Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Apstiprināšanai izpilddirektora amatā virzīs Ronaldu Fricbergu

Apstiprināšanai izpilddirektora amatā virzīs Ronaldu Fricbergu
Foto: Egons Zīverts
10.07.2017 14:54

liepajniekiem.lv

Ņemot vērā, ka Liepājas pilsētas pašvaldības ilggadējais izpilddirektors Edgars Rāts izteicis vēlmi atstāt ieņemamo amatu, nākamajā Liepājas pilsētas domes sēdē, kas notiks ceturtdien, 13. jūlijā, apstiprināšanai izpilddirektora amatā plānots virzīt līdzšinējo izpilddirektora vietnieku finanšu jautājumos Ronaldu Fricbergu, portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Edgars Rāts lūdzis atbrīvot viņu no ieņemamā amata, pamatojot to ar veselības sarežģījumiem, kas neļauj pilnvērtīgi pildīt pienākumus. Viņš piekritis pildīt padomdevēja pienākumus izpilddirekcijā, kas ļautu nodrošināt pēctecīgu šobrīd aktuālo pašvaldības projektu uzraudzību un vadību.

Pašvaldības izpilddirektora amatam izraudzīts līdzšinējais izpilddirektora vietnieks finanšu jautājumos Ronalds Fricbergs, kurš jau iepriekš E.Rāta prombūtnes laikā pildījis izpilddirektora pienākumus. R. Fricbergs pašvaldībā strādā kopš 1998. gada, kad tika uzaicināts darbā pie norēķinu kases izveides. Pēdējos 12 gadus bijis izpilddirektora vietnieks finanšu jautājumos, kura pienākumos ietilpst Finanšu pārvaldes darbības uzraudzība, budžeta plānošana, kā arī pašvaldības saimniecisko jautājumu risināšana. Darbojies darba grupās arī pie valsts budžeta izstrādes un izlietojuma lietderības izvērtējuma. Viņa darbs finanšu plānošanā un budžeta izstrādē atzinīgi novērtēts, Liepājas pašvaldībai 2013. gadā saņemot ”Eiropas gada pašvaldības apbalvojumu”, kā arī Valsts kontrole šogad piešķīrusi Liepājas pašvaldībai Atzinības rakstu par paveikto darbu finanšu kontroles organizēšanā un atbalstu revīzijas pierādījumu izvērtēšanā.

”Līdzšinējā pieredze pašvaldības darbā, finanšu plānošanā un kapitālsabiedrību finanšu uzraudzībā ļauj man ar pilnu atbildību uzņemties izpilddirektora amata pienākumus, ja deputāti tā lems. Protams, tas man būs jauns profesionāls izaicinājums, taču atzinīgi novērtēju, ka pašvaldības izpildaparāta komanda ir kompetenta un profesionāla, turklāt nozīmīgi, ka vismaz sākumposmā arī Edgars Rāts ir piekritis piedalīties darbā ar savu padomu, kas ir nenovērtējami, ņemot vērā viņa zināšanas,” pauž R. Fricbergs.

R.Fricbergs Latvijas Universitātē ieguvis profesionālā maģistra grādu ekonomikā ar inženierekonomista kvalifikāciju.

Saskaņā ar likumu ”Par pašvaldībām” izpilddirektoru pēc domes priekšsēdētāja priekšlikuma amatā ievēl deputāti, atklāti balsojot domes sēdē ar vēlēšanu zīmēm. Izpilddirektors pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā ir atbildīgs par pašvaldības iestāžu un pašvaldības kapitālsabiedrību darbu, organizē domes izdoto saistošo noteikumu un citu normatīvo aktu izpildi, dod rīkojumus pašvaldības iestāžu vadītājiem, sagatavo priekšlikumus domei, noteiktajā kārtībā un ietvaros rīkojas ar pašvaldības mantu un finanšu resursiem, slēdz saimnieciskus darījumus, kā arī pilda citus pienākumus, kas paredzēti pašvaldības nolikumā un domes lēmumos.

14 komentāri

2017-07-10 15:04

Karāts: Apsveicama izvēle!

2017-07-10 15:53

Hakarāts: Ronalds ir gudrs, bagāts un skaists!

2017-07-10 16:07

bietis: laba izvēle!

2017-07-10 16:16

Dacee: Veiksmīga izvēle!

2017-07-10 16:22

bibis: Rats sev jau sakartoja sev un radiniekiem ligumus ar Liepajas domi uz daudziem daudziem gadiem .... Labi apmaksats pensionars velviens ....

2017-07-10 17:11

Mu MU: vai tad ,KONKURS ,nav jārīko?Vai viss notiek,vienpersoniski ,kopā ar saviem .ielikteņiem.???

2017-07-10 17:41

To Mu Mu: Tu Fricbergam pat ūdeni nebūtu tiesīgs pienest. Ja ikviens liepājnieks būtu kaut uz pusi tik sakarīgs, gudrs un godprātīgs kā Fricbergs, Liepāja jau sen plauktu un ziedētu. Tā kā - ja nav ko pateikt, tad sēdi kluss un beidz rakstīt absolūtās muļķības.

2017-07-10 17:58

vilks: to Mu MU , vai tad tu nezināji ka korumpētajā rožu ielas bandītu midzenī visas štelles tiek kārtotas tikai pa blatu ar savējo pakalpiņu ielikšanu , prasts bandītisks odžu midzenis !!!

2017-07-10 18:01

Tirpadirsnis: Incanti. Iekārtoja darbā kādu no silesbrāļiem, bet pats saglabāja ienākumus, kamēr būs atvaļinājumā.
Cilvēku skaits sarūk, krīze jau iestājusies, bet parazītu kantoris pieaug!
ZIS IZ LATVIA!

2017-07-10 20:00

lbb: Kurā vietā godīgs,tāpat savus radiņus salicis pa siltām vietām.....visi tik savā labā pūlas.

2017-07-10 20:44

JanisB: Cik man bijusi darīšana - ļoti sakarīgs cilvēks.

2017-07-10 21:28

grupējums rapsoil: Ieteiktu, pirms uzlikt parakstu uz dokumenta, padomā ko esi parakstījis un kādas sekas tam visam ir.

2017-07-11 08:52

Adatiņa: Ir tādi,kuriem pats Dievs nebūs labs, bet bez tiem Ronalds Fricbergs ir savā vietā, apsveicu,lai veicās!

2017-07-11 09:15

Jaunliepāja: Ir vairākas ,, ļaunrakstītāju'' kategorijas. Vieni nedomā vispār ,ka tik ko uzrakstīt. Otri ,ar apziņu visu nomelnot. Visu nomelnot ,vienalga par kādu tēmu. Tie ir tie bīstamākie,jo lej ūdeni uz 5 kolonas dzirnavām. Cenšās Izveidot tautā apziņu ka viss ir slikts un nekas labs nav gaidāms!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz