Ceturtdiena, 25. februāris Alma, Annemarija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Apbūve parkā šķeļ Liepājas domi

Apbūve parkā šķeļ Liepājas domi
16.07.2006 09:27

0

Vienas ekskluzīvās sanatorijas vietā uz parka rēķina plāno vairākus blīvi apbūvējamus gruntsgabalus
Vienas gaidītās sanatorijas vietā divas 12 un 10 stāvu ēkas, pilnīga Zvejnieku alejas rekonstrukcija un vairāku četrstāvu namu būvniecība, paredzot mājām ne vien kafejnīcu un tirdzniecības vietu, bet arī dzīvokļu un vasarnīcu funkciju — tas viss uz Jūrmalas parka rēķina Baltijas jūras aizsargjoslā. Šādas Liepājas Jūrmalas parka ziemeļu daļas nākotnes perspektīvas apmēram 40 hektāros piedāvā uzņēmēja Andra Griģa finansētā detaļplānojuma pirmā redakcija, ziņo laikraksts “Diena”.

Plānojumā paredzēts apbūvēt ne vien tos 4,2 hektārus, kurus viņam pilsētas dome nolēmusi iznomāt sanatorijas būvei, kurai saņemta arī speciāla valdības atļauja. Tas paredz veidot vairākus jaunus blīvi apbūvējamus gruntsgabalus. Vairāku pilsētas domnieku pretestības dēļ detaļplāna skatīšana domes sēdē pagaidām atlikta.
Detaļplāna redakcija tika piedāvāta Liepājas domes attīstības komitejai, lai nodotu plānojumu sabiedriskajai apspriešanai. Plānojums vētīts arī pilsētas arhitektu klubā V10 un domes valdošajā koalīcijā (Liepājas partija, Tautas partija, Latvijas Pirmā partija). Tas vēlreiz tiks izskatīts attīstības komitejā, jāveic arī izmaiņas plānojuma darba uzdevumā, ceturtdien teica Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

Dara uzmanīgus

“Pieņemam zināšanai. Izskatīt ar arhitektiem. Novirzīt uz koalīciju,” īpatnēju lēmumu par detaļplānu 4.jūlijā pieņēmusi attīstības komiteja. Deputāts Uldis Grava (JL) neslēpj pārsteigumu par plānojumā piedāvāto — “līdz šim mēs runājām tikai par SPA hoteli, kas noteikti Liepājai ir pozitīvi, bet nebija runas, ka ar detaļplānojumu nāks cita apbūve klāt”. Arī arhitekts un deputāts Uldis Pīlēns (TP) bilst, ka viņa redzējumā pamatmērķis bija sanatorijas būvniecība un tās iesēdināšana vidē, nevis cita veida apbūve un vides pārmainīšana, pateicoties tam, ka sanatorija ir pirmais atļautais objekts. Viņš nepiekrīt piedāvātajai teritorijas pārveidei, Zvejnieku alejas pārcelšanai, apbūves nosacījumiem, blīvumam un uzskata, ka plānojuma redakcijā ignorēts blakus esošais stadions. “Skaidrs, ka pilsēta joprojām atbalsta sanatorijas būvniecību, bet nav skaidrs, kāds būs veidols? Kādi būs blakus apstākļi?” saka arhitekts.
“Tiklīdz ir runa par apbūvi tuvu pludmalei, ir jābūt uzmanīgam: kas tur īsti paredzēts? Jābūt pārliecībai, ka tie nav zemes gabali privātām mājām. Varbūt par agru kliegt “vilks aitās”, bet jātur acis vaļā,” bilst U.Grava, uzskatīdams, ka par agru plānojumu nodot sabiedriskajai apspriešanai, kamēr tas nav pietiekami izrunāts starp politiķiem.

Izpildīts uzdevums

Nule izstrādātās plānojuma redakcijas autors arhitekts Gundars Vīksna atteicās Dienai komentēt plānojumu bez pasūtītāja A.Griģa atļaujas. A.Griģis atrodas ārzemēs un nav sazvanāms. Plānojuma redakciju nekomentē arī Liepājas galvenā arhitekta vietas izpildītāja Gunta Šnipke, sakot, ka dokumentam vēl nav nekāda juridiska spēka. G.Vīksna un G.Šnipke uzskata, ka plānojums atbilst pašas domes apstiprinātajam darba uzdevumam, tādēļ nododams sabiedriskajai apspriešanai.
Diena jau ziņojusi, ka A.Griģis iecerējis Jūrmalas parka ziemeļu daļā būvēt valsts nozīmes sanatoriju. Pašlaik tiek uzmērīta zeme, lai pašvaldība varētu ar A.Griģa firmu Livland Resort slēgt zemes nomas līgumu sanatorijas priekšprojekta skiču izstrādei. Paredzēts sanatoriju būvēt vietā, kurā pašlaik atrodas pilsētā vienīgais suņu pastaigas laukums — neapkoptā, bet kokiem aizaugušā parka daļā. Jūnijā A.Griģis deputātus informēja, ka vēlas turpināt Liepājas senās kūrvietas tradīcijas, izmantojot visu, ko Liepājai devusi daba: dūņas, termālos apakšzemes ūdeņus. Projekta vīziju izstrādā austriešu arhitekts Markuss Šulcs.
Dome skaidri paudusi atbalstu sanatorijas iecerei. Liepājas attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis Dienai stāstījis, ka nākamajos septiņos gados pilsēta plāno ieguldīt arī kurortoloģijā — veikt urbumus, lai iegūtu vērtīgo minerālūdeni, kas slēpjas zem pilsētas. Taču jau agrāk ir bijušas karstas debates par to, kāda varētu būt šīs maz izmantotās teritorijas — Jūrmalas parka ziemeļu daļas — nākotne. Augstceltņu un jauna Liepājas silueta veidošanos šajā vietā pieļāvuši Latvijas un Lietuvas arhitekti, 2005.gada nogalē plenērā apspriežot šīs teritorijas attīstību. Turpretī par zaļās zonas un apbūves blīvuma attiecībām arhitektu viedoklis bija krasi atšķirīgs.
Ar savu rīcību Liepājas domes politiķi parādīs gribu attīstīt vai neattīstīt šo teritoriju, uzskata G.Vīksna. Nojaušams, ka domes koalīcijas deputāti nav vienisprātis par atbalstu piedāvātajam risinājumam. “Atsevišķiem deputātiem viedokļi atšķiras. Jāatrod kompromiss starp attīstību un neattīstību. Pilsētai ir jāatgriežas pie kurortoloģijas un tūrisma tradīcijām, un attīstībai ir vajadzīga apbūve, kas veicina tūrisma infrastruktūru. Šī teritorija šādam mērķim ir piemērota. Domāju, ka panāksim kādu konsensu,” diplomātiski teica domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (Liepājas partija). 

Nora Driķe,
Diena, 2006.07.15. 

20 komentāri

2006-07-16 10:01

lasitaja: Nu vienkārši malacis, vismaz kaut ko dara Liepājas labā, ne tā kā mūsu GALVA.....

2006-07-16 11:00

ha: Liepājas labā?? Nu, nu... neba visi tik naivi, ka ticēs šai filantropijai.

2006-07-16 11:19

atpūtnieks: Gravas domas nav ņemamas vērā,jo normāls cilvēks taču Jaunā laikānestāsies!P iekrītu Pīlēna kungam,ka sanatorija jāiekļauj esošā vidē.Jaļausim pārvietot Zvejnieku aleju,tad es notekti pieprasīšu Rožu laukumupārcelt uz Velnciemu un Pētertirgu uz Zirgu salu...

2006-07-16 14:02

Mārciņa: Kuurortu vajag, taa ir nelietderiigi nomeerdeeta laba ideja, kas jaaatjauno. Bet man, personiigi daudzstaavu apbuuve neasocieejas ar rekreaaciju. Manaa skatiijumaa piemiiliiga zema apbuuve, daudz zaljaas zonas un arii jau esoshaas sanatorijas eekas atjaunoshana un izmantoshana (veestures elpas radiishanai - atpuutnieku pievilinaashanai) tas buutu tas iistais risinaajums. Par Grigja ideju - malacis, bet izpildiijums - auzaas. Es dominieku vietaa sho suutiitu paartaisiit.

2006-07-16 19:58

Inese: Kūrortu vajag tā ir laba ideja, kas jāatjauno.Paldies Griģa kungam par šādu domu.Atrisināsies sāpīgais jautājums-bezdarbs. Piekrītu Pīlēna kungam sanatorija jāiekļauj iepriekšējā vietā, Tā būtu labāk!Cerams sanatoriju varēs izmantot liepājnieki un tās viesi.

2006-07-16 20:02

Jahnis: Neviens neprotestē pret vienu vienīcu jūrmalā.Bet kur Griģis, tur arī Kesenfelds un tad neko labu gaidīt nevar.Tas ir vecis, kas visu grib raust sev, līdzekļus īpaši neizvēloties. Tāpēc jau tas projekts ir pēkšņi tā ""papildin ājies".

2006-07-16 23:16

i: Aizbūvēs Griģis visu tur tā ka "parasts" liepājnieks pie jūras klāt netiks... Vai tiešām mīļie cilvēkī jūs esat tik naivi un ticat Griģa "cēlajiem" ; ;mērķiem Liepājas labā? Es nē.....

2006-07-17 08:37

aija: augstceltne jūras krastā-to tik var izdomāt mūsu izbadušie uzņēmēji pie kam blakus ir nesakārtota sanatorijas teritorija.

2006-07-17 09:28

sivns: Griģis man liekas jau sāk palikt par Liepājas Lembi...

2006-07-17 09:50

liepajnieks: sitadiem tik iedot mazo pirkstinu un driz liepajniekiem izeja uz juru tiks paredzeta karosta, lai nemaisas lielajiem baudit dunu vannas:)

2006-07-17 09:51

Gaca: Domaju, ka liepajniekiem ir pietiekams pamats sakt celt trauksmi,... ticiet man es zinu ar ko sitas var musu pilsetai beigties..par naudu var visu...

2006-07-17 10:20

lasitajs: Milzīgais akvaparks, brīnumjauka sanatorija... kas te mums pa dzīvi!!!

2006-07-17 12:00

liepajniece: Piekrītu,ka vajag sanatoriju,bet lai atjauno to sanatoriju ,kas ir vecā vietā un pārveido kā grib (jo mūsu dome taču visu atļauj).Bet iznīcināt PARKU !!!??? Vispār vārdu trūkst...Neticu, ka Griģis ir liepājnieks, tā tikai "cilvēks" bez smadzenēm var izdomāt un darīt.Tas vairs nav liepājnieku labā.Griģi-apdomā jies ko dari!!!Aicinu boikotēt visas viņa tirdzniecības vietas-kamēr viņam prāts atgriezīsies!!!!!

2006-07-17 12:22

Liepājnieks: Sacels augstceltnes jūrmalas parkā,pagrabā uztaisīs cūku kautuvi, un viss tikai pilsētas iedzīvotājiem....

2006-07-17 15:39

skats no malas: Īsti nepamanīju, kad Liepājas 'zaļajiem" tika bēres rīkotas. Savulaik par Klaipēdas ielas namu 114a viņi no Nekā tādu ziloni (vides katastrofu) uzpūta, lai gan tas nams bija krietni tālāk plānots no jūras un nezāļainā miskastē. Tad jau šajā gadījumā (tuvāk jūrai un izpostot reālu parku) šiem vajadzētu kārties kokos un betonēties pašiem iekšā SPA ēkas pamatos. Bet tak jau laikam nosprāguši. Lai miers viņu kompostam...

2006-07-17 15:41

Haris: nu ko juus te baurojat...bljin aizbrauciet uz jebkuru normaalu kuurortu un tur vien tik kaa redzeesiet pie juuras(okeana) krasta augstceltnes...jokai nie....!!!

2006-07-17 18:04

liepajniece: Hari,jús esat párkarséjies saulé!!!Neaizmirsti et ka mums ir pavisam cits klimats.Ja patík árzemes, tad varat droshi braukt uz turieni.Bet mums músu LIEPÁJA, músu JÚRA un músu PLUDMALE ir dárga un mílja.Cik músu spékos-nepieljausim izpostít!!! Es, un ne tikai es ir nesaprashaná KÁ var tádas lietas atljaut???Pat Liepájas cieminji netic tam ka tá var notik,kur eso Liepájas "zaljá partija"???...

2006-07-19 09:34

lasītāja: Laikam šis ir baigais klusums pirms kārtīgas vētras.....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz