Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Apdraudēta sešu namu renovācija

Apdraudēta sešu namu renovācija
Foto: Egons Zīverts
21.05.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

“Būvdarbi ir apstājušies. Uzņēmuma SIA “Ekovalis Latvija” darbinieki, kas iesāka mūsu ēkas renovāciju, neierodas darbā. Mājas iedzīvotājiem nav ne jausmas, kad darbi varētu turpināties,” laikrakstam pastāsta Ventas ielas 6. nama iemītniece Laura. “Kurzemes Vārds” noskaidroja, ka minētā adrese nav vienīgā, kur radušies sarežģījumi ar renovāciju. Tādas ir vairākas, turklāt pastāv bažas, ka tuvākajā laikā nekas nemainīsies un, iespējams, būs jāmeklē pat jauns būvnieks.

Lēmums par Ventas ielas 6. nama renovāciju pieņemts jau pirms aptuveni desmit gadiem, taču gan pēc pašu iedzīvotāju teiktā, gan laikraksta novērojumiem darāmā tur vēl daudz. Sākotnēji projekta realizēšanu kavējusi mājas iemītnieku nespēja vienoties par to, ir vai nav nepieciešama renovācija un kādi būtu veicamie darbi. 2014. gada iepirkums beidzās bez rezultāta – iedzīvotāji gan vienojās, bet mājas valdes locekļi nepiekrita. Tikai 2019. gada 29. aprīlī tika parakstīts līgums ar būvdarbu veicēju “Ekovalis Latvija”, kurš konkursā uzvarēja bez konkurences.

Kopš renovācijas sākuma pagājis gads, un ar darbu gaitu nav apmierināti ne mājas iedzīvotāji, ne arī apsaimniekotājs – SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA).

“Ja tuvākajās dienās neredzēsim būtiskus uzlabojumus, visticamāk, kopā ar iedzīvotājiem būs jālemj par sadarbības pārtraukšanu ar būvnieku. Runa ir ne tikai par Ventas ielas 6. nama renovācijas projektu, bet arī par citām mājām, kuras renovē šis būvuzņēmējs. Iedzīvotāju pacietības mērs sasniedzis galējo robežu, un no mums kā projektu vadītājiem tiek prasīta radikāla rīcība. Grūtības un neskaidrības ar projektu īstenošanu ir arī Viršu ielā 1, Dzintara ielā 97/99, Dārza ielā 3 un Atmodas bulvārī 10a, bet Aldaru ielas 8. nama projekta risinājumu pat grūti prognozēt (arī šos namus renovē “Ekovalis Latvija” – M.K.),” skaidro LNA projektu vadītājs Toms Cīrulis.

Tāpat viņš uzsver, ka būvniecības līguma pārtraukšana nav vienkārša procedūra. “Ja pārtrauc līguma attiecības objektā, kurā jau uzsākti būvdarbi, iedzīvotājiem jārēķinās ar ilgāku laika periodu, līdz darbi var atsākties. Pārtraucot esošās līgumattiecības, tiek apzināti atlikušie darbi. Jaunais darbu apjoms un tehniskā specifikācija jāsaskaņo ar finanšu institūciju “Altum”. Tiek izsludināts jauns iepirkums, paredzot arī darbu izpildes termiņu,” turpina T. Cīrulis. Kopumā šāda procedūra varot aizņemt aptuveni divus mēnešus, un tas esot tikai tādā gadījumā, ja viss norit raiti un bez kavēšanās. Arī iepirkums un tā izvērtēšana var aizņemt vēl aptuveni sešas nedēļas.

“Ja būvdarbiem paredzētie naudas līdzekļi nepalielinās un iekļaujas šobrīd spēkā esošā būvniecības līguma nosacījumos, varam parakstīt būvdarbu līgumu un strādāt. Ja tomēr pārsniedz, īpašniekiem jāpieņem lēmums par kredītmaksas pieaugumu vai jāpārskata sadaļas projektā, no kurām varētu atteikties, lai iekļautos iepriekš plānotajās izmaksās,” teic T. Cīrulis, piebilstot, ka, laužot līgumu ar esošo būvnieku, pat pēc visoptimistiskākā scenārija atsākt renovāciju varētu tikai pēc apmēram četriem pieciem mēnešiem.

Ventas ielas 6. nama būvuzraugs Aigars Ausējs laikrakstam pastāsta, ka renovāciju galvenokārt kavē cilvēku resursu trūkums. “Sīkāk droši vien to var komentēt pats būvnieks. Cik zinu, tad rīt sastatnes noņemšot. Ja renovācijas process apstāsies pavisam, tad svarīgi, lai māju, tā teikt, iekonservē, citādi problēmas būs daudz lielākas. Daļa darbu ir izdarīti, taču ne līdz galam, piemēram, vertikālās apkures sistēmas izbūve, fasāde u.c. Esmu informējis gan būvdarbu veicēju, gan namu apsaimniekotāju par iespējamajiem riskiem. Ar būvnieku ir bijušas vairākas sarunas. Ir bijuši solījumi, taču tas, kāpēc tie netiek pildīti, jājautā pašam “Ekovalim Latvija”,” pastāsta A. Ausējs.

“Kurzemes Vārda” rīcībā ir neoficiāla informācija, ka uzņēmumam ir finansiālas grūtības, kas arī ir galvenais iemesls, kāpēc nav iespējams pabeigt namu renovāciju.

Uzņēmuma “Ekovalis Latvija” valdes priekšsēdētājs Guntis Šalts uz “Kurzemes Vārda” centieniem uzzināt viņa viedokli neatsaucās.

19.maija vakarā LNA speciālistiem bijusi emocionāli smaga sapulce ar Viršu ielas 1. nama kontaktpersonām par līguma pārtraukšanu ar būvuzņēmēju. Tur darbs faktiski apturēts. Dzintaru ielā 97/99 savukārt vācot iedzīvotāju parakstus par lēmumu pārtraukt vai turpināt sadarbību ar būvnieku. “Skaidrs, ka valda neapmierinātība un, lai arī anketēšana vēl turpinās, kontaktpersonu viedoklis ir, ka sadarbību turpināt nevar. Šajā nedēļā, cerams, izdosies ar SIA “Ekovalis Latvija” sakārtot būvniecības dokumentāciju, lai nodotu ekspluatācijā māju Atmodas bulvārī 10A,” sacīja T. Cīrulis.

35 komentāri

2020-05-21 06:46

Vīruss: Sveiciens no Atmodas bulvāra 10a. Mūsu māju renovē Ekovalis 3 gadus. Objekts nav vēl nodots. Iesaku izbeigt attiecibas ar Ekovali un nekad ar viņu vairs nesadarboties! Nenopietnāka attieksme nekad nav redzēta!

2020-05-21 07:28

Liepājnieks: Tak jābūt muļķim lai izvēlētos to firmu. Bet nu kā jau Latvijā notiek ka konkursos uzvar lētākais un tad paši brīnās ka kvalitāte zema un nekas uz priekšu neiet.

2020-05-21 07:38

celtnieks: Vai tad tur nevajadzētu paskatīties kāpēc LNA vispār vēl noslēdza jaunus līgumus ar šito uzmetējkantori. Tur jau pāris gadus atpakaļ bija skaidrs ka nekā laba nebūs, Lleišu naftiniekiem ar droši vien piegriezās sponsorēt šo "ienesīgo" biznesu. Liepājas florbols ar briesmās

2020-05-21 07:46

Alnis: Vai tad līgumā ar firmu līgumsods nebija paredzēts - dīkstāve, neiekļaušanās termiņos u.t.t. ?

2020-05-21 08:08

ExLna: Kamēr LNA vadoņi gūs labumu no šiem renovācijas projektiem nekas konkursos nemainīsies.

2020-05-21 08:15

Džums: Ekovalis tak lna sadarbības partneris....

2020-05-21 08:28

kārtējais uzmetējs: Un Guntim Šaltam un viņa firmelei nekāds sods par šādu šmurgulēšanos nebūs? Vismaz tauta zin, kas ir uzmetējs un ar ko darījumus neslēgt.

2020-05-21 08:48

Mans UzVārds: Vai tad Rimma nezin kas notiek viņa saimniecībā?
Vilnītis varētu vienreiz ko labu izdarīt Liepājnieku labā! Rīkojies!

2020-05-21 08:59

???: Nu par Ventas 6 var memuārus rakstīt , par viltotiem aptaujas parakstiem , par lna ēku uzraugu , kas dzīvo šajā pašā mājā , utt. Lai lna netēlo muļķi , kopīgi rebes ar ekovali taisīja , īsāk sakot , kā jau Liepājā , kur sākot no rožu ielas valda korupcija !!!

2020-05-21 09:39

Lita: Liepāja taču ir tik ļoti maza un visi viens par otru zin, Šalts (Eko valis) ar Vilnīti (Pilsētas mērs) kopā startēja vēlēšanā no apvienības Liepājnieki. Nu lūdzu, roka roku mazgā. Vajadzēja finansējumu kampaņai, tagad neko. Kādēļ neviens neuzdod konkrētus jautājumus mēram, kā tā gadījies ar viņa politisko kolēģi, vai tas ir normāli, vai tā ir attieksme pret liepājniekiem.

2020-05-21 09:45

ej: kamēr LNA neizpurinās un neizformēs ,tikmēr nekas nemainīsies,paši sliktākie apsaimniekotāji jeb drīzāk izsaimniekotāji

2020-05-21 10:41

xxxl: Pēc tā, kā uzņēmums Ekovalis iegādājas lepnas luxus klases mašīnas, neizskatās, ka šim uzņēmumam būtu finansiālas problēmas! Vēl necik sen tika iegādāta kārtējā jauna luxus klases mašīna. Un ar visām šīm mašīnām pārvietojas visi ģimenes locekļi. Varbū arī VIDam šeit vajadzētu pievērst vairāk uzmanības kā tiek expluatēts uzņēmuma transports.
Nesaprotami, kāpēc LNA slēdz renovācijas līgumus ar šo šmaucējkantori un vairākkārt uzkāpj uz vienu un to pašu grābekli. Kurš viņus lobē???
Šeit noteikti ir jārisina jautājums iesaistot Latvijas būvniecības organizācijas, kuras izdot būvniecības licences un, protams, pilsētas domei. Viennozīmīgi šādam uzņēmumam licence ir jāatņem un pret SIA Ekovalis ir jāuzsāk tiesu darbi, konfiscējot šim uzņēmumam visus kustamos un nekustamos īpašumus.
Pilsētas vadība, lūdzu ieklausieties iedzīvotājos un vērtējiet reālo situāciju!!! Kas notiek mūsu pilsētā? Kurš samaksās nepabeigto renovācijas māju iedzīvotājiem morālo kompensāciju, kuru mājas tagad izskatās kā grausti, vēl sliktāk nekā pirms renovācijas uzsākšanas?

2020-05-21 11:14

brāķis: Vai vēl kāda māja atrodās LNA "apskāvienos"...?
Normālas mājas jau sen nomainījušas apsaimniekotāju...

2020-05-21 11:30

Taisnības balss: Arī karsts sveiciens no Dārza ielas 3!!! Izskatamies pabriesmīgi! Mājas priekša atstāta trijos darba posmos: viens stūris nokrāsots, no otrā mājas stūra sienai uzlikts pelēkais grunts, mājas vidus - neskarta siena. Un jā tadā izskatā, pašā pilsētas centrā, māja stāvēs vēl daudzus mēnešus, nav izslēgts, gadus, rēķinos maksa par bankas kredīta dzēšanu aug no marta mēneša, tad vai nav pienācis laiks nedaudz pastrādāt prokuratūrai?? Kā vienlaicīgi izsludinātos konkursos par 6 māju renovāciju varēja vinēt viena būvfirma? Visi zin par darba roku trūkumu visā valstī, bet kaut kādai mikrofirmiņai bija dota iespēja sagrābt tik daudz objektu ar Eiropas daļēju finansējumu?? Mīlīši, šeit ož pēc korupcijas!!!

2020-05-21 12:04

Sašutums: Kādēļ LNA nereaģēja ātrāk, ja jau procesā bija iedzīvotāju sūdzības?! Kādēļ solīja viss tiks risināts? Nekas netika darīts. Protams, LNA bija vienkāršāk neko nedarīt gan jau iedzīvotājiem apniks un pieņems briesmīgo situāciju.

2020-05-21 13:05

!!!: Tieši LNA uzspieda ekovali iedzīvotājiem bez kādas izvēles rimmu ar visiem cīruļiem ziepēs !!!!

2020-05-21 13:30

Caurais Čerpaks: Ja nemaksā tad nestrādā, viss pareizi.
Lai tie sranie priekšnieķeļi paši kāp uz stalažām un sāk strādāt!

2020-05-21 13:34

Doma: Manas domas: jā,“būvfirma“ Ekovalis Latvija pēc www.firmas.lv datiem : ir Maza sabiedrība ar vidēji 50 darbiniekiem pārskata gadā; nozare - Vides aizsardzība, ekologija !!! Tad jautājums ir Kā šī firma varēja piedalīties un vinnēt konkursā un vienlaicīgi parakstīt tik daudz līgumus??? Jā pēc pieejamās informācijas kompānijai pieredzes būvniecībā NAV nekāda!! Nu neskaitot tikai slikto pieredzi, ko cilvēki ir atklājuši ! Secinājumi: tikai Lna vien pagaidām zināms kādu nodomu dēł vińi ir slēguši līgumus ar konkursam neatbilstošu pretendentfirmu. Doma: māju dzīvokłu īpašniekiem,vai vēl labāk visu cietušo māju dz.īpašniekiem sakontaktēties un apvienoties, lai pieprasītu atbildību un prasību (tiesā) tieši pret apsaimn.Lna par bezatbildīgu rīcību un pilnvaru nepildīšanu pret kopīpašumu,finansēm un šo projektu godprātīgu īstenošanu dzīvokłu īpašnieku labā (interesēs)! Jo šī atbildību pārlikšana un cilvēku maldināšana ir apnikusi!! Pie visa atbildīgs īpašnieku priekšā ir vienīgi apsaimn.Lna !! Jo esat piemirsuši,ka šo projektu uzstājēji un slavinātāji ir tieši Lna un pat, kad vajadzīgi paraksti Lna darbinieki skraida tos vāc !! Esat piemirsuši, ka tieši Lna katru dz.Īpašnieku Lūdza parakstīt pilnvarojumu! Lna lūdza jums pilnvaru rīkoties jūsu vārdā šajos projektos!! Tad tagad ir pienācis laiks prasīt no Lna atbildību !!

2020-05-21 14:56

rakaris:): ko tad rimma nomīzis , ar steigu vajag sniegt atbildes iedzīvotājiem par šo korumpēto sadarbību , te tikai darbs bez tabu , tautas kontrolei , no liepājas domes jēgas jau nekādas , burlaki un otkatčiki jau cits citu aizstāv !!!

2020-05-21 15:05

ess: Ekovalis tagad kurina saunu un vāra ziepes Hotel Jūrnieka Ligzda!

2020-05-21 15:46

Nauris: Nejau tikai Ekovalis ir tas sliktais, Otkatu maksā visi būvnieki apsaimniekotājiem, kurš vairāk sola tam arī līgums. Nu izņēmums ir UPTK tam neintresē tik daudz tās renovācijas, viņi otkatu dod Domes pārstāvjiem,un tiek pie nopietnākiem pasūtijumiem !

2020-05-21 16:12

Fakts: Pagājuši 10 gadi un atkārtojas tāda pati sāga kā ar Remaks...

2020-05-21 16:51

tak: Viņi pieņem darbā bomžus un alkoholiķus, lai lielo, no iedzīvotājiem iekasēto naudu, paturētu sev. Šo sfēru gan vajadzētu kontrolēt ij VIDAM ij kādiem dienestiem,kas sargā māju iedzīvotāju intereses, kā arī būvruzraugiem, jo cik ilgi šādas totālā šmigā 24/7 renovētas mājas turēsies?

2020-05-21 19:12

anulis: Neveicas gan tam ekovalim,, vai nevajag kādu aizlūgumu noorganizēt!

2020-05-21 20:49

to anulis: Ūja, ka tad nu neveicas! Viens štruntīgs pogu kantoris "renovē" visu pilsētu.

2020-05-21 21:25

Sievastēva nauda: Kas viegli nāk, tad viegli iet.... pats neko nav nopelnījis....

2020-05-21 21:32

Pēteris 1: toms cīrulis,artis rimma super čaļi

2020-05-21 21:36

daiga: to rakaris
super

2020-05-21 21:52

P: Vvv

2020-05-21 22:27

Nu ja: Kā var parakstīt tik daudz līgumus ar kaut kādu "ragi un nagi" kantori kurā tika daži desmiti strādnieku?

2020-05-22 09:32

Mola saimnieks: Cepur nost rimma tā turpināt, un juristei arī.

2020-05-22 10:09

Jānis: Tagad SIA Kurzemes Krāsas vietā startē iepirkumos SIA ARCAN (visi tie paši Fromaņi) viss turpinās !!!
Vienu nolaida uz grunti, tagad startē tie paši kadri ar citu SIA !

2020-05-22 20:20

IvarsOjārs: Līgumā punkts - būvniekam jāpabeidz 360 dienās. Par katru nokavēto dienu 0.5% no kopējās projekta summas sods, nepārsniedzot 10%. LNA Ņemiet ārā no līguma tos soda griestus 10%, tas ir smieklīgi, samaksā 10% un stiep objektu kaut 3 gadus bezmaksas... tie 10% jau tāmē stāv zem "neparezdamie papildizdevumi", kas starp citu ir tieši 10%...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz