Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Aizdomas par koronavīrusu liepājniekam

Aizdomas par koronavīrusu liepājniekam
Šodien "Whatsapp" sarakstē liepājnieki cits ar citu dalās ar fotogrāfijām, kurās Grobiņas degvielas uzpildes stacijā redzams medicīniskās palīdzības transports un tā brigādes loceklis īpašā aizsargtērpā. (Foto: no soctīkliem)
26.02.2020 17:18

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Šodien no Liepājas uz Rīgu nogādāts pacients ar iespējamām koronavīrusa pazīmēm. “Es varu apstiprināt, ka Liepājā ir bijis šāds izsaukums,” informāciju apstiprina Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Neoficiāla informācija vēsta, ka liepājnieks pēc atgriešanās no Itālijas, vērsās pie ģimenes ārstes ar saaukstēšanās simptomiem.

Daktere izsaukusi neatliekamo medicīnisko palīdzību, tāpēc liepājnieks nogādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrā”.

“Mūsu valsts ir vienīgā no Baltijas valstīm, kur analīzes veic uz vietas, Infektoloģijas centrā. Pagaidām nav zināmi liepājnieka analīžu rezultāti,” skaidro I. Bukša. Viņa uzsver, ka līdz šim pārbaudes veiktas 32 pacientiem. “Pagaidām nevienam koronavīruss nav apstiprināts. Bet tas, ka mediķu brigāde brauc speciālajos aizsargtērpos, ir normāla prakse. Tādā veidā pacienta pārvešana notiek visā pasaulē. Tie ir drošības pasākumi”.

Speciāliste izskaidro, ka pacientiem, kuri tiek nogādāti uz Infektoloģijas centru, lai veiktu analīzes uz konkrēto vīrusu, jābūt diviem komponentiem: ja cilvēks pēdējo 14 dienu laikā ir atgriezies no vīrusa skartajām teritorijām (divi Itālijas reģioni, Ķīna, Dienvidkoreja un Irāna) un ja viņam ir konstatēta saslimšana.

Saistītie raksti

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli