Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Aizdomu ēna krīt uz sešām saimniecībām

Aizdomu ēna krīt uz sešām saimniecībām
Foto: Egons Zīverts
04.07.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Pēc publikācijas “Kurzemes Vārdā” par iespējamo krāpniecību Liepājas Pētertirgū Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) tur veica vērienīgu pārbaudi, lai pārliecinātos, vai tirgotāji ievēro noteiktās prasības, tai skaitā no Polijas ievestos lauku labumus nepārdod kā tepat audzētus.

PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītājas vietniece Gita Riekstiņa laikrakstam pastāstīja, ka vakar tirgū pārbaudes veikuši četri PVD inspektori un vairākās vietās tirgotājiem izteikti aizrādījumi. Tāpat sešās no lauku piemājas saimniecībām PVD tuvākajā laikā veiks kontroli uz vietas, proti, lai noskaidrotu, vai produkcija nākusi tieši no turienes, kā arī vai apjoms atbilst tirgū pārdotajam.

“Tirgū situācija mainās pa minūtēm – vienā momentā viss var būt likumā noteiktā kārtībā, bet pēc brīža – jau aina var stipri atšķirties. Pašreizējo situāciju Liepājas Pētertirgū PVD inspektori nenovērtēja kā ļoti graujošu. Piemēram, par augļu vai dārzeņu izcelsmes dokumentiem netika konstatēts neviens pārkāpums. Manuprāt, lielākā problēma ir tā, ka patērētājs īsti nevar ieraudzīt informāciju, no kurienes produkcija nākusi. Apsekojot šīs vietas, katram tirgotājam kaut kur tomēr šī norāde bija, bet ne visur redzama. Par to mēs informējām arī tirgus administrāciju. Atrisinājums tam varētu būt vienota sistēma, proti, administrācija izsniegtu tirgotājiem šīs informatīvās norādes, kas cilvēkiem būtu labāk saprotamas un arī vizuāli izskatītos labāk,” teica G. Riekstiņa.

Par to, kāpēc tirgotāji cenšas slēpt augļu vai dārzeņu izcelsmi, PVD pārstāve izteicās šādi: “Mēs esam dzirdējuši dažādas versijas, taču visbiežākais aizbildinājums ir “tāpēc, ka mazāk pērk”, protams, tas ir pārkāpums un uz to mēs arī norādām. Ja pārkāpums ir konstatēts pirmo reizi, tad veicam pārrunas, taču, ja inspektoru darbs netiek respektēts un likums pārkāpts atkārtoti, tad sods var būt no 50 līdz pat 1000 eiro.”

Tāpat G. Riekstiņa uzsvēra: “Darbu sarežģī fakts, ka mazajiem tirgotājiem nav jāveic obligāta reģistrācija PVD, proti, ja gadā tiek notirgots mazāk par 500 kilogramiem. “Ir grūti izkontrolēt, kurš pārdod vairāk, kurš mazāk, tādēļ mums jābūt savā ziņā kā izmeklētājiem.”

79 komentāri

2019-07-04 07:23

Maigons: ja pie tirgotājiem redzamas vienādas ogas sakrautas kaudzes , tad skaidra bilde , ka poļu, kas viņas ieved?- tirgus īpašnieki , jo ieved ar fūri

2019-07-04 07:54

Zemeņu konveijers !!: Tur aiz bijušās Elektrona ēkas rītos var paskatīties ar ko ieved ,un kas ieved ! Ja iepriekšējos gados tirgoja no kastītēm mazākos daudzumos,lai ogas nesaspiestos un tām būtu preces izskats , tad šogad jau visas tiek sabērtas kaudzēs ,nav svarīgi,kā viņas pēc tam izskatās un kāda ir ogu kvalitāte no tādas pārbēršanas un saspiešanās kaudzēs! Negaršīgas, bez garšas ,ūdeņainas ! Laikam jau skaistas ,smaržīgas Latvijas zemenes jāpērk braucot pa tiešo uz saimniecībām .Ja pastaigā pa tirgu un paskatās kādas izskatās tirdzniecības vietas, un paši pārdevēji ,kas tirgo ogas, vienkārši briesmīgi ! Sākot ar paplātēm,kur ber ogas, mušām ,lapsenēm un beidzot ar īrētajām pārdevējām, bez priekšautiņiem ar vējā lidojošiem matiem! Nav atšķirības,vai tirgo kartupeļus,vai zemenes !!!

2019-07-04 07:59

hhfh: Ja nezini neko un neko nesaproti tad nemurgo < Fantasts >

2019-07-04 08:05

Eldorado: Atrodas taču arī muļķi, kas pērk tos poļu ķimikāliju pārbāztos mēslus! Pēc dārzeņu izmēra vien var pateikt, ka tur kaut kas nav kārtībā.

2019-07-04 08:12

Oga: Bet spekulantiem jau galvenais lai nopērk!Izmanto visādus līdzekļus lai muļķotu pircējus!

2019-07-04 08:13

donnelijs: Es īsti nesaprotu, kas visiem ir pret Polijas ogām un augļiem? Domājat, ka poļi paši arī nepērk pašu audzētos augļus?

2019-07-04 08:17

Es tev ELDORADO: Mūsu cilvēciņi tāpat pērk zemeņu mēslojumu ar NPK saviem mazdārziņiem un paši ēdam.

2019-07-04 08:52

fgd: Viena tante teica, ka lai nekristu aizdomu ēna par šmaukšanos tad saimniecībai vajagot mājās ierīkot vismaz nelielu zemeņu dobīti un reģistrēt. Tādā veidā varot tirgot poļu zemenes uz nebēdu un ej nu tagat pierādi ka tas mazais lauciņš nav super ražīgs. Nav nekādas kontrolescik daudz aptuveni piem. zemenes būtu iespējams novākt un pārdot no notektas platības lieluma :(

2019-07-04 09:02

Fūrija: Nu tas, kas notiek Liepājas tirgū, vispār nav prātam aptverams! Viena traka šmaukšanās un cilvēku krāpšana, kā arī svaru viltošana.

2019-07-04 09:06

Aizput: Pie mums Aizputē Bridžitai vienīgai pie Topa veikala durvīm ir atļauts tirgot polenes. Arī piegādātāju transports drīgst stāvēt pēc CSD noteikumiem neatļautās vietās. Tad spriediet paši kurš ir jumts šai kontrobandai.

2019-07-04 09:23

Elfs: Kas ir Aizputes Bridžita?

2019-07-04 09:26

otto: JA SĪKIEM LATVIEŠU BIROKRĀTIEM IEDOD KĀDU VARU ,TAD TOC SAK'PJ GALVĀ URĪNS.UN PAR POĻIEM?/ TUR NAV MUMS JĀCĪNĀtas ir valdības ziņā noliegt ievest poļu preces--bet liet tāda ,ka valdība pati mīž un pa kluso liek ar to nodarbotie scitiem..nekur nav aizliegts ārdot polijas zemenes..štrunta zemeņu dēļ ..nu un !! ko iegūs ,ja iznīdē spapildu poļu zemnes..? būs cenu paaugtsinājums citu zmeneēm..tikai reti debīliem var ienākt galvā ,ka sava tirgus sargāšana ir prioritāte ?/šodien tas sen garām''un tas viss ar latviešu valdību palīdzīvu ,kura iznīcinājusi mūsu lauksiamniecību ,rūpnoecību un visu paŗējo--ja ko vajag uz dakšām ,tad saeimu visus sasaukumus.

2019-07-04 09:37

JĀ!: Tauta parūks,parūks un viss turpināsies pa vecam,lai pie šīs tēmas atgrieztos atkal pēc gada.Ja atbildīgie dienesti būtu gribējuši,tad sen būtu tikuši galā ar šiem krāpniekiem,,,uzkupčiem",spekulantiem.Bet izskatās,ka šis bardaks viņiem dod labu pienesumu makos,tādēļ arī nekas netiek darīts,Citādi tas normāliem cilvēkiem nav saprotams.

2019-07-04 09:41

Mirdza: Varētu labāk ķert miljonu zagļus,ko neliek mieru nabaga lauksaimniekiem, kas tā dzīvību velk.Bet latviešus jau var viegli apčakarēt.Novērš uzmanību no miljonu zagļiem, uzbrūkot štrunta zemeņu tirgoņiem.Un visi kliedz pakaļ.Kliedziet, ka miljonāri izzog Latviju, kur tad Jūs esat?

2019-07-04 09:44

Atkritumi????....: Kamēr būs cilvēki,kam vienalga vai viņus muļķo vai nē, vai viņi ēd grieķu kartupeļus un poļu zemenes, un maksās ar vieglu roku pēdējos grašus par šo āprātu, tikmēr nekas nemainīsies ! Paturiet tos lielveikalu kartupeļus izvārītus intereses pēc divas dienas un jūs redzēsiet ar kādiem glumiem pelēcīgiem bumbuļiem viņi pārklāsies ! Latviešu kartupeļi apžūs un sakaltīs! Grieķu kartupeļiem iesaiņojumā beržas nost miza kā pavisam jauniem kartupeļiem, bet ir sausi un neskatoties uz ilgo piegādes ceļu, nemaz nebojājas !!! Pateicoties kam ! Mums te Latvija kā atkritumu konteiners ! Un visi pērkam nepadomājot !

2019-07-04 09:50

Jaunliepāja: Nu moins ! Poļi,grieķi ,itāļi dzīvo . Nav noindēti. Problēma ir ka tevi apšmauc. Tas nav patīkami. Ir izvēles programma- gribi pērc poļu vai vietējās,kas arī neizceļas ar nitrātu tīrību.

2019-07-04 09:54

zemene: neviena ļatvijas zemene neizaug bez ķīmijas,jo visas maivaboles un tā tālak tiek aplietas ar tādu ķīmiju prātam neaptveramu,jo polis nav tik bagāts ,lai varētu atļauties ,vajadzētu intereses pēc kādreiz pvd uztaisīt analīzes ,jūnija sākumā ,tad sāktu padomāt par latviešu pirmām zemenītem

2019-07-04 10:18

skauģis: Lielas aizdomas krīt uz stukačiem.

2019-07-04 10:22

Aizdomīgi: Vakar, lasot komentārus, tika pamanīts konkrēts PVD inspektores uzvārds un ar to saistītā zemeņu tirdzniecība. Šodien komentārs dzēsts. Spriediet paši!

2019-07-04 10:23

es vairs tur neiepērkos: Kāda jēga no tirgus, ja savu vietējo produkciju tur tirgo pāris tantiņas? - visiem pārējiem ir vienāds importa preču sortiments no vairumbāzēm :(
Nu, neskaitot, varbūt, vienīgi kartupeļniekus

2019-07-04 10:26

ejT: Latvijas zemnieki arī gāž ķīmiju laukiem lielos apmēros,to var redzēt katru vakaru,tālākos nostūros pat pa dienu,bet priekš pārbaudēm audzē atsevišķā laukā bez ķīmijas

2019-07-04 10:38

Klucis: Ja šeit visi dienesti ir uzpirkti un kam nauda ir tie var darīt ko grib un neviens nekā nepadarīs ! Nu lai jau ved tas savas poļu zemenes drīz varēs riit tikai ievestu dārzeni , neviens zemnieks parastais vairs tirgot tur nebrauks tas ir fakts . Jo Latvijas valsts ir iznīcina ar visiem dienestiem priekšgalā savus cilvēkus , mazos lauksaimniekus, ražotājus te nav ko runāt vispār un ar visu tirgus vadību priekšgalā vieni vienīgi naudas un kukuļa rauseji

2019-07-04 10:46

Ļoti: šmauc- ja neskatās uz svariem tad apčakarēs tik tā.....tas pats arī pie gaļas....ļoti jāskatās līdzi!

2019-07-04 10:48

To aizdomīgi: Atkārto tās PVD inspektores uzvārdu.!!Izsauksim uz KNAAB.

2019-07-04 10:56

Tirgus vadība neko nezin: Paši PVD inspektori visu labi zina un ja vēl papildus saņem no tirgotāja aploksni tad tirgo vesels kaut ķīnas preci. Kontrole ir tikai acu aizmālēšanai viss tak ir oki doki rīt būs raksts ka saimniecībās audzē zemenes. Kuram tad nesamaksāja ? Kad apvainojās un ielika avīzē

2019-07-04 11:33

nu moins: manā dārzā zemenes aug griezdamās bez ķimikālijām.

2019-07-04 12:23

xsd: Ja arī manu komentāru izdzēsa, tad no vakardienas Kurzemes vārda PVD inspektores uzvārdu vairs neizdzēsīs. Marita Zabīte, saimniecība Medzes pagastā "Ābelītes".

2019-07-04 12:34

es: Vienkārši vajag zināt, pie kā iepirkties! Ja tirgū katru gadu iepērkas, tad jau nu zina tos īstos tirgotājus: gurķus jāpērk pie "Medzes"3.galdiņa un Čunčas otrā pusē. Zemenes pie bijušās Nilles sāņus netālu no kartupeļiem; burkānus, kartupeļus, zaļumus pie "Silvas" un pretī, kur tirgojas pārdevēja no Nīcas.

2019-07-04 12:51

337: Ar kartupeļiem tirgū arī jābūt modriem.vienu rītu redzēju kā tīriem kartupeļiem ber zemi virsū un krata.

2019-07-04 12:54

Uzticams: Jautājums.Vai tiešām esat tik dumji.Rakstīt protat,bet lai pārliecinātos par godprātīgu z/s neprotat.Es iepērkos tikai pie vieniem zemniekiem par kuriem izlasīju netā info un pat braucu pie viņiem iepirkties mājās,kur iedod visu svaigu.Un zinu ka tas ir svaigs nevis ned nostāvēja,jo šaubos ka pat zemenes vai citi dārzeņi tiek vesti no polijas katru dienu.Un vai mēs paši neēdam lai augtu.Tāpat augam vjg augt un ja slims tad ārstēt. zinu to ko ieved to gan patur spec. Kamerā,lai tik ātri nebojātos

2019-07-04 13:16

Par zemnieku: Es un visi mani radi,draugi iepērkamies pie z/s Silvas.Tur vis ir svaigs un pašu audzēts.100% jo braucu arī pie viņiem uz saimniecību kur visu salasa acu priekšā.Pat esam tikuši pie dažādiem garšaugiem un tējām ko viņi audzē bet tikai žāvēšanai garšvielām un tējām.Saimnieki super laipni,atsaucīgi.Gurķus,tomātus vedu darba kolēĝēm uz Grobiņu.

2019-07-04 13:21

tuklā dzidriņa: Tirgus administrācijai pie pakaļas, ka tirgū notiek tādas nelikumības! Varbūt arī tirgus vadītājai kāds labums atlec par acu pievēršanu?

2019-07-04 13:24

Eeee: Es arī pērkos pie Silvas,bet zemenes tikai pie Kalnas no Rudes.Un kartupeļus kamēr nav "Silvas" no Rudes kas tirgo aiz "Silvas" .Abas vietas ir pie izlietnes.

2019-07-04 13:31

Ipp: Tirgus administrācija,PVD,VID ,mahinatori visi uz vienu roku.Viena ķēde kad viens otru brīdina.Kad brauc uz tirgu pārbaudes tad var redzēt cik galdi tiek apklāti.Un tie jau laicīgi zin kas brauc.

2019-07-04 14:16

eso: vainīga tirgus administrācija. Es kā pircēja, gribētu redzēt pie katra tirgotāja oficiālu dokumentu ar saimniecības nosaukumu un kontaktiem.

2019-07-04 14:48

Xxx: Ko jūs te nematies. Nemat un audzejat paši tās zemenes un kartupeļus. Zinasiet ko esat un nevajadzēs te rieties.

2019-07-04 15:32

tāds: tāds tirgus mums nav vajadzīgs un uz to speciali cilvēki vairs neies, kā agrāk, jo prakstiski viss importa un no bāzēm, tas pats, kas veikalos. Nekādi vietējie zemnieki tur nav. Un cenu arī visi tur sarunāti vienādu - juridiski tā saucas "karteļu vienošanās"

2019-07-04 15:53

pats tāds: Palasot komentārus,šķiet Dārtas ielā atkal nets pieslēgts !

2019-07-04 15:53

Liepājniece: Sen jau uz tirgu neiepērkos.Kam nav prātiņa,lai pērk importa preci kā vietējo un maksā.Cik var katru gadu malt vienu un to pašu,bet nekas jau nemainās.Vienu gadu gan bija rezultāti,kad tirgū uzdarbojās Ekonomikas policija.

2019-07-04 15:58

madara9: kāpec ļauj gaļu piesūcināt ar ūdeni,kad sāk cep[t pilna panna ar ūdeni

2019-07-04 15:58

es: Nu tā jau nu gan nemaz nav! Ir laucinieki, kuri savu produkciju grib pārdot! Atškirība tikai tā, vai Tu spēsi atšķirt mūsu preci no importa! Vot tur ir gan jāstrādā smadzenēm!

2019-07-04 16:38

tas xsd: Tieši par viņu padomāju! :DD Pagājušo gadu pirku poļu ķiršus no viņas meitas, tikai nezināju ka uzdod par mūsējiem. Vispār jau neprasīju bet atšķirt jau var! Kad viņi to kafeinīcu atjaunos pie Pūt vējiņiem?

2019-07-04 18:02

Rū: Godīgi- Maximā, Rimi, utt ķiploki un viss cits, kam rakstīts klāt- Latvijas, tiešām ir no Latvijas lauksaimniekiem. Bet tāpat- cilvēki skrien pirkties uz tirgu, kur poļu preci par latviešu dēvē.. Un nerunāsim par to, ka lielveikalos ir lētāk... Vismaz tur viss godīgi!

2019-07-04 18:12

oho kā te vieni: visu laiku ik pēc maza laika intervāla sevi slavina.Tik nevajag sevi tā slavināt,jo pirms pāris nedēļām nopirku gurķus kas garšoja gluži kā veikala.

2019-07-04 19:14

caps: Ja mums neviens neko nevestu iekšā,tad visi bļautu -cik viss ir dārgs ,neko nevaram nopirkt.Priecājieties ,pircēji,ka pastāv konkurence.Jā ,tas gan ir slikti ,ka pārdevēji mānās uzdodot ievesto preci par vietējo,bet ja nebūtu importa tad mūsu precei cena būtu augšā 2x-3x un ko tad ….???

2019-07-04 19:17

Kašķe ir tikai mana iesauka: Poļu zemenes,poļu zemenes! Un kurš ir bijis Polijā un redzējis, ka uz tām ber saujām ķimikālijas? neviens. Poļi ir vērienīgi audzētāji un tirgotāji palikuši, kopš ES iegājuši un saņem no turienes tieši tik, cik prasa. Un, kas braukuši cauri Polijai, var apliecināt, ka pie viņiem ar lauksaimniecību izskatās, ka viss ir iz zaļa zara. Tāpēc es pērku un pirkšu poļu zemenes un arī citus augļus. M''es pavisam nesen stāvējām rindā, kad bija atvestas pirmās lētās poļu zemenes: ēdām un ievārījumus vārījām. Un nekas mums nekaitēja. Tagad, gribot atbalstīt vietējās saimniecības, iznāk pavisam muļķīgi. bet, es domāju, ka viņi tās poļu zemenes pietirgo ar tirgus, tā saucamās"mafijas", kas pastāv vēl joprojām, svētību. Un cenas? Liepājas tirgū ir kā lielveikalā- skaties kur gribi - gandrīz visur vienas un tās pašas cenas! Un kas tās noteic. Neviens nedrīkst palaist lētāk, nav ko ar viņiem tirgoties. Tad kāpēc to sauc par tirgu? Pirmdien biju uz Rīgas tirgu. Nu, cepuri nost! Saprotu-lielpilsēta, bet cenas!!! Visādas cenas. Un pie tam, daudz lētāk kā pie mums Arī vietējiem ir mazākas cenas nekā Liepājā. Nu, laikam esam bagāti un izvēlīgi! Pērkam un gribam pirkt tikai Latvijas preci. Patrioti,( te der viens krievu vārds)! Tas arī viss patriotisms. Piepilda savus vēderus un mierīgi ļauj notikt visādām cūcībām!Valsts izzagšanai, vēlēšanu pārkāpumiem, cenu pieaugumam un medicīnas nepieejamībai, kā arī- zāļu cenu uzurpēšanai!

2019-07-04 20:27

Jā: Tirgus vairs nav tirgus,bet krāpniecības tirgud-blēzi un krāpnieki nēmuši virsroku.Kur skatās mūsu tirgus administrācija? Fui viņiem,bet nauda,nauda,nauda......

2019-07-04 21:04

to Eldorado: tu varetu paskaidrot ar ko Poļu produkti atšķiras noi latvijas audzētiem .Man liekās ka stipri maldies musu bāleliņi ķimiķo vairāk un nekur neatpaliek no citiem audzētājiem es sev mājā divam dobitem neberu neko un ari raža ir daudz mazaka bet tie kas draga tirgum tak neiztiek bez ķimiķosanas . naivi jūs domājat paskatāties kā ber uz graudiem kur ir tie ekoloģiskie jasmejās .

2019-07-04 21:37

Oga: Taču pie kājas no kurienes ieved tās ogas. Šajā laikā visur ir raža. Galvenais, lai labi garšo.

2019-07-04 21:39

antaalija: Kad es audzēju zemenes savā mazdārziņā un atlikumu pārdevu, mani daži "eksperti" centās pārliecināt, ka tās ir importa. Tā kā ar to atšķirsanu mums ir kā ir... Pat audzētājs nevar atšķirt. Vienīgā garantija ir pazīt tirgotāju personīgi. Un pat tad - jāsaprot, ka bez ķīmijas neizaug nekas jēdzīgs. Tikai atšķirība vai uzpūš pavasarī vienu reizi insekticidu vai turpina pūst visu pārējo iespējamo.

2019-07-04 21:43

nu ja: Pagājušo gadu braucot pa Polijas laukiem redzēju ļoti daudz traktoru, kas uz laukiem izkliedē mēslus un nodomāju - visi saka poļi ķīmiju gāž virsū, bet te masveidā mēslo ar mēsliem. Jocīgi tas ir, bet pie mums nav nācies redzēt tik masveidīgu lauku mēslošanu ar kūtsmēsliem. Es vairāk ticu veikalu produkcijai, jo to vairāk bauda un nav PVD blatņiki, Cik nav dzirdēts, ka audzē sev un tirgum atsevišķi.

2019-07-04 22:25

nuja: Kur skatās tirgus kontrolieres ,loti labi aizsēdejušās siltās vietiņās,sen jau pienācis laiks ko mainīt,gadiem vienas un tās pašas vecās sejas

2019-07-04 22:41

nu ko: un pie puķēm tas pats ,poļu prece pārņēmusi tirgu

2019-07-04 22:43

fui: pie ziediem tas pats

2019-07-04 23:14

Zmejs: Viss tirgū ir godīgi.

2019-07-04 23:46

jokpēteri!: Falšas zemenes?! Viens Latviens prezidents zog pulksteņi, otrs - visu mūžu ņēmis kukuļus, vēl viens - izšmaucis Eiropas subsīdijas, nākošais - muhļījas ar galminieku atalgojumu ... Turpināt? ko tad ceriet, ka tirgusplača šeftmaņi būs ar kristāltīru reputāciju, a? Esi dzimis zem nelaimīgas zvaigznes, ja sagadījies tā, ka neko nevari vai nespēj nomuhļīt!

2019-07-05 00:36

neko nesaprotu: lai tirgo Polu preci bet lai ari dod ceku un maksa nodoklus cik zinuLagzdinakungs no Nicas kam tirgu daudz vietas nemaksa nekadus nodoklus un nodarbina pardevejas bez jebkadiem darba ligumiem peleka ekonomika zel un plaukst

2019-07-05 00:55

dolce vita: lieciet mieru ZABITES kundzei nebus vina bus citas visiem nauda nenak par sliktu zivs pust no galvas ja kas

2019-07-05 01:04

neko nesaprotu: Brona malacis zemenes super pasu audzetas esmu braucis uz majam pirkt lai skaugi nomierinas

2019-07-05 07:28

ZORRO: Kur skatas tirgus direktore...Cik jutu tad seit valda liela korupcija.No gadu gadiem kautko uzraksta un viss turpinas,nekas nemainas.pie mums jautikai roka roku mazga.Pa siem gadiem N-tie miljoni ir aigajusi gar valsts kasi...tur vienkarsi japarokas dzilak....

2019-07-05 07:39

cariene: Izņemiet poļu preci un tirgus būs tukšs,sēdēs pāris tantuki ar kartupeļiem.

2019-07-05 08:31

FAKTS: Poļu zemenes ir indīgas, jo satur urānu un ir kolbā audzētas! Apēd vienu poļu zemeni un būsi pagalam! Toties latviešu zemenes ir absolūti tīras, jo audzētas tīros kūstmēslos zem kuplajiem ozola zariem - apēdīsi vienu latvju zemeni un dzīvosi mūzīgi. Jā!

2019-07-05 08:34

Patik: Nu nu vietejie nelieto kimiju kadel tad pie katra gurka sistema stav ar ko vutaminus dot

2019-07-05 11:25

Feģa: Kāpēc man būtu jāpērk poļu zemenes pret kurām pretenziju nav,par Latvijas zemeņu cenu?

2019-07-05 12:46

par t. s. tirgu: zemeņu cenas tirgū izskatās saskaņotas, kartelis sanāk. Diez’, kas notiktu ar tirgotāju, kurš sadomàtu tur ko pārdot lētāk, kādi spēki tiktu iedarbināti, lai šo piespiestu tirgot ar “ noteikto cenu’?

2019-07-05 13:33

nu ja: Pilnīgi piekrītu Feģa un piedevām bez kases aparāta līdz ar to nemaksājot nodokļus un diskriminējot tiešām vietējos audzētājus. Tas ka kāds te plātās, ka baigi audzē, tad jāprasa cik liela platība ir tam dižajam zemeņu audzētājam? Dabūjis beidzot mūžīgo vērdiņu jeb zemeni?

2019-07-05 14:12

ome: Visi, kas audzē pārdošanai,ber ķimikālijas.Kā poļi,tā latvieši.Kas pērk ievesto?Nu taču tie,kas nevar atļauties nopirkt mūsu pašu dārgo preci.Bet kas man vienmēr ir licies jokaini-kāpēc pārsvarā svari ir nolikti tā,lai pircējam būtu nesaredzami,sāniski pagriezti,vai arī vispā gandrīz zem galda.

2019-07-05 14:33

kurzeme: palasiet ziņās ,kas atrasts ir igaunijas zemeņu audzētāju zemenēs un tas pats būtu latvju bāleliņu zemenēs Griķija un polijai daudz jāmāc lai sabērtu tik daudz nitrātus ,jo latvietis jau gudri audzē to pārbaudei to tirgum ,lai pvd paņem latvju zemenes un pārbauda

2019-07-05 15:13

Kaucminds: Manisdel varat pirkt tas poļu vai grieķu vai arābu zemenes un rit ! Kas man ja man neies uzspersu zemi gaisa kādam dānim vai zviedrim un dzīvošu dirsdams ! Ja vietējie ne audzētu savu preci tad varētu šo valsteli par Poliju vai Lietuvu otru dēvēt !

2019-07-05 16:25

he he he: Ja grib izrēkties, tad atliek tikai palasīt šeit idiotu komentus!

2019-07-05 17:09

to par t.s.tirgu: kartupeļu tirgotavā tā jau ir-ja tu nolaid cenu nekā ir citiem,tad visas vecenes tev klūp virsū.Tur kartupeļos ir trakās babenes.Tas jau nav veikals,ka visiem jābūt vienotai cenai.

2019-07-05 19:31

jaanis: Zemenes ātri sapūst kā poļi vispār dabū viņas šurp.

2019-07-05 19:45

jaanis: Kartupeļus, pienu ražo Nīca nevis Pērkone sen jau.

2019-07-05 22:18

opelis: atkal PVD imitē darbu:))) un tirgus īpašnieki vispār ne par ko neatbild.... Šis raksts ir priekš tautas lai imitētu vēlēšanos kaut ko sakārtot. Varbūt šeit vajadzētu paskaidrot shēmu kā tas viss tirgū gadiem notiek???

2019-07-06 00:53

xsd: Vārna vārnai acīs neknābs, PVD un tirgus administrācija viena otru respektē, jo strādā roku rokā ( nelegāli). Jautājumi ir muļķiem? Ko panāksim? Neko, kamēr Liepājas attiecīgie dienesti būs korumpēti.

2019-07-06 01:07

hm: Maxima kartupeļi (Maroka, Grieķija) Pētertirgū pārtop par Nīcas novada zemnieku kartupeļiem , tie ir fakti. Tas pats ar gurķiem. Tas nav tirgus, tā ir nodokļu nemaksātāju paradīze. To visu piesedz reālie tirgus īpašnieki.

2019-07-06 15:42

xsd: Tāds fakts. Kādreiz audzējām zemenes piemājas dārzā, bija saldas. Tagad vairs netiek audzētas, aiziet uz tirgu nopirkt. Pagaršojiet, pagaršojiet, vietējās. Ok, liekas viss kārtībā. Tikai to kaudzīti parok no kastes malas, mājās atnestas, neēdamas. Skābas un jau pūt sākušas. Pa virsu samestas vietējās, apakšā puveklis. Secinājums - nepirkt, audzēt pašiem vai iztikt bez zemenēm. Liepājas tirgus viena liela mafija no PSRS laikiem, tagad roku rokā ar PVD viena mafija.

2019-07-07 10:17

INSPEKTORE: KAS KONTROLĒ PAŠU PVD INSPEKTORI? VISI ZINAM, KA LIKUMS TIEK PĀRKĀPTS, JO MEITA TIRGO VISU VASARU, BET MAZDĀRZIŅĀ LABI, JA 3 VAGAS PAŠU AUDZĒTAS ZEMENES! GRIBĒTOS ZINĀT- CIK GODĪGA IR PATI PRET SEVI MARITAS KUNDZE!

2019-07-07 18:13

xsd: Zabītes vīrs Broņislavs Kurzemes vārdam stāsta, ka no 10 dobēm pa sezonu nolasījis 600-800 kg. Tur pat mērkaķim jāsmejas. Esot otrais lauks, bet uz turieni nevar aizvest , "un to vietu nav vērts rādīt, jo jūs tāpat neatradīsiet"(citāts no Kurzemes Vārda intervijas ar Zabīti 2019.03.07.). Nevar aizvest, jo tāda vieta nav.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz