Apbedīšanas izmaksas pieaugs no 1. augusta
Liepājas domes apstiprinājusi pirms mēneša atlikto lēmumprojektu par Liepājas Kapsētu pārvaldes pakalpojumu maksu, un jaunās, palielinātās cenas stāsies spēkā 1. augustā.
liepajniekiem.lv
Cenrādis nebija mainīts kopš 2018. gada, bet pa šo laiku būtiski palielinājušās maksas pakalpojumu izmaksas, mainījies sniedzamo pakalpojumu klāsts, kas ietekmē maksas pakalpojumu cenu, kā arī nepieciešams pārskatīt darba samaksas apmēru darbiniekiem, kuri atalgojumu saņem tikai no maksas pakalpojumu ieņēmumiem.
Pusstundu ilga kapličas atvadu zāles izmantošana bēru ceremonijai Centrālajā, Dienvidu, Līvas un Ziemeļu kapsētā maksās 15 eiro, Vecajos kapos – 10 eiro.
Iepriekš bija jāmaksā 9,68 eiro par ceremoniju.
Vienreizējas autotransporta iebraukšanas kapsētā maksa no 3,63 eiro pacelta līdz 5 eiro, iespējams iegādāties abonementu uz mēnesi vai trim mēnešiem.
Kapa bedres rakšana atkarībā no izmēra un vietas pieaugusi par vairāk nekā desmit eiro un svārstās no 40 līdz 84 eiro vasaras periodā, bet no 1. novembra līdz 31. martam maksa palielinās vēl par 10 līdz 12 eiro.
Domes deputāti jūnija sēdē atlika jaunā cenrāža apstiprināšanu, jo bija saņemta SIA “Liepājas apbedīšanas birojs” valdes priekšsēdētāja Mārča Strīķa vēstule, kurā viņš norādīja, ka
mirušo, kuriem nav tuvinieku, cienīga apglabāšana nes zaudējumus apbedītājiem, jo zemie sociālie pabalsti nesedz pieaugušās izmaksas.
Cenrādis pa šo laiku ticis precizēts, taču summas tajā netika mainītas, pastāsta Liepājas Kapsētu pārvaldes vadītājs Mairis Plūksna.
Deputāts Jānis Vilnītis, kuram bija adresēta M. Strīķa vēstule, pastāsta, ka sarunās ar Sociālo dienestu, Kapsētu pārvaldi un uzņēmēju noskaidrojies, ka runa ir par deviņiem gadījumiem, kad mirušajam nav piederīgo un nav līdzekļu apbedīšanai.
“Bija divi risinājumi. Viens – celt pabalstus, bet tādā gadījumā tie attiektos nevis uz šiem gadījumiem, bet plašāk.
Otrs risinājums, par kuru vienojāmies, ir tāds, ka šādās situācijās neiekasēs Kapsētu pārvaldes prasīto maksu,”
viņš norāda.
Šis labojums vēl netika iekļauts domes lēmumā, jo nepieciešams sagatavot precīzu juridisko formulējumu.
Grozījumus veiks kādā no nākamajām domes sēdēm.
“Uz nākamo budžeta gadu Sociālais dienests vēlreiz paskatīsies pabalstu apmērus un vērtēs, vai tur vajag kaut ko mainīt,” atzīmē J. Vilnītis.
Plānotie ieņēmumi ar jaunajām maksas pakalpojumu cenām būs 87 000 eiro gadā.
Ieņēmumi tiks izlietoti atalgojumam Kapsētu pārvaldes darbiniekiem, kā arī kapsētu labiekārtošanai un infrastruktūras uzlabošanai.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.