Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Amatā stājies jaunais Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Andis Auziņš

Amatā stājies jaunais Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks Andis Auziņš
Foto: VUGD
07.08.2019 13:50

"Kurzemes Vārds"

28.jūnijā pēc disciplinārlietu izbeigšanas saistībā ar kukuļu ņemšanu tika atvaļināti divi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes (KRB) komandiera vietnieki – Romāns Andrijausks un Mursals Kerimovs. Laikraksts noskaidroja, ka viena no brīvajām palikušajām vakancēm jau ir aizpildīta – šo amatu 29.jūlijā ieņēmis Andis Auziņš.

Līdzšinējais Talsu daļas komandieris A.Auziņš savas gaitas dienestā uzsāka Talsos 2007.gadā kā ugunsdzēsējs glābējs. 2011.gadā viņš kļuva par KRB Talsu daļas nodaļas komandieri, 2012.gadā sāka strādāt kā vada komandiera vietnieks, bet no 2016.gada kā vada komandieris. Kopš 2018.gada A.Auziņš pildīja KRB Talsu daļas komandiera pienākumus.

Strādājot VUGD A.Auziņš vairākkārt saņēmis apbalvojumus par priekšzīmīgu dienesta uzdevumu izpildi, savukārt 2018.gadā A.Auziņš saņēmis VUGD Goda rakstu par augsti profesionālu rīcību Talsu novada Valdgales pagasta meža un purva ugunsgrēkā.

Jau rakstījām, ka saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas būvobjekta ugunsdrošības pārbaudi un atzinuma par tā atbilstību ugunsdrošības prasībām izsniegšanu Iekšējās drošības birojs maijā paziņoja, ka aizturējis septiņas kukuļošanā iesaistītas personas. Aizdomās par kukuļa pieņemšanu tika aizturētas četras VUGD Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abi brigādes komandiera vietnieki. Savukārt par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstību ugunsdrošības prasībām, aizturēts būvuzņēmuma PS “Merks-Ostas celtnieks” pārstāvis un SIA “VPM Latvija” īpašnieks un darbinieks. SIA “VPM Latvija” šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

TV3 raidījums “Nekā personīga” iepriekš ziņoja, ka VUGD Kurzemes reģiona brigādes amatpersonām dots 7000 eiro liels kukulis. Naudu esot saņēmis M. Kerimovs, un tālāk tā sadalīta starp ugunsdzēsēju komisijas locekļiem. Viena no amatpersonām kukuli slēpusi, norokot zemē.

2018. gadā M. Kerimovs par darbu VUGD nopelnījis 13,5 tūkstošus eiro, savukārt R. Andrijausks – 21,7 tūkstošus eiro, liecina abu amatpersonu deklarācijas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)