Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Ceturtdiena, 22. augusts

Vārdadiena: Everts, Rudīte

Aizsaulē devies Mārtiņš Sesks seniors

Atslēgvārdi Mārtiņš Sesks

Foto: Egons Zīverts

Šodien nepilnu 83 gadu vecumā Mūžībā devies rallija "Kurzeme" aizsācējs, PSRS Autorallija čempions Mārtiņš Sesks.

Viņš dzimis 1936. gada 27. novembrī Cēsīs, skolojies Siguldas 1. vidusskolā, beidzis Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas pārtikas rūpniecības tehnoloģijas fakultāti.

1958. gadā sācis direktorēt Valtaiķu pienotavā, bet 1960. gadā stājies jaunā amatā - Liepājas piena kombināta direktora vietnieks un galvenais inženieris.

1965. gadā M. Sesks dibināja Liepājas Piena kombināta autosporta sekciju, kas viņa vadībā organizēja pirmās rallija sacensības. Viņš vairākkārt organizējis Latvijas un PSRS rallija čempionātus.

No 1986. gada M. Sesks bija Liepājas Agroapvienības priekšsēdētāja pirmais vietnieks. 1990. gadā organizējis Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības atjaunošanu un kolēģi viņu ievēlēja par tās priekšsēdētāju.

No 1995. līdz 1996. gadam strādājis par AS "Kurzemes piens" komercdirektoru, bijis padomnieks Autocentrā un "Rīgas piensaimnieks". 2000. gadā sācis izdot žurnālu "Latvijas lopkopis un piensaimnieks", nodibinājis veterānu klubu "Vecais piensaimnieks", apkopojis piensaimniecības vēstures materiālus un rūpējies par pienrūpniecības muzeja pārprojektēšanu.

Atvadīšanās no leģendārā autsportista paredzēta piektdien, 12.jūlijā, pulksten 14. Sv. Annas baznīcā, savukārt zemes klēpī Sesku guldīs Centrālkapos.

  • 0

Sabiedrība

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!