Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Apsaimniekotāju dēvē par monstru. Vai tiešām atmaskošana?

Apsaimniekošanas jomā strīdu netrūkst. Māja viena, bet īpašnieku daudz, pilnīgi skaidrs, ka vienošanās par būtisko nevedas vienkārši. Tomēr aizvien biežāk dzīvokļu īpašnieki vēršas laikrakstā ar sūdzībām par to, ka apsaimniekotāja darbības ir necaurredzamas.

Apsaimniekotāju dēvē par monstru. Vai tiešām atmaskošana?
Vizuāli Krusta ielas 1. nams izskatās tīri glīti, tomēr ne visi iedzīvotāji tajā mitinās mierīgu sirdi. Pulciņš dzīvokļu īpašnieku pauž lielu neapmierinātību ar apsaimniekotāja darbu, viņuprāt, jo vairāk māja tiek remontēta, jo sliktākā stāvoklī tā nonāk. (Foto: Egons Zīverts)
Vizuāli Krusta ielas 1. nams izskatās tīri glīti, tomēr ne visi iedzīvotāji tajā mitinās mierīgu sirdi. Pulciņš dzīvokļu īpašnieku pauž lielu neapmierinātību ar apsaimniekotāja darbu, viņuprāt, jo vairāk māja tiek remontēta, jo sliktākā stāvoklī tā nonāk. (Foto: Egons Zīverts)
08.09.2023 06:10

Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Daļa Krusta ielas 1. nama iedzīvotāju ir pilnīgi pārliecināta, ka SIA ”Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA) viņus cenšas apkrāpt, savukārt uzņēmums apsūdzību noraida.

Krusta ielas 1. nama iedzīvotāji mūs aicina uz sarunu neitrālā vidē, nevēloties atklāt ne vārdus, ne sejas, jo sakās jau iepriekš piedzīvojuši draudus no apsaimniekotāja puses.

”Ja iesniegsiet prasību tiesā, uz ielas varat nerādīties…”

piedzīvoto satraukti atstāsta viena no iedzīvotājām. Tomēr atstāt to tā nevarot, tāpēc nu lēmuši ķerties šim jautājumam klāt nopietni.

Iedzīvotāji pārliecināti, ka LNA gadiem ilgi darbojas īpašā krāpniecības shēmā un izsaimnieko daudzdzīvokļu māju iekrājumus dzīvokļu īpašniekiem aiz muguras.

”Esam pamanījuši, ka LNA krāpšanai ir viens rokraksts visās mājās, tā pati noslīpētā shēma. Cik ilgi tas turpināsies?

LNA nevis saimnieko mūsu mājā, bet izsaimnieko mūsu naudu,” saka prāvs pulciņš iedzīvotāju un uzskaita vienu reizi pēc otras. Nu konflikts samilzis līdz tiesu darbiem.

Finanses nav saprotamas

”Pirmais, ko gribētos panākt, lai viņi vismaz darītu zināmu, kur mūsu mājas apsaimniekošanas nauda tiek tērēta. Kaut kādas atskaites nāk ar divu trīs mēnešu novēlošanos. Piemēram, pirms trīs gadiem ziemā (janvārī un februārī) nāca rēķini, kuros norādītas kaut kādas metāliskās konstrukcijas, kas izmaksājušas 800–900 eiro.

Ārā sals un sniegs, nekādi ārējie remonti nav iespējami, bet rēķini par metāla konstrukcijām pēkšņi tiek piestādīti, galvenais ir tas, ka mēs neko par to nezinām, neviens nesaka, nerāda, sapulču nav,” stāsta kāda no mājas seniorēm.

”Vairākkārtīgi pieprasījām LNA dokumentus, viņi neko neuzrāda, liek rakstīt kaut kādus iesniegumus, kas tikai mēneša laikā tiktu izskatīti, un tad mums ļautu ieskatīties dokumentos.

Tomēr tie ir dokumenti, kas attiecas uz mūsu pašu māju un naudu, kāpēc man jāgaida mēnesi, lai tos redzētu?

Esam iepazinušies ar likumdošanu, kas nosaka, ka ar mājas lietu esam tiesīgi iepazīties bez iesniegumiem, arī jurists, pie kura konsultējamies, to apstiprināja. Mēs esam tiesīgi uzreiz redzēt dokumentus, atskaites, kā arī drīkstam fotografēt vai palūgt kopijas.

LNA nepārtraukti cenšas uzstādīt kaut kādus savus noteikumus, likt šķēršļus, lai tikai mēs informāciju nevarētu saņemt. Tieši tas arī ir iemesls, kādēļ liela daļa mājas iedzīvotāju nemaz nezina un nesaprot, kas mūsu mājā notiek,” pārliecināti iedzīvotāji.

LNA pārstāve Ita Cērmane laikrakstam skaidro, ka ar informāciju, kādiem mērķiem izlietoti mājas uzturēšanas fonda līdzekļi, ikviens dzīvokļa īpašnieks vai viņa pilnvarotā persona ik mēnesi var iepazīties ikmēneša faktisko ieņēmumu un izdevumu pārskatā pašapkalpošanās portālā “mans.lna.lv”.

“Detalizētāku un par ilgāku laika periodu ieņēmumu un izdevumu pārskatu var saņemt, vēršoties pie LNA namu pārziņa. Kā arī ikviens dzīvokļa īpašnieks ir tiesīgs iepazīties ar mājas lietu, iepriekš saskaņojot laiku ar namu pārzini,” skaidro LNA un noliedz, ka būtu lieguši iepazīties ar dokumentāciju.

Pašievēlēti mājas vecākie

Nākamais, kas, iedzīvotājuprāt, visu padara vēl sarežģītāku, ir komunikācija ar mājas vecāko. ”Viss būtu kārtībā, bet mēs, dzīvokļu īpašnieki, šo kontaktpersonu paši nemaz neesam ievēlējuši. Ja divas trešdaļas dzīvokļu īpašnieku kopības būtu par viņu balsojušas, viņa drīkstētu mūs pārstāvēt, bet mēs šādu pilnvarojumu neesam piešķīruši.

Kā tas cilvēks var saimniekot manā mājā, ja es tam nepiekrītu?”

nu jau dusmīgi vaicā cita iedzīvotāja.

LNA šādas runas kliedē, minot, ka 2018. gada 12. martā dzīvokļu īpašnieku kopība pieņēma un iesniedza LNA lēmumu par piecu mājas kontaktpersonu ievēlēšanu, turklāt lēmums pieņemts pārliecinoši, ar 69% dzīvokļu īpašnieku balsīm.

Kopā sanākušie kaimiņi tomēr uzsver, ka reizēs, kad ir jāpieņem kāds lēmums, kas attiecas uz viņu māju, un jāsavāc paraksti, divas, viņuprāt, apšaubāmas personas apstaigā dzīvokļus un nepieņemamā veidā cilvēkiem izprasa parakstus.

”Pirmkārt, tās personas nepārvalda valsts valodu, otrkārt, tās neviens no mums nav pilnvarojis, treškārt, viņi šos parakstus nevis vienkārši vāc, bet diedelē dažādos veidos – ar draudiem, šantāžu, meliem vai sniedzot nepatiesu informāciju. Saka, ka vajag parakstīties par remontu, bet neuzrāda ne tāmes, ne projektus, ne izmaksas, neko.

Turklāt viņi dodas pie cilvēkiem gados, kas mīļā miera labad parakstās, un viss, kā arī parakstus izprasa dzīvokļu īrniekiem, kuri nav paraksttiesīgi, nevis īpašniekiem.

Protams, ka šādā veidā tiek savākts vajadzīgais 50+1 paraksts, un viņi saka – viss kārtībā, paraksti savākti. Neviens jau nepārbauda, vai paraksti ir īsti. Turklāt viņi sākumā mistiski savāc parakstus par kādu procesu, remontu un tikai pēc tam nosauc naudas summu. Kā mēs varam piekrist kaut kam, nezinot, cik tas maksās?” ar savām bažām un jautājumiem dalās iedzīvotāji.

”To, kādā veidā tiek iegūti paraksti lēmumā, LNA komentēt nevar. Saņemot lēmumu un skaitot balsis (paraksts pretī īpašnieka vārdam un uzvārdam), LNA nevar identificēt, kā paraksts tas ir. Īpašnieki ir informēti, ka jebkurā lēmuma pieņemšanā/nepieņemšanā var piedalīties tikai dzīvokļu īpašnieki vai viņu pilnvarotās personas (pilnvara ir jāpievieno lēmumam),” skaidro I. Cērmane.

Remonts sākas tagad

Viens no sasāpējušiem jautājumiem esot nesenais kāpņu telpas durvju remonts. ”Par to, ka tiks mainītas kāpņu telpas durvis, lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku uzzināja dienā, kad durvis sāka mainīt. Kad sākās iebildumi, visiem sameta pastkastītēs izmaksu uzmetumus, norādot, ka tās ir tāmes.

”Tā izskatās pabeigts darbs,” bildi no Krusta ielas 1. nama kāpņu telpas rāda iedzīvotāja. Foto: no dzīvokļu īpašnieku arhīva

Pirmkārt, tur tika norādītas ļoti paaugstinātas cenas. Bijām vairākos arhitektu birojos, lūdzām speciālistu konsultācijas, kuri mums apstiprināja, ka tās nav tāmes, bet uzmetumi, kas ļauj manipulēt ar cilvēku uzticību.

Kad cilvēki ieraudzīja, ka vienas durvis maksā 3,5 tūkstošus, bija šoks.

Pieprasījām apstādināt remontdarbus. Pamatojoties uz jauno dzīvokļu īpašnieku likumu, rakstījām Valsts policijai un būvvaldei. Protams, ja mums jautā – vai piekrītat, ka tiks mainītas durvis, mēs piekrītam, kāpēc gan ne, ja reiz tas ir vajadzīgs. Bet, pirms tiek patvaļīgi uzsākti darbi, ir jāvienojas ar mājas iedzīvotājiem par to, kādas tieši durvis mēs vēlamies, galu galā tā ir mūsu māja, tam jābūt mūsu lēmumam,” iedzīvotāji pauž neizpratni.

Iedzīvotāji stāsta, ka par durvju nomaiņu uzzinājuši vien brīdī, kad darbi jau bija uzsākti. LNA norāda, ka par to nomaiņu bija balsojuši 55% dzīvokļu īpašnieku. Foto: no dzīvokļu īpašnieku arhīva

LNA norāda, ka lēmumu par mājas ārdurvju nomaiņu dzīvokļu īpašnieku kopība pieņēma 2023. gada 19. maijā. Lēmums tika pieņemts ar 55% dzīvokļu īpašnieku vai viņu pilnvaroto personu balsīm.

”Kad tika mainītas lodžijas, atkal notika tas pats. Toreiz devāmies uz vairākām vairumtirdzniecības bāzēm, lai pārbaudītu, cik varētu izmaksāt šie materiāli. Secinājām, ka uzmetumā visas norādītās materiālu cenas ir vismaz trīs reizes dārgākas, attiecīgi – vienas lodžijas izmaksas tolaik maksimāli bija 250 eiro, LNA prasīja 750 eiro par vienu lodžiju.

Kad pētījām firmas, kuras šīs lodžijas taisīja, ar kurām LNA it kā slēdza līgumus, uzņēmumu reģistrā nemaz nebija atrodamas.

Paņēma naudu un pazuda. Ja vēl būtu labi sataisījuši, bet tagad tur krājas ūdens, tek apakšā dzīvojošiem kaimiņiem uz galvas. Materiāli izmantoti visparastākie un lētākie. Tas pats attiecas uz durvīm – kvalitāte nekāda, bet cena visaugstākā.

LNA mums apgalvoja, ka visi dokumenti ir būvvaldē iesniegti, bet, kad devāmies uz būvvaldi, mums apliecināja, ka nekas tāds par mūsu māju nav iesniegts. Man tas ir ierakstīts, lai vajadzības gadījumā varētu to apliecināt,” saka Krusta ielas ilggadēja iemītniece.

Tomēr LNA paliek pie sava un skaidro kārtību, kādā tiek pieņemti lēmumi. ”Lai veiktu vērienīgus darbus mājā, par tiem jānobalso lielākajai daļai dzīvokļu īpašnieku (vismaz 50+1%). Balsojumā var piedalīties tikai dzīvokļu īpašnieki vai viņu pilnvarotās personas.

Saskaņā ar noslēgto pārvaldīšanas līgumu darījums, kura summa nepārsniedz 1000 eiro, LNA jāsaskaņo ar mājas kontaktpersonu; darījums, kura summa pārsniedz 1000 eiro, – tikai ar kopības piekrišanu.

LNA patvaļīgi darbus neveic.

Ja runājam par durvīm, pēc lēmuma pieņemšanas atsevišķu dzīvokļu īpašnieki gan rakstiski, gan klātienē vērsās pie LNA speciālistiem ar pretenzijām par ārdurvju nomaiņu. Īpašnieki iepazinās ar dokumentiem, kā arī viņiem vairākkārt tika izskaidrots, ka visiem dzīvokļu īpašniekiem ir saistošs vairākuma (vismaz 50+1%) dzīvokļu īpašnieku pieņemtais lēmums,” paskaidro LNA pārstāve.

Vēlas atbrīvoties no apsaimniekotāja

Lai cik LNA censtos atspēkot pret viņiem vērstos apvainojumus un aizrādījumus, var redzēt, ka iedzīvotāju mērs ir pilns, jo viņiem ir atkal un atkal jauni stāsti, kurus likt pretī.

”Pagājušā gada vasarā pāris 5. stāva dzīvokļos sāka tecēt ūdens un vajadzēja nomainīt vienu trubas posmu, LNA atrunājās, ka viņiem neesot instrumentu, ar ko var nomērīt to vietu, kur tek ūdens, tāpēc viņi divās trepju telpās izrāva labas čuguna rores, izņēma ķieģeļus un vietā ielika plastmasas trubas un kaut kādus nekvalitatīvus, trauslus ķieģeļus.

Kur palika čuguna rores – neviens tā arī nezina, lai gan nav noslēpums, ka tās maksā lielu naudu.

Arī toreiz rakstījām policijā iebildumus, tad pārējās trepju telpas vismaz no tā procesa bija pasargātas. LNA jau saka, ka viņi darbus neturpināja, jo tur ūdens netecēja… Viena vienīga atrunāšanās,” atminas kaimiņi.

”Viņi izņēma labas čuguna trubas un nomainīja tās pret lētām plastmasas caurulēm. Kur palika čuguna rores?” vaicā dzīvokļu īpašnieki. LNA skaidro, ka, veicot remontdarbus, strādnieki pēc darbu pabeigšanas utilizē atkritumus un sakopj remontdarbu vietu. Foto: no dzīvokļu īpašnieku arhīva

”Jumta remonts ir atsevišķs stāsts. To taisa bezgalīgi, no 2008. gada. Mums ir aizdomas, ka viņi apzināti to jumtu remontē pa gabaliem, lai atstātu sev iespēju vajadzības gadījumā atkal un atkal norakstīt naudu, sākot it kā jaunus remontus.

Saprotiet, jo vairāk remontē to mūsu māju, jo sliktākā stāvoklī viņa paliek. Tagad viss mājas uzkrājums ir iztērēts, un nu viņi mums piedāvā ņemt vēl kredītu. Tas ir neiedomājami! Uzskatu, ka mūsu mājā dzīvo nelietīga LNA atbalstītāju grupa, kuri par to, ko dara LNA vārdā, saņem atlīdzību.

Tā ir smalka manipulēšanas shēma, un viņi labprātīgi apkrāpj savus kaimiņus.

Esam vērsušies tiesā ar šo visu, vēlamies, lai beidzot šis apsaimniekošanas monstrs tiktu atmaskots, visi saprastu, cik liela krāpniecības shēma tā ir, un mēs beidzot varētu savākt parakstus un tikt no viņiem brīvi,” savu gala lēmumu pauž Krusta ielas 1. nama iedzīvotāji.

”Vai jums šķiet pieņemams šāds skats? Kad apsaimniekotājs ieliek jaunas trubas, bet, aizpildot tukšās vietas, sabāž lupatas un sapūš ar putām? Mums nešķiet, ka tā ir pareizi,” sašutuši iedzīvotāji. Foto: no dzīvokļu īpašnieku arhīva

Gluži kā izklaidējoties, apsaimniekotāja un dzīvokļu īpašnieku argumenti tiek likti vieni pretī otriem, un noteikt to, kurā pusē ir taisnība, tik virspusēji uzklausot abas puses, ir teju neiespējami.

Kad pārjautājam LNA par to, kā viņiem šķiet, kādēļ vairāku namu iedzīvotājus māc šaubu ēna par apsaimniekošanas procesiem, LNA skaidro, ka noteikti palīdzētu tas, ja iedzīvotāji aktīvāk piedalītos rīkotajās dzīvokļu īpašnieku kopsapulcēs.

”Piemēram, 2022. gada 13. aprīlī notikušajā dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē piedalījās 21 dzīvokļa īpašnieks no 75 dzīvokļu īpašumiem. Diemžēl, bet kopsapulcēs nav kvoruma, un līdz ar to kopsapulces nav lemttiesīgas un kopsapulču laikā lēmumus pieņemt nav iespējams.

Tāpat, lai kliedētu bažas par būvniecības procesiem, varu minēt, ka, sākot ar 2023. gada 1. martu, dzīvokļu īpašniekiem ir iespēja reģistrēties Būvniecības informācijas sistēmā (BIS), kurā var iepazīties ar dokumentāciju un aktuālo informāciju, kas saistīta ar attiecīgās mājas pārvaldīšanu,” mudina I. Cērmane.

99% apsaimniekošanas problēmu tiek mierīgi atrisinātas

Mārtiņš Tīdens, Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks (īpašumu jautājumos)

Par apsaimniekošanu var runāt arī kā par uzņēmējdarbību. Ja uzņēmējdarbībā krāpjas, piemēram, vilto parakstus – tā ir kriminālsodāmība.

Ja raugāmies uz to no otras puses, jāteic, ka, par laimi, dzīvojam demokrātiskā valstī, kur lēmumu pieņemšana, tajā skaitā dzīvojamās mājās, notiek ar balsu vairākumu, turklāt balso paši dzīvokļu īpašnieki.

100% gadījumu reti notiek tā, ka visi vienbalsīgi vienojas.

Ko lai dara apsaimniekotājs, ja mājai ir kādas konkrētas vajadzības, bet starp dzīvokļu īpašniekiem izcēlies strīds? Atstāt pusratā nevar, tad nu parakstu daudzums nosaka to, kāda rīcība sekos.

Visbiežāk tā iedzīvotāju daļa, kas paliek mazākumā, izsaka savas aizdomas, sazvērestības teorijas, pretenzijas, tādējādi metot šaubu ēnu uz apsaimniekotāju, kurš, viņuprāt, veicis negodprātīgas darbības.

Ja tādas aizdomas ir, protams, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas, var vākt pierādījumus, ar kuriem vēlāk var vērsties tiesībsargājošās instancēs.

Nevaru apgalvot, ka neviens neko nav pārkāpis, tomēr jāsaprot, ka krāpšanas shēmu plānošana nav apsaimniekotāju ikdiena.

Bieži vien par strīdus jautājumu kļūst šī parakstu vākšana. Jā, precedenti bijuši arī iepriekš, un tad juristi skatās, vai tikusi ievērota visa noteiktā procedūra, ja kaut kas nav ievērots vai arī otra puse uzskata, ka patiesība jebkurā gadījumā ir viņiem, jautājums ir izskatāms tiesā.

Dažkārt valda uzskats, ka to var atrisināt pašvaldībā, tas tā nav.

Apsaimniekošanas jautājumu regulējums nav no vienkāršākajiem.

Daudz līdzētu tas, ja dzīvokļu īpašnieki varētu tikties šajās sapulcēs un konstruktīvi izrunāt būtiskos jautājumus vai vismaz vienoties par gala rezultātu. Ja objektīvi iedziļinās, uzklausa visu pušu viedokļus, pie kopsaucēja var nonākt.

Vissarežģītāk ir tajās mājās, kur iedzīvotāji sadalās precīzi uz pusēm, vienu nedēļu uz pašvaldības pieņemšanu atnāk viena puse un otru nedēļu otra.

Absolūto taisnību mēs tur atrast nevaram, kādam aizvainojums paliks vienmēr.

Jāsaprot, ka apsaimniekotāja darbības tiek kontrolētas, tiek veiktas iekšējās revīzijas, nāk neatkarīgs zvērinātais revidents, kas seko līdzi procesiem un dod savu atzinumu, ka naudas plūsmas ir uzskatāmas un iegrāmatotas.

Apsaimniekotājs nekādus maksājumus neveic skaidrā naudā, kā tas, iespējams, bija senāk.

Par slikto runā vairāk nekā par labo, tāpēc šķiet – sūdzība uz katra stūra, patiesībā 99% apsaimniekošanas problēmu tiek mierīgi atrisinātas un tikai tas 1% nonāk līdz tiesvedībai.

Manā praksē nav bijuši tādi tiesas lēmumi, kur tiešām būtu konstatēts tas, ka apsaimniekotājam būtu jāsamaksā par kādu milzīgu kļūdu vai pārkāpumu.

UZZIŅAI

Citas sūdzības par SIA ”Liepājas namu apsaimniekotājs”

– LNA acīmredzot strādā palīgskolu nebeiguši darbinieki, kuri to tik dara kā izkrāpj naudu. Īsumā – gadiem ilgstoši (vairāk kā 10 gadu garumā) iekasē naudu par kanalizāciju, kura nemaz neeksistē dzīvoklī.

– Lielāku krāpnieku kantori ir grūti saskatīt Liepājas pusē. Pie tam kantora darbinieki sēž uz nodokļu maksātāju naudas, saņemot algas, kā arī veicot krāpnieciski pretlikumīgas darbības, gadiem ilgstoši iekasējot no daudziem iedzīvotajiem samaksas par pakalpojumiem, kuri netiek sniegti vai lietoti no iedzīvotāju puses.

– Nevienam neiesaku izvēlēties par namu apsaimniekotāju SIA ”Liepājas namu apsaimniekotājs”. Negodīga kompānija, kura apzog savus klientus, piestādot rēķinus par pakalpojumiem, kuri nav saņemti. Ņirgājas par klientiem, kad jāskaidro kādi jautājumi par apsaimniekošanas izmaksām.

– Vajadzētu piestrādāt pie komunikācijas problēmām ar klientiem! Absolūti nepieņemami izteikumi attiecībā pret klientiem.

– Kļūdainas informācijas sniegšana par nekustamā īpašuma statusu. Nepareizās personas informēšana par parādu. Nespēja komunicēt laicīgi, radot finansiālus zaudējumus kādreizējam klientam. Neprofesionalitāte un nespēja atbildēt uz specifiskiem jautājumiem pa telefonu. Par “parādu”: atbilde “mēs piedzīsim parādu”, nepaskaidrojot, kā var rasties parāds par dzīvokli, kas jau sen pārdots citai personai.

Avots: sudzibas.lv

Strīda ar namu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēju gadījumā patērētājs var vērsties:

  • vietējā pašvaldībā;
  • tiesā;
  • Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, kas strīdus starp patērētāju un apsaimniekošanas pakalpojuma sniedzēju neskata, bet sniedz palīdzību atbildes saņemšanai no komersanta.

Attiecībā uz komercpraksi namu apsaimniekošanas jomā PTAC:

  • nerisina ar individuālu strīdu saistītas situācijas;
  • uzraudzību veic atbilstoši noteiktajām uzraudzības prioritātēm, izvērtējot esoša vai iespējama pārkāpuma ietekmi uz patērētāju kolektīvajām interesēm. Saņemtajās sūdzībās sniegto informāciju PTAC ņem vērā uzraudzības darba plānošanā un veikšanā.

Avots: Patērētāju tiesību aizsardzības centrs

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz