Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Aizņemsies, lai norēķinātos par Grīzupes un Kapsēdes ielās paveikto

Aizņemsies, lai norēķinātos par Grīzupes un Kapsēdes ielās paveikto
Foto: liepajniekiem.lv
09.08.2018 16:38

liepajniekiem.lv

Šodien, 9.augustā, notikušajā Liepājas pilsētas domes Finanšu komitejas sēdē deputāti konceptuāli atbalstīja plānu aizņemties no Valsts kases līdzekļus, lai norēķinātos ar būvniekiem par Grīzupes un Kapsēdes ielās paveiktajiem darbiem.

Kā skaidro domes izpilddirektors Ronalds Fricbergs, viens deputātu lēmums nepieciešams, lai īstenotu Kohēzijas fonda projektu ”Grīzupes ielas pārbūve posmā no Liepājas pilsētas robežas līdz Cukura ielas aplim, Liepājā”. Projekta kopējās izmaksas iepirkuma rezultātā ir 5 449 602 eiro. Ņemot vērā plānotos avansa un starpmaksājumus no CFLA, nepieciešams aizņēmums līdzfinansējumam un daļējam priekšfinansējumam 1 714 354 eiro apmērā.

Projekta rezultātā tiks pārbūvēta Grīzupes iela 3,5 km garumā, izbūvēts veloceliņš un apgaismojums trūkstošajā posmā. Tiks izbūvēti inženiertīkli un sūkņu stacija.

Aizņēmumu paredzēts izņemt 2018.gadā un atmaksu plānots veikt, sākot ar 2021.gadu, kad tiks saņemts fondu finansējums.

Savukārt otrs lēmums nepieciešams, lai īstenotu ERAF projektu ”Uzņēmējdarbības vides attīstība Liepājā, 2.kārta”, kura ietvaros tiek rekonstruēts Kapsēdes ielas posms.

Kā skaidro R.Fricbergs, projekta kopējās izmaksas iepirkuma rezultātā ir 1 849 674,54 eiro. Ņemot vērā, ka tiks saņemts avansa maksājums no CFLA, nepieciešams aizņēmums līdzfinansējumam un daļējam priekšfinansējumam 469069 eiro apmērā.

Šī projekta rezultātā tiks pārbūvēta Kapsēdes iela posmā no Grīzupes ielas līdz Liepājas robežai, tiks izveidoti jauni asfaltbetona un bruģakmens segumi esošo vietā, uzstādīts apgaismojums no ielas sākuma līdz autobusa galapunktam Kapsēdes ielā 6, atjaunotas esošās sadzīves un lietus ūdens kanalizācijas sistēmas, veikta sakaru tīklu pārvietošana, kā arī trotuāra atjaunošana un velosipēdu satiksmes daļas atvēlēšana uz trotuāra.

Arī šis aizņēmums tiks izņemts 2018.gadā un atmaksu plānots veikt, sākot ar 2021.gadu.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli