes visu sākt no jauna un novest līdz galam.

Tad nopietnāk turpina: ”Pēc ”Klints” man vairs ne no kā nav bail, ja runājam par vēsturiskām ēkām. Cilvēkiem, kuri no šīm lietām neko nesaprot, liekas: šusmas! Ēka, kur veidojām ”Ludviķi”, bija ļoti sliktā stāvoklī, taču pieredze ļāva saprast, ka projekts ir paceļams. Protams, tagad ir pavisam citas izmaksas…”

Runājot par savu iekšējo spēku un spītu, Aivars atkal smej: ”Vienmēr atceros, kā Rainis teica Antiņam: tu nevis uz Saulcerīti domā, bet uz saulaino tāli; un tad tu uzjāsi kalnā.”

Viņš piekrīt, ka savā ziņā līdzinās Antiņam: ”Ir jādomā nevis par biznesu, bet par vērtībām, kuras tu radi! Tas ir primārais! Tāpēc daudz kas ikdienā nojūk, ka daļai nav morālu ideālu. Protams, mēs šobrīd saasināti saskaramies ar materiālajiem jautājumiem, jo uz kāda pamata lai algas palielina mazais uzņēmējs, esot reālajā tirgus ekonomikā?”

Aivars piekrīt arī tam, ka tieši Antiņa ideālisms palīdzējis cauri gadiem ”izvilkt” plenēru ”Liepājas Marīna”, neļaujot tam ”nomirt” grūtību dēļ: ”Pirms gadiem desmit šis pasākums balansēja uz naža asmens, bija ļoti liels iespringums.”

Tincināts, vai tituls ”Gada liepājnieks” nenoēnos Antiņa ideālismu, Aivars atzīst: ”Kā makšķernieks esmu mazliet māņticīgs. Ir teiciens: esi uzmanīgs nelaimē, bet divreiz uzmanīgāks – laimē. Ir jāmāk sevi uzturēt formā, jo nekas jau nav beidzies, viss turpinās. Ikdienas darbs aizņem lielāku tiesu, nekā svētki. Protams, atzinība, arī Kultūras balva, dod stimulu, taču zinu, ka viedokļi ir dažādi.”

Bet ar zvaigžņu slimību Aivars nesaslimšot, viņš sola un smej balsī.

”Ļoti, ļoti ir jāuzmanās no rutīnas,” pēc pieredzes uzsver mākslinieks: ”Protams, bez finansējuma ar mākslu saistītus projektus realizēt nevar! Bet, ja mākslinieks domās tikai par naudu, nekāda māksla nesanāks…”

8 komentāri

2017-03-09 10:15

Darbs dara darītāju!: Vairak šādu cilvēku Liepājā, un viss būs kārtībā!
Zinu, par ko viņš runā, sakot, ka "daļai nav morālu ideālu" - es pat teiktu - šai daļai ir tendence palielināties mūsdienu MODERNAJĀ pasaulē, kur vērtību saprot tikai naudas izteiksmē. Bet vēl jau ir arī reālā darba darītāji. Cilvēks kā vērtība, kam piemīt prasmes un spēja kaut ko patiešām DARĪT. Lūk, ko nozīmē, darbs un darba rīks!!!
Telefonu paaudze - uz mirkli nolieciet malā savu visuma centru, un aizejiet paskatieties, kā pasaule tiek veidota REĀLAJĀ realitātē!

2017-03-09 11:12

dzervite: Patiess prieks par Aivaru Kleinu un viņa dzīvesbiedri. Lai visi augstākie spēki ir ar viņiem !

2017-03-09 11:16

Ivars Leins: Aivars jau pēšas kā traks, bet mūžīgā ņāudēšana par piķi, neviens neko nepērk, grīti izkulties ar kapeikām, ja tu ko nopirktu būtu vieglāk..... dzirdot vienmēr šīs frāzes, rodas barjera un gribēšana tālāk komunicēt, kaut iespējasm gribētos kādreiz ko nopirkt no labā mākslinieka darbiem. Vajadzētu pārskatīt komunikācijas stilu ar tautu.

2017-03-09 14:21

iciks: Diezin vai pareiza filozofija. Redz kā U. Pīlēnam sanāk māksla, ja ir piķis. Nauda valda pār pasauli. Strādā tikai tie, kas ir neveiksminieki.

2017-03-09 14:30

cccp: Antins vismaz uzjaja stikla kalna :)

2017-03-10 11:36

To Dik dik: un tad, ja arī tā būtu?! Ko Tu esi sasniedzis nečikāns būdams, māki riet i-netā?

2017-03-11 14:49

pazina: Prieks un apbrina par Kleinu gimenes aktivitatem darboshanas prieku ,! Lai speks un veseliba!
Lai skaugu vardi lido garam!
Ta turpinat!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz