Pirmdiena, 20. maijs Venta, Salvis, Selva
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jaunajos noteikumos par sociālo pakalpojumu sniegšanu to skaits optimizēts no 26 līdz 15

Jaunajos noteikumos par sociālo pakalpojumu sniegšanu Liepājā to skaits ir optimizēts no 26 līdz 15, informē Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Jaunajos noteikumos par sociālo pakalpojumu sniegšanu to skaits optimizēts no 26 līdz 15
Foto: Publicitātes
21.03.2024 13:53

LETA

Ceturtdien Liepājas domes sēdē deputāti apstiprināja jaunus saistošos noteikumus par pašvaldības sociālo pakalpojumu saņemšanas un samaksas kārtību, kas nosaka pašvaldības pilnībā vai daļēji finansēto sociālo pakalpojumu veidus, saņemšanas, izbeigšanas kārtību, personu loku, kurām ir tiesības saņemt sociālos pakalpojumus, kā arī pakalpojumu samaksas un finansēšanas kārtību.

Ņemot vērā to, ka likums “Par pašvaldībām” zaudējis spēku, spēku zaudējuši arī Liepājas domes saistošie noteikumi par pašvaldības sociālajiem pakalpojumiem, tādēļ bija nepieciešams izdot jaunus saistošos noteikumus.

Tika veikta esošo saistošo noteikumu optimizācija, lai tos pilnveidotu un padarītu saprotamākus iedzīvotājiem.

Ja līdz šim saistošajos noteikumos bija 26 sociālie pakalpojumi, tad tagad noteikti 15 sociālo pakalpojumu veidi,

apvienojot un precizējot vairākus noteikumus pēc to sniegšanas mērķa un pakalpojumu saņēmēju vajadzībām.

Noteikumos vairs nav pakalpojumu, ko finansē valsts.

Aprūpes mājās pakalpojums tiks nodrošināts neatkarīgi no personas materiālā stāvokļa.

Nosakot samaksu par pakalpojumu, tiks vērtēta personas maksātspēja, paredzot līdzekļu apmēru, kādam jāpaliek personas rīcībā pēc pakalpojuma samaksas.

Noteikts, ka pašvaldībā dzīvesvietu deklarējušām personām, kurām ar Sociālā dienesta lēmumu piešķirts grupu dzīvokļa pakalpojums, aprēķinot ar mājokļa ekspluatāciju saistītos izdevumus, piemēros pašvaldībā noteiktos sociālā dzīvokļa atvieglojumus.

Labvēlīgāka samaksas kārtība paredzēta par ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu institūcijā – noteikts, ka personas apgādnieka ienākumi, kas nosaka apgādnieka pienākumu maksāt par personai nodrošināto pakalpojumu, netiek vērtēti.

Prioritārā kārtībā ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojums institūcijā tiks nodrošināts personām, kurām nav apgādnieku.

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā sociālās aprūpes pakalpojums ietver pakalpojumus tikai personas dzīvesvietā, tāpēc saistošie noteikumi paredz nodrošināt tikai sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus dzīvesvietā vai sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, turpmāk neparedzot nodrošināt ar veselības aprūpi saistītos pakalpojumus ārstniecības iestādē.

Saistošie noteikumi precizē naktspatversmes pakalpojuma saņemšanas nosacījumus, nosakot, ka sākot ar 61.pakalpojuma sniegšanas dienu persona par pakalpojumu maksā līdzdalības maksu 1% dienā no iepriekšējā mēnesī gūtajiem ienākumiem.

Naktspatversmes pakalpojums tāpat kā līdz šim netiks nodrošināts personām, kuras pakalpojuma saņemšanas laikā ir alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Ģimenēm, kurās audzina bērnus ar īpašām vajadzībām, saistošajos noteikumos apvienoti sociālās rehabilitācijas pakalpojumu dzīvesvietā veidi, paredzot, ka sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniedzēju var izvēlēties bērna vecāks, likumiskais pārstāvis vai psihologu reģistrā reģistrētu pakalpojuma sniedzējs, ja personai ir tiesības saņemt psihologa pakalpojumu.

Lai veicinātu sociālas rehabilitācijas pakalpojuma pieejamību plašākam saņēmēju lokam, nodrošinātu Deinstitucionalizācijas plānā sniegto pakalpojumu pēctecību, noteikts, ka sociālās rehabilitācijas pakalpojums tiek nodrošināts atbilstoši individuālajam sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas plānam, neatkarīgi no diagnosticētās saslimšanas un mājsaimniecības materiālā stāvokļa.

No pašvaldības budžeta līdzekļiem tiek segtas pakalpojuma izmaksas līdz 400 eiro kalendārajā gadā.

Ģimenēm, kurās pastāv riski bērna drošībai vai attīstībai, kā arī vecākiem, kuriem pārtrauktas aizgādības tiesības, plānots nodrošināt iespēju par pašvaldības budžeta līdzekļiem saņemt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus dzīvesvietā psihologa konsultāciju veidā – no pašvaldības budžeta līdzekļiem tiek segtas pakalpojuma izmaksas līdz 200 eiro kalendārajā gadā.

Lai veicinātu sociālā mentora pakalpojuma pieejamību un noteiktu vienkāršākas administratīvās procedūras, noteikts, ka sociālā mentora pakalpojums jauniešiem tiek nodrošināts līdz 100 stundām kārtējā gadā.

Sociālā mentora pakalpojums tiek nodrošināts bērnam no 10 gadu vecuma.

Sociālie pakalpojumi tiek finansēti no pašvaldības budžeta līdzekļiem un to apjoms ir atkarīgs no pašvaldības finansiālajām iespējām.

Finansējums saistošo noteikumu īstenošanai ik gadu tiks paredzēts pašvaldības budžetā, nepārsniedzot kārtējā gada pašvaldības budžetā šim mērķim paredzētos finanšu līdzekļus.

Pašvaldības plānotais budžets sociālo pakalpojumu nodrošināšanai šogad ir 3 377 950 eiro.

Līdz jaunu saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz šā gada 30. jūnijam, piemērojami uz likuma “Par pašvaldībām” normu pamata izdotie saistošie noteikumi, ja tie nav pretrunā ar likumu.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz